עונש מוות - בעד או נגד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות - בעד או נגד

borg

האם אתה בעד או נגד עונש מוות?  

1099 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד עונש מוות?

• בעד עונש מוות לכל הרוצחים
    • בעד עונש מוות רק לרוצחים המוניים
    • בעד עונש מוות רק לטרוריסטים
    • נגד עונש מוות
    • אין דיעה

Recommended Posts

בישראל לא מונהג עונש מוות. המקרה היחיד בו בוצע בישראל עונש מוות (באמצעות חוק מיוחד) היה הוצאתו להורג של אדולף אייכמן בתלייה.

מה קורה בעולם המערבי? באיחוד האירופאי עונש מוות לא קיים מסיבות הומניטריות, בעוד שבארה"ב מונהג עונש מוות בחלק מהמדינות (ניו-יורק, קליפורניה, טכסס...) על פסק-דין של רצח מדרגה ראשונה.

מהי דעתכם על עונש המוות ועל השיטות השונות של הוצאה להורג (תלייה, סקילה, כיסא חשמלי, תא גזים, זריקה קטלנית)?

האם עונש המוות יעיל? צודק?

הערה:

מה דעתכם על טענה של אי-שפיות זמנית? האם ראוי לשפוט ולהוציא להורג אנשים שהם בלתי-שפויים בעליל או בלתי-שפויים באופן זמני?

בארה"ב, בה נהוג עונש מוות, לא נוהגים לשפוט והוציא להורג אנשים בלתי-שפויים, או אנשים שהוכח שבזמן ביצוע הפשע הם לא היו שפויים באופן זמני. אנשים אלה נשלחים למוסד פסיכיאטרי סגור, ולאחר זמן מסויים (שיכול להיות מאוד קצר) משתחררים לחופשי.

לדעתי יש לשפוט גם אנשים לא שפויים, ואין לקבל את הטענה של אי-שפיות זמנית. מי שמערער על דעתי זו, מוזמן לצפות בסרט "15 דקות".

הבהרה:

עונש מוות לכל הרוצחים - הכוונה לרוצחים שהורשעו ברצח מדרגה ראשונה (לא הריגה ולא רצח עם נסיבות מקילות).

עונש מוות רק לרוצחים המוניים - הכוונה לרוצחים כמו הנאצים.

עונש מוות רק לטרוריסטים - הכוונה לטרוריסטים שביצעו פעולות טרור כנגד מדינת ומשלחיהם (לא מדובר ביהודים שרוצחים ערבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עד כמה שאני יודע, בוטל סעיף אי שפיות זמנית בארה"ב, אפשר רק אי שפיות קבועה, ואז העונש מומר למוסד סגור לתקופה ארוכה (25-חיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

בעד עונש מוות, וגם עם בן אדם ענס למשל, אני חושב שהוא צריך לקבל עונש מאסר עולם, ולא שנתיים מזה בדיחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני בעד עונש מוות כמובן שלפלשטינאצים ועונש ומוות רק לרוצחים שהם במיליון אחוז בעזרת בדיקת DNA שהם אשמים או שהודו ברצח

אז לא הבצעתי לכלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד

גם תחשבו על זה ככה.. מה זה עוזר? נקמה? נקמה לא עוזרת לאפחד... אולי סיפוק למשפחת הנרצח אבל הם לא ממש אובייקטיבים

עונש מוות כדי לספק את המשפחה זה ברברי... ואני יודע שאם אני הייתי במצב של משפחת הנרצח הייתי רוצה לרצוח אותו אבל אני הייתי באותו רגע לא שפוי....

וזה לא מרתיע... מי שרצח וצריך לחיות כל החיים שלו בבית סוהר יעדיף למות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עונש מוות לטרוריסטים הוא בעייתי מאוד מכיוון שאתה לוקח בנאדם שמבחינתו למות זו מתנה על פי תפיסת עולמו הוא הופך לשהיד ומה רע לו.

אתה גם תהפוך אותו לגיבור גדול מאוד מבחינת הפלסטינאים.

השאלה מה אנחנו מעדיפים שאיזו משפחה תתלה תמונה של בנה על הבית ושהוא ירקב בכלא כול חייו, או ש10000 אנשים יעשו את זה ויראו בו שהיד והוא יקבל עונש מוות?

הדבר היחיד שצריך להבטיח הוא שאף אחד מהמחבלים האלה לא ישוחרר לעולם אם הוא יתפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה, בין מאסר לכל החיים על חשבונך לבין להרוג אותו, אני הייתי רוצה שימות

בכל מקרה הוא לא תורם שום דבר לחברה, גם אם הוא יצא מהכלא והוא "השתקם" הוא יהיה בן 60+, לא תהיה לו עבודה ואז הוא יחזור ישר לחיות על חשבונך (ביטוח לאומי וכד')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד עונש מוות, אבל כשנותנים מאסר עולם, שיהיה עד סוף ימיו. לא 25 שנה, כל החיים.

ואני בטוח שיש את ה-bubba התורן שיגרום לו לרצות למות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן לעונש מוות. מחבלים עם דם על הידיים מציפים לנו את כל בתי הסוהר, חייים כמו מלכים על חשבון הציבור. עונש מוות גם יפתור בעיה של חוסר מקום בתי הסוהר, וגם יחסוך למדינה שלנו הרבה כסף שתוכל להשקיע בכל דבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...