תוכן omertgm - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

omertgm

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,396
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  7

כל דבר שפורסם על-ידי omertgm

 1. יופי של כרטיס, כמובן שיש להכניס להמתנה של חצי שנה עד שהמחיר והזמינות יהיו הגיוניים. אני מחכה בסבלנות ל-3050 הפשוט ביותר שיהיה, 4-6GB יספיק בהחלט. קירור פאסיבי וללא חיבורי חשמל נוספים. טווח מחירים של 800~ ש"ח. ביצועים כפולים ומעלה מזה של 970GTX. תודה.
 2. נכון, ממש כמו שרשמתי. הם כניסו חומרה לחישוב RT אבל לא שווה בכלל להשוות אותה לליבות RT ש-NV הכניסו בליבה שלהם. הבדל של שמיים וארץ ומכאן גם הפער העצום בביצועים.
 3. ל- NV יש חומרה ייעודית בליבה לחישוב RT. ל- AMD אין משהו שווה ערך שראוי להזכיר, הם עשו את המינימום ההכרחי וזה מתבטא בתוצאות. זה פער חומרתי ששום דרייבר או אופטימיזציה לא יוכל לגשר עליו כאשר מדברים על אותה רמת TR. אם וכאשר AMD יפתחו כזו חומרה ויטמיעו אותה בדורות הבאים אז יש להם סיכוי להתחרות ב-NV בחזית הזו, אחרת הם יישארו הרחק מאחור כמו המצב היום (אם לא יותר). בנוסף, ל-NV יש ליבה נוספת, טנזור, שמאפשרת להם להשיג יתרון בכל כותר שעבר אופטימיזצית DLSS (אין הרבה מהם, דורש הרבה מאוד השקעה). ל-AMD אין משהו דומה בשלב זה, אולי בדורות הבאים.
 4. לא ניסיתי לשכנע ש-NV עדיפה בכל מצב. אם RT לא מעניין ולא יעניין אותך אז כמו שרשמתי מקודם, AMD הם בחירה טובה מאוד וכנראה עדיפה בשלב (תיאורטי=>מלאי לא קיים) זה בסגמנט הגבוה.
 5. להבנתי NV השקיעו בפיתוח שלהם וזה הקנה להם בלעדיות, היצרן היחיד של DDR6X הוא מיקרון.
 6. מסכים. מה שיקבע את הצלחת מוצר זה או אחר זה הזמינות לצרכן הקצה. החברה שתצליח להעמיד מלאי ולשים כרטיס על כל מדף בכל חנות היא זו שתבסס את הצלחתה בסיבוב הזה. מצב זה נובע לאור האיזון היחסי בין המוצרים מ-2 החברות בקצה העליון, דבר שלא נראה כבר שנים רבות.
 7. גם זה, NV כרגע רצה עם 2 משקולות על הגב ש-AMD עדין לא העמיסה: 1- יכולות RT ו-DLSS בחומרה ייעודית. 2- תהליך ייצור תת אופטימלי של סמסונג ביחס של 7NM המשויף של TSMC. בכלל לא מדבר על 5NM. אני מעריך שתוך חצי שנה NV יתחילו לדבר על "ריפרש" של אמפרה על 7NM משופר AKA גרסאות SUPER. מצד שני, NV בעלת הגישה הבלעדית לזיכרון DDR6X וזה נותן להם רוח גבית שאין ל-AMD (וכנראה גם לא יהיה..). אגב, בחזית התוכנה\דרייבר נראה שגם הפעם AMD מתמודדים עם בעיות לא נעימות (נפילות תדר חמורות ב- CONTROL). הצטברות בעיות כאלו לגמרי יכול להטות את הכף (המאוזנת) אם הם לא יטפלו בזה בחודש הקרוב, ועדיף מהר יותר.
 8. אם AMD לא יוסיפו חומרה יעודית בדור הבא ליכולות RT ומקביל לליבות טנזור הם ישקעו שוב למקום בו הם היו בשנים האחרונות. NV כבר עשו את הקפיצה הדרושה ו"ספגו" את העלות בדמות צריכת חשמל, זה ניכר היטב בסדרה 3000. AMD עדין צריכים לעבור את המשוכה הזו וזה לפני שאינטל תצטרף לחגיגה. AMD יצטרכו להשקיע הרבה יותר מעכשיו כדי להישאר במרוץ לצמרת. ברגע ש-NV יקבלו גישה לאותה טכנולגיית ייצור 7NM מתקדמת הפער יגדל שוב לטובתם די בוודאות.
 9. בעולם ללא DXR מה ש-AMD השיגו עם ההשקה האחרונה מרשים ביותר. אבל הכל הולך לכיוון DXR ולכן NV נשארים בשלטון ה-GPU ללא עוררין (וזאת לצערי, RT לטעמי זה פיצ'ר שאפשר בקלות בלעדיו). יפה לראות את היחס ההפוך בין צריכת החשמל, הטמפרטורה הנמוכה בעומס והרעש לבין הביצועים- כמה שהם שלובים זה בזה. מניח שה-16GB לעומת 10 GB יהיו נקודת המכירה\וויכוח\מלחמות עולם בין 2 המחנות וזה חבל כי אין באמת סיבה. 10GB לגמרי יספיקו בעתיד הקרוב אבל 16G "מרגישים" יותר טוב ונכון. בקיצור, למי שלא מחפש RT אבל רוצה 4K שילך על AMD בסיבוב הזה. אם יצליח להשיג חתיכה...
 10. מי שמחפש ערך יחכה ל-5500. המעבדים שהושקו עכשיו הם בנוסף לזן 2 בטווח הבינוני ומטה, לא במקומם. פרקטיקה נכונה מצד AMD, עכשיו כשיש להם מוצר מוצלח. גם לא ממש הוגן להשוות עלות מוצר חדש שרק הושק למוצר שנמצא בשוק כבר שנה+ ובמיוחד בארץ. כדאי לתת 3-2 חודשים להתייצבות מחירים ומלאי.
 11. כבר הרבה מאוד שנים אין סיבה לקנות את הגרסאות היקרות אלה אם מה שמעניין אותך בחיים זה בנצ'ים וה-OC בפני עצמו. בסבב הנוכחי של NV, ואני מאמין שכך יהיה גם עם AMD כרטיס הרפרנס יהיה הדבר הכי טוב שיש וכל הצד-שלישי לא יתנו תוספת ביצועים ששווה את המחיר .
 12. קיצר, צריך להאריך את הזמן שבו באמת אפשר לצפות למוצרים במחיר הגיוני וזמין מ 2-3 חודשים לחצי שנה מרגע ההכרזה. נדרשת סבלנות בתקופה עם 0 סובלנות
 13. 2070S זה מקרה אחר לגמרי. הוא נכנס בין כרטיסים קיימים \על חשבונם לשוק שכבר היה רווי וכשפס הייצור של סדרה 2000 כבר רץ שנה או יותר. כל המכונה הייתה משומנת היטב. תשווה לסדרות חדשות לגמרי ותראה שתמיד, במידה זו או אחרת, יש פרק זמן של כמה חודשים עד שהמלאי מתייצב והמחרים מתאזנים. מי שחושב שהוא חייב את הכל ברגע שזה יוצא, שישלם, אבל אין מה להתפלא כאילו מדובר באירוע שלא התרחש כבר מספר רב של פעמים.
 14. כל פעם אותה טרונייה על המחירים ביום ההשקה. ידוע שיש לחכות 2-3 חודשים עד שהמחיר (שנגזר מהמלאי) יתייצב. עד אז שיתקעו איזה מחיר שבא להם ומי שזה מספיק חשוב לו- ישלם. לא טוב- לא כסף.
 15. כשמתעלמים לגמרי מנושא RT נראה ש-AMD עשו עבודה טובה בקצה העליון לראשונה מזה שנים\סדרות רבות. - כמות מפרגנת של זיכרון - צריכת חשמל גבוה אך נמוכה במטע מ-NV (שלגמרי סטו מהדרך בה הלכו עד עכשיו) - אופטימיזציה מיוחדת עם המעבד החדש שלהם זה בונוס יפה מעבר למחיר, זמינות תשחק את הגורם המכריע בחודשים הקרובים. מעריך שמשנה הבאה נושא ה-RT, ש-AMD התעלמה ממנו לחלוטין ולא הוצגו נתוני ביצועים לגביו, יכריע את הכף לטובת NV. יש כמה השקות משחקים המשמעותיות שיבואו את הפיצ'ר (המיותר לדעתי) הזה לקדמת הבמה ויהווה פקטור מכריע בבחירת GPU לשים הקרובות.
 16. בסיטואציה הנוכחית, אין סתירה בין הדברים..
 17. זו בטח בעיה שימצאו לה פתרון פשוט אבל היא מעידה על משהו הרבה יותר בסיסי: NV חרגו הפעם מהדרך בה הלכו לאורך שנים, דרך עם כרטיסים יעילים מאוד טרמלית. השיפור בביצועים בדור הזה מרשים אבל לא שווה לדעתי את ההקרבה של צריכת החשמל שגורר גופי קירור גדולים מדי, כבדים יקרים, כרטיסים יותר רועשים וכמו שרואים באירוע הנ"ל מועדים יותר לבעיות קצה- פשוט דחפו אותם יותר.
 18. כמו בכל שוק אחר, יש לו אותו מקום בפרומיל העליון ובעיקר המקצועי של הסקאלה. בארץ הכל בכמויות קטנות בכל מקרה אז מניח שיש הצדקה בכמות של כמה עשרות עד מאות בודדות.
 19. מחיר של 4000 שח לקנייה מחנות בארץ לחודשיים הקרובים זה ממש טוב, "מציאה" שכדי לחטוף אם אתה חייב את הכרטיס ועכשיו.
 20. אמרו פי 2 יותר מהיר מ- 2080 וזה עומד במבחן הציאות. לא מבין על מה כל האכזבה... מה שאני לא אוהב בכלל בסדרה 3000 זה צריכת החשמל המאוד גבוהה. לא ברור מה התועלת שמקבלים תמורת עשרות רבות של אחוזים בצריכת חשמל. NV מזה שנים מציגה שיפור ביצועים יחד עם יעלות טרמלית מדהימה, עד עכשיו. אם זה עלות יכולות RT ו-DLSS אני מוותר על התענוג בקלות.
 21. ל-RT אין היתכנות בלי יכולות AI. לשם כך נוצר DLSS. שילוב השניים מאפשר, בחלק מהמקרים, לקבל אותו FPS עם או בלי RT.
 22. ענייני שיווק. אם תחפש תמצא איפה מה שהוא אמר מתקיים. כמובן שיש הרבה מאוד מקרים אחרים בהם השיפור לא טוב כמו שהציג. הוא פשוט הציג את המקרה הטוב ביותר, לא הממוצע.
 23. כמובן שבאותה רמת מחיר. אם NV רוצים, ועושה רושם שזה המצב, הם יכולים לתמחר את 3060 למיניהם ומטה בצורה מאוד אגרסיבית. אני צופה שיצא מחליף ראוי ל-970GTX מבחינת עלות\תועלת. מניח ש-AMD יוכלו להציג "יתרון" בנושא הזיכרון. יותר\כפול זיכרון עבור אותה רמת מחיר. כמובן שזה חסר תועלת חוץ משיווק אבל לא חושב שיהיה להם הרבה יותר מזה לבנות עליו. יתכן וגם צריכת החשמל תהיה הפעם לטובתם, NV לא עשו חשבון לחשבון החשמל הפעם.
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר

לא זקוק למלווים: OnePlus 10 Pro מושק ללא אח מוזל

לא זקוק למלווים: OnePlus 10 Pro מושק ללא אח מוזל

ספינת הדגל לשנת 2022 מספקת שדרוג איכותי עבור הסוללה ותוספת ביצועים עם המעבר ל-Snapdragon 8 Gen 1 - אבל יש גם כמה החלטות תמוהות שעשויות להתגלות כשנמוך לעומת ה-OnePlus 9 Pro, ואין דגם OnePlus 10 סטנדרטי שישמש כאלטרנטיבה בשלב הזה