האם פרמוט DOK עלול לפגוע ביכולותיו? - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם פרמוט DOK עלול לפגוע ביכולותיו?

bariko

Recommended Posts

ציטוט של bariko

רציתי רק לעדכן ששוחחתי עם שירות הלקוחות, נאמר לי שאוכל לשלוח חזרה את המוצר ליבואן.

אחר כך הועברתי למחלקת מכירות, בכדי לברר אם יש להם את SANDISK Extreme USB3 שהוצע כאן, אך התשובה הייתה שלילית.

לנוכח הביקורת הרעה שנכתבה כאן, אין יותר טעם מבחינתי שישלחו Ultra USB3.0 Flash Drive חדש, ולכן סוכם שאקבל  זיכוי כספי מלא.

מסתבר שהמציאות קצת יותר טובה מהאותיות הקטנות  :).

מקווה שלא תתבע אותי !  9_9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היבואן/חנות לא חייבים להחליף או לזכות על מוצר שנפתח ונמצא תקין.

אפילו שהמוצר גרוע ונמכר תחת מצג חלקי ומטעה.

אבל היצרן שגורם להטעיה המונית, חייב לקחת אחריות על לקוחות שנפגעו ולא מעוניינים במוצר הגרוע.

לקוחות שחשבו שהם יקבלו מוצר מהיר כי היצרן הצהיר על USB3 והסתיר את מהירות הכתיבה.

יש חובת גילוי נאות.

אני בטוח שאפשר יהיה לתבוע את וגם לזכות.

לדעתי יש מקום בתביעה יצוגית כדי לחייב אותם להצהיר על ביצועי כל המוצרים על האריזה ובדף המוצר באתר שלהם.

כולל גם מהירות כתיבה אותה הם מחביאים מבושה במוצרים בהם הם כן רושמים את מהירות הקריאה.

כשיצרן בוחר לא לרשום את ביצועי המוצר, אז אולי זה בסדר מבחינה משפטית.

אבל כשיצרן בוחר לרשום חצי ומסתיר בכוונה את החצי השני כדי שהלקוח יקבל תמונה שגויה עליה יבסס קניה של מוצר ממנו יתאכזב, זו הטעיה בזדון.

וכמו שאמרתי כבר בדיון והרבה פעמים בעבר.

יש לכך השלכות סטטיסטיות רחבות היקף.

כמות הלקוחות שקנו DOK של SANDISK(וחברות אחרות) ורק אז גילו כמה המהירות כתיבה ובהרבה מקרים גם קריאה גרועים ברמות מזעזעות.

כמות הזמן שהתבזבז והעצבים והאכזבה.

העיכובים עד שקובץ חשוב יסיים להעתיק כדי שתוכל לזוז.

הנזקים הם עצומים.

מבחינה צרכנית, ומבחינה מוסרית, יצרן חייב לעמוד לדין ולקחת אחריות על השלכות מעשיו.

והדבר הזה מתרחש כל כך הרבה שנים על גבי שנים על גבי שנים, שכבר מזמן היצרנים לא יכולים לטעון לתום לב וחוסר ידיעה.

לדעתי צריך היה לעשות להם שיימינג בקנה מידה עולמי.

להוציא סרטוני סרקסטים, וכתבות וביקורות קוטלות שמדגימות את המציאות הקלוקלת האנטי צרכנית של אותם היצרנים.

אם היינו נלחמים מספיק את מלחמות התודעה, היינו יכולים לשנות את המצב.

היינו גם יכולים לקחת את זה לבתי המשפט בתביעות יצוגיות בכמה וכמה מדינות.

והיצרנים היו מתקפלים מהר מאוד ברגע שהם היו רואים את הנזקים מתקרבים.

זה עדיין ניתן לעשיה.

זה ברור לכל אדם בר דעת, שבמציאות בה נתונים אלו היו נגישים וברורים לכלל הצרכנים בבואם לקנות/להחליט,

לא רק שהרבה עוגמת נפש היתה נחסכת מהציבור, גם היה לדבר אפקט קידמה בו איכות המוצרים וביצועיהם היו מקבלים יותר דגש, ומוצרים בעלי ביצועים מזעזעים היו הופעים להיות תופעה שולית במקום מרכזית.

זו לא תופעה יחודית לתחום הDOK או אמצעי או מוצרי מחשב או מוצרים בכלל.

גם בתחום תשתיות/ספקיות האינטרנט אפשר לראות איך מסתירים מידע מהציבור.

אם תשימו לב אותם חברות מונופוליסטיות מוציאות לעיתונים ולוחות המודעות כתבות פרסומיות ופרסומות בהם לא מוזכרת מהירות הUPLOAD בכלל.

הם עובדים קשה כדי שהמונח לא יהיה קיים בתודעה הציבורית.

כי אם הוא היה קיים והופך חלק מהשיח הציבורי והעיתונאי, היה להם הרבה יותר קשה לכפות מצב של קיפאון וחוסר תחרות.

גם במפה הפוליטית אפשר לראות איך מנסים לעצב לנו את הטרמינולוגיה.

להעלים מונחים שמתארים מציאות, ולדחוף לנו מונחים שמתארים אשליות.

לבחור מונחים בעלי קונטקסט שלילי או חיובי כדי להדביק בהם ולהפיץ איתם את השקפת עולמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

היבואן/חנות לא חייבים להחליף או לזכות על מוצר שנפתח ונמצא תקין.

אפילו שהמוצר גרוע ונמכר תחת מצג חלקי ומטעה.

אבל היצרן שגורם להטעיה המונית, חייב לקחת אחריות על לקוחות שנפגעו ולא מעוניינים במוצר הגרוע.

לקוחות שחשבו שהם יקבלו מוצר מהיר כי היצרן הצהיר על USB3 והסתיר את מהירות הכתיבה.

יש חובת גילוי נאות.

אני בטוח שאפשר יהיה לתבוע את sandisk וגם לזכות.

לדעתי יש מקום בתביעה יצוגית כדי לחייב אותם להצהיר על ביצועי כל המוצרים על האריזה ובדף המוצר באתר שלהם.

כולל גם מהירות כתיבה אותה הם מחביאים מבושה במוצרים בהם הם כן רושמים את מהירות הקריאה.

כשיצרן בוחר לא לרשום את ביצועי המוצר, אז אולי זה בסדר מבחינה משפטית.

אבל כשיצרן בוחר לרשום חצי ומסתיר בכוונה את החצי השני כדי שהלקוח יקבל תמונה שגויה עליה יבסס קניה של מוצר ממנו יתאכזב, זו הטעיה בזדון.

וכמו שאמרתי כבר בדיון והרבה פעמים בעבר.

יש לכך השלכות סטטיסטיות רחבות היקף.

כמות הלקוחות שקנו DOK של SANDISK(וחברות אחרות) ורק אז גילו כמה המהירות כתיבה ובהרבה מקרים גם קריאה גרועים ברמות מזעזעות.

כמות הזמן שהתבזבז והעצבים והאכזבה.

העיכובים עד שקובץ חשוב יסיים להעתיק כדי שתוכל לזוז.

הנזקים הם עצומים.

מבחינה צרכנית, ומבחינה מוסרית, יצרן חייב לעמוד לדין ולקחת אחריות על השלכות מעשיו.

והדבר הזה מתרחש כל כך הרבה שנים על גבי שנים על גבי שנים, שכבר מזמן היצרנים לא יכולים לטעון לתום לב וחוסר ידיעה.

לדעתי צריך היה לעשות להם שיימינג בקנה מידה עולמי.

להוציא סרטוני YouTube סרקסטים, וכתבות וביקורות קוטלות שמדגימות את המציאות הקלוקלת האנטי צרכנית של אותם היצרנים.

אם היינו נלחמים מספיק את מלחמות התודעה, היינו יכולים לשנות את המצב.

היינו גם יכולים לקחת את זה לבתי המשפט בתביעות יצוגיות בכמה וכמה מדינות.

והיצרנים היו מתקפלים מהר מאוד ברגע שהם היו רואים את הנזקים מתקרבים.

זה עדיין ניתן לעשיה.

זה ברור לכל אדם בר דעת, שבמציאות בה נתונים אלו היו נגישים וברורים לכלל הצרכנים בבואם לקנות/להחליט,

לא רק שהרבה עוגמת נפש היתה נחסכת מהציבור, גם היה לדבר אפקט קידמה בו איכות המוצרים וביצועיהם היו מקבלים יותר דגש, ומוצרים בעלי ביצועים מזעזעים היו הופעים להיות תופעה שולית במקום מרכזית.

זו לא תופעה יחודית לתחום הDOK או אמצעי אחסון או מוצרי מחשב או מוצרים בכלל.

גם בתחום תשתיות/ספקיות האינטרנט אפשר לראות איך מסתירים מידע מהציבור.

אם תשימו לב אותם חברות מונופוליסטיות מוציאות לעיתונים ולוחות המודעות כתבות פרסומיות ופרסומות בהם לא מוזכרת מהירות הUPLOAD בכלל.

הם עובדים קשה כדי שהמונח לא יהיה קיים בתודעה הציבורית.

כי אם הוא היה קיים והופך חלק מהשיח הציבורי והעיתונאי, היה להם הרבה יותר קשה לכפות מצב של קיפאון וחוסר תחרות.

גם במפה הפוליטית אפשר לראות איך מנסים לעצב לנו את הטרמינולוגיה.

להעלים מונחים שמתארים מציאות, ולדחוף לנו מונחים שמתארים אשליות.

לבחור מונחים בעלי קונטקסט שלילי או חיובי כדי להדביק בהם ולהפיץ איתם את השקפת עולמם.

אם ענית לי, להבא תצטט בבקשה כדי שאדע.

ורק להגיד, בתור מוכר ברשת בארץ, אני אסכים איתך שאפשר לתבוע את ואפילו אשמח לעזור לך בזה אבל הרבה אנשים חושבים שיכולים לחזור אלי עם

- דיסק שרוט של משחק לXBOX ( שכמובן שטוענים שהגיע אליהם ככה ) ( שאגב אח"כ הגיעה ניידת, והמשטרה עוד ניסתה לעזור לגברת, מה שעצבן אותי עוד יותר אפילו )

- פלאפון שנקנה לפני חצי שנה ( מה ז"א שלוקח שבועיים לתקן? איך אתם לא מביאים פלאפון חלופי? אני רוצה החזרה )

- ראש דיו עם מדבקה של קרביץ ולהגיד שהוא נקנה ברשת שלי ולבקש להחזיר את המוצר ( רק לציין שאני לא עובד בקרביץ ) כשתום התוקף שלו הוא בעוד חודשיים - כשאנחנו מוכרים תוקף של שנה וחצי קדימה

וכל זה רק משבוע שעבר!!! כמובן שכולם טרחו לצעוק עלי ולאיים שהם לא יקנו אצלי יותר ושהרשת שלי "תאכל תביעה", משהו שלא יכול לקרות, אבל סתם מעצבן ששורפים לי את הזמן כשיכלתי לעשות עוד דברים בינתיים.

הצרכן הישראלי נוראי, לא מגיע לו שום חוק להגנה ושום נעליים לדעתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר עדכונים:

ניסיתי לפרמט את האקסטרים ל-NTFS בעזרת הכלי של HP

משום מה קיבלתי הודעה שלא ניתן לפרמט.

אחר כך עברתי לאתחול הסטנדרטי של .

גם פה, אותו הדבר.

מיואש עברתי לכלי בשם  Rufus .

כאן סוף סוף הפרמוט הצליח.

מהירות הכתיבה הממוצעת בהעתקה כ-80MB/s

בערך כמו המהירות של דיסק חיצוני USB3.0

יותר טוב מכל DOK USB3.0 שבדקתי עד היום

אך הרבה פחות מהמהירות המוצהרת

UP TO 240MB/s

אני מניח ששוב הביצועים נפגמו בגלל הפרמוט ל-NTFS

לא יצא לי לבדוק את מהירות כתיבה במצב המקורי של המוצר, FAT32, כך שאין לי נקודת השוואה.

לגבי מה שהוזכר פה:

אין לי שום טענות נגד שירות הלקוחות של "וואלה שופס".

בדיוק ההפך, הם התייחסו אלי בסדר גמור, והסכימו לזכות, גם אם לא היו חייבים לכך.

בנוסף לכך הם כיבדו את הקופון של 200 שקלים לרכישת , שהוענק לי עם רכישת הזיכרון הנייד.

חשבתי שעקב הזיכוי, הם ידרשו ממני לשלם מחיר מלא על האופיס.

כאמור, אם היה ניתן להשיג אצלם את ה-"סנדיסק אקסטרים ", או לחילופין DOK אחר שהוצע כאן- בהחלט הייתי רוכש מהם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל למה לא בדקת ביצועים לפני הפירמוט.

הרי זה הגיע מפורמט FAT32.

לא חושב שהפירמוט פוגע בביצועים.

אבל למה דבר ראשון אתה הולך לפרמט עם כלי של HP?

למה לא להשתמש ישר בפירמוט הפשוט המהיר של הוינדוס?

עשית לזה פירמוט מהיר, או שניסית לעשות פירמוט מלא?

ולמה לא חיפשת כלי של .

אם הDOK לא נותן לפרמט אותו, אולי זה קשור לענייני או מחיצה מיוחדת של היצרן לצורך גיבוי וכל מיני שטויות.

למה אתה ישר חושב שיש בעיה, ואז רץ לחפש לדרוס אותו עם מכבש?

ואיך הגעת ל80?

בעתקה מהרדיסק? הרי הרדיסק עצמו מגביל.

מSSD?

העתקת קובץ אחד גדול? או הרבה קבצים קטנים?

לכל הדברים האלו יש חשיבות בהבנת התוצאות.

למה לא פשוט לבדוק עם תוכנה כמו AS- או CRYSTALDISKMARK ולהעלות תמונה כמו כל העולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשתדל לענות על השאלות/תהיות שהוצגו כאן:

1.     לא ראיתי טעם לבדוק את ביצועי הדיסק במצבו ההתחלתי, לאור העובדה שבשום מצב לא הייתי משאיר אותו עם FAT32

2.     ניסיתי את הכלי של HP, היות שהיצרן ממליץ להשתמש בו בפרמוט FLASH DRIVE

3.     כאמור גם הפרמוט של וינדוס כשל. אחד החברים שלי אמר שאולי זה בגלל חוסר הגדרות מתאימות בביוס.

4.     פרמוט מהיר

5.     ההעתקה בוצעה מהרדיסק. יש לי אמנם במחשב גם ssd, אבל זה מיועד רק למערכת ההפעלה.

6.     הקובץ שהועתק זה  בלוריי שמורכב משתי תיקיות BDMV, CERTIFICATE

7.     ניסיתי את CRYSTALDISKMARK והעליתי פה תמונה של התוצאות, אלא שלא בטוח שאני יודע בכלל איך להשתמש בו.

למרות שבשדה CRYSTALDISKMARK אני בוחר את האקסטרים פרו, תמיד ממשיך להיות כתוב CRYSTALDISKMARK

CDM.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה יש לך דברים ללמוד אני רואה.

הרדיסקים לא מהירים בכלל.

אני לא רוצה להיכנס יותר מדי להסברים.

יש דיסקים, יש ראשים שזזים על הדיסקים.

יש טבעת חיצונים בה מן הסתם נכנס יותר מידע בכל סיבוב, ויש טבעות פנימיות בה נכנס פחות מידע בכל סיבוב.

2maxtor_harddisk.jpg

המהירות שמתקבלת אם המידע יושב על הטבעות החיצוניות גבוהה משמעותית(אולי פי כמה) ממידע שיושב על הטבעות הפנימיות.

בנוסף לכך מידע נכתב ונמחק ויוצר חורים ריקים במבנה הלוגי של הנתונים.

כתיבות חדשות נכנסות אל תוך השטחים הריקים ומפצלות קבצים אל תוך שטח בו היו בעבר קבצים קטנים יותר.

עם הזמן יותר ויותר חורים נוצרים ויותר ויותר קבצים מתפרסים על פני שטח גדול במקטעים.

הדבר יותר מה שנקרא "פרגמנטציה" וגורם לראשים לזוז הרבה יותר(לפעמים אפילו פי 100) ממה שהיו זזים אם הקובץ היה יושב על שטח אחיד מתחילתו עד סופו.

תוכנות DEFRAG מנסות לסדר את זה בכל מיני דרכים עם דרגות שונות של יעילות.

ולכן המהירויות שתקבל בהעתקת קבצים מ/אל הרדיסק יכולות להיות מגוונות מאוד, ובמקרה שלך מוגבלות על ידו.

ה80MB/S שקיבלת היא תוצאה הגיונית להרדיסק מודרני, ואינה תוצאה חריגה או נחשבת איטית במיוחד.

למרות שבהרדיסק מהיר יותר או לחילופין אם הקובץ היה אחיד ויושב על הטבעת החיצונית, אולי התוצאה היתה 110-120MB/S.

שבמקרה!!! זו מהירות הכתיבה המקסימלית הרציפה של הDOK שלך, כמו שCRYSTALDISKMARK מראה בבירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר הנרחב, Art Tatum

כמו שנאמר: "מכל מלמדי השכלתי".... :)

רק להוסיף, שהעתקתי קובץ בלוריי נוסף באותם תנאים, כלומר מהרדיסק פנימי סטנדרטי, והפעם המהירות הגיעה ל- 105 מ"ש, ונשארה יציבה כמעט לכל אורך התהליך.

כמו כן העתקתי קובץ MKV בדיד בנפח 764MB מכונן ה-SSD, והמהירות הייתה סביב ה- 100מ"ש.

כך שההבדל לא כזה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדידת קובץ קטן מביאה איתה סטיות נוספות.

דריוורים/מערכות הפעלה/תוכנות, עושות שימוש בBUFFER(חוצץ) שמשמש כCACHE(זיכרון מטמון)

12_12_UnifiedBufferCache.jpg

השימוש בBUFFER מחליק את הפעולות, כמו שימון גלגלי שיניים וצירים.

לדוגמא כונן A מעתיק לכונן C.

ביניהם יש BUFFER לו נקרא B.

נניח שA הוא הSSD לו אין הגבלת מהירות.

וB זה מטמון שגם הוא בהיותו המחשב אינו מוגבל במהירות.

A מעתיק לB, B מעתיק לC.

המערכת הפעלה / דריוור / תוכנה, לפעמים טועה ומודדת את המהירות בין A לB במקום מB לC.

במצב שכזה יש תופעת "ניפוח" תוצאות.

בגלל שגודל הBUFFER קטן יחסית, ככל שהפעולה קצרה כך הסטיה בתוצאות תהיה גדולה יותר.

רק לאורך זמן היא תתאזן בהדרגה.

ואם חשבת שזה מסובך, יש גם BUFFERS בתוך כוננים/התקנים שגם הם מוסיפים שכבת עיוות תוצאות לפעולות קצרות.

מנסיוני דריוור USB3 רגיש לעיוותי BUFFERS יותר מרכיבים אחרים, אולי בגלל הדרך שהדריוור בנוי לעבוד מול BUFFER משלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואיי וואיי עכשיו סיבכת אותי לגמרי.:D

בכל אופן, בשורה התחתונה אני בהחלט מרוצה מהדיסק החדש.

הרבה יותר טוב ממה שהתנסיתי בו קודם.

עם נוסיף את העובדה שיש אחריות לכל חיי המוצר, אז בכלל נהדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך נתיר את התסבוכת.

כשאתה מעתיק קבצים יש חלון שמראה מהירות העברה.

בגלל XYZ(ראה פוסט מסובך קודם) המהירות מתחילה גבוה ממה שהיא באמת, ואז יורדת ומתאזנת לכיוון המהירות האמיתית ככל שעובר הזמן.

בפעולות קצרות הסטיה תהיה גבוהה יותר בגלל שלא היה זמן לעיוות להתאזן.

ולכן כדי למדוד מהירויות בתנאים "מסובכים" ו"מבלבלים" שכאלו, נדרשת פעולה ארוכה יותר.

אחרי צפיה בכמה תרחישים שכאלו, יהיה לך יותר קל להבין את טבע הדבים גם מבלי להבין בדיוק למה הם קורים.

כמו אדם שמביט במעופו ונחיתתו של כדור, ללא ידע בפיזיקה או כלים למדידת המתרחש, ומסוגל לצפות את מעופו בהערכה אינטואיטיבית בלבד.

lets take a piss on it

שלפוחית השתן היא הBUFFER.

כשאתה משתין קשת זרם הפיפי מתחילה גבוה.

וככל שהBUFFER מתרוקן היא תרד ותנמיך.

לא צריך להיות מומחה בפיזיקה כדי להבין למה ואיך זה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן שמתי לב שבהתחלה מהירות ההעתקה גבוהה, ואחר כך צונחת.

זה במיוחד היה קורה עם הדיסקים האיטיים, ולכן חשבתי שזה עוד דפקט שלהם.

אגב ישנם מקרים הפוכים, שבהם תהליך העתקה מתחיל איטי ובהמשך הופך ומתייצב למהיר יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...