צריכת חשמל של ה 90 ננו מטר דור ב של AMD מול אינטל - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריכת חשמל של ה 90 ננו מטר דור ב של AMD מול אינטל

TC2B

Recommended Posts

ובקשר לצריכת חשמל, אוי וואוי.. זה אומר שאם אני יחזיק את המחשב שלי (פנטיום 4 3 גיגה) דולק למשך שנה זה אומר שאני ישלם עוד 2 שקלים ו13 אגורות?

האימה :errrr:

ההבדל בצריכת החשמל מגיעה לסכומים הרבה יותר גבוהים מאשר 2 שקל

מעבד אינטל זה בממוצע 110 וואט

המעבדים החדשים של זה על מקסימום של 67 וואט

(110-67)*24*365*.43/1000

161 שקל בשנה

או לפי הדוגמא כאן

האינטל הכי חזק שהוצג 234וואט

הAMD הכי חזק שהוצג 189 וואט

(234-189)*24*365*.43/1000

מגיע ל169 שקל בשנה

מעבד סביר אמור לעבוד לפחות 5-6 שנים

את החשבון אתה יכול להמשיך לבד

ירח אפל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין ספק שמעבדי טובים יותר ממעבדי ,על כך אין ויכוח.אבל, לא ירחק היום שINTEL יחזרו -ובגדול!,אין מצב שחברה גדולה (ועשירה) כמו תתן למתחרה לכבוש את השוק ללא מענה הולם. זה יקח זמן,אבל לבסוף הם יפתחו מוצר טוב. מי שיהנה מהתחרות זה אנחנו קהל הצרכנים,שכפי שלמדנו לאורך השנים שמתחרות המרוויחים היחידים הם הצרכנים,המקבלים מוצר טוב יותר-במחיר זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל גלוי וידוע ברשת, אין שום סודו או ידע מיוחד, המפתח הראשי של הפנטיום 4 בזמנו אמר את הדברים

בהרצאה באוניברסיטה כל שהי בארה"ב, היא צולמה ושודרה ברשת, מן הסתם הקישור עדיין נמצא באיזשהו

מקום.

תוכל בבקשה לעשות מאמץ ולמצוא את הקישור? :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תוכל בבקשה לעשות מאמץ ולמצוא את הקישור?  :xyxthumbs:

בבקשה, מצאתי די בקלות בגלל שזכרתי את המושג שהוא עשה בו שימוש

בהרצאה בזמנו "blue crystals".

הדובר הוא Bob Colwell שהיה המפתח הראשי של מעבדי ה 32 ביט

של בשנים 1992-2000.

מי שרוצה לקבל "מידע פנימי" על עולם ייצור ופיתוח המעבדים והשיקולים

השונים שמשפיעים על התהליך הזה ייהנה וילמד.

בקיצור, הקישור:

http://stanford-online.stanford.edu/courses/ee380/040218-ee380-100.asx

המקור (הראשון שמצאתי):

http://ar.sky.ru/friends/18.08.2004/10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים מוזר שאף פעם לא ביקרת את מבחינת נטישת הסוקטים המהירה בשל זאת שהיא לא חשבה מספיק על הטווח הרחוק, או על בקר הזכרונות הכושל שלקח לה 4 דורות לתקן.

הבעיות שיש לך מול ממש שלא קשורות לצריכה חכמה, או לקנות את המוצר הנכון וקצת עצוב שאתה מנסה לתרץ זאת כל פעם, בין אם התרוץ מוצדק או לא. אני מאוד מעוניין לראות מה יקרה כאשר באמת לא תיהיה שוב סיבה במיוחד לקנות אמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים מוזר שאף פעם לא ביקרת את מבחינת נטישת הסוקטים המהירה בשל זאת שהיא לא חשבה מספיק על הטווח הרחוק, או על בקר הזכרונות הכושל שלקח לה 4 דורות לתקן.

הבעיות שיש לך מול אינטל ממש שלא קשורות לצריכה חכמה, או לקנות את המוצר הנכון וקצת עצוב שאתה מנסה לתרץ זאת כל פעם, בין אם התרוץ מוצדק או לא. אני מאוד מעוניין לראות מה יקרה כאשר באמת לא תיהיה שוב סיבה במיוחד לקנות אמד.

לא ברור לי לאיזו הודעה אתה מתייחס.

=================

לא ברור לי למה את רומז? אולי לצ'ק השבועי מ על סך 10000$?

אולי אני הבעלים של AMD? אולי פשוט תגיב לגופו של ענין ותתיחס לנתונים

ולענין שמוצג באשכול במקום לעסוק במניעי הנסתרים לכאורה?

=================

הכל יחסי, על כל החלפת שקע של היו פי כמה של .

למשל כעת, שקע 939 ושקע 940 מתאימים לכפולי ליבות ואצל

השקעים הקיימים כיום בשוק לא יתאימו.

יש לי מחשב עם מעבד של (פנטיום 3 600), אם הייתי צריך מחשב

נייד היום אז הוא היה פנטיום M, ואין מצב שאני אקנה לעצמי או אמליץ למי

שאכפת לי ממנו על מחשב שאני לא בטוח שהוא הקניה הטובה ביותר עבור

בעל המחשב (שולחני או שרת).

אינטל הסיתבכה (לא בגלל סיבות פיתוחיות טכנולוגיות אלא אחרות) וכעת

המוצרים שלה בתחום השרתים בעיקר ובמיודה פחותה בשוק השולחני נחותים

מול ה K8 - זה מה יש, עד תחילת 2006 לא צפוי שינוי מהותי בענין זה

להערכתי.

אני ממליץ לך לצפות בהרצאה שסיפקת את הקישור אליה בעקבות בקשה

של משתתף באשכול הזה, מאוד מעניין ומשכיל, לגבי פיתוח מעבדים ולגבי

אינטל וכיצד הדברים עובדים בחברת ענק כמו , זה מסביר חלק מהדברים

הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לזה שפוטרת מאינטל ובמקום לחפש טיפול פסכיאטרי כמו שאתה באמת צריך את מבזבז את הזמן שלך בלזיין תשכל בפרומים שהגיל הממוצע בהם הוא 13 והגיל המנטאלי הוא בסביבות 5? תבין אני בטוח שלאף אחד ממש אבל ממש לא אכפת מ99% מהדברים שאתה כותב, שיקול צריכת החשמל לא צריך להשפיע על הקניה של צרכן יחיד כמו כן גם השטויות על הבלאי המואץ מגוחכות. התעומלה שלך עוד איכשהו נסבלת כאשר היא גובלת על הגבול האינפורמטיבי הקשקוש הזה פשוטו כמשמשו קשקוש שלא קשור לשום דבר, מילא היה ויכוח על צריכת החשמל והיית מביא את הלינק בתור חיזוק לטענה, אבל לפתוח סתם אשכול על קשקוש כזה זה spam ובמקרה שלך גם flaming. לאשכול הזה אין שום מטרה או תכלית מעבר לאיזשהו סיפוק עלוב שאתה מקבל על שהו שוב מר תפוחים הגדול השפיל את , פגעה בך אז אתה מנסה להחזיר לה.

!GET A LIFE! go see a shrink

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר שטויות DOGMA.....צריכת חשמל גבוהה = חום גבוה = בעיות בחומרה.

תפוחים מציג את האמת לגבי אינטל והתעתועים שהם ניסו לעשות בצרכן שלא מבין כ"כ בחומרה וקורא השוואות.

רוב האנשים בארץ להערכתי מסתכלים על מהירות השעון,שהארכיטקטורה של P4 היא להעלות אותה,וזה גמר על הסדרה הזאתי,עקב כל הבעיות שנוצרו.

עם אינטל הייתה ישר מדלגת על עידן הP4 הלא נגמר ומתחילה את P-M אולי לא היה כזה דבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לזה שפוטרת מאינטל ובמקום לחפש טיפול פסכיאטרי כמו שאתה באמת צריך את מבזבז את הזמן שלך בלזיין תשכל בפרומים שהגיל הממוצע בהם הוא 13 והגיל המנטאלי הוא בסביבות 5? תבין אני בטוח שלאף אחד ממש אבל ממש לא אכפת מ99% מהדברים שאתה כותב, שיקול צריכת החשמל לא צריך להשפיע על הקניה של צרכן יחיד כמו כן גם השטויות על הבלאי המואץ מגוחכות. התעומלה שלך עוד איכשהו נסבלת כאשר היא גובלת על הגבול האינפורמטיבי הקשקוש הזה פשוטו כמשמשו קשקוש שלא קשור לשום דבר, מילא היה ויכוח על צריכת החשמל והיית מביא את הלינק בתור חיזוק לטענה, אבל לפתוח סתם אשכול על קשקוש כזה זה spam ובמקרה שלך גם flaming. לאשכול הזה אין שום מטרה או תכלית מעבר לאיזשהו סיפוק עלוב שאתה מקבל על שהו שוב מר תפוחים הגדול השפיל את , פגעה בך אז אתה מנסה להחזיר לה.

!GET A LIFE! go see a shrink

האשכול הזה סופר חשוב, או שאתה לא מבין עד כמה הוא חשוב או שאתה

בכוונה מנסה להפחית מחשיבותו, לא אשיב לטענותיך עקב הסגנון, אתה כותב

שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמה עם כל הכבוד ממש לא נוטשת סוקטים מהר ,

Socket A היה הסוקט שנשאר הכי הרבה זמן למיטב זכרוני בשוק , (לפחות בשנים האחרונות) הוא התחיל בתחילת עידן הפנטיום 3 ויגמר מעשית רק בסוף השנה הזאת.

478 גם מחזיק כמות די יפה של זמן וגם הוא יגמר מעשית בערך באותו זמן כמו הA אני משער.

754 התחיל בספטמבר 2003 והוא יגמר איפשהוא בסוף השנה למייטב זכרוני שזה אומר בערך שנתיים בשוק.

939 הוא הסוקט הכי צעיר של שהתחיל ביוני 2004 , עדיין לא ברור מתי הוא יסתיים אבל צפוי שזה יהיה יהיה בסוף 2006.

940 החל למיטב זכרוני באפריל 2003 והסוף שלו עדיין לא נראה באופק.

LGA775 החל ביוני 2004 ואינטל כבר מתכוונת לשנות אותו תוך חודשים ספורים , אני לא אומר שהם מפסיקים אותו אלא שהם פשוט ימשיכו ליצור לוחות אם חדשים מבוססי 775 פשוט מעבדים חדשים לא יחזיקו על ה775 של הלוחות הישנים (כלומר לוחות ישנים ילכו לזבל) שים לב שזה הסוקט הכי צעיר כאן וגם הראשון שהלוחות שלוחות מבוססים עליו יזרקו בגלל חוסר התאמה לחומרה חדשה.

יש גם את סוקטים 603ו ו604 של אבל אני לא סגור בקשר אליהם.

ואיך שחכתי את סוקט ו611 ו 700 של אינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DOGMA שתוק כבר! :bash: אותי זה מאוד מאוד מעניין מה שתפוחים אומר הוא לדעתי הילד/איש שיודעים הכי הרבה

כאן אני תמיד נהנה לשמוע את מה שהוא אומר כי אני רוצה ללמוד וקשה לי לקרוא את כל המאמרים האלה באנטרנט כי הם באנגלית

והם 14 דפים ואני בן 12 אז מה הבעיה שאתם תמיד יורדים על הגיל הזה מה הבעיה?אני התחלתי להתעניין במחשבים קצת

יותר מאוחר מתחילת שנת 2005 והתחלתי לחפש באנטרנט חומר והתחלתי לקרוא דברים הייתי בפורום אחר כותב הרבה

עכשיו עברתי פחות או יותר לכאן כי יש כאן אנשים שממש מבינים עניין למשל תפוחים שאני מאוד נהנה לקרוא מה שהוא רושם וגם

אם אני בן 12 זה אומר שאני לא מבין?סתכל אל התגובות שלי ותראה אם אני מבין משהו עצם העובדה שאני מבין על מה אתם מדברים

זה נחשב למעל ומעבר לגיל שלי ילדים בכיתה שלי נחשבים טובים כי הם טובים באופיס או שיש להם מחשב יותר טוב כי יש לו 3 גיגהארץ

דבר דפוק!!! אני מתפלא אליך DOGMA בפורום מפרטים או באיזה אחד הפורומים אתה מאוד מבין עניין אבל עכשיו ביישתה את עצמך

עם הבורות שלך לפעמים צריך לדעת להתפק!

עכשיו לנושא לדעתי אם הייתה רושמת מעבדי 5 היא הייתה מקבלת נכסים פי כמה יותר גבוהים מפני בורתם של האנשים

למשל חבר שלי אמר"אני הולך לקנות מחשב פצצה 5 מתי שהוא יצא" וכך כל חברי ובכלל 85% מהעולם רק מי שמבין עניין כמו רוב חברי הפורום כאן

מודעים לכך שזה שטויות אז זה הכל טריק שיווקי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...