קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא) - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא)

Bulma

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום "Bulma"

אני מהתחום שלך, עובד פוטושופ, 3DS MAX, C4D.

במק פרו (עם מעבדי זאון), וגם עם .

לפני הכל, יש לי שאלה על סגנון העבודה בפוטושופ...

מה גודל הקובץ ב-ס"מ והרזולוציה DPI, מוד צבע CMYK או ועומק 8bit או 16bit?

האם את עובדם עם שכבות של SmarObject ?

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Bulma

1. אני מניח בשלב הזה שכל התוכנות שבהן את משתמשת לא מוגבלות במספר הליבות שבהן ניתן להשתמש. לכן ברור שמעבד עם יותר ליבות עיבוד ייתן תוצאות עדיפות מאשר מעבד עם פחות ליבות עיבוד. זה לא העניין - העניין הוא מה הפתרון האופטימלי ביותר עבורך כך שתקבלי ביצועים כמה שיותר טובים לעומת השקעה כמה שיותר קטנה. כפי שכבר כתבתי - יכול להיות שמעשית ההבדל בביצועים יהיה בשניות או בדקות, אבל ההבדל בהשקעה הכספית יהיה באלפי שקלים. יש לשקול האם הרווח בזמן העבודה משתלם ביחס להשקעה הכספית (צריך גם לזכור שלא בטוח שהשקעה כספית כזו גדולה היא בכלל אפשרית).

שוב - הבנתי שהמחשב שיש לך כרגע "עושה את העבודה", אבל את רוצה שהוא יעשה זאת מהר יותר. במקרה כזה, כמו שכבר כתבתי, כל מחשב המבוסס על מעבד מודרני החל מ Core i5 ומעלה יביא לשיפור בביצועים. השאלה היא האם ההבדל בין מעבדי ה Core i5, ה Core i7 ומעבדי ה High End יהיה מספיק גדול כך שהוא יצדיק הוצאה כספית נוספת שיכולה להגיע גם לאלפי שקלים.

2. אני לא יודע איזה כרטיס מסך יש במחשב המקבוק פרו שבו השתמשת, ולכן למרות שכל ליבות העיבוד בו עבדו, ייתכן שגם לכרטיס המסך הייתה השפעה על הביצועים.

3. אם את רוצה זיכרון מסוג DDR4, את צריכה מחשב המבוסס על תושבת 1151 או 2011-3 בלבד. מחשב המבוסס על תושבת 1150 יורד מהפרק בשלב הזה.

4. כשהתייחסתי לנפח זיכרון הגדול מ 32GB התכוונתי לכך שבעתיד אולי יהיו מודולי זיכרון מסוג DDR4 בנפח של 16GB שמתאימים למחשב ביתי רגיל (non-ECC).את התייחסת לעובדה שבחלק (למעשה ברוב) לוחות האם בעלי תושבת 2011-3 יש 8 חריצי הרחבה לזיכרון, כך שניתן להתקין בהם אפילו יותר זיכרון (כנראה עד 128GB ב-8 מודולים בנפח של 16GB כל אחד).

אני רוצה להבהיר שקיימים מודולי זיכרון מסוג DDR4 בנפח של 16GB, אבל למיטב הבנתי כולם כרגע מיועדים לשרתים (הם מסוג ECC ו buffered). יכול להיות שבעתיד יהיו מודולים בנפח של 16GB מסוג DDR4 למחשב ביתי רגיל, אבל את זה גם אמרו על זיכרון ה DDR3.

בנוגע לתדר הזיכרון - קיימים זיכרונות DDR4 העובדים בתדר הגדול מ 2400MHz. טכנית רצוי שהזיכרון יעבוד בתדר גדול ככל האפשר ועם תיזמונים הדוקים (קטנים) ככל האפשר, אך מעשית ברוב היישומים הדבר לא יורגש. במקרה שלך - אני פשוט לא יודע, כי אני לא מכיר את התוכנות שלך, ואולי כן יהיה הבדל מורגש בביצועים בין תדרי זיכרון שונים ואולי אפילו בין תיזמונים שונים באותו התדר.

5. בד"כ ההתייחסות לתמיכה בריבוי כרטיס מסך נעשית בהקשר של מערך SLI או CrossFire, אבל טכנית אין מניעה להתקין מספר כרטיסי מסך במחשב ולהפעיל אותם כ-2 כרטיסי מסך נפרדים לחלוטין (כל אחד יציג מסך שונה). זה אומר שאת תוכלי להתקין ולהפעיל גם את הכרטיס מסך GTX 560 Ti וגם את כרטיס המסך מסוג ה Quadro שברשותך. העניין הוא שאני לא יודע עד כמה התוכנות שלך תומכות בכך - צריך לבדוק האם ניתן להגדיר שתוכנה מסויימת תעבוד עם כרטיס מסך מסויים ותוכנה אחרת - עם כרטיס המסך השני (אני מניח שאת תזדקקי ל-2 מסכי מחשב במקרה כזה, שכן לא נראה לי סביר שתוכלי לנצל יכולות של כרטיס מסך אחד אך להציג את הפלט דרך כרטיס המסך השני). זהו דבר שרצוי לבדוק.

אני אציין שברוב לוחות האם המתקדמים, כפי שסביר מאד להניח שתקני, אפשר להתקין יותר מכרטיס מסך אחד. אני רק הייתי דואג לבחור לוח כזה שבו כרטיס המסך השני יוכל לעבוד ב X8 לפחות ולא ב-X4 (זה תקף ללוחות בעלי תושבת 1151 ו-1150. אם את הולכת על תושבת 2011-3 סביר להניח שלא תהיה בעיה כזו).

6. טכנית אפשר לקנות מעבד Xeon למחשב בתושבת 2011-3. במקרה כזה מדובר על מעבדי ה Xeon E5-XXXXv3 (קישור לרשימת מעבדים באלו באתר של אינטל), כאשר המעבד ה"חזק" ביותר הוא ה Xeon E5-4669v3 a שמגיע עם 18 ליבות עיבוד פיזיות (36 ליבות עיבוד לוגיות), אבל הוא לבדו עולה מעל 7000 דולר. בנוסף יכול להיות שלוח אם "ביתי", גם אם הוא מיועד ל High End (תושבת 2011-3 במקרה זה), יגביל את המעבד בצורה כלשהי או שתהיה חובה לקנות זיכרון המיועד לשרתים (זיכרון ECC) בכדי שהמעבד יסכים לעבוד (לא בדקתי את הנושא הזה, אז אני לא יודע בוודאות).

לסיכום - הפתרון הכי קל יהיה להמליץ לקנות מעבד Core i7 לתושבת 2011-3 עם כמה שיותר ליבות עיבוד (או אפילו מעבד Xeon אם התקציב מאפשר) וכמה שיותר זיכרון. הנה דוגמא להצעת מחיר רק עבור מעבד, לוח אם ו 32GB זיכרון מסוג DDR4 מפלונטר:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA2011-v3

BX80648I75820K - Intel - i7-5820K LGA2011-v3 - Six Core - Clock speed 3.3 GHz - Turbo speed 3.6 GHz - 15MB Cache - 140 Watt - Haswell-E Series - Box without fan...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 2008/1968

לוחות אם - Intel LGA2011-v3

X99-Extreme4 - ASRock - Supports Haswell-E LGA2011-3 CPUs - Intel x99 Chipset - Supports DDR4 memory up to 3000 MHz - 4 xPCI Express x16 slots - 7.1 channel audio - S/Pdif - Gigabit LAN - M.2 Socket - eSATA - 10 x SATA3 6Gb/...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1363/1336

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 338/331

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

זכרונות - DDR4 - לנייח

אחריות לכל החיים

זכרונות - DDR4 - לנייח

אחריות לכל החיים

4723.00 / 4629

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=31530

זה מותיר למעלה מ-5000 ש"ח לקניית שאר הרכיבים למחשב (מארז, ספק כח, דיסק קשיח, כונן SSD, כרטיס מסך, כונן אופטי אם יש צורך, וכמובן לא לשכוח קירור למעבד). למעשה ניתן גם לבחור מעבד Core i7-5960X, דבר שיעלה את המחיר של השילוש לכ-8000 ש"ח ויותיר כ-2000 ש"ח לשאר הרכיבים.

רק שיהיה ברור - זו דוגמא בלבד. יש לבחון היטב את הרכיבים, ובפרט את לוח האם, לפני הקנייה (את לוח האם בחרתי כי הוא הראשון שראיתי שיש לו 8 חריצי הרחבה לזיכרון ושמחירו היה סביר).

מצד שני - כתבת שבמחשב ה MacBook Pro, שבו יש מעבד i7 (לא סביר שמדובר במעבד i5 שכן כתבת שיש בו 8 ליבות עיבוד), העבודה התנהלה בצורה טובה יותר. לאור העובדה שמעבד ה i7 ה"חזק" ביותר שמופיע באתר המחשב הנ"ל עובד בתדר של 2.5GHz במצב רגיל ו 3.7GHz במצב טורבו, יש לו 6MB של זיכרון L3 והוא עובד עם זיכרון DDR3L (אני לא בטוח באיזה דגם מדוייק של מעבד מדובר) , הרי שמעבד i7 "ביתי" אמור להיות עדיף עליו (כולל מעבד מהדור הרביעי), כך שיכול להיות שאין צורך בהשקעה כה גדולה כמו ההשקעה בשילוש הנ"ל בכדי לקבל ביצועים דומים, אלא בהחלט אפשר להסתפק במעבד זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@KAKADU999

במתמטיקה בכדי להגיע לפתרון אופטימלי של פונקציה, יש צורך לדעת את הפונקציה המדוייקת (אני מתכוון למספרים מדוייקים ולא לנוסחאות כלליות). בתחום המחשבים הפונקציה היא אופן השימוש במחשב, אך הבעיה היא שעבור כל משתמש מדובר בפונקציות שונות - כל אחד משתמש בתוכנות שונות (וזה כולל גירסאות שונות של אותה התוכנה ותוספים שונים לכל תוכנה) והשימושים, בסופו של דבר, הם שונים, גם אם שני משתמשים עובדים באותו התחום. יותר מזה - בד"כ הפונקציה המדוייקת כלל לא ידועה למשתמש (המשתמש לא יודע עד כמה המעבד, נפח הזיכרון וכרטיס המסך משפיעים על הביצועים), ולכן זה דיי בעייתי למצוא את הפתרון האופטימלי (הכוונה כאן היא לממחשב שנותן את התמורה הטובה ביחס למחיר, תוך מגבלה על התקציב המקסימלי).

במקרה הזה כתבתי כבר מספר פעמים שגרפיקה וכד' זה לא התחום שלי ושאני לא מכיר את התוכנות בהן נעשה שימוש. לכן הצעתי לחפש מבחני ביצועים עבור אותן תוכנות בכדי לראות את ההשפעה של כל רכיב (ובפרט של המעבד) על הביצועים ואז להחליט האם שיפור של X אחוזים בין שני רכיבים שונים, שבפועל יכול להיות הבדל של שניות בודדות, מצדיק, מבחינת המשתמש, הוצאה כספית גדולה הרבה יותר.

הרעיון שיהיה מישהו בפורום שיבדוק כל מקרה לעומק ויחזור עם תשובה מדוייקת הוא נחמד, אך לא נראה לי מעשי במיוחד - אדם שלא ממש מבין בתחום המסויים (במקרה הזה עריכה גרפית מסוגים שונים) לא ממש יידע מה לחפש, ואילו אדם שכן מבין בתחום (וגם את זה אי אפשר ממש לאמת) יכול להציע פתרונות שיתאימו לו אבל לא בהכרח למשתמש שמבקש עזרה. במקרה הזה, urib, שנראה שהוא מבין בתחום (לפי השאלות שלו ולפי העובדה שבמפרט שלו יש כרטיס המסך מסוג Quadro) אפילו טוען שאופן השימוש של Bulma במחשב הוא לא נכון. לכן כל מה שאפשר לעשות הוא לנסות לכוון את המשתמש כך שהתוצאה שתתקבל (המחשב שייבחר בסופו של דבר) תהיה יותר קרובה לפתרון האופטימלי. במקרה הזה הצעתי שילוש שלדעתי יעשה את העבודה (מעבד i7-5820K בעל 6 ליבות עיבוד פיזיות ו-12 לוגיות ו 32GB של זיכרון), אך לא בטוח שזהו הפתרון האופטימלי, שכן יכול להיות שמחשב המבוסס על מעבד i7 ביתי יהיה עדיף מבחינת יחס הביצועים למחיר או לחילופין מעבד חזק יותר, אולי אפילו מעבד המיועד בכלל לשרתים ושיש לו הרבה ליבות עיבוד, יהיה פתרון עדיף לטווח הזמן הארוך.

אגב, היות והמחשב מיועד לפרנסה, בנוגע לפתרון לטווח הזמן הארוך אני רוצה להציג חישוב תיאורטי שאולי ישפיע על קבלת ההחלטה - אם נניח שבכל יום האיטיות במחשב גורמת להפסד כספי של 50 ש"ח (אני לא יודע כמה מרוויח מישהו שעובד בתחום הגרפיקה) ושהמחשב משמש לעבודה 5 ימים בשבוע, הרי שבשנה אחת ההפסד הכספי הוא 5/7 * 365 * 50, שזה בערך 13,000 ש"ח. ב-3 שנים מדובר על הפסד של יותר מ-39 אלף ש"ח. אם המחשב מיועד להחזיק מעמד 7 שנים (כמו המחשב הנוכחי), הרי שמדובר על הפסד מצטבר של יותר מ-91 אלף ש"ח. לאור המספרים האלו בהחלט יכול להיות שישתלם להשקיע במחשב הרבה יותר חזק שיקטין ככל האפשר את ההפסד הכספי שנגרם כתוצאה מ"איטיות" (וזה כולל את המעבד, כרטיס המסך, נפח הזיכרון הכולל ואת אמצעי האיחסון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Holy Moly!!!! אני רואה שפתחתי פה דיון סוער על שאלה די פשוטה :) מיליון הודעות על הבוקר, אנסה לענות לכולם...

קודם כל כמה דברים כלליים:

עד היום הסתדרתי עם המחשב שיש לי יותר כי לא הייתה לי ברירה כי פשוט לא יכולתי להרשות לעצמי מחשב חדש. לא רציתי להכנס לזה וגם בתחילת הדיון רשמתי שאני לא רוצה להכנס לצרכים והסיבות למה אני קונה מחשב, אלא יותר רציתי להבין מה ההבדל בין המעבדים כי זה לא היה ברור לי. לשמחתי בשנתיים האחרונות עשיתי הרבה סדר בחיים שלי וגם העסק שלי התחיל לקבל תאוצה שאליה שאפתי ועבדתי קשה כל השנים. אז היום אני יכולה לבוא ולהוציא יותר על מחשב יותר טוב.

שנית, גם את המחשב הקיים שלי יצא לי לשדרג פה ושם במהלך השנים. הוא התחיל QUAD 2.8 עם 4 גיגה זכרונות 2x2 וכרטיס מסך ON BOARD ! הארד דיסק סאטה 2. כבר היה בשוק I7 אבל הוא היה יקר ולא יכולתי להרשות לעצמי. אני זוכרת כי חברה כמה חודשים אחרי קנתה מחשב יותר טוב עם I7 וכבר אז ראיתי את ההבדל וזה די ביאס אותי.

בשלב מסוים הזכרונות שבקו חיים (מההתחלה עשו בעיות) והחלטתי לשדרג ל 8 גיגה. היה שיפור בכל הקשור לפילטרים בפוטושופ.

לאחר מכן החלטתי להוסיף כרטיס מסך 520 אם אני לא טועה. היה שיפור בלאגים של ציור והזזת קנבס.

אחכ אני חושבת הוספתי עוד הארד דיסק כדי לעשות רייד. טוב שעשיתי, כי אחרי זה הלך ההארד דיסק הראשון, שמתי את הרייד, הלכתי לקנות הארד דיסק חדש והחזרתי את הרייד.

לפני שנה שידרגתי ל 500 גיגה, ויתרתי על הרייד. יש לי גיבוי ועוד מיליון גיבויים, אני פריקית גיבויים....

בנוסף מישהו נתן לי כרטיס מסך nvidia gtx 560 ti שהוא לא צריך אז החלפתי. זה דרש כמובן 2 חיבורי חשמל אז בי בי CDROM. עשה שיפור קטן, יכולתי לשים בפוטושופ על ADVANCE.

--- למה אני חופרת לכם את כל הסיפור הזה??? כי אני רוצה להעביר שהתחלתי עם מחשב רגיל פשוט וזול ועם השנים נאלצתי לשדרג ולשדרג והשיפור אולי היה 20% כי עדיין יש צוואר בקבוק של , SATA2, כמות מוגבלת של שאפשר לשים וכו וכו. הוצאתי סכומים שבדיאבד נראים לי מיותרים, אך בכל נקודה שנתקלתי זה היה או להוציא כמה מאות שקלים או לקנות מחשב חדש במינימום 4-5 אלף שח. אבל די, זהו, לא רוצה יותר להתחיל עם מחשב פשוט ואז להגיד אני אוסיף לו ככה אני אוסיף לו ככה כי זה פשוט לא משתלם. רוצה מחשב טוב, טוב פלוס שגם עוד שנתיים שלוש ארבע אני אשב בשקט ואולי הדבר היחיד שאשדרג זה עוד 32 גיגה או אולי יותר, זה לא עלויות בשמיים ותמיד יש מה לעשות עם ישנים שמוציאים מהמחשב.

ודבר שלישי לגבי זכרונות, כפי שציינתי פוטושופ היא אוכלת זכרון סדרתית! על המק בוק פרו (שיש לו אגב כרטיס טוב עד כמה שידוע לי, הבן זוג משחק LOL ורץ לו יפה על פול גרפיקה עם מסך 2K) הפעלנו פוטושופ והיא אכלה לו את כל ה16 גיגה. בנוסף לכל זה, אני רוצה לעבוד בלי PAGEFILE כן כן, בגלל ה ורוצה להאריך לו את החיים. אז אני צריכה כמה שיותר וגם לקנות 64 עכשיו עלה על הפרק, אבל החלטתי ללכת על האופציה של לשדרג בהמשך.

ואחרון אחרון - אני מניחה שכבר הבנתם שאני לא ממש CLUELESS ודי מבינה בכל מה שמדובר. בנוסף גם בן זוגי וגם אחי מבינים מאוד בכל הקשור לחומרה וכל פעולה היא התייעצות מולם. הם פשוט לא יודעים ככ מה יש בשוק כרגע ספיציפית ולכן הייתי צריכה להבין את המבחר שיש, ההבדלים, ומתוך זה לעשות החלטה. הם חוזרים שוב ושוב ואומרים "תיקני מחשב טוב". אחי קנה לא מזמן מחשב ממש דומה למה שאני רוצה, קנה את ה6 ליבות היי אנד ולא דור 6, נראה לי לא רצה להוציא יותר על ה8 ליבות, אבל זה שיקול שלו.

עכשיו לתשובות לכולם:

@levin445

אני לא גיימרית, השימושים שלי ממש שונים משלך. פוטושופ צריכה הרבה וגם אם לא משתמשת בכולם, עדיין יש עוד תוכנות ברקע. עשיתי בדיקות, יותר זה יותר טוב, זה חישוב מתמטי פשוט.

@se7en

"אתה חוסך לה כמה שקלים עכשיו ומעניש אותה בטווח הרחוק." > בדיוק!

@urib

סחטיין על המק פרו, אם יכולתי לקנות אחד הייתי קונה ומתקינה עליו וינדוז (הנה סטיב ג'ובס מתהפך בקיברו)

אין לי סגנון עבודה אחד להכל, זה מאוד מאוד משתנה בין קבצים גדולים להדפסה, קבצים גדולים לסרטים, קבצים קטנים, ואפילו אנימציה בפוטושופ (שמכבידה, פשוט מתוכנתת גרוע).

הקבצים הכי גדולים שלי כרגע מגיעים ל 7000 על 7000 פיקסל ב 300 DPI (כמה זה בסמ לא יכולה לשלוף עכשיו) שהם CMYK להדפסה 8 ביט אני חושבת. סביבות 300 מגה עם הרבה הרבה שכבות.

אני מכירה SMARTOBJECTS לא ככ משתמשת בהם, זה לא ככ שימושי בצורת העבודה שלי. אני צריכה להעביר קבצים לא מסובכים לאנשים (תסלח לי) טיפשים שעוד צריכים לערוך שם דברים. שלא תדע את הצרות שיש לי עם זה גם ככה.

אבל אני עושה הרבה דברים מעבר, כולל ציור בפלאש לסטוקים וגם שם יש כל מיני חוקים. עושה גם אנימציות בפלאש או וגם עיצובים והרשימה ארוכה. העבודה שלי מאוד מגוונת וצריך לכסות את הכל. אולי אני לא יודעת לעבוד עם , אבל אני יודעת מה שאני יודעת וזה מה שאני יודעת, אתה מוזמן להכנס לתיק עבודות שלי ולהתרשם.

@smalul

לחלק התייחסתי בתחילת הפוסט.

חידוד על - יודעת שיש גם 2 של 16, אבל 4 של 8 יעבדו יותר טוב מ 2 של 16, יש יותר חלוקה לעבודה. הוצאה של היא לא בשמיים, ולכן גם אם אחליף את ה 4 של 8 שאני שמה עכשיו בעתיד ב 8 של 16 (שיהיו כבר זולים) זה לא סוף העולם, ותמיד יש מה לעשות עם זכרונות כולל למכור אותם. מה שכן, לא ראיתי לוח שבכלל תומך היום ב 128 גיגה, חוץ מאולי המק פרו, אבל תקן אותי אם אני טועה, לא בדקתי לעומק.

תדר - וואו!!! ממש תודה, איזה דפוק זה, כשאני מסננת ב KSP 4 של 8 הוא נותן לי רק 2400 גג ולכן הנחתי שזה הכי גבוה. עכשיו עשיתי 2 של 8 ויש יותר גבוה. מזל שלא פספסתי את זה. יופי! מחשב יותר טוב לי :)

לא רואה שום צורך בשני וממש לא נכנסת לסאגה הזו, זה פתח לצרות ושבירת ראש כי אין לי ניסיון בזה. אם אני אקנה QUAD בכל מקרה אז מה זה משנה. ואל תדאג, יש מה לעשות עם הכרטיס הקיים :)

וכן, טכנית אפשר לקנות , אבל עשיתי כבר את החישוב ומדובר בכ 20 אלף שח פלוס מינוס למחשב וזה עם מעבד יותר חלש של , וזה כבר יותר מידי בשבילי...

תודה על ההצעת מחיר (מבינה שצריך לבחון את הרכיבים), בהרכבה שלי ב KSP עלה קצת יותר אבל חלקים יותר טובים אני חושבת. KSP יש לי ליד הבית ופלונטר לא, אבל אבדוק את הנושא.

ולגבי התגובה שלך לKAKADU999 > זו בדיוק הפואנטה שלי!!! אתה ממש ממש צודק. אתן לכם עוד דוגמא - קניתי לפני שנה CINTIQ 24 HD , שזה מסך שהוא גם לוח ציור, בעלות של כ 15,600 שח. למרות ההוצאה הכביכול מטורפת, שכן כבר היה לי לוח ציור INTUOS שעשה את העבודה, הקנייה הזו האיצה את העבודה שלי בכ 30%!!! (חוץ מהגשמת החלום לקנות CINTIQ) הקנייה הייתה ממש ממש משתלמת ושיפרה את העבודה שלי. אני חושבת שכבר החזרתי את העלות של המכשיר ולכן אני באמת מאמינה שמחשב טוב וחזק יחזיר את ההשקעה שלו עם הזמן.

@KAKADU999

אני בסך הכל פתחתי את הדיון הזה כדי להבין את ההבדל בין המעבדים כי משהו לא התיישב לי וחשבתי שאז אני אלך ואעשה את השיקולים שלי. לכן גם התחלתי את הדיון ב "לא חשוב השימושים שלי כרגע" כי זה לא היה ה ISSUE. לא למה אני קונה, לא מה אני עושה, לא כמה אני מוכנה לשלם, לא מה הניסיון שלי וכו... אני בכלל התחלתי בדיון אחר ושאלתי אם המחירים של הדור החדש אמורים להוריד את המחיר של הדור הקיים. אחרי שאמרו לי לא, וחשבתי שאני אקנה דור 6, פתאום ראיתי לא דור 6 עם נתונים יותר טובים ולא הבנתי מה זה. מפה זה התפתח לדיון סוער איך אני מזיזה שכבות וכמה זמן לוקח לי לעשות קפה..... זה כבר לא בשליטתי....

----------------------

לסיכומו של עניין, תנו לבחורה לפנק את עצמה פעם בחיים במחשב טוב. יש בחורות שמוציאות 1000 שח במספרה על מפלצת ספגטי יודעת מה... אני מוציאה על חתולים חולים ועל גאג'טים.

פתחתי את הדיון בפורום כי הייתה לי שאלה ספיציפית על ההבדלים במעבדים. אם רציתי דיון כללי הייתי פותחת בפורום אחר. אחרי שהבנתי את ההבדל שאלתי "מה הייתם עושים", אבל הבנתי שזה תלוי מאוד בשימושים ושאני אאלץ לקחת את המידע, לעשות בדיקות ולהגיע למסקנות האישיות שלי, כולל כמה אני רוצה להוציא וזה שיקולי שלי אישי, למרות שאני באמת באמת מעריכה את האיכפתיות ומבינה שכולכם בסהכ רוצים לבוא לקראתי.

אני גם בטוחה שאין תשובה חד משמעית אחת, זה תלוי בכל כך הרבה משתנים שאני כנראה לעולם לא אדע מה הוא המהלך הנכון, פשוט צריך לעשות החלטה ומה שיהיה יהיה, גם אם הוצאתי יותר כסף. אני הולכת על איזה הגיון חישובי פלוס כמה בדיקות פלוס אינטואיציה פלוס פשוט לקחת סיכון.

מחשב רע זה לא יהיה, מה שאני לא אקנה אני בטוחה שהמחשב ישרת אותי יפה לכמה שנים טובות, כי פעם ראשונה אני קונה חלקים ממש טובים ומהירים. וכן, גם ברור לי שגם המחשב הזה יוחלף יום אחד באיזה מעבד חללי אחר בשם ציון, משה או רוחמה....

מכיוון שאני מבינה שאין יותר מה לתרום לדיון הזה אני כבר אמשיך לבד.

אני אשב על מפרט בשבוע שבועיים הקרובים ואתייעץ בפורום מפרטים (בתקווה שלא יתפתח עוד דיון סוער :) ), אפרסם פה את הלינק המשך לפוסט מפרט שלי. אני רוצה לנסות לקנות לפני החגים כדי שאוכל לשבת בחג להתעסק איתו, זה לוקח לי איזה יומיים לכוון את הכל מחדש (יש לי קצת OCD סורי). אני מבינה שהמחירים לא ירדו משמעותית בקרוב אז אין לי טעם לחכות.

תודה רבה לכולם על העזרה וההקשבה.

=^w^=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחירה הכי הגיונית לטווח הרחוק כמו שאני רואה זאת עכשיו.

לקנות מערכת 2011-3 עם המעבד הבסיסי בסדרה.

ולהשקיע בכל השאר מסביב.

ספק טוב.

לוח טוב.

אם את רוצה לבטל PF ולהגיש בטוחה את צריכה 64GB RAM...ועל הדרך תרוויחי כבר .

SSD טוב יש לך כבר.

אם בעתיד תראי שבא לך בוסט רציני בביצועים (עומס העבודה בעסק עולה וצריך לזרז עניינים) תחליפי ל- מרובה ליבות וקאש ותקבלי הרבה שנות שקט.

בטח המחירים גם ירדו עד אז.

ככה את מרוויחה מכל העולמות עם השקעה טיפה יותר גדולה היום אבל עם אופק רחוק.

בסיס טוב.

לגבי הכרטיס מסך.

בגדול.

תביאי כמה שיותר מעבדי קודה ממה שנשאר מהתקציב להאיץ העניינים בשוטף.

(אם את רוצה לעבוד עם צבעים בעומק 10BIT תצטרכי QUADRO)

אבל הדיון פה הוא על מעבד\תושבת הכי מתאימה למצבך.

וזו דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@se7en

אוקיי, אז רק להבין משהו חשוב - אם אני קונה עכשיו את מה שאתה מציע עם תושבת 2011-3 אני בוודאות בוודאות אוכל לשים עליו בעתיד??? אני הבנתי שXEON דורש חומרות שתומכות וגם @smalul טען שעלול להווצר לי צוואר בקבוק ואני למעשה לא אנצל את מלוא הפוטנציאל של ה , מה שקצת גורם לזרוק כסף ושוב אני חוזרת לשדרוגים המעצבנים האלה...

אני בהחלט אבדוק את הנושא לעומק מה המשמעות של זה, אך משיחה כרגע עם הבן זוג הוא חושב שגם אם ירד המחיר יש סף תחתון שיכול להיות איזה 10 אלף כי המעבדים האלה הם לשרתים, לא לשימוש ביתי, ככה שעדיין ההוצאה תהיה גבוהה ולדעתו עדיף פשוט לקנות את ה8 ליבות וזה יכסה אותי מעל ומעבר. אבל הוא לא בטוח, זו תחושה שלו והוא מרגיש שזה לא כיוון נכון.

אבל אני אעשה מחקר קטן בנושא ואחליט, כי זו אופציה מעניינת.

תודה.

נ.ב. בפלונטר המחירים יותר גבוהים משמעותית מKSP, סתם לידיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאון נותן אפשרות ליותר ליבות מ8 ובדיקה כפולה בזכרון שמאיטה אותו באחוז שניים, בתאוריה הוא גם מיועד יותר לעבודה רצופה, אבל הi7 הרגיל אמין מאוד כך שזה לא רלוונטי בדר"כ, לגבי הזכרון קראתי על זה הרבה בלי נסיון ברינדורים ארוכים, הדיוק בתוצאה עקב הזכרון זניח על עוד את לא עושה הדמיות רפואיות דברים לנאסא וכו', נקודה שאין לי נסיון איתה שיש כאלה שטוענים שזה מקטין התרסקויות ברינדורים ולכן זה שווה, אפילו אם זה מקטין באחוזים קטנים, מן הסתם מי שלא חווה התרסקויות בסוג עבודה שלו אז זה לא רלוונטי, בקיצור אם אין לך בעיית התרסקויות ואת לא מכוונת מעל 8 ליבות לא רואה סיבה לזאון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותה תושבת = עובד.

בכל מקרה כל האופציות האחרות מלבד 2011-3 מגבילות אותך לארבע ליבות.

תושבת היי אנד מתאימה יותר למה שאת צריכה.

ותקבלי על ההתחלה גם 2 ליבות אקסטרא.

ותוכלי להתפרע בהמשך כשהמחירים ירדו (או יד 2) 18 ליבות.

מנועי רנדר למינהם מרוויחים ישירות גם מהקאש הגבוה בזיאונים. (פעולות רפידיטיביות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע להפעלת מעבד Xeon בלוח "ביתי" בעל תושבת 2011-3:

א. לכל לוח אם יש את רשימת המעבדים הנתמכים על ידו. ברוב (אם לא בכל) הלוחות בעלי תושבת 2011-3 המיועדים לשימוש ביתי מופיעים ברשימה זו, בנוסף למעבדי ה Core i7 ה High End הביתיים (ה 5820K, ה 5930K וה 5960X), גם רוב מעבדי ה Xeon E5-XXXXv3. זה לא אומר שכל מעבד Xeon בעל תושבת 2011-3 יעבוד בלוח כזה - צריך לבדוק את דגם המעבד הספציפי מול רשימה זו.

ב. כנ"ל לגבי ההגבלות שלוח האם יכול "להטיל" על מעבד ה Xeon. שוב - לא בדקתי את זה ויכול להיות שכלל אין מגבלות כאלו, אבל אני מניח שלמעבדי Xeon מתאימים יותר לוחות המיועדים לשרתים ופחות לוחות המיועדים לשימושים ביתיים.

לאור כל מה שנאמר פה, אני חושב שהפתרון לדוגמא שהצעתי (מעבד Core i7-5820K עם לוח אם מתאים ו 32GB של זיכרון) הוא הפתרון הכי מתאים והכי משתלם. כפי ש se7en כתב - מעבד למחשב כזה אפשר לשדרג (מעבי ה שציינתי אמורים להתאים, ויש מעבדים יחסית חזקים שם, לפחות מבחינת מספר ליבות העיבוד) וכמובן שזיכרון אפשר להוסיף (ברוב הלוחות בעלי תושבת 2011-3 יש 8 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג DDR4) וכרטיס מסך אפשר להחליף. בכל מקרה חשוב שיהיה בסיס טוב למחשב (זה בעיקר אומר טוב, מארז מרווח ומאוורר וספק כח איכותי). בכל מקרה מחשב כזה בהחלט יהיה טוב יותר מהמחשב הנוכחי והוא ייתן לך, נכון להיום, את אפשרויות השדרוג הטובות ביותר בעתיד, אם יהיה צורך בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו... איזה סלט עשו פה...:cwm31:

נתחיל בסדר מספרי למען הסדר:

1. מעבד בודד לא אפקטיבי, כל היתרון שלו זה שילוב במערכות שרתים 2P עם מעבד נוסף זה היעוד שלו.

אין אפשרות לבצע אוברקלוק למעבדי , אומנם אני לא חסיד של בעבודה, אבל... קטנצ'יק לפעמים עוזר.

2. כרטיס גרפי ותצוגה של 10bit, לפני הכל רק לידע! נכון לעכשיו לגרסה CC 2015 יש באג ואין כרגע תצוגה של 10 ביט עד לתיקון של אדובי.

10 ביט ועבודה ב-30 ביט, מיועדת לצלמים מקצועיים מאוד עם ציוד יקר. אנשים שמפענחים צילומי RAW של לוויין ותצ"א של חיל -אוויר.

לדעתי זה ממש לא רלוונטי עבורך, חבל להוציא כסף על כרטיס QUADRO או FP, הכרטיסים האלו מתחילים מ-2000 ש"ח ומעלה...

3. לגבי צריכת לא תוכלי לבטל את PF כי בעצמה מייצרת משלה, לצערי זה לא בשליטתנו.

לפוטושופ יש בעיה של שחרור , לא סתם הם נותנים לנו שליטה על כמות המטמון בתכנה. יותר מידי יגרום לשחרור להתעכב (הבעיה חמורה יותר במערכת OS X מק), לכן רצוי לא להגזים 16GB זה מצויין עבורה וכמובן דיסק שלישי רק ל-PF של יעזור המון.

4. תהליכי עבודה: קבצים של 7000X7000 px ב-300dpi קצת כבד בענף, רצוי לעבוד בשיטת 1/10 רוב בתי-דפוס עובדים כך, תוכלי לחסוך במשאבים.

שכבות רבות מכניעות כל מחשב גם אם זה יהיה מחשב על! רצוי לבצע תיקיות מאוחדות group לכל השכבות זה עוזר, לא לעבוד ב-16 ביט לערוץ-

אם אין ממש צורך! זה סתם מכביד והיתרון לא ניראה לעין ב-16 ביט, מה גם שהתעשייה עדיין לא קלטה את העניין הזה.

לבצע פקודת "Purge" מידי פעם להיסטוריית התהליכים, זה עוזר המון למחשב. כמובן לקחת בחשבון שלאחר הפקודה אין דרך חזרה! לשמור לפני.

לעבוד על עבוד תמונה במצב שלושה ערוצים פחות משקל עבור המחשב, בסיום ולאחר אישור לקוח אפשר להמיר לצבעי-CMYK ולבצע השטחה.

לא לעבוד להפך! ל-CMYK לא CMYK ל- יש שכבות תיקוני צבע שלא נתמכים כך.

5. מעבדים: אני דווקא ממליץ על המעבדים החדשים , מהסיבה שאינטל סוף כל סוף תיקנה את סט הפקודות AVX 2.0 שלא עבד בדורות הקודמים.

ברגע שיש שימוש ב-AVX המעבד פשוט טס, למה אני מציין זאת? מפני שמהכרות שלי שנים עם אדובי יש להם שיתוף פעולה אדוק עם .

וכנראה תתמוך בסט המתוקן AVX, ואז פשוט יהיה בוסט רציני בביצועים אפילו יותר ממעבדי 5XXX.

דוגמה ל-AVX מצורפת בתמונה, בקידוד .

זהו לבינתיים, מקווה שהמידע יעזור בהצלחה...:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...