עבור לתוכן
 • צור חשבון

nachum37

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  3,473
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  8
 • זמן מחובר

  226יום 5ש' 37דק' 32שנ'

nachum37 last won the day on יוני 19 2018

nachum37 had the most liked content!

דירוג

126 מצויין

1 עוקב

אודות nachum37

 • דרגה
  Zone Freak
 • יום הולדת 01/01/1980

מבקרים אחרונים

1,870 צפיות בפרופיל
 1. טוב לאנשי רשתות \ טכנאים \ מראיינים שצריכים להסתובב עם נייד בשטח
 2. בגדול זה חיישן 27MP, אלא שבחיישנים רגילים כל ארבעה פיקסלים נחשבים כקבוצה וכל אחד מודד צבע אחר מה RGB (משלימים את השאר באמצעות אלגוריתם), וכאן לכל צבע יש פיקסל. החסרון הוא חיישנים קטנים בהרבה כלומר פגיעה מסיימת בחדות לטובת דיוק מינורי בצבע. השבב הזה די גדול כלומר נסיון להשיג את המיטב משתי השיטות, אבל כנראה הוא עדיין מיועד ל High Mid Range ולטלפוני צילום ולא ל High End שהחיישנים "הרגילים" שלהם טובים יותר. היתה על כך כתבה ב GSM Arena לא מזמן
 3. ראשית, ברוב המכשירים של שיאומי והזולים בפרט אין NFC, (מתוך אלו שהזכרת: Note 7, Pocophone) ולמי שעשוי להשתמש בתחבורה ציבורית זה Deal Breaker לדעתי. שנית, באופן אישי אני לא מחשיב את מכשירי MIUI של שיאומי בכלל, לדעתי הם לא באים בחשבון. כל שכן כשיש במחיר דומה מכשיר של סמסונג, או נוקיה למשל. שלישית, לדעתי המתחרה הקרוב יותר של המכשיר הזה הוא Samsung A40 שלא משווק בארץ, רק חבל שהוא עם מצלמה בינונית וגוף פלסטיק. זו הסיבה שכנראה אפנה לנוקיה בפעם הבאה שארכוש מכשיר ביניים.
 4. GSM Arena פרסמו היום את הסקירה שלהם. המכשיר נחמד, אבל עם כמה חסרונות בולטים, ועיקרם השמנוך למסך ברזולוציית 720p בתצורת PenTile שבעייתית במיוחד לקריאת טקסטים, במיוחד ברזולוציה הזו. מסך דומה ל Galaxy S3. בשורה התחתונה הייתי מעדיף Samsung A50
 5. זו סדרה ותיקה שלהם. טאבלט עם יכולת לביצוע שיחות, לא מיועד לשימוש כטלפון. טוב לשימוש ברכב, לסוכני מכירות וכו'
 6. אכן, תכננתי להפריד VLANs עם הפורטים של ER-X בלבד. אלא שכיום אנחנו כמעט מאכלסים מתג של 16 פורטים. אם אקנה לשם חיבור ל ER-X שני מתגים של 8, נוגבל אם נרצה להוסיף התקנים ב VLAN מסוים, גם אם בסוויץ' השני יהיה מקום פנוי, ושני מתגים איכותיים של 16 כבר קרובים ואפילו עולים על מחירו* של מתג מנוהל איכותי של 24, כגון ה HPE או המיקרוטיק שהוזכרו, ב 400-500 שח. *אולי לא חיפשתי מספיק טוב ואפשר למצוא מתגים לא מנוהלים 16 פורטים זולים יותר אכן אחת הסיבות שהעדפתי מתג מנוהל היא עבור ה AP, עדיין אולי אפשר לפתור זאת גם עם סוויצ'ים לא מנוהלים, על ידי שאחבר את ה AP במקביל למתגים, ישירות לפורט ER-X נוסף, נניח eth4, ולשייך את ה SSIDs שלו ל VLANs השונים. אך כאמור מבחינה כלכלית כמעט ואין תועלת ברעיון הזה לעשות שימוש בסוויצ'ים לא מנוהלים אם מחירם קרוב למנוהל גדול, למעט חסרון סיבוך התפעול, שמצידו מצדיק מערכת UniFi אחידה ויקרה יותר. תודה על הרעיון ל Guest Network. הבעיה היא שבמשרד הראשון ישנן מדפסות שחלקן מחוברות ב WiFi, כך שהוא לא מעשי. תודה רבה על תגובתך ועזרתך.
 7. זה די מפתה למען האמת. אבדוק את האפשרות הזו.
 8. פתרון UnifFi מלא הוא רעיון טוב אבל יקר יותר, יש הבדל בעלות, לא המון אבל משמעותי. USG + US-24 + UAP-AC-LITE = 1546 NIS, וזה בלי קונטרולר, לעומת זאת ER-X + HPE J9980A + UAP-AC-LITE = 1025 יכול להיות שבמונחים של עסק זה לא הרבה ביחס לקלות הניהול עבור הדיוטות. אבדוק. אולי מתישהו אאזור אומץ בקשר ל PfSense, בבית אני מנסה ניסויים, כאן אני מנסה להיות שמרני במידת האפשר. היום אני יודע יותר, אבל לפני שנים התקנתי אותו על פנטיום 4ht מהאחרונים, כראוטר חזק יחסית לאותה תקופה, ונכוויתי עם ההתקנה הראשונית, לא הצלחתי להקים את הרשת ומאז אני חושש. בקשר ל TP-Link אני לא ממש צריך את הניהול שלו - הוא יושב בקצה הרשת ומשמש כ"מפצל" להוסיף נקודות במקום שאין נקודות בקיר. סתם תהיתי אם הוא שווה יותר מהסיסקו הישן במחיר הזה של 100 שח, ואם הוא לא כדאי יותר כדי לאפשר תמיכה ב VLAN בכל הרשת בלי תקלות.
 9. תודה רבה על תגובתך. נראה שאכן אקנה ER-X + UAP-AC-LITE. PfSense זו אפשרות, אבל החומרה של Netgate יקרה יותר, ובהתקנה על חומרה משלי אני נכנס לאותן בעיות תמיכה של OpenWRT. לגבי ה 3x3, האמת שזה אכן לא מאוד משנה עבורנו, ננסה את ה Lite. לכל היותר נרכוש נפזר נקודה נוספת. לגבי WRT1900ACS, נכון שלא משווים מחזורי שעון וכדו' בדברים הללו אבל על הנייר המפרט חזק בהרבה, אני לא יודע האם מבחינת תעבורה הוא באמת חזק יותר. אבל מדובר גם ב AP לא רע בכלל. אמנם בינתיים הוא נתמך די טוב ב OpenWRT, אבל באמת כפי שאתה כותב עניין התמיכה וחוסר המודולריות מרתיע אותי, מה גם שהוא יקר יותר, כנראה ארד ממנו. לגבי מיקרוטיק, אכן עניין הממשק שלהם מרתיע אותי. אני רגיל ל OpenWRT ולממשק ווב \ CLI שלה, שיחקתי בדמו שלהם וקצת נבהלתי. למעשה, לעיל תכננתי לקנות שני סוויצ'ים לא מנוהלים ולהגדיר VLAN בפורטים של ה ER-X, אבל שני סוויצ'ים של 8 פורטים יגבילו אותנו, ושניים איכותיים של 16 כבר מתקרבים לעלות של סוויץ' מנוהל עם 24 פורטים (או שאני לא יודע לחפש), כגון https://www.senetic.co.il/product/CSS326-24G-2S+RM של מיקרוטיק שנראה חזק למחירו, או https://www.senetic.co.il/product/J9980A של HPE, ששמעתי שגם הם לא תענוג של פשטות. כמו כן אזדקק בכל מקרה לסוויץ' קטן של 8 פורטים וגם בזה אני מבולבל קמעה. חשבתי למשל על Cisco SG110D-08-EU, ראיתי שהוא בסטטוס End of Sale, אבל לא מצאתי תחליף הגון במחיר הזה חוץ מ TP-Link SG108E שאני בספק לגבי האיכות שלו.
 10. אני עומד לפי רכישה, למעשה בזמנו לא ידעתי היכן יענו לי וניסיתי להתייעץ בפורום נוסף, והצליחו קצת לבלבל אותי... לסיכום אני מבין שאלו הן האפשרויות העומדות בפני: 1. רכישה של Ubiquiti ER-X כפי שהמלצת לי כאן, בתוספת AP תומך Multiple SSIDs, כגון UAP-AC-LITE, (כדי לעשות זאת בצורה נכונה עם VLANs ואז יש צורך בAP חלופי במקום המודם ראוטר). השאלה האם ה AP יתאים ל 90 מ"ר, או דגם אחר כגון UAP-AC-LR. 2. שימוש בראוטר תומך OpenWRT חזק, כגון Linksys WRT1900ACS, ולהגדיר בו ידנית VLANs, SSIDs ואת הפיירוול - יותר יקר מהאופציה הראשונה, בעייתי מבחינת תמיכה אבל הרבה יותר גמיש בזכות ה OpenWRT וגם המכשיר עצמו חזק בהרבה. החשש העיקרי שלי הוא שלא אסתדר בהגדרת המכשיר למרות שיש לי ידע מסוים ברשתות וניסיון מוקדם עם OpenWRT. 3. שימוש במוצרים של מיקרוטיק, כגון hAP ac² או RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN (שחוסך לי סוויצ' אחד וגם AP נפרד). אלא שאני לא מכיר את המוצרים שלהם, האם הם אמינים וקלים לתפעול, וגם ראיתי שיש להם קטע עם הרישיונות בתשלום נוסף. למעט הנקודות הללו המוצרים שלהם די זולים. @About:blank מה אתה אומר?
 11. אני מבין, התכוונתי לשאול לו יום אחד אשנה את הרשת למבנה אידיאלי יותר של D-Link כמודם > ER-X כראוטר שיפריד גם VLANS לפי פורטים > שני סוויצ'ים פשוטים, האם יהיה אפשרי לשרשר תחתיהם עוד סוויצי'ם תחת אותו VLAN.
 12. מעולה, תודה רבה על התגובה המפורטת. אם אני מבין נכון זה פתרון טוב כיוון ש: א. אכן ה ER-X הוא גם ראוטר ולא רק סוויצ', כך שמתישהו אוכל להכניס אותו לשימוש ואת ה D-Link רק כ Bridge, אם אשיג AP למשרד הראשון. ב. בגלל התמיכה ב VLAN פיזי לפי הפורטים של ה ER-X אוכל לחסוך קצת ולשרשר סוויצ'ים לא מנוהלים? (למשל בקצה אחר של המשרד סוויצ' נוסף).
 13. @About:blank האמת שכמעט ולא יהיה שימוש במכשיר בזמן אמת אלא בעיקר שרת גיבוי ואחסון משותף, אבל אם RAID5 לא יעבוד כראוי אז אין לו יתרון עבורי בכך שהוא 4 Bay. הספקתי לתפוס את מבצע הבזק של אייבורי (ו KSP) ולרכוש את ה DS218j ב620 לפני שהעלו את המחיר חזרה. תודה לך. הבעיה היא שכפי שהבנתי אם הנתב לא תומך ב VLAN זה לא יעבוד?
 14. הממ... עכשיו אני רואה שפלונטר מוכרים את ה Asustor as1004t V1 המיושן קמעה ב 580 ש"ח ואני לא יודע להחליט אם ה DS218j שהוא רק 2 Bay הוא דיל טוב ב 620 או לא. https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=AS1004T
 15. אכן בעייתי. למיטה הבנתי ה D-Link לא תומך VLAN. רק עמדה אחת או שתיים אמורות לגשת בו זמנית ל DS218j ומעבר לכך השימושים בו הוא רק לגיבויים אוטומטיים אני מקווה שיהיה בסדר. תודה רבה על עזרתך.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך