קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא) - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא)

Bulma

Recommended Posts

חברה, אתם קצת מכניסים לי מילים לפה שלא אמרתי בכלל או לא מבינים מה כתבתי...

URIB

ההצעה לשדרג ל באה מהפורום, לא ממני. ציטוט שלי מהפוסט האחרון שלי: "אבל! מכיוון שזה להתחיל לעשות "משחקים" עם המחשב וזה ממש ממש ממש לא הכיוון שלי, אני פשוט לא הולכת להכנס לזה. האופציה היחידה שאני רואה זה לשדרג ל , אבל אני פשוט יודעת שאני לא אעשה את זה, אני מכירה את עצמי". לא לא לא אעשה את זה, גם עם האופציה קיימת כי פשוט לא יהיה לי ראש לזה. בנוסף לזה כנראה מתי שהוא יהיה מק פרו גם בבית כי הבן זוג מתכנת למק, צריך מחשב חזק וככה זה גברים וצעצועים בוא לא נכנס לזה...

SMALUL

קשה לי לשפוך וגם לא רוצה לחפור לכולם את המחשבות שרצות בראש - אבל בעקרון התכנון היה להתחיל רק עם 32 גיגה ולראות מה קורה עם פוטושופ ואז אולי להוסיף הכי מהיר שיש שזה הסמסונג פרו או מה שבא אחרי ולצערי המינימום זה 120 גיגה שאני ממש לא צריכה אבל נראה, שוב, בואו לא נכנס לקטנות האלה.

מה שכן, פוטושופ תמיד מייצרת קובץ משלה, אתה מכוון איפה זה יושב וזה תמיד קיים, לא יעזור. כרגע יש לי סמסונג 500 גיגה EVO שהכל עליו, מערכת הפעלה, קבצים וגם הקובץ פוטושופ המעצבן. גם תוכנות אחרות של ADOBE מייצרות קבצי TEMP, כולל פרימייר כשמרנדרת וכו. המעצבן שזה אוכל לי מהחיים של ה כי זה גיגות על גיגות. אז חשבתי לשים לו כונן שיעשה מה שהוא רוצה איתו שיגמור לו את החיים ויעזוב את הכונן הגדול שלי בשקט. העלות לא גדולה, כמה מאות בודדים, אז נראה איך CC 2015 יתפקד ואז נראה. מקום במחשב יש. בכל מקרה, זה לא המקום לדיון הזה כפי שציינו.

למה נוזלי?... למה לא?

זו מדינה חמה ואני לא אוהבת מזגן, גם בקיץ. בחיי, הפעלתי השנה רק בשבוע הזה שהיה ממש חם. אז לפחות שיהיה למעבד נעים :)

לא משנה, נו, שיקולים שלי.

המחירים הם לא קביעת תקציב, זה מחירים בפועל מבדיקות הרכבת מחשב שעשיתי, בגלל זה אני יודעת בגדול מה המחיר לכל רכיב ומה הכל יוצא ביחד.

אני באמת פשוט לא רוצה להתחיל לפרט פה כל פרט קטן.

+++++לסיכומו של נושא!!!!+++++

ישבתי אתמול יום שלם במקום לעבוד וקראתי את כל החומרים שהביאו לי פה וגם חיפשתי בעצמי פתרון לדילמה וכנראה שנמצא אחד. עכשיו כולם יקפצו בכסא ויגידו "אמרתי לך" (למרות שהצהרתי שוב ושוב שאני לא סגורה על כלום וצריכה זמן לעבור על החומרים, אתמול פשוט החלטתי לעצור הכל ולהתעסק רק בזה אחרת זה פשוט לא יגמר).

אז למרות שADOBE מצהירים שפוטושופ ושאר ירקות משתמשים בריבוי וכביכול כמה שיותר זה יותר טוב, לפי BENCHMARK ש none77 נתן לי פלוס המידע הרשמי הזה מADOBE שמצאתי אתמול:

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/optimize-performance-photoshop.html#main_Use_a_fast_enough_processor

וציטוט משם:

Photoshop generally runs faster with more processor cores, although some features take greater advantage of the additional cores than others. There is a law of diminishing returns with multiple processor cores: The more cores you use, the less you get from each additional . Therefore, Photoshop doesn’t run four times as fast on a computer with 16 processor cores as on a computer with four cores. For most users, the increase in performance that more than six cores provides doesn't justify the increased cost.

וזכור לי ממקום אחר (לא מוצאת איפה) שהגיעו למסקנה שעדיף מעבד חזק יותר מריבוי ליבות למרות התמיכה בריבוי ליבות, מה שהבילבל אותי עד עכשיו.

(מהלינק הזה אגב עלה לי הרעיון לגבי לפוטושופ)

זה הכריע את הכף בשבילי והתחבר עם בדיקות המעבדה שנעשו. היה קשה קצת למצוא מידע והשוואות כי הדור 6 ממש חדש, אבל מה שכן מצאתי היה די חד משמעי.

היתרון ליותר בא לידי ביטוי רק ברינדורים ולמרות שאני מידי פעם מרנדרת, זה קורה אחת ל- ולא שווה את ההשקעה. היה ברור לי מראש שיהיה טרייד אוף ואני לא אמצא את המעבד המושלם, מספיק לי שאני אמצא את המעבד הטוב יותר לצרכים העיקריים שלי.

עדיין הייתה לי דילמה קטנה אם בכל זאת לקנות את ה 6 ליבות כפשרה (כי הוא גם 3.5 הרץ לעומת 4 הרץ של דור 6) לפי המלצת סמלול (כיוון המחשבה היה הגיוני) אבל מBENCHMARK עדיין ה 6700 יותר מהיר, במיוחד על וינדוז 10, אז כנראה שאלך בסוף על ה6700K ואני בטוחה שהוא יעשה את העבודה יפה לכמה שנים טובות. אחכ מה שיהיה יהיה.

זהו חברה, די, בואו נסגור את הנושא הזה כבר, בבקשה בלי יותר מידי תגובות לא רלוונטיות.

עכשיו צריך להרכיב מחשב ונראה כבר אולי זה ידחה לנובמבר אחרי החגים ונסיעה לחול (עד אז אולי ירדו מחירים? יהיו יותר לוחות? נראה), אחליט לבד.

שוב תודה ענקית לכולם על העזרה! שיהיה לכולם חג שמח!

בי בי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וזכור לי ממקום אחר (לא מוצאת איפה) שהגיעו למסקנה שעדיף מעבד חזק יותר מריבוי ליבות למרות התמיכה בריבוי ליבות, מה שהבילבל אותי עד עכשיו.

(מהלינק הזה אגב עלה לי הרעיון לגבי לפוטושופ)

כמה פעמים כתבתי [h=1]Instructions Per Cycle[/h]יותר חשוב מכמות ליבות בפוטושופ.

וזה מבלי לקחת בחשבון את השיפור של AVX 2.0 במעבדי SkyLake

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רע, היא עשתה בחירה מושכלת, הסט החדש במקרה ויתמך יביא שיפור ביצועים גדול מאוד במחיר נמוך משמעותית מהעלות של משושה או מתומן ליבות שמגיע גם עם לוח מאוד יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Bulma

בהצלחה עם המחשב החדש.

רק הערה קטנה - שימי לב שבמחשב בעל תושבת 1151 את מוגבלת לנפח זיכרון מקסימלי של 64GB ב-4 מודולים, אז תשתדלי לקנות מההתחלה מודולי זיכרון בנפח של 16GB ולא בנפח של 8GB (בהנחה שלא מדובר בהפרשי מחירים גדולים) בכדי ששדרוג הזיכרון בעתיד (אם וכאשר יהיה כזה) יהיה פשוט וזול יותר (לא תצטרכי "להיפטר" ממודולי זיכרון בנפח של 8GB בכדי להחליפם בכאלו בנפח של 16GB).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם רשמו בפירוש שהם כיבו את כל האצות האפשריות.

" Bear in mind that hardware accelerating like AVX and GPU, OpenCL have been disabled for this test. This is pure unadulterated CPU performance."

שכחת לקרוא את הפסקה הבאה...

"BTW HW encoding through the AVX instruction set has been improved, if you look at the top result, yeah... that matters alright!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי, להבנתי יש בדיקה אחת רגילה עם ההערה שציטטתי, ועוד בדיקה שרשום במפורש שזה עם האצה, בשאר המעבדים לא רשום שנבדק עם האצה, אחפש ביקורת של מעבד אחר ונראה מה ההערות.

למשל פה רשום שמבוטל.

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_4790k_processor_5_ghz_review_a_silicon_lottery,11.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_5775c_processor_review_desktop_broadwell,11.html

פה למשל נבדק רגיל+ quicksync

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i5_2500k_and_core_i7_2600k_review,15.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...