זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 9 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

כדי לא להכנס שוב למלחמה תומכי אינטל מול תומכי , זה מאוד פשוט.

יצאה רק אתמול הפלטפורמה החדשה. כבר כתבו לפניי, מחלות ילדות. נושא הזיכרון , נושא תמיכה ב SMT. תנו למערכת להבשיל חודש חודשיים כדי שגם מערכת ההפעלה תקבל עדכונים ונראה שגם הפער במשחקים יסגר.

סה"כ סגרו פער של שש-שבע שנים בקפיצה אחת וזה  מעולה לנו הצרכנים שיש אופציה נוספת מלבד .

לא לשכוח גם שלוחות אם עבור ב B350 שגם בתכל'ס נותנים הכל כולל , נמכרים במפחות מ 100$

תחרות זה דבר מעולה לנו הצרכנים ואכן אולי סוף סוף יזיזו את התחת ויוציאו אמיתים ולא דור קודם עם פלוס של אחוזים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההשקה עצמה - המעבדים היו שווים את ההמתנה. האכזבה נובעת מציפיות של קהל מסוים וזו לא אכזבת בולדוזר.

אין לי בכלל ספק שמעבדים כמו 1600\1600X ( פחות חום, פחות זללנים ) יהיה אפשרי להגיע איתם ל OC

יפה יותר ולתדרים גבוהים שיתנו מספרים זהים לאינטל והפער יצטמצם במשחקים. מצד שני המחיר - גם צריך

להיות בהתאם, אני מוכן לוותר על 5-10% פריימים במשחקים פחות רלוונטיים ( שחוצים את ה 100 פריימים עם מאיץ חזק ),

אבל המחיר של שילוש מבוסס 1600\1600X\1700\1700X - צריך להיות תחרותי ביחס לשילוש מבוסס i7, עם יכולות

OC יפות. ה 1800X מרשים, אבל הוא גם יהיה מוגבל יותר ב OC ביחס למעבדים הנמוכים יותר שצורכים פחות. שזה

דווקא מבחינתי סימן טוב למעבדים הנמוכים יותר.

מי לעזעזל היבואן בארץ ? יש מידע על זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה של המחשב שלי היא בעיקר עריכות והעברת שידורים חיים(וכן גם מעט משחקים במחשב, כמו H1Z1), כדאי לי ללכת על ה-1700? חיפשתי סרטונים ביוטיוב ולמעט על משחקים לא מצאתי מידע על המעבד הזה בעריכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מתן מויאל

אם המטרה של המחשב שלי היא בעיקר עריכות והעברת שידורים חיים(וכן גם מעט משחקים במחשב, כמו H1Z1), כדאי לי ללכת על ה-1700? חיפשתי סרטונים ביוטיוב ולמעט על משחקים לא מצאתי מידע על המעבד הזה בעריכות.

בגדול שלושת המעבדים האלה הם אותו הדבר פרט לתדרים שמגיעים איתם, ה-1700 הוא לכאורה המעבד עם התדרים הנמוכים ביותר אבל לפי דיווחים וביקורות ניתן להביא אותו ל-4.0 כך שזה פחות רלוונטי. 

וכן, מבחינת עבודות חישוב ועריכות כבדות הוא מוצר מעולה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiigara

בגדול שלושת המעבדים האלה הם אותו הדבר פרט לתדרים שמגיעים איתם, ה-1700 הוא לכאורה המעבד עם התדרים הנמוכים ביותר אבל לפי דיווחים וביקורות ניתן להביא אותו ל-4.0 כך שזה פחות רלוונטי. 

וכן, מבחינת עבודות חישוב ועריכות כבדות הוא מוצר מעולה. 

בדוק באתר CPU BENCHMARK יחסי כוח עיבוד מול עלות. כרגע מובילה בביטחון. אם היא תרצה, היא תקצץ חזק במחירי i7 דור חמישי ותחסל את התחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yw1971

בדוק באתר CPU BENCHMARK יחסי כוח עיבוד מול עלות. כרגע אינטל מובילה בביטחון. אם היא תרצה, היא תקצץ חזק במחירי i7 דור חמישי ותחסל את התחרות

האמת שאין לי מושג היכן ראית שם את הקשקוש הזה. כתוב בצורה מאוד ברורה. מלבד משחקים, שכרגע לאינטל יש יתרון של 10-15% בשאר הפרטמרטים ממש לא נופלים מאינטל ובחלק מהמבחנים עוברים את בגדול.

נשמח ללינק לביקורות שאתה מסתמך עליהן.

קח, חינם. תנסה לקרוא הפעם.

הביקורת של אתר overclockers

עוד ביקורת מפורטת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

האמת שאין לי מושג היכן ראית שם את הקשקוש הזה. כתוב בצורה מאוד ברורה. מלבד משחקים, שכרגע לאינטל יש יתרון של 10-15% בשאר הפרטמרטים AMD ממש לא נופלים מאינטל ובחלק מהמבחנים עוברים את אינטל בגדול.

נשמח ללינק לביקורות שאתה מסתמך עליהן.

קח, חינם. תנסה לקרוא הפעם.

הביקורת של אתר overclockers

עוד ביקורת מפורטת

בעיית הראיה (והשימוש בלשון רבים לעצמך) היא שלך - המידע מובא בכתבה העדכנית על הרייזן באתר הזה - 

https://hwzone.co.il/יום-ה-ryzen-הגדול/

טבלה שמראה מעבד i5 דור רביעי חזק יותר מהרייזן 
fxr11.png

טבלה שמראה מעבד i7 דור שביעי זול יותר מהרייזן וחזק יותר

https://hwzone.co.il/wp-content/uploads/2017/03/fxr8.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטבלה הזאת מראה גם שהi7 7700k זול ובעל ביצועים טובים יותר ממעבד 2000$ דולר של , אז?

הם לא באותו סגמנט, זה מעבד עם תדר גבוהה, רוב המשחקים מנוצלים היטב ב4/8 ליבות לעומת 8/16 ומן הסתם ב4 ליבות. באופן טבעי מעבדים עם יותר ליבות עובדים בתדר נמוך יותר, הם מתחרים במעבדים של עם ה8/16 ועולים הרבה פחות. החלק המעניין בכלל עוד לא הגיעה כשamd יוציעו את מעבדי ה4 4/8 6/12 ליבות יותר זולים, אולי בתדר גבוהה יותר שיעברו את הרייזנים שיצאו עכשיו וישפרו ביצועי משחקים, המפתחים ישפרו את הקודים שלהם לרייזנים ואז תהיה תחרות אמיתית, לא משהו שאינטל תוכל להזיז הצידה כמו זבוב כמו שאתה חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ענו לך.

כשלוקחים משחקים בפקטור היחידי בעבודה עם מעבד אתה צודק. 7700 אוכל גם את ה 6950X של אינטל

אבל אתה צודק. בעיות הראיה הן שלי בלבד.

שיהיה לך בהצלחה. 

זה שהרייזן לוקח את המעבד הכי חזק ויקר של (כמעט) זה חסר משמעות אני מניח בעיניך.

זה שאנשים אחרים מתעסקים בעריכת ווידאו, , CAD , , ובסגמנטים הללו הרייזן טוב יותר, זה באמת חסר משמעות.

רק משחקים חשובים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר אוכל אבל עדיין מוקדם עבור מעבדי RYZEN כשמעבדי SKYLAKE יצאו ב2015 היו הרבה בעיות עם מהירות הזיכרון מומלץ לראות ולחכות חודש חודשיים יש הרבה עדכוני לשיפור תמיכה במהירות ועוד מספר דברים...

ויש יש עניין שרוב מפתחי משחקים שיצאו לאחרונה מאז 2012 בDX11 יש דגש על שיפורי ביצועים על מעבדי כי רוב הצרכנים רכשו ...

חברת כבר הכריזה שיש ערכת SDK עבור הרבה משחקים שמפתחי משחק מחברות שונות צריכים להוסיף אבל זה יקח הרבה זמן וגם אין טעם עבור המפתחיים לתמוך במשחקים ישנים..

אבל החדשות הטובות שכל המשחקים שיוצאים מעכשיו סביר שנראה תמיכה במיוחד במשחקים שהולכים להשתמש DX 12 וvulkan וסביר שנראה משחקים משתמשים ביותר מ8 ליבות...

מעבד טוב עבור המחיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרובנו ברור שמדובר על פלטפורמה חדשה, ושברמת ואפליקציות שום דבר באמת לא מוכן לרייזן. יקח זמן עד שבאמת דברים יתחילו לעבוד.

גם הבעיות עם הזיכרון ו SMT וכמובן ביוסים שיצאו והם באמת ברמת בטא.

בקיצור, נפתחה תחרות , וזה טוב ועכשיו צריך לחכות עד שהפלטפורמה תבשיל. גם כך בחלק מהביצועים בהחלט שיפור ניכר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות טובותף שולחת גם את גירסת ה1700 הרגילה עם הסטוק!

כלומר 1475 ש"ח למעבד BOX כולל מיסים ומישלוח!

החדשות הללו מצויינות כי כבר מיתברר שה1700 הוא SLEEPER וטוב בOC כמו ה1800X ואפילו מוצלח יותר כי מצליח להגיעה ל4GHZ במתח נמוך יותר!.

http://www.legitreviews.com/amd-ryzen-7-1700-overclocking-best-ryzen-processor_192191

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yw1971

בעיית הראיה (והשימוש בלשון רבים לעצמך) היא שלך - המידע מובא בכתבה העדכנית על הרייזן באתר הזה - 

https://hwzone.co.il/יום-ה-ryzen-הגדול/

טבלה שמראה מעבד i5 דור רביעי חזק יותר מהרייזן 
fxr11.png

טבלה שמראה מעבד i7 דור שביעי זול יותר מהרייזן וחזק יותר

https://hwzone.co.il/wp-content/uploads/2017/03/fxr8.png

הטבלה הזאת משווה גיימינג ב-1080p ואסור להסיק ממנה מסקנות כלליות.

בוא נאמר שמי שיקנה מעבד מתומן בשביל משחקים ב1080p הוא לא חכם גדול.

יודע מה? מי שיקנה i7-47XX ומעלה למשחקי 1080p גם הוא לא מחלק את ההשקעה נכון.

אז האמירה "i5 יותר טוב מהרייזן" היא שגוייה ומטעה כי i5 מלכתחילה השקעה עדיפה למשחקים. המעבדים האלה עם שמונה ליבות ו16 נימים לא נוצרו למשחקים בכלל, התדר שלהם נמוך מהמרובעים והכפולים וכמות הליבות הם לעומסי עבודה שבאמת דורשים 100% עומס על כל הליבות. משחקים לא מתקרבים לזה. ובכל זאת, לך לחפש השוואות על 1440p או ותראה שההשוואה די שטוחה כי צואר הבקבוק הוא הכרטיס הגרפי וגם לא מהירים עשויים להתאים.

אף אחד לא ימליץ i7-69XX למשחקים כי אין בו יתרון על המרובעים במשחקים וגם בגלל המחיר המפלצתי שלו. הרייזן 7 נמצא באותה נישה (חוץ מהמחיר). הוא אידיאלי לעומסי עבודה כגון הצפנה, קידוד, קומפילציה, יצירת תוכן, חישובים מתימטיים, תוכנות שחמט ועוד ועוד...  אפשר כמובן ליהנות ממנו בכל משחק שתרצה אבל לא לכך הוא נוצר.

לדעתי, מי שרוצה מעבד שיותר מתאים למשחקים שיחכה לרייזן 5,6 (משושים ומרובעים עם או בלי SMT)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אותי מעניין לדעת למה אף אחד לא ניסה פשוט לכבות חלק מליבות העיבוד ואז לבצע את ההמהרה. טכנית כך אפשר לדמות את מעבדי ה 5 וה 3 ואז יהיה אפשר לראות (בערך) מה הם שווים.

ב. כמובן שעם הזמן סביר להניח שעדכונים של הביוס, מערכת ההפעלה, הדרייברים והיישומים עצמם יביאו לשיפור הביצועים, כך שלא הייתי ממהר להספיד את מעבדי ה גם בתחום המשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

א. אותי מעניין לדעת למה אף אחד לא ניסה פשוט לכבות חלק מליבות העיבוד ואז לבצע את ההמהרה. טכנית כך אפשר לדמות את מעבדי ה RYZEN 5 וה RYZEN 3 ואז יהיה אפשר לראות (בערך) מה הם שווים.

ב. כמובן שעם הזמן סביר להניח שעדכונים של הביוס, מערכת ההפעלה, הדרייברים והיישומים עצמם יביאו לשיפור הביצועים, כך שלא הייתי ממהר להספיד את מעבדי ה RYZEN גם בתחום המשחקים.

רוב המבקרים התנגדו לזה משום שהם האמינו ש"הצרכן הממוצע גם ככה לא יעשה את זה", או בקיצור, לא רצו לגרום לביקורת שלהם לסטות לטובת AMD בקטע הזה על-מנת להציג את המעבד בכל מיני וריאציות. הרי ראית איזה בלגן סטיב הזה מ-GamersNexus עשה כש-AMD ביקשה ממנו לבדוק את המעבדים גם ב- וגם ב-1440p בנוסף ל-1080p.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...