זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 14 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של k534d

הטענה לא הייתה מטופשת הטענה הייתה נכונה השאלה כיצד זה משפיע על הביצועים ומה ניתן לעשות, זה לא פשוט באג ממה שקראתי כאשר מעבירים תהליך מליבה אחת לליבה אחרת אשר לא נמצאות על אותו מעבד המעבר איטי יותר ההשפעה נראית לך אולי מינורית אבל היא לא. למעשה Windows כבר יותא להתמודד עם זה יש טכנולוגיה בשם numa שאינה מופעלת אני מאמין שיידרשו מספר התאמות אבל מייקרוסופט עובדת על זה.

המערכת יודעת להתמודד עם שני מעבדים נפרדים ואפילו יותר, אבל יש לזה מחיר בביצועים בישומים מסוימים ויש לזה יתרונות בישומים אחרים.

מה שיותר מעניין האם ניתן לכבות לגמרי 4 ליבות שיושבות על אותו מעבד ברייזן, ואז לבדוק מה יהיו התוצאות מבחינת אובר קלוק ומשחקים.

אני לא אופתע אם המרובעי ליבות יגיעו בתדרים הרבה יותר גבוהיים ויראו ביצועים עדיפים אפילו על אינטל במשחקים.

בסופו של דבר זאת טכנולוגיה חדשה וייקח לנו מעט זמן לראות מה הפירות שהיא מביאה עימה.

ראשית, לכל דבר בתחום המחשוב היום יש יתרונות וחסרונות. מבין ששני פיזיים יעילים בצד אחד והעברת מידע בין השניים מוסיפה לאג וזמן. עדיין, כל מערכות המחשוב היום בטח ברמת DS הם שרתים עם יותר ממעבד יחיד.

שנית , כן ניתן לכבות CCX אחד שלם ולהריץ רק 4 ליבות ועשו זאת וכן במשחקים מסויימים זה הועיל מאוד גם הקל על OC

בגדול, תקרא לזה באג תקרא לזה שינוי טכנולוגי, סמנטיקה. ללינוקס כבר יצא אחרי יומיים תיקון לנושא ה scheduler ואני בטוח שגם תוציא כזה ברגע שייסמו ובדיקות. 

הסה"כ הוא פשוט,האם לקחת 7700 שהוא לא פחות ממדהים למשחקים ומאפיל אפילו על 6950X של עצמה, אבל די בינוני בכל שאר המטלות, או לקחת מעבד שלא מבריק כרגע במשחקים אבל לכל הדיעות לא גרוע, ונותן ביצועים מדהימים בכל שאר המטלות כמעט. 

כל אחד מתאים את המערכת שלו לצרכים שלו. 

מי שהוא בנשמה ולא יותר, בלי ספק ירוץ על ה 7700. מעבד מדהים למשחקים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של TheHwGeek

ה1700X הגיעה לKSP ב2020 ש"ח, לדעתי זה כבר סביר יותר, הפרש של 250 תלוי בשער הדולר.

זה כבר מגוחך.

אני לא מאמין שהיינו צריכים את KSP כדי להוריד את המחיר של המעבד

הוא עולה עכשיו 1980 ש"ח בKSP

http://ksp.co.il/index.php?select=&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=38160&txt_search=RYZEN&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

בפלונטר שמכרה אותו ב2170 ש"ח אתמול התאימה את המחיר

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=YD170XBCAEWOF

עכשיו ה1700 הרגיל מוצב במחיר לא הגיוני של 1800 ש"ח

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=YD1700BBAEBOX

כשניתן להזמין אותו באמזון ב1470 ש"ח עם משלוח ומיסים.

GG פלונטר... GG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

זה כבר מגוחך.

אני לא מאמין שהיינו צריכים את KSP כדי להוריד את המחיר של המעבד

הוא עולה עכשיו 1980 ש"ח בKSP

http://ksp.co.il/index.php?select=&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=38160&txt_search=RYZEN&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

בפלונטר שמכרה אותו ב2170 ש"ח אתמול התאימה את המחיר

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=YD170XBCAEWOF

עכשיו ה1700 הרגיל מוצב במחיר לא הגיוני של 1800 ש"ח

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=YD1700BBAEBOX

כשניתן להזמין אותו באמזון ב1470 ש"ח עם משלוח ומיסים.

GG פלונטר... GG

ברגע שיש יותר שחקנים המחיר יורד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

ואני עוד חשבתי שזה יקח שבועיים.. מסתבר שגם יומיים הספיקו.

נרגעתם? דרמה קווינס.

טוב, החלטתי לערוך.

מישהו צריך להיות בוגר פה. 

אתה צודק. אנחנו דראמה קווינס. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

מה זה משנה על איזה דגם ספציפי דיברת יא הזוי? דיברנו באופן כללי על מחירים יקרים של מוצרים חדשים שיש להם ביקוש גבוה יותר מההיצע. 

אין צורך לקרוא לאנשים כאן בשמות גנאי כמו "יא הזוי"

בכל מקרה - ראיתי את התופעה הזאת עם כל מוצר חדש שהושק (במיוחד עם הGTX1070)

מה עושים? קונים בחו"ל, או שנותנים לתחרות לעשות את שלה.

לא צריך לרכוש בכל מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... אז עכשיו ערפל ההייפ מתפזר לאיטו.

אפשר ללמוד יותר על מעבדי .

מכל הבנצ'מרקים שרצים ברשת, כולם, אבל כולם... מתמקדים בגיימינג או במשימות כלליות.

מה לגבי בנצ'מרקים למשתמשי , אפטר ופרמייר, מקס ומאיה.

ובכן סוף כל סוף, מצאתי משהו... והתוצאות ממש לא מרשימות למעבדי .

אבל... יש הפתעה! מתברר שדווקא מעבד 7700K ביחס מחיר/ביצועים עושה צחוק ממעבדי וגם מהתותחים הכבדים של .

אז אם אתם מעוניינים במעבד חדש לגיימינג וגם לפוטושופ, כדאי שתקראו קצת פה...

למי שאין סבלנות:

pic_disp1.jpg

pic_disp2.jpg

pic_disp3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אתה צודק. כל שאר הבנצ'ים שמראים שהרייזן ב production הם מעולים, כולם טועים. איך אמרת? רצפה עקומה?

יאללה. צודק. המעבדים החדשים של ממש גרועים.

אתה בטח מאילו שמוצאים הוכחות ש 2500K  גם מובילים על הרייזנים בפרודקשן. 

בהצלחה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנות הADOBE באמת זבל בניצול כוח העיבוד הזמין, הם עדיין מעדיפים מעט ליבות אבל בתדר גבוהה מאשר ריבוי ליבות, יצא לי ליבנות תחנת עבודה עם שתי מעבדי E2670 ו64GB ECC מהיר ולמרות שהפרמייר  טוחן את כל המעבדים הזמן שלוקח לכל פרוייקט דומה לעבודה על מעבד 6 ליבות בתדר גבוהה.

אז האשמה בתוככנה ולא בחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

תוכנות הADOBE באמת זבל בניצול כוח העיבוד הזמין, הם עדיין מעדיפים מעט ליבות אבל בתדר גבוהה מאשר ריבוי ליבות, יצא לי ליבנות תחנת עבודה עם שתי מעבדי xeon E2670 ו64GB זיכרון ECC מהיר ולמרות שהפרמייר  טוחן את כל המעבדים הזמן שלוקח לכל פרוייקט דומה לעבודה על מעבד 6 ליבות בתדר גבוהה.

אז האשמה בתוככנה ולא בחומרה.

לא חמוד...

דווקא אדובי הם אלו שדחפו את openCL לפני שאנוידיה חיסלה את במונופול ה- שלה בעולם המקצועי.

ואגב, פרמייר טוחן את כלה המעבדים כי הרבה עורכים לא מפצלים את הוידאו לקליפים מפוצלים על הטיים-ליין בתכנה.

נסה בעצמך ותראה פתאום פלאים...

נחזור לנושא שוב, הסיבה שמעבדי עובדים טוב יותר בתכנות של אדובי זה כי משקיעה מיליונים או 9^10 דולרים על R&D-

לעומת שמשקיעה במצגות מיליונים, לדחוף טרנזיסטורים בלי סוף למעבד זה לא מה שעושה אותו לטוב יותר צריך גם שת"פ עם צד שלישי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

לא חמוד...

דווקא אדובי הם אלו שדחפו את openCL לפני שאנוידיה חיסלה את AMD במונופול ה- שלה בעולם המקצועי.

ואגב, פרמייר טוחן את כלה המעבדים כי הרבה עורכים לא מפצלים את הוידאו לקליפים מפוצלים על הטיים-ליין בתכנה.

נסה בעצמך ותראה פתאום פלאים...

נחזור לנושא שוב, הסיבה שמעבדי אינטל עובדים טוב יותר בתכנות של אדובי זה כי אינטל משקיעה מיליונים או 9^10 דולרים על R&D-

לעומת AMD שמשקיעה במצגות מיליונים, לדחוף טרנזיסטורים בלי סוף למעבד זה לא מה שעושה אותו לטוב יותר צריך גם שת"פ עם צד שלישי...

אני זוכר שלפני שנים אתה היית המגן הגדול של בפורום (באותה תקופה הייתי צופה מהצד), אי אפשר להגיד שהמעבד של הוא לא טוב. הם עשו קפיצת דרך ואני חושב שדווקא המעבדים המשתלמים ביותר שמסוגלים לעשות מהפכה יהיו ה 1600 ו - 1400 ולצערי הם עלולים להגיע מאוחר מדי.

אל תשכח שלאינטל יש כיסים יותר גדולים אז כן הם מסוגלים להשקיע יותר בצד שלישי ויש פרסומים ואפילו תביעה ש ניצחו בה שאינטל לא בדיוק שיחקו כשר.

אני מעריך שלא ראינו באנצ'ים אמיתיים ו nda לא הוסר לפני תחילת המכירה בגלל ש ידעו בדיוק מה המעבדים שלו מסוגלים, בנוסף קראתי היום כתבה שלטענתם ראיינו יצרן לוחות אם שאמר שהם קיבלו באיחור תמיכה מה amd בכל הנוגע לייצור הלוחות (ערכות שבבים) ולמעשה amd עידכנה אותם רק שבועיים לפני ההשקה בנוגע לתאריך ולכן היצור של הלוחות לא התנהל כמו שאמור להתנהל, ולמעשה כל הלוחות נשלחו מעבר לים במשלוח אווירי במקום ימי על מנת להענות על הביקוש.

אני מעריך שככל יעבור הזמן ועם עידכונים נכונים הן ברמת תוכנה והן ברמת הביוס אנו נראה שיפור ביצועים מצד רייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...