עונש מוות - בעד או נגד - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות - בעד או נגד

borg

האם אתה בעד או נגד עונש מוות?  

1099 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד עונש מוות?

• בעד עונש מוות לכל הרוצחים
    • בעד עונש מוות רק לרוצחים המוניים
    • בעד עונש מוות רק לטרוריסטים
    • נגד עונש מוות
    • אין דיעה

Recommended Posts

תחשוב על זה ככה, בין מאסר לכל החיים על חשבונך לבין להרוג אותו, אני הייתי רוצה שימות

בכל מקרה הוא לא תורם שום דבר לחברה, גם אם הוא יצא מהכלא והוא "השתקם" הוא יהיה בן 60+, לא תהיה לו עבודה ואז הוא יחזור ישר לחיות על חשבונך (ביטוח לאומי וכד')

אז זהו שאני חושב שצריך לשים אותם בכלא באגף הכי גרוע בלי שהם ישתחררו אי פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תאמין לי שהטרוריסטים פה שיושבים בבתי הכלא זה כמו בית הבראה בשבילהם !!!!!!!!!!!!!!!

זין לא צריך להשאיר אותם שם רק תופס עוד מקום והם חיים שם בצורה הרבה יותר טובה מכמה אזרחי

צריך להרוג את כל הפלשטינאצים וכאלה בכלל אזרחים שעשו רצח והודו או גילו ב100% שהם אשמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם נכים לא תורמים שום דבר לחברה, חולי תסמונת דאון, חולי סרטן ומוגבלים.

להזכיר לך מי הוציא אותם להורג?

פושעים מזיקים לחברה, ואז החברה מחליטה שהיא לא רוצה אותם בתוכה יותר לעולם, מה ההבדל בין לשים אותו בכלא עד שימותו לבין להרוג אותם?

זה לא המקרה של נכים וכאלה שלא תורמים, זה המקרה שהחברה מחליטה שהיא לא רוצה את האנשים האלה בתוכה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא יהיו בתוכה אם הם יהיו בכלא

בתנ"ך גם רשום שצריך למות בסקילה על גניבת שור.

כן אבל אפשר לבצע עונש מוות רק אם הסהנדרין (כמו בית הדין הכי גבוה שמונה 70 חברים) מחליט והיום אין סהנדרין אז זה ממש לא רלוונטי ולכן אין עונש מוות (אם היה אז כל מי שמחלל שבת היה צריך למות)

אבל בכלל סהנדרין שהיה עונש מוות פעם ב70 שנה היה נחשב קטלני! תחשבו מה זה עונש מוות פעם ב70 שנה נחשב קטלני!!

וגם מתי שהיה צריך לעשות יותר מדי עונשי ומוות וכאלה הסהנדרין התפרק כי הוא לא נועד להעניש אלא לחנך וזה לא היה עוזר אז הוא התפרק.......

קצת היסטוריה לא מזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוצחים בכוונה תחילה, מכל סוג שהוא, לא מגיע לחיות. גדלת חייו של אדם אחר - אין לך זכות יותר על חייך שלך.

גילי זה לא נקמה, זו העובדה שהוא ביצע פשע נתעב והוא צריך לשלם עליו.

ואני מסכים עם ההערה על ענישת אנסים. אולי רשום בחוק 14 שנים אבל בחיים זה לא מיושם, צריך שיהיה רשום בחוק 20 שנה ולתת 16 בנסיבות """מקלות""" (אין סיבה לעולם לבצע כזה דבר, אין).

מה אתה קשור? :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עונש מוות, מפטה ביותר, עם כמות הגועל נפש המצתבר בארץ, ובעולם בכלל, ואני תמיד אומרת ש"פחות אנשים - יותר חמצן" (פחות זיהום וכו'...).

יש אנשים שבאמת לא שווה שהחברה תחזיק אותם בחיים. יש למישהו כאן מושג כמה עולה להחזיק אסיר בכלא בארה"ב? 30 אלף דולר לשנה, מרבית מהתקציב הזה הולך לאבטחה ושמירה (שזה כולל סוהרים ומבנה ביתה הסוהר עצמו). כמה שהתקציב של ארה"ב מנופח, עם 2 מליון אסירים, ניתן לחסוך סכומי עתק ולהשקיע אותם בדברים יותר טובים.

אני באמת מאמינה שישנם אנשים שלא מגיעה להם הזכות לחיות, בד"כ בגל שהם לא כיבדו/מכבדים את הזכות הזאת ביצורים אחרים. לא רק רוצחים, גם אנסים/פדופילים נכנסים אצלי לקטגוריה הזאת. אי-שפיות זה נושא שניתן לויכוח. כשבנאדם עושה משהו ביודעין שזה לא בסדר אז הוא נחשב שפוי, או לפחות כשיר למשפט/עונש כי הוא היה מודע למעשיו וכו'. אבל קחו מטורפים מההיסטוריה - אלברט פיש למשל. קניבל, רוצח ופדופיל. אני לא אפרט מה עשה אך אם תחפשו לבד תבינו שהבנאדם לא שפוי, אם זאת כשיר לעמוד לגזר דין מוות. לעומת זאת, קחו את קארל פאנצראם, רוצח סדרתי, אנס וקניבל שהרג מאות בארה"ב ובעולם בתחילת המאה (אם כי רק קורבנות גברים, גם באונס), אם תתמקדו בסיפור חייו, תגלו שלא רק שהוא לא ממש שפוי, אלא שאירועים בחייו הם שהפכו אותו למה שהוא. לפיכך ניתן להגיע למסכנה שעונש מוות, נפלא ככל שהרעיון הזה יהיה, אינו יכול להיות "מתועש", אלא אם אנו רוצים לאבד כל צלם אנוש ואז בעצם לאבד את המטרה שלנו ולהפוך להיות המפלצות שאנו מוציאים להורג, ולכן, יש לדון כל מיקרה ומיקרה לגופו.

אם לא עונש מוות אז מה ניתן לעשות למפלצות האלו? כשתחשבו על זה, להרוג אותם יכול להיות ביזבוז. למה לא להפוך אותם לכוח עבודה זול או לחליפין אמצעי לנסות עליו תרופות (במקום להתעלל בארנבונים חמודים שלא עשו לנו כלום...)? צרייך (לדעתי) להפוך את הענישה לתעשייה. את אלו שנגזר עליהם למות יש לנצל גם לאחר מותם בתרומת גופם למדע או את איבריהם להשתלות. אסירים אחרים יש להעביד בבניה/תעשייה וכיו"ב. לפחות כשישתחררו יהיה להם נסיון תעסוקתי ויוכלו להמשיך לעסוק במה שהעבידו אותם בכלא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם צריך לעשות בתי כלא שונים.

אנסים\פדופילים\רוצחים בכלא מסוים, ושיהיו שם עד סוף החיים שלהם.

וגנבים וכו' וכל הדברים הפשוטים יחסית, בכלא אחר.

לא מגיע להם להיות עם חלאות כאלו באותו מקום מגורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime

עד כמה שאני יודע, בוטל סעיף אי שפיות זמנית בארה"ב, אפשר רק אי שפיות קבועה, ואז העונש מומר למוסד סגור לתקופה ארוכה (25-חיים)

מתי זה בוטל? לא נראה לי סשעיף אי-שפיות זמנית בוטל. מה המקור שלך?

רוצח שהוכרז ע"י בית המשפט כבלתי שפוי ונשלח למוסד פסיכיאטרי סגור, נשאר שם למשך שארית חייו או עד אשר רופאיו מחליטים שהוא שפוי. יכול להיווצר מקרה בו הרופאים קובעים כי האדם שפוי לחלוטין וכשר לחזור לחברה ללא מגבלות כלשהן, לאחר שנים בודדות או אף חודשים ספורים.

XPloiT.Codebase

בעד עונש מוות לפושעי מלחמה\פשעים נגד האנושות,בוגדים,רוצחים,פדופילים.

אנסים ופדופילים הם אמנם פושעים נתעבים. אולם, אין להחיל עליהם עונש מוות.

JOHNiE

תראה אני בעד עונש מוות כמובן שלפלשטינאצים ועונש ומוות רק לרוצחים שהם במיליון אחוז בעזרת בדיקת DNA שהם אשמים או שהודו ברצח

אז לא הבצעתי לכלום

אין דבר כזה הרשעה במליון אחוז. יש דבר שנקרא ספק סביר. ספק קלוש לא רלוונטי. יש צורך בספק סביר לחפות.

Rule The Pc

אני נגד

גם תחשבו על זה ככה.. מה זה עוזר? נקמה? נקמה לא עוזרת לאפחד...

התפקיד של המדינה הוא להגן על אזרחיה ולנקום בשמם.

FARKASH7

עונש מוות לטרוריסטים הוא בעייתי מאוד מכיוון שאתה לוקח בנאדם שמבחינתו למות זו מתנה על פי תפיסת עולמו הוא הופך לשהיד ומה רע לו.

אתה גם תהפוך אותו לגיבור גדול מאוד מבחינת הפלסטינאים.

השאלה מה אנחנו מעדיפים שאיזו משפחה תתלה תמונה של בנה על הבית ושהוא ירקב בכלא כול חייו, או ש10000 אנשים יעשו את זה ויראו בו שהיד והוא יקבל עונש מוות?

הדבר היחיד שצריך להבטיח הוא שאף אחד מהמחבלים האלה לא ישוחרר לעולם אם הוא יתפס.

ההוצאה להורג צריכה להיות מאוד אכזרית וכואבת, כדי לספק לפחות מינימום של הרתעה.

טרוריסטים שבית המשפט בישראל גזר עליהם מאסר עולם יודעים שהם לא ירצו את מלוא העונש שנגזר עליהם, וכי הם ישוחררו באחת מעסקאות "חילופי השבויים" הבאה, או באחת המחוות של ראש הממשלה.

בנוסף לכך, החזקת טרוריסטים בבתי כלא ישראלים מעודדת את ארגוני הטרור לחטוף אזרחים וחיילים במטרה להחליף אותם בטרוריסטים שבכלא. בעסקת טננבאום, ארגוני הטרור למדו שהם לא חייבים לדאוג שבני הערובה שלהם ישארו בחיים, מכיוון שהם יכולים להחליף גופות. יכול להיווצר גם מצב בו טרוריסטים יחפרו גופות של יהודים מתוך בתי קברות וידרשו שחרור של חבריהם בכלא בתמורה להחזרת הגופות.

דרך אגב, אני מדבר על הוצאה להורג גם של טרוריסטים "בלי דם על הידיים".

Barbos

אני נגד עונש מוות, אבל כשנותנים מאסר עולם, שיהיה עד סוף ימיו. לא 25 שנה, כל החיים.

אתה צודק בהחלט! בארה"ב מאסר עולם זה מאסר עולם. לא כמו בישראל שמאסר עולם זה ל-25 שנה (לאחר קציבה של גזר הדין ע"י הנשיא, דבר המבוצע כמעט אוטומטית), ורוצח יכול לצאת לחופשי לאחר 17 שנה בניכוי שליש.

nice-1

אני מבין שאתה קצת דיסלקט ולא ממש מחובר למציאות.

הדיון הזה הוא לא על פשעי הנאצים, אלא על גזר דין הניתן לרוצחים.

JOHNiE

תאמין לי שהטרוריסטים פה שיושבים בבתי הכלא זה כמו בית הבראה בשבילהם !!!!!!!!!!!!!!!

זין לא צריך להשאיר אותם שם רק תופס עוד מקום והם חיים שם בצורה הרבה יותר טובה מכמה אזרחי ישראל

בהחלט! מה פתאום לאסירים יש טלוויזיה בכבלים, , ביקורי התייחדות, נישואים ושאר מותרות?

צריך למנוע מאסירים כל דבר מותרות ולתת להם רק את המינימום ההכרחי. 3 ארוחות ביום, אבל בצמצום. לא ארוחות דשנות, ולא ארוחות מיוחדות לאנשים דתיים. זה הכל, כל דבר מעבר לכך זה מותרות. לאסירים שמתנהגים יפה ניתן להעניק מספר מצומצם של שיחות טלפון, מכתבים וביקורים, ושאר הטבות דומות.

כמו כן, אסירים הם אנשים שהוקאו מהחברה וצריך למנוע מהם את זכות הבחירה לכנסת, כמו בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת היסטוריה לא מזיק

זה אגדות לא היסטוריה

עונש מות מקל על המדינה מבחינה כלכלית

ולדעתי צריך לגזור עונש מות על רצח מדרגה ראשונה ועל אונס

רוצחים זה כנראה לא ירתיע אבל אני דיי בטוח שמקרי האונס ירדו באיזה 90 אחוז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

המקרה היחיד בו בוצע בישראל עונש מוות (באמצעות חוק מיוחד) היה הוצאתו להורג של אדולף אייכמן בתלייה.

שטויות,

טוביאנסקי שהיה בעל חברה גדולה, נחשד כמרגל נגד והוצא להורג בירושליים.

לבסוף גילו שטוביאנסקי איננו היה מרגל. קראו לפרשה "פרשת טוביאנסקי" והיא לא מוזכרת, כי היא הציגה סמל לרשלנות לעם .

יש עוד הרבה הוצאות להורג בסתר ע"י השב"כ, וזה  לא היה אמור עכשיו לצאת מהפה שלי (או מהמקלדת ;D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אגדות לא היסטוריה

עונש מות מקל על המדינה מבחינה כלכלית

ולדעתי צריך לגזור עונש מות על רצח מדרגה ראשונה ועל אונס

רוצחים זה כנראה לא ירתיע אבל אני דיי בטוח שמקרי האונס ירדו באיזה 90 אחוז

לא צריך להיסחף!

עונש מוות ראוי לרוצחים, טרוריסטים ובוגדים.

אין להחיל עונש מוות על אנסים, פדופילים וכו'... מכיוון שאז זה לא נגמר באנסים אלא יכול להגיע גם לגנבים ולכל אדם שעובר על החוק (לא צריך יותר בתי כלא). מה שכן, ניתן להחמיר את עונש המאסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...