שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכפולי ליבה וחדי ליבה

yotam.m

Recommended Posts

פשוט קשה לי לפעמים לראות שטויות ולא להגיב בזה מיציתי את העניין לא מתכוון להגיב יותר , שומר על זכות השתיקה

חבל רק שלא עשית את זה קודם

כשהוא אמר שוק מקצועי הוא מדבר על מערכות מאוד יקרות שעושות שימוש בתוכנות מאוד כבדות. לא משהו שאתה יכול להוריד באימיול שלך

ככה או ככה, אני תומך בזכות השתיקה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חבל רק שלא עשית את זה קודם

כשהוא אמר שוק מקצועי הוא מדבר על מערכות מאוד יקרות שעושות שימוש בתוכנות מאוד כבדות. לא משהו שאתה יכול להוריד באימיול שלך

ככה או ככה, אני תומך בזכות השתיקה שלך

חכה קודם כל תקבל מדליה ושקל דמי כיס.

תגיד לי אתה חושב שאני לא יודע שהוא התכוון ל..ציטוט גאון מוילנה "מערכות מאוד יקרות שעושות שימוש בתוכנות מאוד כבדות" ?

מי חשב בכלל שאלה תוכנות של אימיול ?

פשוט רציתי לראות מה הידע שלו אם מופשט כמו שלך או רחב

"תוכנות כבדות" פשש ממש פירוט מדהים ..

הוא מראה כל כך בקיאות ב DUAL ומדבר על כך שיש בשוק תוכנות שתומכות בו פשוט רציתי לשאול אותו איזה בדיוק תוכנות ?

ובטח ובטח לגולש ביתי איזה תוכנות משחקים או וואט אבר ה DUAL תומך..

אם את זה לא הבנת ננסה באידיש פעם הבאה .

משום העובדה שנאסר עלי להגיב ולהביע דעה בחופשיות אני מעדיף למצה את התרד הזה !

מסתבר שכוכבים זה לא מדד לידע וניסיון  :cool2: למרות שיש פה כמה תותחים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש סיבה למגבלות החופש, לפי כמות השטויות שאתה פולט אני לא מתפלא...

דבר ראשון, ברור שעדיין אין סיבה לקפוץ בשוק הביתי למהפכת ה DUAL , כמו כל דבר חדש, זה כרגע משהו שרק "המשוגעים" לדבר מאמצים, כמו שהרוב לא קונים גם מעבדי חד-ליבה במהיריות מופרזות... (אני לא צופה שמישהו יכנס למעבדה שלך ביהוד ויזמין כזה בשנה הקרובה)

אם זאת, גם למה שלא נתמך על ידיו, אם אתה מישהו שעושה הרבה דברים ביחד, יש לזה פלוס (אם כי גם כרגע זה נראה לי פיקטיבי לרמות ה MAINSTREAM)...

מה שכן, ואתה כנראה לא מבין מה זה DUAL , שהטכנולוגיה הזו (שהיא לא חדשה, מדובר בסה"כ על תוכנות שכתובת באופן של MULTI THREADING, תוכנות כאלו הם לא משנות ה 80 כפי שאתה מצייר זאת, וכבר מספר שנים שהם קיימות ונמצאות בשימוש בשרתים שלרוב יש להם יותר ממעבד אחד)..

אתה יכול להסתכל על מרבית תוכניות ה RENDERS למניהם אם זה 3DSTUDIO, MAYA וכו' (כמעט כל תוכנה כזו תומכת בזה)...

היום גם יש מקודדים/מפענחים למרבית הפורמטים שתומכים גם ב SSE3 וגם ב MULTI THREADING (ל MP3, ל MPEG4)...

ואני בכלל לא מדבר למשל על שרתי רשת, שהם מהראשונים שניצלו יכולות אלו, כמו APACHE ל WEB ו MYSQL למסדי נתונים (וההעתקים המסחריים שלהם)...

קיצר, כמעט כל תוכנה מסחרית שעושה הרבה חישובים / נדרשת לעמוד בעומסים גדולים, עובדת בתצורה של MULTI THREADING, משמע, היא תקבל יותר ביצועים כתוצאה מתמיכה בזה (וכמו שאמרנו, ואולי הבנת, DUAL מנצל זאת)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח את הדבר הבסיסי

כל יכולה לעבוד בניפרד על ישום כבד

בו נגיד שאין ישומים שתומכים בכפול ליבה

אבל המשתמש רוצה לקודד סרטים

כשיש לו כפול הוא יכול לקודד שני במקביל

יפעיל את זה לילה אחד במקום שניים

כבר זה חסך לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח את הדבר הבסיסי

כל יכולה לעבוד בניפרד על ישום כבד

בו נגיד שאין ישומים שתומכים בכפול ליבה

אבל המשתמש רוצה לקודד סרטים

כשיש לו כפול הוא יכול לקודד שני סרטים במקביל

יפעיל את זה לילה אחד במקום שניים

כבר זה חסך לו

תאורתית כן בעניין תוכנות תוכל להפעיל אימול ודום ולא תרגיש בהבדל הביצועים כאילו תפעיל כול 1 במחשב חד אחר... (בהנחה שאין לך בעית צבר הבקבוק והתוכנה מנתבת כול תוכנה לליבה אחרת). בעיניין הסרטים תאורטית כן כמו נ"ל אבל יש תוכנות שמנצלות את יכולת כפולי הליבה ותוכל לקודד במהירות גבוהה וגם באיכות גבוהה יותר כמו שנאמר תוכנות קידוד וגרפיקה תומכים בריבוי ליבות מכיוון שהם באים משוק שמשתמש בשרתים ריבוי ליבות וטכנולוגית אין הרבה הבדל ...

מה ההשפעה של כפולי על הביצועים בקידוד באמת?

זה גם לא כך מושפע ותלוי בתוכנה או שכן יש השפעה משמעותית?

כן במהירות זה אמור להיות כפול ובאיכות יש שיפור ניכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורתית כן בעניין תוכנות תוכל להפעיל אימול ודום ולא תרגיש בהבדל הביצועים כאילו תפעיל כול 1 במחשב חד אחר... (בהנחה שאין לך בעית צבר הבקבוק והתוכנה מנתבת כול תוכנה לליבה אחרת). בעיניין הסרטים תאורטית כן כמו נ"ל אבל יש תוכנות שמנצלות את יכולת כפולי הליבה ותוכל לקודד במהירות גבוהה וגם באיכות גבוהה יותר כמו שנאמר תוכנות קידוד וגרפיקה תומכים בריבוי ליבות מכיוון שהם באים משוק שמשתמש בשרתים ריבוי ליבות וטכנולוגית אין הרבה הבדל ...

אני יודע שקיים ומה שלא קיים יצא בקרוב

אמרתי את דברי בנסיון להסביר ל"מעבדת מחשבים יהוד" או בשמו העדכני "AMD San Diego"

שלא צריך לשאוף למחשבים הכי ישנים שקיימים וניתן לנצל את הריבוי ליבות גם למשתמש בייתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק הקשר לאיכות?

בתוכנות [glow=red,2,300]המיקצועיות [/glow],  לא כאלה שמורידים חינם מהאינטרנט , רואים פחות שגיאות קידוד ( קרה לכם שרואים כמה בתוך סרט נדחסו באיכות ירודה יחסית כלומר  כמה חלקי שניות של תמונה שחורה או כמה פיסקלים מוזרים כאלה שלא היו בסרט לפני הקידוד ) ויכולות לבצע פונקציות קידוד מורכבות יותר (כאלה התלויות במעבד ולא בכמות הראם) בצורה יעילה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איזה תוכנות אתם מתכוונים להריץ, אבל אני קניתי X2 בשביל לעבוד עם תוכנות כמו :

Matlab, Quartus II etc

ובנוסף כולנו עובדים ב-Multi Tasking רוב הזמן ! מריץ הרבה יישומים ב-Background ויש אנשים שפשוט לא מודעים לכך, שלא נדבר על אנטיוירוס ופיירוול שגם הם לפעמים מעמיסים על המעבד כשפועלים ברקע.

כשמעבד יגיע, עוד כשבועיים, אני אספר לכם על השיפורים בביצועים.

אפילו כשעברתי למעבד HT של , שרק מדמה 2 הרגשתי שיפור משמעותי בביצויעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...