Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

בור ועם הספר

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,542
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  172יום 12ש' 36דק' 31שנ'

דירוג

50 טוב מאוד

אודות בור ועם הספר

 • דרגה
  אחד שמבין...
 • יום הולדת 07/06/1963

מידע נוסף

 • מין
  זכר
 • מפרט מחשב
  CPU: i7-4790K
  Board: Gigabyte Z97-D3H
  GPU : HD-6850
  OS: Linux 64bit (Fedora 24, CentOS 7.3)

מבקרים אחרונים

970 צפיות בפרופיל
 1. מה אגיד לכם, לא מרגיש של-4790k שיש לי חסר כוח עיבוד. היה פעם מושג "ספירלת התוכנה". דרישות תוכנה עלו בקצב מהיר ולחומרה לא עדכנית היה קושי להתמודד. החומרה ניפצה בסוף את תיקרת הזכוכית, היום מעבדים בני 5 ויותר שנים מספיקים לכל מע' הפעלה או תוכנה מודרנית.
 2. בוא נעשה חשבון, נשווה בין שני מחשבים שעובדים חודשיים רצוף במלוא התפוקה. מעבד שצורך מעט עד 65 ואט לעומת מעבד שצורך יותר עד 125 ואט ההפרש הוא 60 ואט. ההפרש בצריכת ההספק בשני מחשבים שעובדים במלוא התפוקה במשך חודשיים יתבטא בעוד 86 קילוואט-שעה בחשבון החשמל שזה בערך 40-50 ש"ח בחודשיים. החשבון הקודם הוא כמובן תיאורטי לחלוטין. בפועל המספר זעום הרבה יותר כי 99.9 אחוז מהזמן של המחשב הביתי, הוא במצב של פחות מאחוז אחד ניצול מעבד. ההבדל בצריכת החשמל לא יורגש. ובכל זאת יש יתרונות למעבדים חסכוניים בחשמל - הדרישות שלהם מרכיבים אחרים במערכת פחות גבוהות וכך תוכל להוזיל עלול בלוח האם, בקירור המעבד וברעש שנוצר. יש חשיבות עצומה ליחס בין ביצועים והספק בחוות שרתים למשל. כאן עלות החשמל ממאות מחשבים, ועלות הקירור שלהם גבוהה ולכן השאיפה לבחור מעבדים לפי היחס ביצועים לצריכת הספק. למחשב ביתי זה לא שיקול.
 3. הכל תלוי במטרה שלך. אם אתה רוצה לשמור מדיה ומסמכים זה מצויין. אם אתה רוצה לטעון משם מערכות הפעלה / מכונות וירטואליות - עדיף דיסקים יותר מודרניים (ssd nvme וכו') לגבי טעינת משחקים אין לי ניסיון מספיק כדי שאוכל לענות.
 4. שלום לכולם, האם ישנו טאבלט שיכול לקרוא מידע (סרט למשל) מדיסק און קי? הרעיון לשמור את המידע ב-DOK ולהתחבר בכבל מתאים לטאבלט ולצפות שם. האם ישנה אפשרות כזאת? אם כן באיזה מכשיר? תודה לעונים
 5. מה הכוונה "מבין בקומפיילרים"? מה השאלה?
 6. בעבר אופטרונים של AMD היו חצי מהעשירייה הראשונה. בעיקר מחשבי על של IBM מבוססי אופטרונים ו-Power הקריטריון במיחשוב על הוא לא ביצועי ליבה בודדת אלא ביצועים לצריכת הספק ולמחיר. בתחום המחיר יש ל-AMD יתרון. בצריכת ההספק אולי ZEN2 יצליח להיות טוב מהמתחרים מאינטל. מאחר שצריכת הספק לא לינארית עם התדר, התדר האופטימלי במחשבים כאלה נמוך משמעותית מהתדרים במחשבים שולחניים, הביצועים לליבה כנ"ל אבל בחשבון של צריכת חשמל זו הנקודה המשתלמת ביותר. למחשב שולחני עם מעבד בודד, הבדלי הצריכה זניחים בחשבון חשמל כללי של בית אבל במחשב על יש מליון ויותר מעבדים כאלה ורצוי שהם כן יהיו חסכוניים.
 7. כאשר משחקים עתידיים ירדו במקסימום הגדרות מתחת ל 60 FPS תחשוב על שידרוג. אבל תתחיל בכרטיס גרפי.
 8. אפשרות קלושה ביותר עד אין מצב. אינטל גדולה פי כמה מ-AMD ויכולה להתמודד עם האתגרים שלה. בעבר היא אימצה טכנולוגיות שפותחו ע"י AMD. למשל בקר זכרון על המעבד עצמו בארכיטקטורת K8, וכמובן סט הפקודות 64 ביט שפותח ב-AMD ושאינטל משתמשת בו ברשיון מהם.
 9. זה ש-AMD ייצרה בעבר מוצרים טובים מהמתחרה זה לא חדש. האתלון המקורי היה טוב מהפנטיום 3. האתלון 64 (sledgehammer) היה יותר טוב מהפנטיום 4. זה אילץ את אינטל להתאמץ ולשפר מוצרים. מה רע? (בעצם היה רע - ניצול לרעה של מונופול. אני מקווה שהימים האלה לא יחזרו)
 10. לשואל המקורי: כן. הם איכותיים וטובים ויעשו את העבודה כמו מעבדי אינטל.
 11. לפעמים התוכנות עצמן מגבילות למספר ת'רדים, לרוב נמוך יותר מ-64 לדוגמה: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_threadripper_2990wx_review,18.html ווגאס פרו (שנבחנה) יודעת לנצל עד 16 ת'רדים. יותר ליבות מזה לא יעזרו. לא חושב שאפשר להאשים את מערכת ההפעלה. יש מבחנים שכן יודעים לנצל הכל למשל cinebench: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_threadripper_2990wx_review,10.html יש שם גרף של IPC בליבה בודדת בתדר של 3500 מה"צ ללא טורבו. AMD הדביקו את הפער (כמעט) בתחום הזה.
×
 • צור חדש...