דיון הפריימים \ i5 \ i7 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון הפריימים \ i5 \ i7

coch

Recommended Posts

בוקר טוב לכולם.

ככה - שוב מראש אני מתנצל שאין לי סרטונים, .. הכול נעשה בשני מחשבים נפרדים - אני נותן מספרים מדוייקים שרשמתי על דף באופן ידני.

הבדיקה נעשתה בשני מחשבים - אחד שלי ועוד אחד של חבר הכי טוב שלי. אני נותן לכם את כל המידע שהוצאתי מהבדיקה, משהו שלא נעשה - בעסה אין לי איך לעשות שוב.

כמובן שאני מצהיר שהכול אמין ונעשה באופן נטרלי לחלוטין, הסיבה היחידה שלא הקלטתי פריימים בתוכנה חיצונית היא כי כל הבדיקות נעשו תחת אותה מערכת

הפעלה, שום תוכנות רקע ( אנטיוירוס, ) - אך ורק סטים, ואוריג'ין. שני המחשבים היו אצלי בבית במשך יום שלם, חדר עם מאוורר תקרה + מאוורר רגיל ( אין לי מזגן בחדר הזה ).

SSD נותק מהמערכת שלי ( במחשב השני אין ) בשביל שתהיה בדיקה ניטרלית, למרות שהמשחקים הותקנו על הקשיח בלבד.

חובר כרטיס קול חיצוני לשתי המערכות, הכרטיס קול המובנה בוטל בביוס בשתי המערכות.

1070GTX הכרטיס שלי - לא השתתף בבדיקה.

שני המחשבים עברו איחוי לקשיח, ניקוי קצרצר למערכת הפעלה ללא פירמוט, כל הדרייברים מעודכנים לחלוטין ( החל מצ'יפסט ועד לכרטיס מסך ), בדיקה שאין שום

malwares למיניהם באף אחת מהמערכות לפני תחילת הבדיקה.

* בדיקת מאמץ לכל מעבד על Prime95 במצבי סטוק נעשתה במשך שעה, אולי קצת פחות. לא היה אפשרות לעשות את זה אמין יותר ( 3-4 שעות ) כי עשינו את זה

במשך כמעט יום שלם אז החלטנו לפזר את השעות.

* שני המעבדים השונים עובדים עם אותו קירור של ( גירסאת ה 120MM ) אך לקירור של ה i7 יש מאוורר אחד ( הגירסא החדשה יותר ), ו i5 עובד

עם גירסא ישנה יותר שבזמנו הגיעה עם שני מאווררים.

* מערכת הפעלה - 10 Home 64 Anniversary Edition

* שני המעבדים עובדים באותו תדר ( רק ה 2500K מומהר )

מערכת מספר 1 :

i5 2500K 4.0

GB GA-Z68X-UD4-B3

Ripjaws 2X8GB 1600DDR3

EVGA SC 970GTX

WD Caviar Black

מערכת מספר 2 :

i7 6700K

Maximus Hero Z170

Ripjaws 2X8GB 2800DDR4

EVGA SC 970GTX

WD Caviar Black

אני יתן מספרים לבנצ'ים שהרצנו.. בלי יותר מידי לדון בזה. תהנו.

כל הבדיקות נעשו על מסך U2414H ללא VSYNC ונעשו בהגדרות מקסימליות ללא פילטרים. משחקים ששמנו פילטרים אני אציין זאת.

מערכת מספר 1

Rise of the

מבחן 1 - פריימים ממוצעים 66 , מינימלי - 45.10 - מקסימלי - 84.31

מבחן 2 ( איזור שונה לגמרי, לא בדיקה חוזרת ) - פריימים ממוצעים 72.80, מינימלי - 27.41, מקסימלי - 87.99

GTA V

שתי בדיקות בנץ' סטנדרטיות, כולל 2MSAA והגדרות מלאות אפשריות עם גבול ( הבנצ'ים כוללים הרבה איזורים )

#1 - 40 פריימים ממוצעים

#2 - 40 פריימים ממוצעים

Deus Ex Mankind Divded

DX11 בלבד, הגדרות Ultra ו Shadows על High

בנצ'מרק מתוך תפריט המשחק

פריימים ממוצעים 29.5, מינימלי - 22.7, מקסימלי - 41

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מערכת מספר 2

Rise of the

מבחן 1 - פריימים ממוצעים 69.7 , מינימלי - 51 - מקסימלי - 87.21

מבחן 2 ( איזור שונה לגמרי, לא בדיקה חוזרת ) - פריימים ממוצעים 73.44, מינימלי - 30.21, מקסימלי - 89.98

GTA V

שתי בדיקות בנץ' סטנדרטיות, כולל 2MSAA והגדרות מלאות אפשריות עם גבול ( הבנצ'ים כוללים הרבה איזורים )

#1 - 54 פריימים ממוצעים

#2 - 54 פריימים ממוצעים

Deus Ex Mankind Divded

DX11 בלבד, הגדרות Ultra ו Shadows על High

בנצ'מרק מתוך תפריט המשחק

פריימים ממוצעים 34.1, מינימלי - 25.9, מקסימלי - 42

* אני עושה בנפרד את הסקשן על BF4 ( שהתוצאות גרמו לי להרים גבה ) מאחר וזה לא המשחק שאני מכיר. אולי המשחק התייצב, אולי המשחק עבר פאצ'ים וכו'.. מה שבטוח

זה שאני הופתעתי. לא היו את הנפילות פריימים שבזמנו היו לי עם ה i5 3570K על המערכת הראשונה - למרות שהפריימים לא היו זהים לחלוטין. אולי זה הזיכרון ובהחלט

גם יכול להיות שאני בזמנו שיחקתי במשחק לא כ"כ יציב. ללא קשר למספרים שנבדקו - נפילות של פריימים מורגשות, לא היו לנו במערכת i5 כפי שהיה פעם.

לא הופיע stutter ולא משהו חריג.

* אפשר לראות שבמה שבדקתי לא היה הבדל מאוד גדול ( שהם עובדים באותו תדר ) מעבר ל GTA5 שההבדל היה משמעותי מאוד. את ה Witcher לא הספקנו לבדוק

בגלל עיכובים. צריך לקחת בחשבון שיש עוד המון משחקים מודרניים.. אז אני נתתי קמצוץ.

BF4

בשתי המערכות המשחק עבד על הגדרות מלאות \ 4MSAA \ D3D בשתי מפות מלאות שחקנים ( Op Locker ו Lancang Dam ) ההבדל בפריימים ( במשחקיות במשחק עצמו )

היה גבולי. לצורך העניין באיזור אחד ספציפי שזיהיתי ירידה מתחת ל 70 ונעמדתי שם עד שקיבלתי כדור, ההבדל בין המערכות היה 5-6 פריימים לטובת ה i7. כלומר לא היו שום נפילות

באף אחד מהמעבדים וברוב הבדיקה הפריימים היו גבוהים במעט לטובת ה i7. לא היה שום stutter או פריימים נמוכים עם ה i5 2500K והוא היה יציב מעל 100 באופן שוטף.

אין לי תשובה לגבי למה פעם חוויתי בעיות במשחק הזה.

מקווה שזה קריא פחות או יותר, שיהיה לכם אחלה סופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה על העבודה והמאמץ וההשקעה ידידי היקר @coch :goodposting:

ראשית אבקש להסב את תשומת לבך לכך, שהמעבד 6700K ללא עובד על תדר 4.2Ghrz, קרי מהיר כדי 5% מעל המעבד

2500K שבנסוי שלכם הורץ על תדר של רק 4.0Ghz. פער זה כבר נותן יתרון יחסי (לא ענק) אך יתרון ברור מעל המעבד האיטי יותר בתדר.

ולכן יש להוריד מהתוצאות מעלה כ- 5% יחסיים בכדי לבצע השוואה ישירה והוגנת יותר. במצב דברים שכזה, הממצאים יהיו קרובים מאד,

אולי זהים ממש.

כמו כן להבא, את הבדיקה צריך לעשות לאחר השוואת מהירות תדר זיכרונות (כפי שדברנו כה רבות על חשיבות הנושא) וחבל שלא ביצעת

זאת, שכן האמור היה מסיט את הספוט על המעבד לבדו בכל הנוגע להשוואה הזו, ומנטרל את השפעת הפערים הגדולים ברוחב פס הזיכרון.

יחד עם זאת ולמרות זאת, בדיקתך נותנת כוון (די ברור) כבר כך:

שהמעבד לבדו מסוג I5 שנחשב מיתוגית "כמיושן" במונחים של היום, מיושן כרונולוגית - לא טכנולוגית או ביצועית כמובן, עושה עבודה

מצוינת שאינה נופלת (שוב לא ראינו בידוד במבחן שערכת או השוואת תדרים) ממעבד מודרני 6700K.

זאת הראיה הכי טובה כנגדה של אגב, שמוכרת לתעשיית הצרכנים הלא מלומדים בתחום, מעבדים "כאילו חדישים" במחיר גבוהה

עבור "כלום אחד בריבוע". ושמח אני על שהצלחת להיווכח בכך סוף סוף עצמך, במיוחד בכל הנוגע ל- BF4 שלהזכירנו רגע כי זה חשוב:

אני הייתי בטוח, מוכן לחתום ממש (לא רציתי לומר לחתוך ורידים...) שלא היו לך בעבר בעיות בכותר זה בשום אופן בשל המעבד, והנה

בשעה טובה ראית זאת הפעם בהתרשמות בלתי אמצעית.

קרי שהקרטועים שחווית אז, מקורם היה במרכיב אחר בשרשרת ההפקה, ולך תדע היום מה היתה הסיבה אז. אנו יכולים להמר

על כמה אפשריים, אך ישנם כמה וכמה, כך שזה אינו רלוונטי וממילא לא ניתן לבדיקה - המחשב כבר איננו.

לפחות בדיונים הבאים כאן מצד שואלים אחרים שנכנסים חדשות לבקרים, אתה בכל המקרים הללו, לא תהיה עוד כה נמהר לעמוד בצד

המחנה שצועק לעבריהם "צוואר בקבוק, צוואר בקבוק, הצילו ושימרו נפשותיכם..."

בכל הנוגע למעבדים מ- 6 השנים האחרונות, ועל אחת כמה וכמה לא עבור מעבדי סדרה K הפתוחים להמרה, שמאפשרים בתורם 

לעבוד בתדר גבוה וזהה למעבד הכי חדש בשכונה.

עכשיו:

אם ישנה אפשרות לעוד טיפה עבודה במטותא, לחזור על הניסוי במחשב המהיר יותר 6700k (זה המחשב הנוכחי שלך, אז להבנתי לא

אמורה להיות בעיה לעשות זאת שוב) אך עם זיכרונות מקוצצי תדר לזה של המעבד השני = 1600 ועם תדר מונמך ל- 4.0Ghz,

אני לפחות יותר מאשר אשמח לראות את המדידות החוזרות (לא רציתי לומר, שמוכן לשלם ממש כסף תמורת הנושא).

יש לי תחושה חזקה (ובדרך כלל תחושתי בתחום זה יוצאת נכונה בסופו של דבר - יש קצת ניסיון כמו שאומרים) שהפערים יצטמצמו

מאד לעומת המערכת מבוססת 2500k, לא רוצה לומר ישתוו לחלוטין אבל זה אפשרי. 

שכן להערכתי הפער העיקרי בממצאים מוסבר בעיקרו של דבר, ברוחב פס הזכרון השונה (והגדול) בין שתי המערכות הללו,

ובפער בן 5% בתדר הריצה.

יותר מאשר שווה בדיקה, לבטח תסכים עימי :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@elikh,

צודק,

אלו ממש אינן חדשות, אנחנו ורבים מכירים אותן, אך יש גם כמה (רבים מדי) שלא הכירו.  ליתר דיוק שלא באשמתם - הם למעשה הוטעו

(קשות) על ידי תשקורת (אין טעות כתיב) אינטרנטית מפומפמת ומשומנת היטב מצד , שניסתה בכח לשווק "מעבדים ישנים"

בביצועיהם כמו מלפני 5-6 שנים, אך במחיר חדש ומופקע.

אינטל שלחה מיליוני צרכנים בעולם במשך 5-6 שנים אחרונות, לשדרג מעבדי 4 ליבות מודרניים מדור סנדי ברידג' ומעלה, לרכוש את

אותם ביצועים ממש ולשפוך עבור כך כאלף דולר נוספים על מכונה חדשה שעושה אותו הדבר. זה לא אבסורד, זה מקומם ממש.

לא רוצה לומר מכעיס, מעצבן, לא הוגן, לא מוסרי, ויש מספיק סופרלטיבים להוציא קיטור עימהם.

המחויבות המוסרית של המבינים והמלומדים בתחום זה היא לעשות סדר, לחלק ידע אמיתי (בחינם) לכל הצרכנים, שהם לבטח אינם

אשמים מאומה וזכאים, ולו מוסרית, לדעת ידע אמת ולא להיות מסונוורים על ידי תעשיית השקרים של בסוגיה הזו.

מצד שני, אנחנו כישראלים יש לנו זווית מיוחדת בנושא:

אינטל אמנם חברה אמריקאית, אך חלק רב מאד מתוצרתה מיוצר בישראל ומפרנס אלפי משפחות עובדים, ומכניס (גם) למדינה הרבה

מאד דולרים חשובים על יצוא hi tech.  כך שאנחנו הישראלים פרטנית, נמצאים פה בניגוד עניינים. אני לפחות (nec הקטן), בוחר בניגוד

עניינים זה להיות בצד של המוסר (לתפיסתי), ולתת לצרכנים ידע, בכך לחסוך מהם שפיכת כסף על כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 
הגיע היום שאני מסכים עם מה שאתה כותב :)
אחדד כמה נקודות לקוראים אחרים: אכן kaby-lake פותח במת"ם חיפה, ויש עיכוב עם cannon-lake בגלל מגבלות טכנולוגיות.

המעבדים כן השתפרו מבחינת צריכת חשמל, בלפטופים זה חשוב.
גם הליבה הגראפית המובנת השתפרה מאוד, ושוב, יש קהל יעד מספיק גדול גם לזה.

אבל מצד שני, כשחושבים על זה, הרי מה שבדר"כ מאיט אותך בגיימינג זה הכרטיס מסך, גם אם יהיה מעבד מטורף זה לא יעזור עם GT 740.

עבור קידוד וידיאו וכו' יש לך מעבדים מרובי ליבות למשל -E.
הXEON עושים עבודה מצוינת בשרתים.
כשלאינטל אין סיבה להתאמץ בפיתוח מעבד לקהל יעד מסוים (וגם אין תחרות מצד AMD), היא לא עושה את זה, בכל זאת, חברה עסקית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל כתבה על דור מעבדים חדש של תמצאו אותי מגיב בתגובות - "עוד דור עם תוספץת מינורית עד חסרת משמעות לביצועי העולם האמיתי של נייחים". כבר 4 דורות שאינטל עושה מה שטוב לה (מובייל) ולא מה שטוב לצרכן. ככה זה כשאין תחרות. פותח הדיון - מאוד מעניין אותי איך הגעת לFRAMERATE כזה בROTTR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^זה נכון,

אך עד הדור הבא של 2017. דור בו לראשונה נראה קפיצת מדרגה במעבדים, הפעם לרוחב:

AMD משיקה את עם 8 ליבות (16 threads) ברבעון 1 - 2017.

אינטל משיקה את המענה שלה ל- שיכלול 6 או 8 ליבות (בהתאם למה שיידרש על מנת לנצח את ZEN).

זו תהיה פעם ראשונה מזה שנים, שאנו סוף סוף נוכל לדבר על קפיצת מדרגה אמיתית ומשמעותית בביצועי .

האמור אינו אומר שמיד נצטרך לרכוש אותם, שכן עד שייצאו לשוק גם הכותרים המתאימים שידעו לנצל את כוחם של מעבדים

חזקים אלו, תעבור כנראה עוד שנה בשקט (סדר גודל)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתישהו כבר רשמתי, תקח את ההפרש בין i5  ל i7 ותשים אותו בכרטיס מסך. 
תגדיל לעשות ותקח מעבד ללא יכולת OC ז"א לא K וגם את ההפרש הזה תשים על כרטיס מסך.
500-600 ש"ח על המעבד, עוד כ 200 על ועוד 100-200 על . 800-1000 ש"ח חיסכון שלוקחים אותך מ- 1060 ל 1070. מה צריך יותר?

ואני לא מבין מה אתם רוצים מאינטל. הם עושים לכולנו טובה שהם לא משפרים ביצועים בין הדורות. ככה אתה נשאר עם רמת ביצועים מעולה גם במחשב בן 5 שנים, עוד מדור 2. אין התלבטות אם לשדרג שילוש והכל הולך על כרטיס מסך. מושלם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^רעיונך לחסוך גם את הכסף ולהצטייד במעבד נעול, קרי שלא מסדרת K, על מנת לתעל את הכסף לכרטיס מסך משופר עוד יותר,

גרם לי מעט לחקור ולמצוא את הדבר המאד מעניין הבא, שלי הוא חדש לגמרי ודי מרענן:

http://www.hardwareunboxed.com/forum/viewtopic.php?t=1552

לא צריך מעבד מסדרת K של בכדי לבצע , ואם כך זה מרשים ביותר מבחינה תקציבית!

מעבד Icore5 6400 טס על 4.32Ghz ועולה רק 860 שח בארץ. זהו חסכון של כ- 300 שח לעומת מעבד Icore5 6600k ונותן אותו הדבר.

**בטח בפורום מעבדים כבר הזכירו את זה מתי שהוא, ואם לא, אז שמנהל הפורום יעשה משם לינק לפה:

והנה עדכון נוסף לאחר שאינטל ניסתה לסגור את הפרצה הזו, אך ללא הצלחה (תודה לאל) בתנאי שדואגים לביוס נכון ללוח אם:

והנה מדריך איך לבצע את ההמהרה המיוחלת:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...