קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא) - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא)

Bulma

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד שאלה.

כל שני דורות מחליפים תושבת.

או ככה בכל אופן היה בשנים האחרונות.

תושבת 2011-3 היא חדשה ובאה עם הדור החמישי.

לפי ההגיון הסקייליק היי-אנד שייצא אמור להיות מתאים לא?

אם כן זה מחזק את הטענה ששווה להביא X99 עם 5820 בשלב זה.

וקפיצת הביצועים בשדרוג עתידי היי-אנד (ובהתייחסות לטבלה שהביא urib) תהיה פנומנאלית.

אבל רק אם אני מבין נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בדורות האחרונים של אינטל המעבדים הביתיים היו בתושבת 115X, כאשר מספר הליבות הפיזיות המקסימלי בהם הוא 4. מעבדים בעלי יותר ליבות עיבוד פיזיות נשמרו לתושבת ה High End. זה כולל את מעבדי ה Xeon, שמיועדים לשרתים, אבל גם את מעבדי ה High End לשוק הביתי. לא נראה שהדבר עומד להשתנות בקרוב.

2. כרגע מעבדי ה High End לשוק הביתי הם בתושבת 2011-3 והם מבוססים על ארכיטקטורת ה Haswell-E (הדור הרביעי). מעבדי ה High End לשוק הביתי המבוססים על ארכיטקטורת ה -E (הדור החמישי) צפויים בתחילת 2016. לא ידוע לי דבר על מעבדי ה High End שיהיו מבוססים על אריטקטורת ה , אבל לאור ההיסטוריה של , סביר להניח שמעבדים כאלו ידרשו תושבת חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמה של מעבד High End ביתי לעומת מעבד Xeon מקביל (בעל אותו מספר ליבות) עבור שימושים ביתיים, סביר מאד להניח שמעבד ה High End הביתי ינצח ולו רק בגלל שהוא עובד בתדר שעון גבוה יותר. לדוגמא - הנה השוואה מהאתר של אינטל בין מעבד ה Core i7-5820K הביתי, שהוא בעל 6 ליבות עיבוד (12 ליבות עיבוד לוגיות עם HT), עובד בתדר רגיל של 3.3GHz ומתאים לתושבת 2011-3 לבין כל מעבדי ה Xeon בעלי 6 ליבות עיבוד לאותה התושבת (אני מאמין שזו טעות באתר של אינטל ושהמעבד E5-4655v3 מתאים לתושבת 2011-3 ולא לתושבת 2011):

http://ark.intel.com/compare/82765,83349,81897,83352,81900,85763,82932

אפשר לראות את ההפרש במחיר ובתדר - ה Core i7-5820K עולה בערך 400 דולר, כאשר רוב מעבדי ה Xeon יקרים יותר. מעבדי ה Xeon הזולים יותר (ה E5-2603v3 שעולה כ-220 דולר, עובד בתדר של 1.6GHz ואין לו HT, ה E5-2609v3 שעולה כ-300 דולר, עובד בתדר של 1.9GHz וגם בו אין HT, וה E5-2620v3 שעולה כ-420 דולר ועובד בתדר של 2.4GHz) הם "חלשים" יותר - כל המעבדים מבוססים על ארכיטקטורת ה Haswell. מכאן אפשר להסיק שה Core i7-5820K יהיה עדיף בגלל שביצועי ליבה בודדת שלו כנראה יהיו עדיפים.

מעבדי ה Xeon יהיו עדיפים למי שהאמינות חשובה לו, שכן הם תומכים בזיכרון ECC, וכן למי שצריך הרבה מאד זיכרון (יותר מ 64GB, שזה אומר שרתים ולא משתמש ביתי). בנוסף, הם מתאימים למי שצריך הרבה ליבות עיבוד (הרבה יותר ממה שמעבד בודד יכול להציע), ולכן כפי ש urib ציין היתרון שלהם הוא בכל שניתן להתקינם בלוחות המאפשרים לעבוד עם מספר מעבדים במקביל.

כפי שכבר כתבתי קודם - אני לא יודע בוודאות שהתקנת מעבד בלוח "ביתי" (במקום בלוח שמיועד לשרתים) אכן תגביל את היכולות שלו בצורה כלשהי, אבל סביר להניח שלא יהיה אפשר לנצל את כל התכונות שלו (למשל שימוש בזיכרון ECC) בלוח כזה. שוב - זה תלוי בלוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...