כפייה חילונית, האין דבר כזה? - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כפייה חילונית, האין דבר כזה?

DXM

Recommended Posts

טוב אז ככה ניחשתי שהוא דתי... גיגלתי את הטקסט המחורבן ומצאתי האדם הוא באמת דתי.

תבטיח חופש דת כלומר תאפשר לכל אחד לעשות על פי דתו, אם תיהיה התנגשות בין דתות או חוסר דתות, יישפטו על פי חזונם של נביאי (נחש את החזון).

ברור לי איפה כי במדינה אירופית בה ברית אינה מנהג שבקונצנזוס, באותו מקרה היה צריך ללכת בצד האם (באם התקבלה ההחלטה של פגיעה גבוהה מחופש דת). אבל!!!!! אנחנו לא אירופה.

מה שמעצבן באירופה זה החוצפה שלהם להחליט לאסור לחלוטין על מילה. זהו מנהג דתי המקיים מאות ואלפי שנים ואין בו כל סיבה שלא להתיר אותו, כל עוד זוג ההורים מסכימים. למעשה מתקיים שם איסור שאינו דמוקרטי. בישראל היכן שיש דמוקרטיה סבירה (שלפחות לא מנסה בכוח להכחיד עצמה), מאפשרים לכל זוג הורים להחליט אם למול את בנם, רק במידה ואין הסכמה יש התערבות בית המשפט. באירופה גם אם שני ההורים החליטו למול את בנם הדבר נאסר (כאן הזכות לקיום מצווה נאסרה לחלוטין).

כרגיל חצאי עובדות ושקרים הן מנת חלקם של הכ(ק)ופרים, אז אל תספר לי סיפורים...

לא סיפרתי סיפורים -הכותב הוא לא רק דתי- הוא גם מוהל ורופא

למה הוא את ברית המילה אתה יודע? אני אתן לו לענות לך

...כדי להבין זאת, מספר שאלות..

חזיר, זה דבר טעים או מגעיל ?

למה יהודים לא אוכלים חזיר ?

יהיו שיגידו, כי זה לא בריא, היות וזה מגעיל, מפני שהוא חיה מלוכלכת ועוד..

מה עונה הגמרא על השאלה למה אנו לא אוכלים חזיר ? הגמרא אומרת שהחזיר מעדן, ואנשים רוצים מאד לאכול ממנו, וגם אני מת לאכול חזיר (בעע..) אבל, מה אעשה והתורה אסרה ? אז לא נוגעים, נקודה.

כלומר: התלמוד מלמד אותנו שאת המצוות ו/או איסורי תורה לא מקיימים כי זה נעים / משתלם / בריא / טעים.. ממש לא ! את המצוות מקיימים "מפני שהתורה אמרה".

וכן, אני בהחלט לא מסכים עם איסור מוחלט על ברית המילה- זו גם כפייה מיותרת.

עדיין לא ענית לי- מיהו יהודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 419
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה בוחר באופן אוטומט לדבוק לעמדה של אדם" דתי " מסויים רק כי זה פתאום נוח לך. אני מאמין שבמקרים שונים בכלל לא היית עושה זאת. לא אחפש כרגע את אותה כתבה כי אין לי זמן לזה. אם תוכל שלח לי קישור (בפרטי) אליו. מעוניין לעבור על כל מה שכתוב..

אגב אתה מצטט חלקים מכתבה,אך אם קוראים את כולה וגם הבאים לה ..מבינים דברים גם שונים והפוכים. חבל.

חוץ מזה ..זה נכון ,שלא עושים דווקא ברית מטעמי וכדו'... ישנם דברים גופניים הנלווים למצוות מסוימות.. ישנם מצוות מטעמים רוחניים . וישנם מצוות ללא שום טעם כמו 'פרה אדומה'. זה נושא שחשוב להעמיק בו.

בכלליות המסר שלי וזה טוב בכל תחום בחיים. יתכן שכל דבריו נכונים ומדוייקים (כבר עכשיו ראיתי אי דיוק מדבריי הרמב"ם- אפרסם מוצא שבת)). אישית אני לא לומד (במקרה שלנו יהדות) על ידי דבריו של איזה דתי שפגשתי ברחוב וכדו'.. אני בודק אותם גם ישירות במקורות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיהו יהודי? התשובה לזה קצת מסובכת. יש לכך כמה סוגים:

א. אם מתייחסים לחוק השבות, אזי שאם אחד מסביך יהודי הינך נחשב יהודי לעניין זה.

ב. לפי הדת התייחסות לפי אם אמך יהודייה. במקרה זה מסתפקים גם באמא של אמא (כאילו פועל יוצא).

ג. את מי אני מגדיר יהודי? אני יחסית פרגמנטי, הוא צריך לענות על חוק השבות או לחלופין להוכיח את רצונו להיות יהודי (אם יש לו רצון שכזה הוא יהיה מוכן לסבול את הגיור).

עליו לקיים לפחות חלק מהמצוות הבסיסיות של היהדות-שאינן משותפת לדת אחרת: עליה לתורה, ברית ועוד כמה מצוות (שאין לי כוח לפרט פה...).

עליו להכריז שדתו היא יהדות -> מי שמגדיר עצמו חסר דת לא יחשב כיהודי מבחינתי, כמובן שבשינוי הגדרה זו שיכול לחול כל רגע זה ניתן לשינוי. אני רואה בלאום היהודי כתלות בדת היהודית. מרכיב הדת חייו להתבצע כחלק מהלאום מבחינתי (לא הפוך אגב).

עליו לחוג את החגים היהודיים (לא בהכרח לבצע את כל! מה שכתוב בהם): ראש השנה, יום כיפור, חנוכה, שלושת הרגלים, פורים. לא לקבל שום מהות חג שאינו אלא חג אזרחי. (אם יש לך סיבה למסיבה מילא... אבל אין לקבל את מהותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנו שזו עמדתך בשאלה הזו, זכותך כמובן להחזיק בעמדה זו, אבל למה שלמישהו יעניין את הביצה השמאלית מהי אותה עמדה? מי בכלל שם אותך, או את דומיך, להגדיר "מיהו יהודי"? העצבים של דורון, שלי ושל שאר החבר'ה פה לא נובעים רובם ככולם מאופי העמדה שלך בסוגיה הזו ובסוגיות אחרות, אלא מכך שאתה מרגיש את עצמך זכאי להחליט גם עבורי "מיהו יהודי".... ולפי הרושם שלי בינתיים, אתה מספיק טיפש בשביל לא להבין איפה טמונה הבעיה בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שדורון שאל: "ועדיין לא ענית לי מיהו יהודי".

אני לא מוכן לקבל את העובדה שכל אחד שטוען שהוא יהודי הוא כזה, מבחינתי הוא צריך לענות על מרבית התנאים שרשמתי-עדיף כולם.

מי שאינו מסוגל לענות על התנאים האלו וחי במדינת מבחינתי פוגע בי (יש לוזכות בחירה...ציניות מהולה בקמצוץ של אמת). הבעיה שלי זו עם העובדה שמרבית האנשים הללו טוענים שאין בכך משום כפייה/פגיעה וזה מעצבן אותי. מילא אצל הדוסים, הם לפחות לא מייפים את המציאות וקוראים לכלב בשמו.

שירות בצבא, ועוד כל מיני מילוי חובות לא מקנה לך את הזכות להיקרא יהודי, הוא מקנה לך את הזכות להיקרא ישראלי. גם דרוזי, גם ערבי-ישראלי הם ישראלים בעיני (מבחינת סעיף של אזרחות), אך אינם יהודיים. איתי בצוות שירתו לפחות 2 שהגדירו עצמם חסרי דת, וגם התכחשו ללאומם היהודי. העובדה היא שגם מי שמגדיר עצמו חסר דת הוא שקרן בד"כ והוא בהחלט מאמין במשהו, בד"כ בחלק משהסביבה מאמינה בו ולכן הוא בעל דת יהודית. יחד עם זאת כשאין סביבה בהחלט ראיתי מקרים שכאלו אבל אז הם גם הכחישו את לאומם היהודי.

כמובן שאני חלאת המין האנושי כשאני ממבקש ממי שנמצא בצד שלי לקצת פרגמנטיות כלפי הצד השני... ממש חילוני מחמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בוחר באופן אוטומט לדבוק לעמדה של אדם" דתי " מסויים רק כי זה פתאום נוח לך. אני מאמין שבמקרים שונים בכלל לא היית עושה זאת. לא אחפש כרגע את אותה כתבה כי אין לי זמן לזה. אם תוכל שלח לי קישור (בפרטי) אליו. מעוניין לעבור על כל מה שכתוב..

אגב אתה מצטט חלקים מכתבה,אך אם קוראים את כולה וגם הבאים לה ..מבינים דברים גם שונים והפוכים. חבל.

חוץ מזה ..זה נכון ,שלא עושים דווקא ברית מטעמי וכדו'... ישנם דברים גופניים הנלווים למצוות מסוימות.. ישנם מצוות מטעמים רוחניים . וישנם מצוות ללא שום טעם כמו 'פרה אדומה'. זה נושא שחשוב להעמיק בו.

בכלליות המסר שלי וזה טוב בכל תחום בחיים. יתכן שכל דבריו נכונים ומדוייקים (כבר עכשיו ראיתי אי דיוק מדבריי הרמב"ם- אפרסם מוצא שבת)). אישית אני לא לומד (במקרה שלנו יהדות) על ידי דבריו של איזה דתי שפגשתי ברחוב וכדו'.. אני בודק אותם גם ישירות במקורות .

סליחה שאני מגיב בשבת, אבל אשלח לך בפרטי את כל הטקסט- ההודעה הזו התפרסמה בפייסבוק.

מה שכן, תן לי קצת קרדיט שלא שיניתי על ידי ציטוט סלקטיבי את מהות הטקסט

בפוסט הראשון הסרתי רק את החלק בו הוא כותב שהוא רופא ומוהל.

בפוסט השני ציטתתי רק את החלק המרכזי בו הוא מסביר למה את הפעולה, לאחר מכן הוא טוען שהם,מועצות אירופה, לא יהודים ולכן מה שהם אומרים הוא נכון בשבילם- אנחנו, יהודים, צריכים להתעלם מזה כי ככה כתוב.

מיהו יהודי? התשובה לזה קצת מסובכת. יש לכך כמה סוגים:

א. אם מתייחסים לחוק השבות, אזי שאם אחד מסביך יהודי הינך נחשב יהודי לעניין זה.

ב. לפי הדת התייחסות לפי אם אמך יהודייה. במקרה זה מסתפקים גם באמא של אמא (כאילו פועל יוצא).

ג. את מי אני מגדיר יהודי? אני יחסית פרגמנטי, הוא צריך לענות על חוק השבות או לחלופין להוכיח את רצונו להיות יהודי (אם יש לו רצון שכזה הוא יהיה מוכן לסבול את הגיור).

עליו לקיים לפחות חלק מהמצוות הבסיסיות של היהדות-שאינן משותפת לדת אחרת: עליה לתורה, ברית ועוד כמה מצוות (שאין לי כוח לפרט פה...).

עליו להכריז שדתו היא יהדות -> מי שמגדיר עצמו חסר דת לא יחשב כיהודי מבחינתי, כמובן שבשינוי הגדרה זו שיכול לחול כל רגע זה ניתן לשינוי. אני רואה בלאום היהודי כתלות בדת היהודית. מרכיב הדת חייו להתבצע כחלק מהלאום מבחינתי (לא הפוך אגב).

עליו לחוג את החגים היהודיים (לא בהכרח לבצע את כל! מה שכתוב בהם): ראש השנה, יום כיפור, חנוכה, שלושת הרגלים, פורים. לא לקבל שום מהות חג שאינו אלא חג אזרחי. (אם יש לך סיבה למסיבה מילא... אבל אין לקבל את מהותו).

טוב, אז יהודי הוא מי שאמו יהודיה,עכשיו- איך יודעים אם אמו יהודיה? מה מגדיר אותה כיהודיה? אמה שלה? ואותה?

מהו תנאי העצירה בלולאה הזו?

ואתה דיברת גם על גיור- גיור ע"פ ההלכה האורתודוכסית או ע"פ כל זרם ביהדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די דורון, החיים הם לא מחשבים, לא כל דבר אפשר לקמט בלולאות רקורסיביות או אבטחת מידע. המוח האנושי לא פועל על פי תנאים אם א' אז ב'. זה לא מחשב ואין מקום להשוואה הזו. צריך להבין את זה...

לויק, יש מעט מאוד דברים שאני דורש מאנשים. זה לא אחד מהם, אני רק מבקש, אבל אל תצפה מאדם להכיר ביהדות של אדם אחר אם אינו עונה על התנאים של אותו אדם. אגב סה"כ הדרישות שלי לא גבוהות. ואני בטוח ש99% מכלל היהודיים שבעינייך עונים על רובם.

ועכשיו אשאל אותך:

מי אתה מגדיר כיהודי? (אם אתה חושב כל המגדיר עצמו יהודי בבקשה אל תענה ורק תכתוב "תנחש").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני באופן אישי מגדיר יהודי לא אמור לעניין אף אחד. מה שמעניין הוא איך המדינה מגדירה יהודי, והגדרה זו צריכה להתבסס על דעת הרוב - ולא על דעת הרבנים, אלא אם במקרה זו גם דעת הרוב.

ההגיון לעיל צריך להיות תקף לכל תחום בחיים - גם נישואין, למשל, צריכים להיות מוגדרים כפי שהרוב רוצה להגדיר אותם ולא כפי שהרבנים בוחרים להגדיר אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ROGER אתה צודק, כשאתה מדבר על הדת כפי שהיא נשקפת מעיני בן אדם נורמלי, אבל DXM בוחר להיטפל לכמה נושאים מצומצמים ולהחליט בשרירותיות שאם דווקא אותם אתה לא מקיים אתה בוגד או משהו מגוחך כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DXM,

לא, אני לא מבין את זה- אני רוצה לדעת מיהו יהודי -כיצד אני יודע את זה?

אני מסתמך על מה בדיוק?

בהגדרה "יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה" יש בעיה- לא הגדרת יהודי

בהגדרה "יהודי הוא כל מי שהוא נימול" אין בעיה כי הגדרת בדיוק מיהו יהודי .

ההגדרה הזו היא בעיתית כי אתה מכניס לתוכה גם אנשים שלא מעוניינים להיכלל בה ועל זה כל התרעומת בדיון הזה.

למה אתם (סליחה על ההכללה) קובעים שאני יהודי אם אני לא רוצה להשתיך לדת הזאת בכלל?

עכשיו, ההגדרה שלך שלפיה מי שלא רוצה להיות יהודי אינו כזה- פותרת את הבעיה הזו, אם רק המדינה תשכיל לקבל את התוספת שלך להגדרה מדוייקת (שאין כרגע) זה יהיה המהלך הכי נכון לבצע לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...