הרייזן באמת עדיפים? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרייזן באמת עדיפים?

Rockstatement10

Recommended Posts

ציטוט של lompy

זה פשוט לא נכון להגיד שהאינטל עדיפים במשחקים בכל מצב.

לא אמרתי עדיפים. אמרתי שמעבדי אינטל חזקים יותר לעומת המקבילים שלהם מ- למשחקים.

ציטוט של lompy

בכל סיטואציה שבה הכרטיס מסך מגביל לפני המעבד לא יראו הבדלים בביצועים.

זה שלא תראה את ההבדל זה לא אומר שהוא לא קיים וזה לא סותר את מה שכתבתי.

אני אומר ככה, אם תשווה באנדלים זהים במחיר של מדור 8 ושל רייזן, של מעבד + קירור (שברייזן לא צריך להוסיף), הבאנדל של יהיה חזק יותר למשחקים. אם תשים לב או לא זה כבר כל מקרה לגופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של --- The King ---

זה שלא תראה את ההבדל זה לא אומר שהוא לא קיים וזה לא סותר את מה שכתבתי.

זה בדיוק מה שזה אומר , לא יהיו הבדלים בביצועים כלומר שתקבל אותו FPS.

ציטוט של --- The King ---

אני אומר ככה, אם תשווה באנדלים זהים במחיר של אינטל מדור 8 ושל רייזן, של מעבד + קירור (שברייזן לא צריך להוסיף), הבאנדל של אינטל יהיה חזק יותר למשחקים. אם תשים לב או לא זה כבר כל מקרה לגופו.

זה פשוט לא נכון. זה תלוי איזה כרטיס מסך ובאיזה רזולוציה. הפוטנציאל העדיף של מעבד לא יבוא לידי ביטוי עם כרטיסים יותר חלשים ו/או רזולציות גבוהות ואתה תקבל את אותו FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי לאבד אותכם...

בנוגע לתקציב, בתקציב הזה הצלחתי להכניס גם i5 8400, אין מה לדאוג לגבי זה.

בכל מקרה i7 אני בטוח לא יכניס פה גם כי אין טעם.

זה אומר שאפשר גם I5 ואפשר גם רייזן 5, השאלה מה עדיף... ואני מחכה לדור השני של רייזן.

הכרטיס מסך שיהיה במפרט הוא RX570/GTX1060/GTX1050TI כנראה...

הרזולוציה תהיה על FHD.

אגב 8GB ראם זה כבר לא מספיק היום כל כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הכי משתלם היום לגיימינג הוא i5 8400. במידה ואין כוונה לעשות OC זה חד משמעי.

אבל כמו שכבר נאמר, עדיף להשקיע בכ. מסך יותר כל עוד המעבד לא מגביל אותו, אך לא הייתי יורד מ- 4 ליבות.

משמע, שילוב של i3 עם gtx1060 עדיף מבחינת ביצועים על שילוב של i5 8400 עם gtx1050Ti.

לגבי , בתקציב שלך אין מקום להכניס יותר מ- 8GB . הייתי אומר אפילו 4GB כדי להשקיע יותר בכ. מסך, אבל סטיקים של 4GB זה פשוט בזבוז של חריצי . לכן אני אומר 8GB.

ההבדל בביצועים בין 8GB ל- 16GB לא גדול בכלל במשחקים, וזה בהנחה ושניהם עובדים במספר ערוצים זהה ובמהירות זהה כמובן. החיסרון עם 8GB הוא שאתה די חנוק מבחינת תוכנות שיכולות לפעול ברקע. כל תוכנה שתפעיל ברקע בזמו משחק שתצרוך , כנראה תשפיע לרעה על הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתכוון לשים 4GB במפרט כי זה ממש לא מספיק להיום.

באמת עדיף לרדת למעבד I3 בשביל כרטיס טוב יותר?

אבל לך תדע, בדרך כלל משדרגים כרטיס ולא מעבד אז עדיף שהמעבד יחזיק לכמה שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש דחיפות כלשהי לרכישה הזו ? במידה ואתה יכול למשוך - הסדרה ההמשכית של מעבדי רייזן מגיעה בקרוב מאוד.

אני חושב ששווה למשוך אם זה אפשרי. מדברים על הפרשים ממוצעים בביצועים של עד 10%, כנראה תוספת קטנה יותר

לגיימינג שזה ינבע מתדרים גבוהים במעט מהסדרה הראשונה שכרגע בשוק. אפשרי שזה גם ישפיע על המחירים מעט,

שווה לחכות ולראות מה עדיף אחרי ההשקה.

עדיף לדעתי ללכת על שני סטיקים של 8GB אם כבר קונים מחשב, 16GB יתן מענה יותר טוב.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח השרשור שלום רב וברוך הבא לפורום,

לפי איך שאני רואה את זה, התוצאה הסופית שתקבל בתקציב של 3000 ש"ח,

ניתן להקים מחשב שלם משומש בסדר גודל של נגיד 1000 ש"ח שיהיה שקול.

ולכן חבל את הכסף (לתפיסתי).

אני הייתי ממליצך לאתר מחשב i5 משומש מדור סנדי ברידג' או ,

עם 8 גיגה (אולי אפילו 16) או לרכוש הרחבת בנפרד (גם כן משומש מהלוחות),

שים לו כרטיס כמו HD7970/280x שעדיף על 1050Ti,

או תרחיב מעט את התקציב ושדרג כבר ל- R9-290/390 שמקביל ל- gtx1060.

באמת שלא מבין את העצלנות הזו לרכוש רק חדש, כאילו משומש זה מוצר מצורע.

הרי אמרת שאתה מבין במחשבים לא כך ?      נצל את נסיונך בתחום...

לוחות יד 2 מוצפים כמו זבל רק ללכת לקטוף.

אתה צריך שנחפש בשבילך או שמסתדר לבד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם אין לי ידע רב כמו אחרים,

אבל אני אקח את העיקר ממה שכולם כתבו לך ואכתוב לך מה שכן אני יודע...

כרטיס מסך R9 280X/R9 290X/HD7970 בערך כל מה שקשור לסדרות של ATI או (לא נכנס לקטנות) דורש של לפחות 600וואט חברה ממותגת מסיבה שהכרטיסים האלו טוחני חשמל ברמות מפחידות!!!

לגבי של נווידיה אתה חותך בחצי את כמות צריכת החשמל שלהם, GTX1050/GTX1050TI/GTX1060/GTX970

מה אני הייתי עושה במקומך?

כרטיס מסך יד שנייה GTX970 או יד שנייה/חדש GTX1060 לא הייתי לוקח אף כרטיס אחר מאלא...

לזה מצרף סביר סייסוניק ברונזה 500W 80+ לא עולה יותר מ170 שקל וסוגר עניין לגבי עיבוד גראפי.

לגבי מעבדים ולוחות-אם, אני בחודשיים האחרונים קורא בפורומים וסיקורים בדיקות על מעבדי מול רייזן כנ"ל לוחות אם שלהם,

אם אתה רוצה לקחת מעבדי רייזן לדעתי אין לך מה לקחת מסדרת רייזן 5 כי במעבדי רייזן 3 אתה מקבל כמעט אותה תמורה ועם OC בסיסי וקל לפעולה אפשר לקבל תדר קרוב מאור לרייזן 5 ככה שאם בא לך סתם לזרוק כסף קח את הרייזן 5 למרות ששוב פעם רייזן 3 יתן כמעט אותם ביצועים אחרי OC.

לגבי לוחות אם של מעבדי רייזן הייתי ממליץ ללכת על אין להם בעיה עם הVRAM בעיות טמפרטורה כמו בלוחות של גיגה בייט!

לגבי לוחות אם של מעבדי לא ידוע על בעיות טמפרטורה לרוב המעבדים של עובדים שנים על גבי שנים

אני אקצר את זה לצורה מאוד פשוטה אם אתה מתכוון ללכת על קח את הרייזן 3 ותעשה OC יש מליון מדריכים פשוטים שגם בן 10 יודע לעשות לבד ותקבל שיפור בביצועים,

אם אתה מתכוון להשקיע עוד כסף וללכת על מעבד יותר יקר אז כבר לא משנה מה תיקח או כי את ה"רווח" מחיר מול ביצועים תקבל בשני הסדרות החזקות של שני החברות!!!

יד שנייה? לא הייתי לוקח במקומך, אני כל היום גולש באתר יד 2 אין מציאות של מערכות מחשבים במחיר הוגן תמורת המחיר מחשב I5 או I7 יד שנייה עולה לא פחות מ800-2000 שקל לדור 2 עד דור 4 ככה שלזרוק את הכסף הזה תמורת מחשב מעפן לא הייתי עושה ולא חושב על זה אפילו.

בנוסף אני חושב שאם יש לך או למישהו שאתה מכיר נסיעה לאילת תמתין לקנות שם את המוצרים ולדעתי שילוש יספיק לך

לוח+מעבד+זיכרון

תוכל גם להביא משם ומארז

ספק כוח הם מוכרים יקר מאוד ודווקא את זה הייתי קונה בTMS ווולקום חנויות כאלה הם הכי זולים בספקי כוח.

בנוסף יש לך מחשב 2200G מארז קומפלט במחיר זול יחסית של 1530 שקל (לא כולל מקלדת עכבר מסך וכרטיס מסך שאותם צריך להוסיף).

ואתה יכול לשדרג חלק מהחלקים או להוסיף לו חלקים כמו GTX1060 או כרטיס אחר שתבחר לדעתי הקנייה באילת הכי משתלמת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה לגופו של עניין קנה את זה:

מעבד: 1200/2200G

לוח אם: Asus Prime B350-PLUS

זיכרון: HyperX FURY Black 1x8GB 3200MHz CL17

ספק כוח: Seasonic 500W SS-500ET 120mm Bronze 80+

כרטיס מסך: GTX970/GTX1060 יד שנייה או חדש לבחירתך.

צורב

מארז

מסך

קשיח

לבחירתך או לקחת מהמחשב היישן אם זה טוב או אסטטי לטעמך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחכה לרדת לאילת בקיץ אני הולך לקנות שם שילוש של רייזן 3 כרטיס מסך אני יביא איזה GTX יד שנייה עם אחריות חלקית לפחות ביד 2.

אבל לוח מעבד אני ביד 2 לא מתעסק יותר הייתי קונה מוכר יד שנייה מתקן מסדר מחשבים וליד שנייה לעצמי אני לא מתקרב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כרטיסי המסך שתארת מעלה עובדים על ספק 400 וואט סביר, המסוגל לתת 16 אמפר (או יותר) למסילת 12 וולט השניה.

כרטיסי 7970/280x צורכים לא יותר מ- 200 וואט טיפוסי תחת הספק שיא,

ומשכך צורכים לא יותר מ 130-140 וואט משני מחברי ה- pci-e שניזונים ממסילת 12 וולט השניה, שזה סביבות 12 אמפר.

ולכן 16 אמפר מכסה כל הדרוש עם יתירות ליתר צרכני החשמל גם (בהם הכוננים הקשיחים וכדומה).

אצלי בבית באחד מן המחשבים ספק 400 וואט לא מי יודע מה מרשים, bp 400 שמספק את אותם 16 אמפר

מדוברים למסילה שניה, והוא מחזיק 280x בהמרה תחת stress test רצוף משך שעות בלי למצמץ,

ומבלי לייצר חום או מפלס רעש מוגברים בצד הספק. עדות שמחזקת כי העומס עליו עדיין לא מתקרב לשיא הספקו.

כרטיס מסך GTX970 צורך כמעט אותו הדבר כמו R9 280x, אולי 30-40 וואט פחות. זוטה לחלוטין.

כמו כן כרטיס מסך GTX570 שצורך יותר מ- R9-280x אפילו כדי 220 ובמקרה קיצון 240 וואט,

עובד על אותו bp 400 תחת ו- stress test ועדיין המערכת עובדת היטב.

התאוריות הללו על צורך בספקי 600 וואט מבוססת על בורות באלקטרוניקה, ומתוך נטילת מקדמי בטיחות כאלו

שמתחשבים בספקי כה שמטה עלומי שם - שלא ניתן לסמוך על המוצהר עליהם. לכן לוקחים בהמלצה פי 1.5 ממה

שבפועל צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה היה לי כרטיס מסך R9 280X שעם של TK לא הצליח להחזיר אותו ספק של 520W TR2 משהו כזה הדגם שלו היה מאותו זמן ברור שיש מלא ספקים איכותיים יותר אבל אני כבר לא לוקח ספק גבולי תמיד טוב שהספק עם 100-150W יותר לראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם nec, למרות שבכל זאת צריכת חשמל ופליטת חום זה כן משהו שאני אישית הייתי מתחשב בו בקניה.

האמת שה Enermax liberty 400w העתיק שלי עובד כבר מעל עשור 24/7 והחזיק 6950 שדי חזיר בחשמל והיום GTX960. 

הדרישות הגבוהות הן רק מקדמי בטיחות. הכל תלוי כמה אמפר הספק יכול לתת ב 12V. (כמו שנאמר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...