Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

בור ועם הספר

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,540
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  170יום 9ש' 12דק' 47שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי בור ועם הספר

 1. הכל תלוי במטרה שלך. אם אתה רוצה לשמור מדיה ומסמכים זה מצויין. אם אתה רוצה לטעון משם מערכות הפעלה / מכונות וירטואליות - עדיף דיסקים יותר מודרניים (ssd nvme וכו') לגבי טעינת משחקים אין לי ניסיון מספיק כדי שאוכל לענות.
 2. שלום לכולם, האם ישנו טאבלט שיכול לקרוא מידע (סרט למשל) מדיסק און קי? הרעיון לשמור את המידע ב-DOK ולהתחבר בכבל מתאים לטאבלט ולצפות שם. האם ישנה אפשרות כזאת? אם כן באיזה מכשיר? תודה לעונים
 3. מה הכוונה "מבין בקומפיילרים"? מה השאלה?
 4. בעבר אופטרונים של AMD היו חצי מהעשירייה הראשונה. בעיקר מחשבי על של IBM מבוססי אופטרונים ו-Power הקריטריון במיחשוב על הוא לא ביצועי ליבה בודדת אלא ביצועים לצריכת הספק ולמחיר. בתחום המחיר יש ל-AMD יתרון. בצריכת ההספק אולי ZEN2 יצליח להיות טוב מהמתחרים מאינטל. מאחר שצריכת הספק לא לינארית עם התדר, התדר האופטימלי במחשבים כאלה נמוך משמעותית מהתדרים במחשבים שולחניים, הביצועים לליבה כנ"ל אבל בחשבון של צריכת חשמל זו הנקודה המשתלמת ביותר. למחשב שולחני עם מעבד בודד, הבדלי הצריכה זניחים בחשבון חשמל כללי של בית אבל במחשב על יש מליון ויותר מעבדים כאלה ורצוי שהם כן יהיו חסכוניים.
 5. כאשר משחקים עתידיים ירדו במקסימום הגדרות מתחת ל 60 FPS תחשוב על שידרוג. אבל תתחיל בכרטיס גרפי.
 6. אפשרות קלושה ביותר עד אין מצב. אינטל גדולה פי כמה מ-AMD ויכולה להתמודד עם האתגרים שלה. בעבר היא אימצה טכנולוגיות שפותחו ע"י AMD. למשל בקר זכרון על המעבד עצמו בארכיטקטורת K8, וכמובן סט הפקודות 64 ביט שפותח ב-AMD ושאינטל משתמשת בו ברשיון מהם.
 7. זה ש-AMD ייצרה בעבר מוצרים טובים מהמתחרה זה לא חדש. האתלון המקורי היה טוב מהפנטיום 3. האתלון 64 (sledgehammer) היה יותר טוב מהפנטיום 4. זה אילץ את אינטל להתאמץ ולשפר מוצרים. מה רע? (בעצם היה רע - ניצול לרעה של מונופול. אני מקווה שהימים האלה לא יחזרו)
 8. לשואל המקורי: כן. הם איכותיים וטובים ויעשו את העבודה כמו מעבדי אינטל.
 9. לפעמים התוכנות עצמן מגבילות למספר ת'רדים, לרוב נמוך יותר מ-64 לדוגמה: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_threadripper_2990wx_review,18.html ווגאס פרו (שנבחנה) יודעת לנצל עד 16 ת'רדים. יותר ליבות מזה לא יעזרו. לא חושב שאפשר להאשים את מערכת ההפעלה. יש מבחנים שכן יודעים לנצל הכל למשל cinebench: https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_threadripper_2990wx_review,10.html יש שם גרף של IPC בליבה בודדת בתדר של 3500 מה"צ ללא טורבו. AMD הדביקו את הפער (כמעט) בתחום הזה.
 10. גם הרבה פחות יספיק. אני על 4790k 4C/8T ולא מרגיש שחסר כוח במעבד הזה.
 11. למי שמתעניין : ביצועי 2990WX על לינוקס https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-linux-2990wx&num=1 יש גם השוואה לחלונות עשר: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=2990wx-linux-windows&num=1 ייתכן שחלונות 10 לא אופטימלית בניצול כמות עצומה כזאת של ליבות. ייתכן שהאפליקציות לא אידיאוליות להשוואה מול חלונות (לפעמים אלה אפליקציות יוניקס/לינוקס שעברו הסבה לחלונות דרך ספריות התאמה) מי צריך לדסקטופ 32C/64T ? אף אחד. אלה מעבדים לתחנות עבודה ולצרכים ספציפים.
 12. לתיכנות, עיסוק בקוד ומדיה גם i3 יספיק (בהנחה שמדיה זה צפיה ולא קידוד)
 13. כן ולא. הכל תלוי בעומס על הכרטיס הגרפי. אם קל לכרטיס, המעבד יעבוד יותר ועלול להיות צוואר בקבוק אצל המעבד (זה נכון לכל מעבד ולאו דווקא לדגם ששאלת עליו). אם למשל תרצה לשחק ב-720p יש מצב שצואר הבקבוק בתצורה הזאת עלול להיות המעבד. אלא מה? לא קונים את הכרטיס הזה למשחקים ב1080p ומטה כי אז הכרטיס הוא ביזבוז כסף משווע וכרטיסים חלשים יותר בהרבה יעמדו במשימה בלי שאתה תרגיש. אם אתה משחק ב1440p או יותר בהגדרות גבוהות אז הכרטיס יהיה צואר הבקבוק. תצורה נכונה היא כזו שהכרטיס הגרפי הוא צואר הבקבוק ולא המעבד. סיכומו של דבר, המעבד מצויין וברזולוציות והגדרות שלהן מיועד הכרטיס הזה הוא מעולה ובהחלט יכול להתאים.
 14. אבל הוא עדיף. בכוח עיבוד כולל כאשר כל הליבות על 100% הוא מעבד חזק יותר. בזה אין ספק. הוא מעבד all around טוב יותר גם אבל לא רק בזכות המחיר הזול יותר. לא חסרות אפליקציות ומבחנים שיאשרו את זה. אני יודע, השואל המקורי התעניין בפוטושופ. כאן האינטל עדיף. אבל כאשר אתה קובע חד משמעית שהאינטל עדיף צריך לסייג לאיזה עומסי עבודה. אחרת אינך מספק תמונה מלאה. מה קורה אם מריצים שני פוטושופים במקביל (נניח אחד בכל מכונה וירטואלית)? מה קורה אם מריצים פוטושופ ועוד משהו אחר? מה קורה אם המחשב הוא גם שרת קומפילציה וגם מריץ פוטושופ שנגיש ב remote-desktop? לבוא לומר שמעבד מסויים עדיף לתחום הצר של אפליקציה אחת זה כמעט כמו מבחן סינטתי. המערכות היום אף פעם לא מבצעות דבר אחד ויתרון של מעבד א' במבחן אחד ייתכן שלא יורגש בגלל ייתרון של מעבד ב' בזירה אחרת שייפצה.
 15. ויכוח עקר. שני המעבדים מעולים. הקונה לא ירגיש בהבדל. מספרים וגרפים של בנצ'ים מטמטמים את השכל. בפועל עושים את העבודה וכמה שניות הבדל לא ישנו כלום. אנשים מפתחים ועובדים על לפטופ מעפן ועכשיו שלושה עמודי ויכוח עקר על איזו מפלצת טובה יותר. זאת עם 12 או זאת עם 16 ליבות.
 16. ה-2700x חזק יותר בעומסים שמנצלים את כל הליבות ב-100% (בממוצע). פוטושופ (ושאר התוכנות של אדובי) בנויות עם אופטימיזציה למעבדי אינטל לכן העדיפות שיש לאינטלים. אם עיקר העבודה הוא תוכנות אדובי, האינטל יהיה עדיף (אבל אתה לא ממש תרגיש בהבדל) לשימוש כללי הייתי בוחר את הרייזן כי בכוח עיבוד כולל (100%) הוא עדיין בממוצע חזק יותר.
 17. מי שקונה 2600 או 8400 סביר שלא יקנה 1080TI. עם הכרטיס שיקנה (מן הסתם תקציבי יותר) שום הבדל בגיימינג לא יורגש. שניהם מעבדים מצויינים. ה2600 בחירה טובה יותר לדעתי בזכות ה-12T
 18. (סתם מחשבה שלא מועילה הרבה לתכלית הדיון) Cores are the new Megahertz אלוהים יודע מה אנשים צריכים מפלצת ביתית עם 8C/16T ש99% מהזמן שלה מריצה כרום ופיירפוקס... זהו, הוצאתי את זה.
 19. הבדלי IPC צומצמו כמעט לגמרי (אחוז שניים הבדל). העדיפות בליבה בודדת נובעת היום מהתדר הגבוה יותר של האינטלים. בבחירה בין ביצועי ליבה בודדת ובין ריבוי ליבות מוטב לבחור ריבוי ליבות. לכן אם באותו תקציב נכנס אינטל 6C/6T ולעומתו רייזן 6C/12T עדיף ללא היסוס לבחור ברייזן.
 20. סמן את הזמנים המעניינים, אנחנו אנשים עובדים
 21. התמונה שמשתקפת במבחני לינוקס לא שונה בהרבה מחלונות. באפליקציות המעבדים חזקים מאד כפי שמשתקף כאן: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-2600x-2700x בגיימינג האינטל חזק יותר למרות שיש פה ושם בנצ'ים שהם עוברים אותו: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen2700x-8700k-gaming
×
 • צור חדש...