מה ההשלכות של חיבור ssd שאמור להיות עם sata3 ללוח אם עם חיבור sata2 מבחינת הביצועים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההשלכות של חיבור ssd שאמור להיות עם sata3 ללוח אם עם חיבור sata2 מבחינת הביצועים?

mudale222

Recommended Posts

שלום

יש לי לוח אם קצת ישן:p55-us3l gigabyte

ממה שהסתכלתי כאן: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3502#sp אני מבין שהתמיכה הכי מתקדמת היא sata2_5 שאין לי מושג ירוק מה זה אומר בדיוק. כנראה סוג של sata2 הוא סתם המספר חיבור בלוח אם.

הSSD שאני רוצה לקנות זה: bx100 שמבוסס על sata3.

אז רציתי לדעת אם יש למישהו נסיון מעשי או ידע מה באמת יהיה ההבדל בביצועים. (כי אומנם נכון שזה 3gb\6gb אבל אני מניח שזה קצבים בתנאי מעבדה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

SATA 2_5 זה החיבור החמישי על הלוח מתוך 6 חיבורי SATA.

SATA 2_0 הוא הראשון, אליו כדאי להקפיד לחבר את כונן מערכת ההפעלה.

אני עובד עם על בקר SATA II.

ההבדל בין SATA II לSATA III זה מהירות המקסימום של הכונן.

מהירות המינימום היא היא הצד החזק של הSSD, היא הדבר החשוב לתגובתיות מערכת.

כך שאולי לא תיגע בשמיים, אבל עדיין תהיה גבוה בעננים רחוק מאוד מהקרקעית, וזה העיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א, אם אני טיפה יחדד, אז הזמני גישה (שזה מה שבעיקר חשוב), יהיה אותו דבר. והירידה בביצועים תורגש (ועדיין יהיה מהיר בהרבה כנראה מhdd) בהעתקה או קריאה של קבצי ענק, אמת דיברתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבלת SATA3 היא 600MB/S ומגבלת SATA2 היא 300MB/S

משתמש ממוצע יכול להסתדר גם עם 150MB/S אבל זמני הגישה? כאן אנשים רגילים יכולים להתחיל להתחרפן ולזרוק את המחשב מהחלון ולרוץ לקנות מחשב i7 חדש בלי לדעת שהתקנת כלשהו היתה פותרת את הבעיה.

HDD מעולים בזמני גישה (יחסית!) בשנה הראשונה לחייהם, אך ככל שהכתיבה נעשית מסיבית יותר ומערכת הפעלה מבולגנת כמו ווינדוס משכתבת עשרות אלפי קבצים על כונן מסכן, הוא נשחק וזמני הגישה מתארכים משבוע לשבוע עד שהמחשב נתקע, לא מגיב, קופא או במקרה נדיר קורס. נוסיף לתמהיל את החולרה שהוא הזיכרון הוירטואלי וקיבלנו מחשב מפלצתי שזוחל על 20MB/S בגלל חוסר טיפול נכון.

אז לסיכום: כן כל על כל חיבור במחשב מ10 השנים האחרונות יצור שמיים וארץ בהבדלי מהירות עבודה וזמני תגובה בכל מחשב. עם אפשר לסחוב 4 שנים שלמות עם מחשב שלעולם לא היה שורד אותם.

הסתייגות: גם רכישת HDD חדש מהחנות תייצר אפקט דומה (זמני גישה טובים) אך בזעיר אנפין.

הסתייגות נוספת: לא כל יצור אפקט זהה לאורך זמן, אפילו לא לכל אורך האחריות שלו. בSSD החלק שנשחק הכי הרבה הוא הבקר, ואם מדובר בבקר לא איכותי חיי הכונן (מבחינת יכולת לספק זמני גישה קצרים) הם קצרים מאוד. לי היה כונן V300 120GB של קינגסטון עם אחריות 3 שנים אבל כבר אחרי 6 חודשים התחלתי להרגיש זמני גישה ארוכים יותר מדיסק קשיח רגיל, וכמובן שהוא כונן עם בקר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמעע לי הזוי מה שהבחור למעלה מספר - שאחרי חצי שנה הכונן שלו כבר הפך להיות איטי יותר מHDD רגיל. אפילו בשביל SDD זול זה נשמע מוגזם, לא?

אכן. הv300 120gb שלי פשוט נהפך לאיטי יותר מhdd בגלל הבקר. הכונן לא מת. מתפקד אבל איטי ברמה בלתי נסבלת,

פניתי לאחריות הרשמית ונאמר לי שהבקר זה רכיב שנשחק הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אתה קורא הרבה לאחרונה בנושא ויש לך קצת בילבולים לגבי כמה דברים.

הבקר לא נשחק.

הבקר הוא צ'יפ שמלידתו ועד מותו הוא עובד מבחינה אלקטרונית בדיוק אותו הדבר.

הביצועים יכולים להישחק מבחינה לוגית ברמות ניהול המידע שהבקר , מכמה סיבות שאני לא ממש רוצה לפרט עליהן יותר מדי כרגע.

כמו יישום לא יעיל של פעולות תחזוקה והכנה כמו TRIM וכו... (דבר שאפשר אולי לפתור נקודתית עם פעולת אופטימיזציה כלשהיא)

חוסר במקום פנוי על הכונן, שגורם למידע להיכתב(ובשל כך גם להיקרא) במקביליות שאינה אופטימלית בין הצ'יפים.

ולפעמים גם יכול להיות(לפחות היו בעבר) עדכון FIRMWARE שמשנה את האלגוריטמים ופוגע בביצועי מידע שנכתב עם האלגוריטמים הקודמים. (דבר שאפשר לפתור עם שכתוב המידע מחדש כך שיכתבו על פי האלגוריטמים החדשים)

פירמוט הכונן והתקנות/העתקות מחדש אמורים לפתור לפחות באופן זמני כל ההצטברויות הלוגיות שפוגעות בביצועים.

בלי שום קשר לכל אלו, הV300 כמו כל הכוננים במחירי הרצפה שעולים 60 שקל יותר מכל כונן אחד בקטגוריית 120GB הוא כונן גרוע שעדיף להימנע ממנו אם אפשר.

בכוננים חדשים וטובים יותר כל הדברים שציינתי קודם משפיעים הרבה פחות אם בכלל על הביצועים.

מדור לדור מייעלים את כל התהליכים.

זאת אומרת שפעולות הTRIM והGARBACE COLLECTION יעשו ביעילות טובה יותר, וימנעו שחיקת ביצועים עם הזמן.

ביצועי הכונן כשהוא מתחיל להתמלא יפגעו פחות בגלל ניהול טוב יותר של פיזור מידע על הצ'יפים.

וFW חדשים שיוצאים לא יפגעו בביצועי מידע שנכתב קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDD מעולים בזמני גישה (יחסית!) בשנה הראשונה לחייהם, אך ככל שהכתיבה נעשית מסיבית יותר ומערכת הפעלה מבולגנת כמו משכתבת עשרות אלפי קבצים על כונן מסכן, הוא נשחק וזמני הגישה מתארכים משבוע לשבוע עד שהמחשב נתקע, לא מגיב, קופא או במקרה נדיר קורס. נוסיף לתמהיל את החולרה שהוא הזיכרון הוירטואלי וקיבלנו מחשב מפלצתי שזוחל על 20MB/S בגלל חוסר טיפול נכון.

השחיקה של הרדדיסק אפסית עד לא קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...