הרייזן באמת עדיפים? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרייזן באמת עדיפים?

Rockstatement10

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העניין הוא שהצלחתי, יצא לי 3100-200 משהו כזה...

כולל מסך במפרט מותאם מ-TMS.

אני כן אצליח להכניס השאלה היא איזה מעבד עדיף.

אומרים שלרייזן יש יותר ליבות ויותר תהליכונים ולכן עדיפים.. אולי עדיף לי לחכות ללוח זול לאינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בכדי להבהיר את הדברים בנוגע למעבדי ה (למי שקצת התבלבל):

- כרגע יש בשוק שתי גירסאות של מעבדי Ryzen:

א. מעבדי ה Summit Ridge המבוססים על ליבת ה Zen. מעבדים אלו אינם כוללים ליבה גרפית והם מורכבים משתי יחידות CCX (או Complex), כשכל אחת מהן היא למעשה יחידת עיבוד עם (עד) 4 ליבות עיבוד (תקינות) וזיכרון מטמון מרמות L2 ו L3 (זיכרון מטמון מרמת L1 נמצא תמיד בכל ליבה).

ב. מעבדי ה Raven Ridge, שגם הם מבוססים על ליבת ה Zen למטרות עיבוד "רגיל" אך גם על ליבת ה למטרות עיבוד גרפי. אלו כוללים יחידת CCX אחת שבמקביל אליה נמצאת הליבה הגרפית.

- שתי גירסאות מעבדים אלו שייכות למעשה לדור הראשון של מעבדי ה .

- מבחינה מעשית מגירסאות אלו נותנים ביצועים דומים (בהנחה שכל שאר הפרמטרים זהים), עם עדיפות קלה למעבדי ה Summit Ridge.

- מבחינת יחס ביצועים למחיר מעבדי ה Raven Ridge עדיפים על מעבדי ה Summit Ridge משתי סיבות:

א. מעבדי ה Raven Ridge זולים יותר לעומת מעבדי ה Summit Ridge המקבילים (בפרט מדובר על ה Ryzen 3 2200G לעומת ה Ryzen 3 1300X).

ב. מעבדי ה Raven Ridge כוללים גרפית מובנית, כך שאם אין צורך ביכולות עיבוד גרפי בינוניות ומעלה שימוש במעבד כזה יחסוך את הצורך בקניית כרטיס מסך נפרד ובכך יוזיל עוד יותר את עלות המערכת.

- בעתיד (הקרוב, כנראה ברבעון הנוכחי) ישוחררו מעבדי מהדור השני המבוססים על ליבת +Zen, ששם הקוד הנוכחי שלהם הוא Pinnacle Ridge.

- הגורם העיקרי לבילבול בין הדור השני של מעבדי ה למעבדי ה Raven Ridge, השייכים כאמור לדור הראשון, הוא שדגם המעבד בשתי הגירסאות הוא מהצורה 2xxx (יש לציין כי למעבדי ה Raven Ridge הצורה היא למעשה 2xxxG).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסכום של 3000 ש"ח עדיף להשקיע על מחשב יד 2.

תקבל יותר ביצועים מאשר מחשב חדש בסכום כזה.

גם ככה מחירי הזיכרונות יקרים כעת.

קח בחשבון, שמעבדי רייזן, פחות טובים מאינטל בגיימינג על רזולוציה של 1080P.

אגב, קראתי בלוח יד 2 שאנשים מוכרים כרטיסי GTX1060 ב-1000 ש"ח, וגם GTX970 בפחות מ-900 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האינטל טובים יותר לכל רזולוציה, פשוט ברזולוציות גבוהות הפער מתגמד כי עיקר ה"עומס" נופל יותר על כ. המסך ופחות כל המעבד ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, וברזולוציות גבוהות לפעמים כבר קשה מאוד או אפילו לא ניתן להבחין בהבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון להגיד שהאינטל עדיפים במשחקים בכל מצב.

זה גם תלוי ברזולוציה וגם בכרטיס המסך. בכל סיטואציה שבה הכרטיס מסך מגביל לפני המעבד לא יראו הבדלים בביצועים.

ככל שהרזולציה עולה הסיכוי שהכרטיס יגביל לפני המעבד גבוה יותר, ככל שהכרטיס יותר חלש כמובן שגם עולה הסיכוי שהוא יגביל לפני המעבד.

ממה שאני זוכר מבנצ'ים שראיתי ההבדלים בביצועים מתחילים משידוך עם GTX 1070 , עם כרטיסים חלשים יותר ההבדלים בדרך כלל לא גדולים או לא קיימים.

לגבי ההתלבטות שלך , 3 2200G מול i3-8100 , עם כרטיס כמו 1050TI לדעתי אפילו 1060GTX לא יהיו כמעט הבדלים ברוב המשחקים במיוחד אם תעשה OC לריזן. אני הייתי הולך על הפלטפורמה שיוצאת יותר זול. עכשיו כשהגיעו לוחות זולים , נראה לי שהפלטפורמה של יוצאת יותר זולה.

בשביל ריזן 1400 , צריך להוסיף 150 שקל , והוא כמובן עדיף על שניהם. נמכר עכשיו ב 635 שקל ב TMS.  אם נכנס לך בתקציב אז סבבה.

העניין הוא שאם תוסיף רק עוד 100 שקל אז כבר אתה יכול לקנות i5 ב 735 שקל. אז הכל תלוי בעצם באיפה אתה מעביר את הגבול ומה נכנס לך בתקציב. (ואם אתה כבר מתחיל לגדיל את התקציב ,אז כבר עדיף להשקיע בכרטיס מסך יותר חזק במקום במעבד ,כמו שכבר נאמר פה)

לא רואה שום מעבד אחר שיכול להיות רלוונטי לתקציב שלך והדור החדש של ריזן בטח לא רלונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כמו שלומפי אמר אלא אם יש לך כרטיס מסך חזק מאוד הוא כנראה יגביל הרבה קודם ואז זה לא משנה אם יש לך 3 או i7. מה שכן, אם המעבד לא מסוגל לתת 60FPS אז זאת בעיה. זה כמובן תלוי משחק. 

למצוא כרטיס מסך ביד 2 זה בהחלט משתלם, אני מניח שאתה יודע שהם לא מתקלקלים. (אולי המאוורר וגם זה נדיר)

גם משתלם להביא 960 חדש כמו שהציעו לך כאן ב 500 שקל. כנראה שהוא יספיק ל FHD על 60FPS. אצלי יש אחד שקניתי יד שניה ב 600 שקל לפני בערך שנתיים. (4GB אמנם), ואני מתכנן לקנות מחשב ולהשאיר אותו. דיי הלם שאני יכול למכור אותו היום כמעט בלי הפסד, משהו באמת יותר טוב מהחנות עולה כיום לפחות 1500 שקל. זה רק אומר שהבועה עוד רגע מתפוצצת.

אני בדעה שכן תשקיע על מעבד מעבר לבסיסי, פשוט שבעתיד לא תצטרך להחליף אותו אם יבוא לך לשדרג כרטיס מסך שכנראה I3 יגביל. פשוט משאיר לך יותר אופציות. היום ההבדל אולי לא קריטי, אבל עוד כמה שנים 6 ליבות לעומת 4 יהיו הבדל, הרבה יותר קרוב ל 50% ממה שהוא היום. זה יכול *אולי* לחסוך לך שדרוג של לוח+מעבד+זיכרון בעוד שנתיים-שלוש. מצד שני גם יכול להיות שלא. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...