בחירות בארץ? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר דוגמא לשינוי דיעה כל שני וחמישי?

הנושא המשמעותי שהתקפל בו לאחרונה זה הגיוס לחרדים.

אני לא מאמין שמישהו יכול לכפות עליהם גיוס מלא בזמן הקרוב, אבל כך הוא הצהיר ונתן אור ירוק לועדה.

כמובן שהקפיא התנחלויות, ועכשיו מדווח שהסכים להיכנס לשיחות עם אסד על עתיד הגולן לפני שהתחילה המהפכה שם.

מספיק לשמוע מהדורת חדשות יומית כדי לעשות רשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לגיוס חרדים אני לא רואה שינוי דיעה.

הוא הצהיר שבכוונתו להביא הצעת חוק שתזכה ברוב בכנסת. סביר להניח שעדיין לא מצא את הנוסחא הזאת. ואני בטוח שגם אתה וגם אחרים לא מצליחים למצוא נוסחא שתעבור ברוב בכנסת.

היכן אתה רואה שינוי דיעה בהקפאת ההתנחלויות?

זה היה ניסיון להכנס למשא ומתן עם המחבלים של הרשות. ניסיון שבהחלט נכשל כי אין שום פרטנר בצד השני.

ונסיגה מהגולן, נו טוב. אתה יכול להמשיך להאמין לתשקורת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אתם יכולים להגיד שלשלי אין ניסיון כראש ממשלה.

אתם יכולים גם להגיד שהמצע של יאיר לפיד לא ברור או משהו בסגנון...

אבל תדעו לכם שעם ביבי זה לא משנה כמה ניסיון, הבנאדם פשוט משחק בנו כאילו אנחנו בובות.

הוא יגיד לכם דברים טובים ואחרי הבחירות הוא יזרוק אותכם לבריכה של תנינים, תנסו להסתדר לבד. זה פשוט בדם שלו.

רק המחשבה על זה שיש לביבי סיכויים גדולים כרגע, לפי הסקרים, להיות ראש ממשלה פשוט עושה בי צמרמורת.

העיקר יש תוכניות: לקנות BMW, לעשות "מסיבה" ב-80 אלף שקל ולקנות צוללות גרעיניות... (כי יש איום איראני לא?!)

אז כן, יש אלטרנטיבה, עם הרבה פחות ניסיון אבל ננסה להימנע מלהכניס אדם כמו ביבי לשבת בכס ראש הממשלה.

לא,זה שלי ויאיר לפיד שמשחקים בך כמו בובות.

הם מוכרים לך שהם מפלגות "מרכז" ושהם "באים לייצג את כולם" ועוד כל מני בולשיט. הרי אם תהיה החלטה גורלית בקשר לפלסטינים מה נראה לך שהם יעשו?.

יאיר לפיד מאמין שההתנתקות הייתה צעד חשוב ושאבא שלו עשה נכון כשבא עם מפלגת מרכז מתמך במהלך הזה.

רק אזכיר שיו"ר שלום עכשיו טוען שההתנתקות הייתה מהלך שגוי.

כל מי שמצביע מרכז מצביע שמאל קיצוני,תפנימו.

רבין מיתג את עצמו כמרכז ועשה את אוסלו. קדימה מיתגה את עצמה כמרכז ועשתה את ההתנתקות. כמה ימותו הפעם?. אני הייתי יותר דואג מהוויתור המסוכן הבא ולא מהאיום האיראני.

וזה בלי לדבר על חוסר הניסיון הביטחוני שלהם. יהיה לי קשה לישון בלילה בידיעה שכמה מראשי המפלגות הגדולות שאמורים להחליט החלטות גורליות הם בלי ניסיון לא רק צבאי,אלא כללי.

נ.ב. חוץ מזה,כשגוש השמאל מנסה להחזיר אישים עם עבר פלילי רק בשביל לעשות גוף חוסם לנתניהו זה פשוט בושה לנסות להאשים אותו בשחיתות. מה,על שבתור ראש ממשלה הוא נסע לנסיעות עבודה עם קצת פאר?. לנשיא ארה"ב יש בית עם 120 חדרים ואף אחד לא אומר כלום. תתמודדו.

נ.ב. 2:בהקשר-לכל אלה שחושבים שנתניהו הוא הרוע בהתגלמותו-בואו נזרום איתכם לרגע:

האנלנטרנטיבה היא קואליצייה שמורכבת הרבה מאוד מפלגות קטנות שכוללת ראשי מפלגות ללא נסיון (שלי יחימוביץ ויאיר לפיד) עבריינים מורשעים (אולמרט דרעי ורמון) ומנהיגים נכשלים (אולמרט ולבני). לעומתם הקואליצייה הנוכחית היא גן עדן - ליברמן עוד לא הועמד למשפט וה"מחדל" של נתניהו הוא אסון טבע (ציטוט ממשפחת סימפסון עונה 24 פרק 2 "סוף העולם יגיע ב21 לדצמבר 2012,וזאת תהיה אשמת אובמה")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא המשמעותי שהתקפל בו לאחרונה זה הגיוס לחרדים.

אני לא מאמין שמישהו יכול לכפות עליהם גיוס מלא בזמן הקרוב, אבל כך הוא הצהיר ונתן אור ירוק לועדה.

כמובן שהקפיא התנחלויות, ועכשיו מדווח שהסכים להיכנס לשיחות עם אסד על עתיד הגולן לפני שהתחילה המהפכה שם.

מספיק לשמוע מהדורת חדשות יומית כדי לעשות רשימה.

מספיק לראות מהדורת חדשות יומית כדי להפוך לשמאלני.

בוא נגיד ככה שכמה שאתה שונא את ביבי אתה מסכים איתי שהוא היה גם ראש ממשלה טוב בחלק מהזמן נכון?

אשמח אם תמצא לי כתבה אחת בתקשורת שאמרה "ביבי עשה מעשה טוב" "כל הכבוד לביבי" אם תמצא אחת תודיע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון להצביע בקלפי "לא ביבי" או שאשכרה יש לך אלטרנטיבה אחרת?

לא הצבעתי בבחירות האחרונות, ואולי זה מה שאעשה גם הפעם.

לצערי אין מועמד שאני אהיה שלם עם עצמי להצביע לו.

אם אצביע לשלי, זה יהיה תוך התעלמות מכוונת מדעותיה המדיניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק לראות מהדורת חדשות יומית כדי להפוך לשמאלני.

בוא נגיד ככה שכמה שאתה שונא את ביבי אתה מסכים איתי שהוא היה גם ראש ממשלה טוב בחלק מהזמן נכון?

אשמח אם תמצא לי כתבה אחת בתקשורת שאמרה "ביבי עשה מעשה טוב" "כל הכבוד לביבי" אם תמצא אחת תודיע לי.

אני ימני.

וזה לא שאני "שונא" את ביבי.

יש לי קטע כזה עם אנשים שמוכיחים פעם אחר פעם שאין להם מילה.

להצביע לביבי כי אין אופציה אחרת זה עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא להצביע לאף אחד בגלל שאינך מסכים ב100% עם עמדתו של אף אחד מהם זה עלוב עוד יותר - כי אם אינך מצביע למועמד שאתה מסכים איתו רק ב60%, אתה נותן יותר כוח לכל שאר ההצבעות, לרבות אלו התומכות במועמדים איתם אתה מסכים ב0%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אל תצביעו למפלגה שאתם רוצים שתנהל את המדינה.

כי אין כזאת מפלגה.

אל תצביעו למפלגה כי יש בה אנשים מתאימים, כי יש שם גם אנשים לא מתאימים.

במקום זה, תצביעו למפלגה שמפליצה ריח הכי טוב.

אתם אוהבים את האמת הקשה של אביגדור ליברמן, תצביעו ביתנו.

אתם אוהבים את דיבורי הסוציאליזם של שלי ומוכנים להתעלם מהשטויות שלה על הגדלת התקציב לרשות השידור והתירוץ המפגר לפשרה כנגד בשבת, תצביעו שלי יחימוביץ'.

אתם אוהבים את אלוהים ומשגיחי כשרותו, תצביעו דוסים.

אתם אוהבים את נאומיו באנגלית ותמיכתו בעשירון העליון, תצביעו ביבי.

לא בשביל לנהל את ענייני המדינה ולפתור בעיות חס וחלילה.

רק כדי לשמוע מעט יותר מהאימרות הפופוליסטיות שלהם באמצעי התקשורת.

רייטינג.

אנחנו חיים בתרבות רייטינג.

הראשון למליון.

הישרדות.

האח הגדול.

לנו זה לא באמת משנה מי מהם יקבל את הפרס הגדול.

העיקר שנקבל בידור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם הוא צריך להחליט מי ברשימה ואחר כך הוא יחליט מה המצע :P

אבל אני חייב לציין שבשנים שיצא לי לקרוא את הטור שלו בידיעות, מצאתי את עצמי מסכים איתו הרבה.

המצע של לפיד הוא "טוב ביי". ;D

נו, בטח שיסכימו איתו. הוא לא אומר כלום, או שהוא אומר דבר אחד וחודשיים אח"כ בדיוק את ההפך, או שהוא בודק לאן הולך הרוב ואז קופץ בראשם וצועק "אחרי!"

כלומר הוא פוליטיקאי סטנדרטי כבר שנים.

כדאי להציץ ב"יאיר לפיד קומיקס", גם מצחיק וגם חושף לפחות חלק מהשטויות שלו. למשל:

yaircomics76.png

(סליחה על מימדי התמונה)

ההצעות שלו פשוט לא רציניות. ראיתי ניתוח של תוכנית הבניה שלו למשל. לפי אותו ניתוח, לפיד מצפה שגופים מוסדיים יממנו את הבעיה, כשבפועל מובטח שהם יפסידו ממנה. לא בדקתי האם הניתוח הזה נכון, אבל בהתחשב בכך שללפיד יש ארבעה אבות, בכלל לא אתפלא לגלות שזה באמת המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אררר, לא. לפיד הוא רמה אחת מעל כו-לם. הרי יש לו ארבעה אבות... 8)

א. לדעתי יבוא הוא הדבר הנוראי ביותר שקיים כל עוד קיים יצור מקומי מתחרה, למה אני אומר זאת? עד כה הוכח כי יבוא מעלה את המחירים "האמיתים"של הדברים. למה אני מתכוון באמיתים, היחס בין עלות המחיה בישראל לבין המשכורת היא הדבר הקריטי, כלומר כמה כסף נשאר לך בסוף, עובדתית שיבוא מעלה את המחירים. אם מישהו רוצה את ההסבר (ובאופן מפתיע הוא הגיוני לחלוטין) לכך אני אשמח לתת לו, רק תגידו.

תביא, תביא, לא יזיקו כמה צחוקים ;) . בחייך, אין חיה כזו. אם היבוא יקר יותר מהייצור המקומי, אף אחד לא יקנה אותו. אם היבוא זול יותר, היצרן המקומי ייאלץ להוריד מחירים אאו שאף אחד לא יקנה ממנו. כלומר או שיבוא מוריד מחירים, או שהוא לא משנה אותם.

אני מניח שהכוונה שלך היא שהיצרן המקומי יוריד את שכר העובדים שלו או יפטר אותם ואז אולי מוצרים יעלו פחות, אבל יישאר לעובדים פחות כסף כדי לקנות אותם. אז תנוח דעתך: זה יותר מורכב ממה שאתה ושב.

נניח שהעובדים של היצרן המקומי יקבלו פחות ולכן יוכלו לקנות פחות. מה עם מי שלא עובד אצלו? המשכורות שלהם לא ירדו אבל המחירים שהם משלמים כן ירדו, כלומר להם נשאר יותר כסף בכיס.

מהצד השני, מה עם יצואנים? אם תמנע ייבוא מהעולם, העולם ימנע ממך לייצא - אם אתה לא מוכן לקנות ממני, אני לא אסכים לקנות ממך (למה שאתה תעלה את המחירים אצלי? ;) ). אז ליצואן יהיו פחות הכנסות והוא זה שיפטר עובדים או יקצץ בשכרם.

לא חסרים מחקרים תאורטיים ועובדות בשטח שיראו שפתיחת משק לעולם מורידה את המחירים ומעלה את רמת החיים של האזרחים. על ההפך עוד לא שמעתי.

ג. חייבים להחזיר את כלכלה סוציאלית, כזו שתממן את מי שאני מאמין כמשפחה הישראלית האמיתית - שני הורים, שלושה - ארבעה ילדים.

כלומר המימון מהמדינה יקטן או יגדל כך שהיחס בין ההוצאה של המשפחה פר ילד יהיה מיטבי כאשר למשפחה שלושה - ארבעה ילדים.

בסדר, המדינה תיתן לך כסף. אבל מאיפה הכסף הזה יבוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...