עונש מוות - בעד או נגד - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות - בעד או נגד

borg

האם אתה בעד או נגד עונש מוות?  

1099 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד עונש מוות?

• בעד עונש מוות לכל הרוצחים
    • בעד עונש מוות רק לרוצחים המוניים
    • בעד עונש מוות רק לטרוריסטים
    • נגד עונש מוות
    • אין דיעה

Recommended Posts

אני חושב שאתם קצת נסחפים . אולי אתם רוצים שנהיה כמו בחוק של איראן שיוציאו להורג בכיכר העיר יערפו לרוצח את הראש לעיני כולם למען יראו ויראו.

פשוט צריך שהשופטים יתעוררו כבר . עם כל הכבוד לזה שהם למדו איזה 462 שנה משפטים לדעתי היה צריך להוסיף להם קורס של היגיון בסיסי שאומר שלא הגיוני למשל לתת לאנסים עונש של עבודות שירות או לשלוח דוקרים קטנים למעצרי בית. שיתחילו לעשות את העבודה כמו שצריך וזה יהיה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה אין אופציה של kill'em all?

או לפחות "מוות לרוצחים ולאנסים..."?

אתה מתכוון לסקר?

יש אופציה של "בעד עונש מוות לכל הרוצחים".

אנסים לא הכנסתי לרשימה בכוונה, כי אני לא חושב שזה ראוי.

למי בדיוק אתה מתכוון ב-kill'em all? כל הפושעים והעבריינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה איתם? ומה ההבדל בין טרוריסט לבין, נניח, מישהו שרצח את הבת התינוקת שלו? או שרף למוות את אשתו?

ההבדל הוא שטרוריסטים, בניגוד לרוצחים "רגילים", לא מרצים את מלוא העונש שהוטל עליהם, אלא משוחררים בעסקות "חילופי שבויים" או ב"מחוות". פוליטיקאים מסויימים מהשמאל גם בעד שחרור טרוריסטים "עם דם על הידיים". אני מדבר על הוצאה להורג גם של טרוריסטים "בלי דם על הידיים". כלומר, טרוריסטים שנתפסו לפני שהספיקו לבצע פיגוע טרור, או כאלה ששלחו טרוריסטים לביצוע פיגועי טרור, או סייעו לטרוריסטים לבצע פיגוע טרור (הכינו מטען חבלה, הובילו את הטרוריסט ליעד, וכדומה...).

בנוסף לכך, מאסר של טרוריסטים מעודד ארגוני טרור לחטוף חיילים ואזרחים לצרכי מיקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בגלל שלטרוריסטים בשבי יש ערך מוסף (לא ברור לי למה רשמת חילופי שבויים ומחוות במרכאות, אלה דברים ממשיים וחיוביים), אתה מציע להרוג אותם מבעוד מועד? אתה ממש יונת שלום.

מאסר של טרוריסטים מעודד חטיפת חיילים ואזרחים? יש כרגע לא מעט אלפי פלשתינים בבתי הכלא הישראלים, איך זה שלא ניסו לחטוף חייל היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בגלל שלטרוריסטים בשבי יש ערך מוסף (לא ברור לי למה רשמת חילופי שבויים ומחוות במרכאות, אלה דברים ממשיים וחיוביים), אתה מציע להרוג אותם מבעוד מועד? אתה ממש יונת שלום.

מאסר של טרוריסטים מעודד חטיפת חיילים ואזרחים? יש כרגע לא מעט אלפי פלשתינים בבתי הכלא הישראלים, איך זה שלא ניסו לחטוף חייל היום?

כתבתי "חילופי שבויים" במרכאות כפולות, מכיוון שלא באמת מדובר בשבויים.

טרוריסטים הם לא שבויים, אלא פושעים כנגד האנושות שיושבים בכלא על רצח או נסיון לרצח, וכדומה (לא משנה אם הם נשפטו או לא).

חיילים ואזרחים שמוחזקים בידי ארגוני טרור הם לא שבויים, אלא חטופים.

שבויים הם חיילים שנופלים בשבי האוייב בזמן מלחמה, או בזמן פעולה בעלת אופי מלחמתי. טרוריסטים הם לא חיילים, וכמובן שאזרחים הם לא חיילים.

דרך אגב, ארגוני הטרור הפלשתינים מנסים כל הזמן לחטוף חיילים. כמעט כל יום יש התרעות על כוונה של ארגוני טרור לחטוף חיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלי? נגד עקרונית.

יש המון המון המון דעות וכל בנאדם זורק נקודה.. אי אפשר להתייחס לכל דבר.. אבל, בכללי:

אם ננהיג עונש מוות - זה לא ישחרר משאבים וכסף מאוצר המדינה. אנחנו מדינה קטנה. נגיד נוציא כמה אחדים למוות, אפילו כמה עשרות.. זה ממש קמצוץ.. שלא נרגיש בשום מקום. (ואל תגידו, להוציא מאות אנשים להורג, כי אנחנו לא מדינת עולם שלישית. תשכחו מהחיסכון בעליות ע"י הוצאות להורג.)

בקשר לכל האנשים שמגיע להם למות.. קודם כל אני לא יודע מה עדיף, מוות, או כלא לכל החיים(בלי חנינות ושטויות)

מה שכן, צריך באמת לעשות מאסר לכל החיים. שתחשוב קצת לפני שאתה רוצח מישהוא, שאתה לעולם לא תראה חופש יותר. ואני חושב שלאסירים שפשעו קשות, צריכים להתאים תנאים מאוד קשים בהתאם. כמו לאסיר יגאל אמיר. בידוד מוחלט. בחיי, אני לא מקנא בבנאדם. אומנם יש לו חדר, וספרים, וכו וכו..

אני באופן אישי הייתי בוחר במוות.

אני לא יודע מה היה קורא לי אם היו שמים אותי שנים על גבי שנים בבידוד כמעט מוחלט מכל אוביקט חי..

בקיצור.. אנחנו בני אדם,  לא חיות.. אני לא חושב שראוי שנוציא למוות בני אדם אחרים. שימו אותם בכלא לכל החיים, it will do the trick

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו הפרדה בין טרוריסטים שהם אמנם חראות של אנשים אבל הם שטופי מוח, הם מלאי אידיאולוגיה וחוץ מזה... טרוריסטים בדרך כלל מתפוצצים, פיגועי ירי מתבצעים בדרך כלל נגד חיילים וצריכים להתחשב בהם כשבויי מלחמה או כפושעים ואסור לרצוח אותם אחרי שהם נכנעו, לפי החוק.

בכל מקרה עזבו אותכם מדיון על טרוריסטים, זה דיון אחר לגמריי ומסובך מדי.

BORG, כל הטיעונים שלך הם בעצם להרוג רוצחים ואנסים בגלל שאתה לא רוצה שהם יברחו מהכלא, יצאו לחופשות, ישתחררו מוקדם מדי וכו'...

אז בגלל זה צריך להרוג אותם ? לא... בגלל זה צריך לתקן חוקים, להתאים עונשים לפשע, לשקם ולחנך אסירים בשביל שהם ישתחררו יהיו בטוחים שהם לא יפשעו שוב ולבטל חופשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטע בלהרוג הוא:

ראיתה איך פושעים חיים בכלא ישראלי?

מילא כלא רוסי (זה כלא :cool2:) או כלא אמריקאי שמור (יש להם אפילו דרגות)

בארץ הכלא זה כמו פנימיה לאסירים, יוצאים מבלים הכל בסבבה

הכלא בארץ הוא מתקן כליאה, הוא לא עושה להם כלום, אין פחד מלהכנס לכלא (אוקי אז יאנסו אותך שם, ) אבל אין פחד

ברוסיה (בעבר , וגם פה ושם היום) אתה הולך לכלא לעבודות פרך ורוב הסיכויים שאתה לא חוזר, מוות תוך כדי עבודה.

כמו גם שמירה על בתי כלא זה דבר יקר, כל המזון ציוד....

קל יותר להרוג (מה המחיר של כדור 1?)

ויש כאלה שפשוט מגיע להם למות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל רוצח שדנים למאסר עולם במקום לדון אותו למוות אפשר להאכיל לפחות משפחה (הכסף על האכול+המגורים+השמירה עליו) לכל החיים שלה

הרעיון שמישהו יהיה בכלא לעולם על חשבון משפחה מורעבת משגע אותי, מה יותר הומני? להרוג רוצח או להרעיב משפחה? וגם אם נגיד חף מפשע פעם ב.. מה ההבדל אם הוא חף מפשע שיחיה את שארית ימיו בכלא או חף מפשע מת? החיים שלו הלכו בכל מקרה, הסיכוי שהוא ישתחרר קלוש, מבחינת העולם הוא יכל להיות מת

אפשר לעשות כל כך הרבה דברים עם הכסף ולפטור את העולם מעוד חלאה, אבל בשם ההומניות מוותרים על זה? זה פשוט טיפשי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל רוצח שדנים למאסר עולם במקום לדון אותו למוות אפשר להאכיל לפחות משפחה (הכסף על האכול+המגורים+השמירה עליו) לכל החיים שלה

הרעיון שמישהו יהיה בכלא לעולם על חשבון משפחה מורעבת משגע אותי, מה יותר הומני? להרוג רוצח או להרעיב משפחה? וגם אם נגיד חף מפשע פעם ב.. מה ההבדל אם הוא חף מפשע שיחיה את שארית ימיו בכלא או חף מפשע מת? החיים שלו הלכו בכל מקרה, הסיכוי שהוא ישתחרר קלוש, מבחינת העולם הוא יכל להיות מת

אפשר לעשות כל כך הרבה דברים עם הכסף ולפטור את העולם מעוד חלאה, אבל בשם ההומניות מוותרים על זה? זה פשוט טיפשי..

אז זהו... שלא.

נידונים למוות, בארה"ב למשל, עולים למדינה הרבה יותר כסף מאשר אסיר רגיל. בגלל שעונש מוות הוא עונש כל כך קיצוני עד שחייבים להיות בטוחים עד כמה שניתן שהאדם אכן אשם. התהליכים המשפטיים שמתנהלים הן לפני מתן גזר הדין והן אחריו (ערעור על גבי ערעור על גבי ערעור) עולים למדינה הון תועפות, כי היא זו שמשלמת לשופט, לחבר המושבעים (במקרה של ארה"ב) ולעורכי הדין. מדובר בתהליכים שנמשכים שנים ולפעמים אפילו עשור או שניים, וגם אם אדם יבלה את כל חייו בכלא - זה עדיין יעלה למדינה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשוב שמה שמענין את הממשלה ואת מערכות השלטון זה שאנשים לא יהיו רעבים

אם זה מה שהיה מענין את המדינה אז לא היה רעב אחד בארץ.

להאכיל את כל הרעבים להלביש אותם בגדים ולתת להם דיור עולה פחות מעשירית מתקציב הבטחון, עולה פחות מכל ההקלות במיסים שנתנו פה לעשירים ועולה פחות מכל ההעברות כספים למוסדות מפלגתיים

אם ניקח את ההגיון המעוות והאכזרי של הוצאה להורג מטעמים כלכליים, אני חותם לך בבטחון של 100% שהכסף שיחסך לא ילך להאכיל רעבים או לבגדים וכו

הכסף ילך לחברים של עוזי כהן/צחי הנגבי/גבריאלי ושות. הכסף ילך לאתנן למלפגות על סחטנות פוליטית, הכסף ילך על עוד הקלות במיסים ועוד מתנות שהמדינה נותנת לעשירים פה.

למה את מצפה ? שלכל עני יבוא אחד מהשרים ויביא להם כסף כדי לממן להם בית ובגדים וכדי שהם לא יהיו עניים.?? בוא אני אגלה לך סוד קטן - אנחנו חיים במדינה קפיטליסטית . אני לא יודע אם את הרעיון הזה שלחלק כסף לכל העניים או שאם המדינה הייתה רוצה לא היו עניים קיבלת מסטלין או משהו אבל אנחנו לא קומוניסטים!!

אין אפשרות לחלק כסף לעניים ואין אפשרות לתת להם סתם אוכל בחינם או בגדים אז תפסיקו להיות נאיבים ולהגיד הממשלה צריכה לחלק בחינם זה לא עובד ככה.

אם יחסך כסף זה מעולה. לא הוא לא ילך לכיס של העניים אבל הוא יכול לעזור בתקציה המדינה למשל בקידום עיירות או בסלילת כבישים או בעזרה לביטחון המדינה לכן זה טוב. וכן ברור שלשרון או לגבריאלי יהיה יותר כסף מכאלה שלא עובדים כי זה טבע הדברים וזה מדינה קפיטליסטית.!.! ובוא אני אגלה לך עוד סוד- העשירים הם אלה שמביאים את הכסף למדינה בהשקעות\ תשלום מיסים ולא העניים אז מספיק עם הבכיינות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא טוב לך עם הקפיטליזם אז סע לחיות בקובה או משהו. קפיטליזם זה מה שנהוג בארץ וזה הרבה יותר טוב מהשאר (ראינו כמה זמן הקומוניזם החזיק). וחוץ מיזה בקפיטליזם אתה לא יכול לחלק כסף ואוכל ובגדים חינם אז תצא מהמרמור שלך כלפי העשירים שדווקא כן מכניסים כסף ותלך לעבוד או משהו שלא בטעות תהיה עני ותדרוש כמו כל העניים שישלמו להם על זה שהם יושבים בבית מובטלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...