קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא) - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא)

Bulma

Recommended Posts

@urib

המחשב לא מיועד לפוטושופ בלבד. תראה מה היא כתבה:

אני עצמאית והמחשב הוא כלי העבודה העיקרי שלי. אני מאיירת ואנימטורית דו מימד. אני עובדת בעיקר עם פוטושופ על קבצים כבדים (וכבדים מאוד) עם הרבה שכבות ואפקטים ומה לא. בנוסף אני גם עובדת עם פלאש ולדברים ממש קטנים (המרת קובץ) גם פותחת אילוסטרייטור.

בנוסף יוצא לי פעם ב לערוך וידאו בפרימייר או אפטר אפקט ולרנדר כמובן את הסרט.

זה בגדול מה שאני עושה, מעבר לאיטרנט, מיילים וכו.

...

אני לא עוסקת בתלת בכלל, אך פוטושופ משתמשת במנועים גרפיים שקשורים לתלת בסיבובי הקנבס וכאלה. לכרטיס מסך יש משמעות גם בתוך פוטושופ. יצא לי לשדרג פעמיים את כרטיס המסך והיה שיפור.

לגבי איך אני עובדת ומה בדיוק פתוח, קצת קשה להסביר, זה לא שחור לבן. בגדול יש לי קובץ מרכזי שעליו אני עובדת, אם זה פוטושופ או פלאש ואז יכולים להיות מצבים שאני פותחת במקביל עוד כמה קבצים או עוד כמה תוכנות (יש מצבים שפתוחים אצלי פוטושופ, פלאש ואילוסטריטור ואני מייבאת מפה, מוציאה משם, מעבירה לזה, התוכנות עובדות ביחד). גם פרימייר ופוטושופ יכולים להיות פתוחים במקביל. אבל זה לא שאני עובדת על כמה דברים כבדים במקביל תמיד, וכאשר אני מסיימת עם תוכנה אני סוגרת אותה.

בנוסף לאלה, נפתחים לי ב STARTUP אאוטלוק, פיירפוקס, סייר של וינדוז ויש תוכנת גיבוי לענן שתמיד ברקע (בנוסף לכל הדרייברים בלה בלה בלה) והם תמיד תמיד פתוחים אצלי.

אז זה בגדול השימושים שלי מעבר לתוכנות אחרות שאני פותחת פעם ב (filezilla, dreamweaver, office, scanner, וכו)

אני לא ממש מבין בכל התחום הזה ואני לא יודע מה עדיף יותר לתוכנות האלו - מעבד עם פחות ליבות אך עם ביצועי ליבה בודדת טובים יותר או מעבד עם יותר ליבות עיבוד אך עם ביצועי ליבה בודדת פחות טובים. אני מאמין שבאופן כללי מעבד בעל 6 ליבות עיבוד פיזיות בתושבת 2011-3 יהיה עדיף על מעבד Core i7 בעל 4 ליבות עיבוד פיזיות בתושבת 1151 (או 1150) גם בגלל שהיא מפעילה מספר תוכנות במקביל (לפי הציטוט הנ"ל זה לא תמיד המקרה, אך לפעמים פועלות 2 תוכנות "כבדות" ביחד), ואז למעבד עם יותר ליבות עיבוד יהיה יתרון, וגם בגלל אפשרויות השידרוג שציינתי קודם.

@omrij

נכון, תיאורטית משתלם יותר להחליף מחשב כל 3-4 שנים, אבל מעשית זה לא תמיד עובד ככה - לא תמיד יש כסף לכך ולא תמיד יש צורך בכך. אני אישית עם אותו המחשב כבר יותר מ-8 שנים (מיולי 2007) עם מספר שידרוגים (לאחר כשנתיים מהקנייה הרחבתי את הזיכרון מ 2GB ל 6GB, לפני מספר שנים הגיע אלי מעבד קצת יותר חזק, אז החלפתי בינו לבין המעבד המקורי, לפני מספר חודשים הוספתי כונן SSD וזאת בנוסף להחלפת כרטיס מסך, ספק כח ודיסק קשיח שהתקלקלו עם השנים), ועד עכשו הוא היה סביר לצרכים שלי. היום אני מרגיש שהוא קצת איטי, גם בפעולות יחסית פשוטות (בעיקר באינטרנט, שהופך ל"כבד" עם השנים), ולכן אני מתכנן לקנות מחשב חדש בעוד מספר חודשים (כאשר מחירי זיכרון ה DDR4 יירדו קצת), כאשר אני מעוניין במחשב שיחזיק מעמד מספר שנים רב ככל האפשר, בדומה למחשב הנוכחי (המחשב החדש כנראה יהיה מבוסס על מעבד Core i7 עם זיכרון בנפח של 16GB או אפילו 32GB, תלוי במחיר, ובכל מקרה הוא יהיה מבוסס על חומרה איכותית). האם ישתלם לי לקנות מחשב פשוט יותר עכשו ובעוד כ-3 שנים להחליפו בחדש? אני לא בטוח, שכן אולי אותו המחשב יספיק לי גם בעוד 3 שנים ואולי בכלל לא יהיה לי כסף בעוד 3 שנים לקניית מחשב חדש. לכן אני מעדיף לקנות מחשב שאני יודע שהוא ייתן לי "מרווח נשימה" ארוך ככל האפשר, כך שלא יווצר מצב שבו בעוד 3-4 שנים אני אהיה "תקוע" עם מחשב יחסית חלש לאותה התקופה בלי אפשרות להחליפו. אני לא אומר שזה המצב אצל Bulma, אבל זה בהחלט אפשרי, לאור העובדה שהיא "סוחבת" עם המחשב הנוכחי שלה כבר 7 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
@urib

המחשב לא מיועד לפוטושופ בלבד. תראה מה היא כתבה:

80% פוטושופ, 15% אילוסטרייטור, 5% עריכת וידאו.

זה מה שאני מבין מהפוסט שלה, ולכן אני לא רואה סיבה למעבד מעל מרובע ליבות.

ואגב' אני עדיין עובד על I7 , ולא רואה צורך לשדרג כרגע.

אבל... כסף שלה החלטה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמלול

בתקציב של חצי ממה שהיא הקציבה, אפשר לקחת מרובע ליבות הכי חזק שיש עם 16 ג'יגה זכרון, וכו'

את הסכום שנשאר יהיה עדיף להשקיע עוד כמה שנים.

להשקיע 100% יותר בשביל תוספת ביצועים נמוכה בהרבה זה מיותר.

אבל כמובן, כסף שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שמעבד Core i7 ביתי רגיל (לא High End) וזיכרון בנפח 16GB יספיקו לשימושים שלה נכון להיום - אחרי הכל היא עובדת עם מחשב הרבה יותר חלש. גם מבחינת תוספת הביצועים שהיא תקבל אם היא תבחר במעבד בתושבת 2011-3 ולא במעבד בתושבת 1151 (ואני מאמין שתהיה תוספת ביצועים) אני מקבל את עמדתכם שהוא כנראה יהיה קטן ולא בטוח שהיא שווה את תוספת המחיר, אבל:

א. אני מאמין שצריך להסתכל גם לעתיד הרחוק יותר ולא רק על ההווה - בהחלט יכול להיות שבעתיד היא תעשה שימוש בתוכנות שירוויחו יותר מריבוי ליבות.

ב. במאמר ש none77 קישר אליו ב Puget Systems (קישור) נראה שברוב המקרים יש יתרון, אם כי קל, לשימוש ב-6 ליבות לעומת 4 ליבות בשימוש ב Photoshop.

ג. למרות שברוב הזמן לא עובדות 2 תוכנות במקביל, היא עדיין מגיעה למצבים כאלו, ואז בהחלט למעבד בעל 6 ליבות יהיה יתרון על מעבד בעל 4 ליבות.

ד. בלוח בעל תושבת 2011-3 אפשרויות השידרוג גדולות יותר - גם מבחינת המעבדים וגם מבחינת נפח הזיכרון הכולל. היום זה אולי נראה מיותר, אבל אולי בעתיד היא דווקא תרוויח מכך.

ה. הדבר הכי חשוב לדעתי הוא שמדובר כאן במחשב לצורכי פרנסה, וזה אומר שזמן שווה כסף. כתבתי לפני מספר עמודים שאם היא תחסוך זמן בשווי של 50 ש"ח כל יום (כלומר במקום להמתין פרק זמן גדול יותר עד שמשימה מסויימת תסתיים, היא תמתין פרק זמן קטן יותר או שהיא אפילו תוכל לעבור מייד למשימה הבאה) והיא עובדת 5 ימים בשבוע, אז בשנה אחת הזמן הזה שווה בערך 13,000 ש"ח, שזה יותר מכל התקציב למחשב. גם אם החיסכון בזמן יהיה רק של 100 ש"ח בשבוע, עדיין מדובר בחיסכון של כ-5200 ש"ח בשנה, וזה יותר ממכסה את ההפרש בין המחשבים. בנוסף Bulma בעצמה נתנה דוגמא הזו:

אתן לכם עוד דוגמא - קניתי לפני שנה CINTIQ 24 HD , שזה מסך שהוא גם לוח ציור, בעלות של כ 15,600 שח. למרות ההוצאה הכביכול מטורפת, שכן כבר היה לי לוח ציור INTUOS שעשה את העבודה, הקנייה הזו האיצה את העבודה שלי בכ 30%!!! (חוץ מהגשמת החלום לקנות CINTIQ) הקנייה הייתה ממש ממש משתלמת ושיפרה את העבודה שלי. אני חושבת שכבר החזרתי את העלות של המכשיר ולכן אני באמת מאמינה שמחשב טוב וחזק יחזיר את ההשקעה שלו עם הזמן.

עבורה השתלם להשקיע סכום גדול ברכיב יקר שהאיץ את העבודה שלה והחיסכון בזמן כבר כיסה מבחינתה את המחיר שלו, ואני מאמין שהשקעה במחשב קצת יותר חזק תיתן תוצאות דומות, אפילו אם הוא יחסוך רק מספר דקות עבודה ביום. כמובן שהדרך היחידה לבדוק תיאוריה כזו היא להשתמש בדיוק באותה צורה ב-2 מחשבים זהים למעט לוח האם והמעבד.(אחד יהיה מבוסס על תושבת 2011-3 ואחד יהיה מבוסס על תושבת 1151) ואז לראות כמה זמן (אם בכלל) נחסך.

@omrij

הנקודה שניסיתי להעביר היא שאם אדם מוכן להשקיע 10,000 ש"ח במחשב אבל בפועל הוא משקיע רק 5,000 ש"ח, זה לא בהכרח אומר שבעוד 3 או 4 שנים ההפרש הזה (5,000 ש"ח במקרה הזה) יהיה זמין עבורו בכדי לקנות מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא צריכה מחשב חדש.

זה נראה יותר שהיא צריכה שילוש.אולי מסך..

יש לה קייס. יש לה SSD והארד-דיסק.

אני מזכיר לכולכם את המפרט הנוכחי שלה :

Intel Quad- Q8200 2.33 ghz

8 gb ram 800 hz

nvidia gtx 560 ti

ssd 840 evo 500gb sata 3 (but have only sata 2 on motherboard)

windows 8.1 pro 64 bit (will get win 10 pro with new pc)

cintiq 24hd touch

samusng 24"

coolmaster case

נקנה בדצמבר 2008, שודרג במהלך השנים, זה המצב שלו היום

עושה רושם שהיא מטרילה פה את כולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"Smalul" אל תיקח את הבנצ'מרקים האלו כתורה מסיני! בסה"כ מדובר על הרצת Action scripts.

זה ממש לא מדמה מצב עבודה אמיתי בפוטושופ, יש עבודה במסכות ריטושים מורכבים, תיקוני צבע מניפולציות בין שכבות הדברים האלו לא קיימים ב-Action scripts שמגיעים אוטומט בפוטושופ.

יש המון פעולות שתלויים במידת היכולת והניסיון של המשתמש, לדוגמה: משתמש פוטושופ מנוסה ינצל מחשב מרובע ליבות טוב יותר ממשתמש טירון או חסר ניסיון בעבודה אפילו על מעבד 18 ליבות.

כבר יצא לי לראות גרפיקאים שעל כל כמה פיקסלים מייצרים שכבה נוספת. והיו כאלו שעבדו סתם במוד של 16 ביט לערוץ מחוסר ידע וניסיון.

ועוד משהו חשוב לסיום...

הליבה של פוטושופ מיושנת כל הקוד שם הוא טלאים של קוד חדש על גבי קוד ישן, מזכיר מאוד את התכנה 3DS MAX שסובלת מהבעיה הזאת גם.

לכן תכנה שלא כתובה בצורה מודרני לא יודעת לנצל מעבד עם ריבוי ליבות כמו שצריך, לא סתם המעבד I7 שלי ברוב הפעולות משאיר אבק ל-XEON 6 ליבות במק פרו מהסיבה שכרגע IPC יותר חשוב.

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

תודה רבה רבה על התשובה המפורטת והעיניינית. למעשה הבנתי כבר את עניין המעבדים והתושבות מהתשובות שלך בהתחלה, אבל תודה בכל זאת על ההשקעה.

מה שכן, לא ידעתי לגבי תמיכה כביכול ב128 גיגה למרות שרשמית זה רק עד 64.

אבל! מכיוון שזה להתחיל לעשות "משחקים" עם המחשב וזה ממש ממש ממש לא הכיוון שלי, אני פשוט לא הולכת להכנס לזה. האופציה היחידה שאני רואה זה לשדרג ל XEON, אבל אני פשוט יודעת שאני לא אעשה את זה, אני מכירה את עצמי. מה שכן, אם המחיר של הלוח יהיה זהה בין תמיכה ב 64 או 128 אקנה 128 just in case.

לגבי ההמלצה שלך - נשמע לי סבבה לגמרי, זה הכיוון שחשבתי עליו. אמרתי מראש שהתקציב הוא גבוה ומראש תכננתי להשקיע במחשב מעבר להוצאה רגילה וזה בסך הכל יושב לי בתקציב כי אני גם ממחזרת כמה חומרות.

הכיוון הוא ככה:

מעבד 6 ליבות או 8 ליבות (עוד לא הוחלט סופית, יש סיכוי להביא מחו"ל) - 2000 שח או 5000 שח. עדיין עדיין לא סגורה סופית ועדיין סיכוי קטן לדור 6 שעולה גם כ 2000 שח.

לוח טוב שמתאים לחומרה - 1200~1500 שח עם 8 סלוטים לזכרון

זכרונות 32 גיגה (4 של 8 גיגה) מהירות לצערי לא הכי גבוהה שיש, אני מבינה שהמעבדים (אגב גם דור 6) תומכים רק עד 2133 משהו כזה (בבקשה בבקשה תקנו אותי אם אני טועה, כי זה ממש ביאס אותי) - 1500 שח

כרטיס מסך משהו טוב - 2000 שח בערך (בן הזוג כבר רוצה לשחק משחקים עליו ואני צריכה תמיכה של 10 ביט עם יציאה Display port)

קירור נוזלי - 400-600 שח

ספק כוח חזק - 500 שח בערך (יש לי 2 הארד דיסקים, כונן CD וכרטיס מסך חזק)

(עריכה) אוסיף קטן (32 גיגה?) שיהיה רק בשביל ה SCRATCH DISK של פוטושופ - -200 שח בערך

SSD - יש!

מארז טוב - יש!

צורב - יש!

2 מסכי מחשב - יש!

מקלדת עכבר מדפסת אל-פסק - יש!

סהכ = 7000 ~ 10000 שח (בהתאם למעבד)

נכנס בתקציב.

גם מה שענית ל@urib לגבי הסתכלות לעתיד היא נכונה ומחדדת את הכיוון שאני חושבת ללכת עליו.

"גם בגלל שהיא מפעילה מספר תוכנות במקביל (לפי הציטוט הנ"ל זה לא תמיד המקרה, אך לפעמים פועלות 2 תוכנות "כבדות" ביחד), ואז למעבד עם יותר ליבות עיבוד יהיה יתרון" > זה קורה לא מעט. לא כל הזמן, אבל לא מעט. לכן מראש אמרו לי אנשים שריבוי ליבות יעזור לי בגלל מספר התוכנות שפתוחות יחד. אני גם לא עובדת הרבה ככה כי אני לא יכולה "להרשות" לעצמי, אני "מתקמצנת" על כוח עיבוד וישר סוגרת תוכנה כשסיימתי איתה פחות או יותר. זה אומר הרבה פתיחה סגירה של תוכנות. גם תוך כדי עבודה אני סוגרת ופותחת פוטושופ כדי לשחרר , כי כפי שאמרתי, היא זוללת וגם לגרסה 2014 יש בעיה ומקווה שתיפתר ב 2015, קראתי שכן. עבדתי עם CS6 בלי PF ועבד בסדר. עברתי ל 2014 ואפילו לפתוח קובץ JPG קטן ישר התראה שאין . כמעט חזרתי ל CS6 אבל אז עלה הרעיון לקנות את המחשב ובדיוק יצא פוטושופ 2015 אז אמרתי אני אתאפק קצת.

לגבי שאר התגובות שלך - סמלול, אתה בדיוק בראש שלי!!!! מסכימה עם כל מילה שלך.

@none77

תודה על הלינקים. מה שלא ברור לי שאני כל הזמן ניתקלת במידע סותר, בעיקר העובדה ש ADOBE במפורש אומרים שפוטושופ עובדת טוב עם כמה שיותר ורואים באחד הלינקים שלך שריבוי ליבות משפיע פה ושם. צריכה עוד לקרוא על הנושא.

אגב, איך יכול להיות ש 6600 יותר טוב מ 6700 ? קצת מוזר, לא? יש לו פחות CACHE ופחות HZ ???

שלא נדבר על מערכת ההפעלה, לא חשבתי שיש לה כזו השפעה, ממש מעניין. טוב, התכנון היה לעבור לוינדוז 10 עם המחשב החדש.

כפי שאמרתי שוב ושוב - עדיין חוקרת את הנושא.

@furyanaor

"אגב אני נוטה להאמין שהוא יעניק תבוסה סופנית למקבוק המהולל." > ברור, הולכת להיות מלחמה בבית... עד שיצא המק פרו החדש...

"ממליץ לך בחום לפתוח דיון מסודר (מתומצת - פחות חפירות!) שם בפורום המתאים: מפרטים מומלצים" > זה מה שאני אעשה אחרי הפוסט הזה. מקווה רק שלא יתחילו שם לשאול אותי שוב "למה את רוצה את זה, למה את צריכה את זה, מה השימושים שלך.." טוב, יהיה בסדר, אנשים בסהכ רק רוצים לעזור ואני מאוד מעריכה את זה.

++בקיצור חברה יקרים!!++

הבנתי הכל, בודקת הכל, לא רוצה לשגע אתכם יותר, באמת באמת.

אבדוק קצת, אחשוב קצת, אחכ אפתח פוסט במפרטים רק לגבי חידודים קטנים של המפרט וזהו. מה שיהיה יהיה.

לגבי השירשור הזה, אין סיבה יותר לטחון את הדברים, אפשר לסיים פה.

שוב תודה רבה לכולם!

ושתהיה שנה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Bulma

1. מעבדי הדור השישי (ה Skylake), נכון להיום, קיימים רק בגירסה הביתית הרגילה, כלומר מדובר במעבדים עם 4 ליבות עיבוד פיזיות לכל היותר (המעבד הכי חזק בסידרה הוא ה i7-6700K).

2. אני מבין ש Scratch disk הוא שטח זיכרון בדיסק הקשיח שבו מאוחסנים קבצים זמניים (למעשה cache). לאור זאת הייתי מציע לשקול לקנות יותר זיכרון ולהפוך חלק ממנו ל Drive. העניין הוא שמסתבר שה Scratch disk של פוטושופ הוא למעשה זיכרון וירטואלי לכל דבר, וכאשר נגמר המקום בזיכרון הפיזי התוכנה בעצמה מעבירה חלק מהזיכרון שלה לקבצים ב Scratch disk. לכן אם יש מספיק זיכרון פיזי (RAM) במחשב, כנראה לא יהיה שימוש ב Scratch disk, ולמעשה הפיכת חלק מהזיכרון הפיזי ל Scratch disk בעצם תקטין את נפח הזיכרון הפיזי הזמין לתוכנה, דבר שיגדיל את הסיכוי שיהיה צורך בשימוש ב Scratch disk... מצד שני, מצאתי דיון באינטרנט שטוען שה Scratch disk של פוטושופ חייב להיות מוגדר ותמיד נכתבים לשם קבצים, אולם הקריאה מקבצים אלו נעשית רק אם נגמר המקום בזיכרון הפיזי. במקרה כזה יכול להיות שכן ישתלם להפוך חלק מהזיכרון הפיזי ל Drive. את צריכה לבדוק את הנושא ולהחליט מה מתאים לך.

בכל מקרה אני לא חושב שקניית כונן בנפח של 32GB היא ממש משתלמת - גם כי יחס המחיר לנפח בכוננים כאלו הוא כנראה פחות משתלם לעומת כונני בנפח גדול יותר כמו 250GB ו 500GB, וגם כי בד"כ ככל שנפח כונן ה גדול יותר, כך ה"מהירות" שלו טובה יותר וכנראה גם תוחלת החיים שלו (צריך לבדוק את זה עבור דגם ספציפי, אני לא בטוח ב 100% שזה נכון עבור כל כונן SSD).

3. מדוע את מעוניינת בקירור נוזלי? מדוע את חושבת שקירור אוויר רגיל לא יספיק לך?

4. בסופו של דבר צריך להתייחס למחיר הכולל של כל המחשב ולא למחיר של כל רכיב, אז קביעת תקציב לכל רכיב היא פחות רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין? את רוצה להרכיב מעבד XEON בלוח Desktop ?

עשית סלט וחבל על הכסף, אבל אם את מתעקשת ללכת לכיוון אז תקני תחנת עבודה מבוססת שרת 2UP של XEON.

הנה חברה מומלצת בתחום:

http://www.boxxtech.com/products/apexx-2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Bulma

בכל מקרה אני לא חושב שקניית כונן בנפח של 32GB היא ממש משתלמת - גם כי יחס המחיר לנפח בכוננים כאלו הוא כנראה פחות משתלם לעומת כונני בנפח גדול יותר כמו 250GB ו 500GB, וגם כי בד"כ ככל שנפח כונן ה גדול יותר, כך ה"מהירות" שלו טובה יותר וכנראה גם תוחלת החיים שלו (צריך לבדוק את זה עבור דגם ספציפי, אני לא בטוח ב 100% שזה נכון עבור כל כונן SSD).

.

אתה בטוח בעניין הזה? אני לקראת רכישת מחשב חדש ומספיק לי 120G לכונן . מה שרשמת, במידה וזה נכון, גורם לי לשקול לשים עוד 300 ש"ח על 256(נפח שאני ממש לא צריך רק למערכת הפעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@agamshelhara

זה לא ממש שייך לדיון הזה ועדיף לבדוק את הנושא פורום אמצעי אחסון, אבל כן - אני דיי בטוח שכונני בנפח של 250GB מהירים יותר מכונני בנפח של 120GB מאותו הדגם ודיי סביר שתוחלת החיים שלהם תהיה ארוכה יותר (בהנחה שאותה כמות מידע נכתבת כל יום, בכונן בנפח של 250GB יש פי 2 יותר אפשרויות "לפזר" את המידע מאשר בכונן בנפח של 120GB, ולכן ה"בלאי" של השבבים יהיה קטן יותר פי 2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...