תוכן yotam.m - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

yotam.m

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  10,077
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1

כל דבר שפורסם על-ידי yotam.m

 1. כשאתה אומר מפסקים למה אתה מתכוון בדיוק? שקע נקבה בקיר(keystone)\סוויצ'? * רק אוסיף כדי לחסוך לך זמן, אין בעיה בחיבור כמה סוויצ'ים שתרצה כל עוד יש לך בהם צורך. אם אתה מתכוון שאתה מוציא משקע נקבה לעוד כבל שממשיך בתעלה גם עם זה אין בעיה כל עוד כבל רציף אחד לא עובר 100 מ' (עדיף גם לא להתקרב לזה)
 2. קיימים מספר פתרונות ברשת, החל מ My cloud של WD (חיבור LAN) ועד ל-Synology וגם TrueNAS פרטי שלך. הכל תלוי ברמת ההבנה שלך ובתקציב שלך (התעסקות עם TrueNAS מעט מסובכת יותר ופחות אוטומטית כמו גם מספר האפשרויות שם שרחב בהרבה). דבר שני, רוב רובם של המערכות המוכנות באות עם כוננים מכאניים מסיבה מסוימת והיא Endurace - קרא עוד על אחסון מבוסס פלאש להבין למה הוא לא בנוי לסוג כזה של עבודה (המון קריאות\כתיבות\גיבויים). בכל אופן, תמיד תוכל לקחת NAS של סינולוגי לדוגמא ללא כוננים ולהכניס 2-4 כונני SSD (שוב, ממליץ לקרוא למה לא כדאי בהנחה ומדובר בשימושי NAS טהור ואם כבר הלכנו על אחד כזה אז לפחות שיהיו בו כוננים מתאימים כמו לדוגמא ה WD RED SA500).
 3. אני חושב שהמוצרים\התכנית שלך הולכת להיות קצת אוברקיל לבית פרטי. למה לך סוויצ' עם 16 פורטים? למה לכוון למוצרי POE (מלבד הנוחות כמובן העלות גבוהה)? יש לך יכולת להשחיל כבלים? לכל חדר? - המלצה שלי היא להשחיל כבלים לכמה נקודות "אסטרטגיות" בבית (ללא שרטוט ברור לא נוכל לעזור במקרה הזה), לכוון על מערכת Mesh עם 2-3 נקודות קצה, לפי התיאור שלך כנראה תצטרך 1 לכל קומה ו-1 למרתף אבל שוב, דרוש שרטוט ברור. ככה תקבל גם Roaming חלק בין הנקודות וגם 0 איבוד מידע כאשר כולן מחוברות בכבל רשת. ל-Tplink יש אחלה סדרות כניסה ל WIFI6 כמו: (X20\X60)
 4. 1. יכול באמת להיות שמשהו קרה עם הנתב שלך. נסה לבדוק אם יש עדכון קושחה לנתב (באתר היצרנית כמובן) 2. תוכל לייצא הגדרות לבצע ריסט\עדכון ולהעלות קובץ ההגדרות ככה להימנע מהגדרה מחודשת. 3. אם יש לפני הראוטר מודם כלשהו תוכל לחבר מחשב נייד לכמה דקות\שעות ולבצע בדיקת פינג\מהירות ולראות אם יש שינוי לרעה.
 5. על איזה נתב אנחנו מדברים? אם הותקנה מערכת מודרנית בתקן AX גם הכרטיס הזה לא יספק את המהירויות המקסימליות.
 6. לפי מה שזכור לי בזק\סלקום רושמות\מאקטבות את הציוד אצלהם במערכת לכן סביר להניח שלא יתמוך As is. אם ניתן לרשום משהו חיצוני או לא תצטרכי להתייעץ עם התמיכה שלהם (מומלץ להגיע למישהו בכיר יותר על מנת למנוע בזבוז זמן עם נציגים שלא ככ מבינים על מה מדובר)
 7. סביר להניח ש"מושך" הגדרות משרת מרוחק בדומה ל-Hot Boxים למיניהם. 1. תתקשר לתמיכה ותאיים שאם לא תקבל גישה לממשק ניהול הם יכולים לבוא לקחת את הנתב שלהם ולהתקין מתאם סיב אופטי (הנתב בשכירות סה"כ הפסד שלהם) 2. תממש את הרעיון הזה בלי קשר ותקנה נתב פרטי (אחרי שיותקן לך מתאם סיב כמובן) ככה תוכל אתה לשלוט על ההגדרות האישיות שלך.
 8. לא הבנתי מה זו השאלה המוזרה הזו? מצד אחד אתה טוען שאתה מחפש רשתות של מישהו אחר (שכן?) מצד שני טוען שכרגע אתה לא רואה שום רשת אלא אם אתה מפעיל נקודת גישה בטלפון. איך אתה מצפה שלמישהו מאיתנו יהיה מושג מה קורה עם הרשת המשדרת אם היא לא נמצאת אצלך בבית? אולי השכן החליף נתב לחלש יותר והאות לא מגיע אליך? אולי הזיז את הנתב לתוך הממד? אולי בכלל עבר דירה? (הבנת את הרעיון אני מניח) השאלה שלך לא רלוונטית, אם אתה קולט את הנקודה החמה שאתה פותח מהטלפון הכל תקין אצלך במחשב.
 9. עד כמה שזכור לי בזק\סלקום רושמות את המתאמים שלהם (כנראה MAC) על מנת שיתפקדו. אם סופק לך מתאם SFP סביר שהכל בסדר ותוכל ללכת על מתאם אופטי של חברה מוכרת, בכל מקרה מומלץ להתייעץ איתם שהמתאם הזה באמת רשום במערכת ואין דרישה למתאם סיב כזה או אחר.
 10. טכנית קיימים לא מעט מכשירים שמתיימרים לעשות את זה, בנוסף קיים גם תקן שידור לזה. העניין הוא שמכשירים שיש להם קצת יותר מחצי ביקורת טובה כמו זה או זה עולים קצת יותר מ 250 שח, בנוסף לחלק מהם יש הגבלה ל 1080P וגם שם הדעות לגבי טיב המוצר חלוקות משמע זה די עניין שלך אם בא לך להוציא סכומים כאלה על מוצר שלא עובד ב 100% או שעובד אבל יספק לך איכות סבירה בהנחה שהטלויזיה שלך 4K והמוצר מוגבל ל 1080P רק כדי "להיפטר" מכבל HDMI יחיד.
 11. לא, אם 2 הכבלים עומדים בתקן נורמלי של סיכוך. אם אתה מאוד חושש ורוצה ללכת על ה-Safe side תחפש כבל עם סיכוך S/FTP. אפשר גם להעביר כבל 1 ולפצל עם סוויצ' בחדר עצמו במידה ועוד לא העברת כבלים בצינור.
 12. שוב, הכל תלוי בתקציב. יש מערכות "low level" כמו ה Deco x20 כ-1200 שח לשלישייה (גם x60 שלהם עונה על ההגדרה הזו בתוספת לא גדולה למחיר ועם תקן AX מהיר יותר). בתקציב גבוה יותר אפשר לכוון ל-ZenWIFI XT8 למשל (כבר מעל 2000 שח לזוג) ועד ה Netgear Orbi (כבר קרוב מאוד ל-4000 ל-3 יחידות) בהנחה והתקציב שלך לא פרימיום הייתי מכוון ל-x60
 13. הוספת @INetvision או 013 לא כ"כ זוכר אחרי שם המשתמש? תמיד אפשר להגיד לבחור הנחמד שלא רוצה לעזור שמתאם הסיב מחובר בכבל למחשב ובוא תגדיר איתי עכשיו חיבור חדש על PC.
 14. 1. עד כמה שזכור לי רק פרטנר אינה גובה דמי התקנה על תשתית סיבים (יכול להיות שכן במידה והחיבור מתבצע על גבי התשתית של בזק) 2. לפי האתרים של 2 הספקיות דווקא פרטנר זולה יותר per מהירות, בהנחה שאתה מוריד את הנתב מסלקום אז ההפרשים ביניהם כמה שקלים לפה או לפה - בנוסף לחודש ראשון ללא עלות בפרטנר. 3. מקצועיות התקנה היא דבר דינאמי אני בטוח שב-2 החברות יש מתקינים איכותיים יותר ואיכותיים פחות - תעמוד לידו ותוודא שהוא לא עושה דברים שהוא לא אמור (בלי להפריע למהלך התקין של העבודה שלו כמובן) 4. אין מניעה להשתמש בנתב הזה כל עוד היכולות האלחוטיות שלו מספקות אותך (לא תוכל ליהנות ממלוא רוחב הפס בחיבור אלחוטי) תצטרך רק מתאם סיב אופטי (בחלק מהחברות 5 שקלים בחודש ואם תתעקש כנראה גם תקבל בחינם)
 15. ככל הידוע לי סלקום\בזק רושמים את הציוד במערכות שלהם. לא יודע בדיוק על איזה נתונים מדובר אז יש כאן כנראה 2 אפשרויות: 1. יש צורך לעלות מול נציג טכני על מנת לרשום את המתאם סיב שקנית עצמאית. 2. אחד מפרטי החיבור אינם תקינים? (יכול לבדוק לוג בנתב או לבדוק מול הנציג האם הוא רואה ניסיון התחברות שכשל ולמה?)
 16. נחלק את התשובה ל -3: 1. הדרך הנכונה ביותר תהיה לפרוס כבל לכמה נקודות בגינה ועוד נקודה אחת בבית המרוחק. אם מעשי או לא מעשי? ללא שרטוט מדויק או תרשים ברור של איך זה נראה והבנה של תוואי השטח אי אפשר באמת לעזור\לענות לך על השאלה הזו. 2. Mesh הוא פתרון נחמד אך הוא לא קסם. יש צורך בעוצמת קליטה תקינה ומספקת בנקודת הקצה על מנת שהיא תוכל להגביר את האות, בנוסף דיברת על הצורך בקליטה ב -2 הבתים מה שאומר כנראה 2 נקודות קצה ובנוסף קליטה גם בחוץ (שזו יכולה להיות בעיה במידה ואין איפה להסתיר נקודה 3 מפני גשם וגם אבק ולחות). לכן נשמע ש -3 נקודות יכולות לכסות שטח כזה אבל זהו כמובן הימור בלי לדעת לפחות מרחקים בין הנקודות. 3. אם הלכת לבסוף על מערכת Mesh (נגיד 3 נקודות קצה) המחיר מתחיל מסביבות 600-650 למערכת מדור 1 "אחורה" - AC ועד לכמה אלפים למערכות AX מודרניות וחזקות, עניין התקציב הוא בהחלט בחירה שלך בלבד ונובע גם מהצורך.
 17. 1. מניח שהנתב יכול להיות גם קווי ואז אין משמעות למודם הסלולארי. 2. נראה שלנתב הזה יש גם מודם סטנדרטי ולכן מגיע עם כניסה של RJ11 (שוב, במידה והוא ישמש כנתב קווי ולא כזה שמחובר רק דרך 4G)
 18. הדבר הראשון החכם לעשות הוא לנתק את הנתב הפרטי שלך, לחבר מחשב בכבל להוטבוקס ולבצע בדיקת מהירות. אם אתה שוב מקבל 2-3 קיבלת את התשובה שלך ויש לך בעיה בתשתית (נתב\עוצמות) - עניין של הוט.
 19. כל נתב תומך בצורת החיבור של פרטנר שהיא חיבור IP דינאמי (ללא שום "חיוג") אישית אני מחובר עם 3 יחידות Deco M5 שהראשית מחוברת למתאם מסיב אופטי ל-RJ45.
 20. מצוין. נראה שענית לעצמך בעזרת מישהו נוסף (זה בסדר גמור לא לסמוך על חוות הדעת הראשונה שאתה מקבל) אם כי גם התשובה הזו לא נכונה, או שלא הבנת אותו נכון. עכשיו אני ממליץ להפסיק להתעסק בהמון מידע טכני שלא לצורך ובעיקר מסבך אותך ולחפש נתב שיענה על הדרישות שלך (כן, 1Gb) ולא לנסות לחסוך כמה שקלים על המוצר ש"מנהל" לך את כל הרשת בבית.
 21. בוא נחלק את זה ל-2: 1. אם לא מצאת נציג שמבין מה זה מתאם מוקה (קיים אצל הוט כבר שנים) זה הזמן לבקש מנהל\ראש צוות, זכותך לקבל. - יש מתאם מוקה 1 שמחובר לנתב הראשי ש"ממיר" את האינטרנט דרך הכבל הקואקסיאלי, בכל חדר תוכל להוסיף מתאם מוקה 1 שיוציא לך חיבור RJ45 (על אותו רכיב שמחובר לנתב הראשי). איך תתחלק המהירות? כמה תיפגע? מה יהיה בקצה במידה ויהיו 3-4-5 נקודות מוקה שמחוברות? מלבד לנסות אין ולא תהיה לזה תשובה כי התשובה תלויה בהמון משתנים מאיכות הציוד\כבלים\עומס\מתאמים ועוד ועוד. 2. ממיר Mini Fiber כמדומני ואם אני זוכר נכון עושה בדיוק את אותה עבודה רק שהוא גם משדר בעצמו, משמע כמו לחבר מתאם מוקה ל-AP פרטי שלך פשוט משמש גם כממיר של הוט שאתה בטח צריך בחדר וגם AP נוסף בחדר, בגדול 2 ב-1. יעיל מבחינת מקום\הגדרות\"אחריות" במידה וקורה משהו מבחינת הציוד, כן כלכלי לא כלכלי אני משאיר לך את השיקול הזה. - התשובה הכללית היא לא, זה לא כמו לחבר את המחשב ישירות לנתב הראשי אם את זה אתה מחפש תמתח כבל רשת ממנו אל המחשב שלך. והתשובה בקטן, זה הכי קרוב לזה מבלי לפרוס תשתית חדשה רק שוב, אל תשכח שאתה עובר דרך המון "תחנות" בדרך. (מתאמי מוקה\כבלים קואקסיאליים שאתה לא יודע מה איכותם וכו')
 22. כן, בהנחה ותיקח נתב שתומך ב-1000 ולא ב-100 וכן, ממילא לא תצא החוצה לרשת במהירות גבוהה יותר מהסכם ההתקשרות שלך ושל הספק קרי 1Gb במקרה של סיבים.
 23. אף אחד לא אמר שהמהירויות לא יכולות להיות שונות. ובכל זאת אין פה ממש סטירה, הנתב יכול לתקשר במהירות גבוהה יותר (בתנאי שהצד השני תומך) על גבי הרשת האלחוטית משמע ידברו ביניהם במהירות גבוהה יותר מהמהירות שתקבל כשתנסה לצאת "החוצה" דרך החיבור WAN שלך שמוגבל ל-100. ולעניייננו, לא תקבל מעל 100 אם החיבור הפיזי שלך מוגבל ל-100, כן תקבל יופי של מהירות בתעבודה הפנימית של הרשת שלך. אגב אל תצפה לראות מהירויות כאלה בעולם האמיתי בין מה שכתוב ב-Spec לבין מה שקורה בפועל יש פער ענק.
 24. נראה לך שאתה יכול לעקוף את מגבלת המהירות בכבל כי תקן ה Wifi שלך מהיר יותר? מן הסתם שאל החיבור האלחוטי שלך יגיעו רק 100Mb מהכבל, הדבר היחידי שאתה תקבל זו תקשורת מהירה יותר ("In House") במידה ותעביר קבצים בין מחשבים\התקנים ברשת שלך.
×
 • צור חדש...