בחירות בארץ? - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

הנה בבקשה, ויכוח על הטמום של שלי יחימוביץ:

http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-b1d5bda53106a31004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

אין מה להגיד, שלי יחימוביץ בגלל הטמטום שלה אם היא תבחר אין מה לעשות חוץ מלעבור לחו''ל.

היא תגרום ל:

אסון כלכלי

ניהול שגוי של מערכת הביטחון.

חוסר שוויון במדינה (מתן כסף לעניים ולקיחה מהעשירים), הטענה של שלי יחימוביץ שגויה מהבסיס היא טוענת שהיא רוצה שוויון: אבל איפה השוויון שעשירים משלמים יותר ועניים משלמים פחות? איפה השוויון כאן? איפה השוויון בדיוק? אם רוצים להעלות מיסים אז צריך להעלות לכולם.

שטייניץ פשוט רצח את שלי, סוציאליזם נכשל ותמיד יכשל.

ואשמח אם מישהו שטוען ששלי יחימוביץ מבינה בכלכלה איפה הכסף שמגיע לעשירים? לא הבנתי בדיוק? זה הטיעון הקבוע, עשירים מקבלים כסף מ"ביבי" איזה עשיר קיבל כסף בדיוק?

אשמח לראות דוגמה.

פותח האשכול אשמח אם תפתח סקר ותשאל מי מצביע לאיזה מפלגה.

WTF?!

זה שקוף ששלי יחימוביץ' קרעה אותו, תסתכל כמה שטייניץ נראה לחוץ מהפליטות של שלי.

ותסלח לי, זה לא שעכשיו היא הולכת לרוקן את כל קופת המדינה...

היא לא תהייה לבד בקואלצייה תהייה בטוח בזה, בהתחלה כולם מפזרים סיסמאות ואח"כ מאזנים את עצמם עם כניסתם לתפקידים.

היא תקשיב לקולות העם בנמצא במצוקה ובהתאם היא תעשה את שעורי הבית שלה ותביא פיתרונות שפויים.

מה שאי אפשר להתווכח הוא שיש ה-ר-ב-ה מה לשנות במדיניות הכלכלית.

סורי, אבל אני לא רואה עצמי חוסך לדירה עם 5000 ש"ח משכנתא לחודש.

אחת מהבעיות המשמעותיות במדינה שלא קיבלו את הטיפול הדרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם יגאל עמיר יכול להיכנס לכנסת מטעם מפלגה גדולה.

כולם יצביעו לביבי, ויגאל אמיר רק צריך כמה דילים בתוך מרכז הליכוד כדי להתמקם במקום סביר ברשימה.

אי אפשר לשלוט במי יהיה ומי לא יהיה בכנסת.

רוב חברי הכנסת אינם אנשי ציבור, הם עסקני מפלגה שהעלתה אותם למשרה בכירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נמאס לך לכתוב שטויות?

בליכוד יש פריימריז, המרכז לא קובע מי יהיו מועמדי המפלגה בבחירות. בנוסף, לפי חוקת הליכוד, מי שהורשע בעברה שיש עימה קלון לא יכול להיות מועמד מטעם הליכוד לתפקיד כלשהו. כמה שלא תנסה, לא תצליח לשרבב פנימה את יגאל עמיר (פעם בעין ופעם באלף, ניסית לכסות את כל האפשרויות? ;) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם יגאל עמיר יכול להיכנס לכנסת מטעם מפלגה גדולה.

כולם יצביעו לביבי, ויגאל אמיר רק צריך כמה דילים בתוך מרכז הליכוד כדי להתמקם במקום סביר ברשימה.

אי אפשר לשלוט במי יהיה ומי לא יהיה בכנסת.

רוב חברי הכנסת אינם אנשי ציבור, הם עסקני מפלגה שהעלתה אותם למשרה בכירה.

כל מפלגה מפרסמת את רשימת המועמדים שלה לפני הבחירות.

אתה בהחלט יכול לבדוק אותה ולהחליט אם להצביע למפלגה X או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי, אבל אני לא רואה עצמי חוסך לדירה עם 5000 ש"ח משכנתא לחודש.

אחת מהבעיות המשמעותיות במדינה שלא קיבלו את הטיפול הדרוש.

אתה יודע שעוברות שש שנים מהרגע שבו יוצא מכרז למגרש ועד לרגע שבו הדירה מוכנה? גם אם היו מתחילים לבנות בכל חור בארץ בשניה שבה הממשלה הנוכחית היתה מושבעת, המחירים עדיין לא היו יורדים. מה אתה חושב, שיש איזה קסם שיגרום למחירי הדירות לרדת מחר?

במחשבה שניה, אולי יש: שלי מטילה מיסים כבדים על בעלי האמצעים, הם מוכרים את רכושם ועוזבים את הארץ (ראה למשל מה שקורה בצרפת), שלי נאלצת להטיל מיסים כבדים עוד יותר על מי שנשאר, הם מוכרים את רכושם ועוזבים את הארץ, rinse, repeat עד שכמות הדירות שמתפנה מביאה לירידת מחירים בשוק.

או שבמקום לטפל בהיצע, היא תטפל בביקוש: תעשה מספיק שטויות שיגרמו למיתון עמוק, פחות אנשים יוכלו לקנות דירות והמחירים ירדו.

זו נבלה וזו טריפה.

חושב ששאר חברי הכנסת ירסנו אותה? נדמה לך. רובם לא מבינים מה המשמעות הכלכלית של ההחלטות שלהם או מבינים ומתעלמים כי ציבור הבוחרים לא מבין. רק תחשוב על כל החלטות שעברו בשנים האחרונות בכנסת ואתה חושב שהן רעות - או שאתה לא מבין והטענה שלי הוכחה, או שאתה צודק בהשקפה שלך וחברי הכנסת אישרו החלטות רעות וגם אז הטענה שלי הוכחה. אלא אם אתה חושב שלא היו החלטות כאלו ואז אני טועה - אבל במקרה הזה, על מה אתה מתלונן? 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליכוד יש פריימריז, המרכז לא קובע מי יהיו מועמדי המפלגה בבחירות. בנוסף, לפי חוקת הליכוד, מי שהורשע בעברה שיש עימה קלון לא יכול להיות מועמד מטעם הליכוד לתפקיד כלשהו. כמה שלא תנסה, לא תצליח לשרבב פנימה את יגאל עמיר (פעם בעין ופעם באלף, ניסית לכסות את כל האפשרויות? ;) ).

חביבי אל תנסה ללמד אותי על הליכוד.

אני מכיר את הליכוד יותר ממך.

יצא לי לפגוש אישית לא פעם ולא פעמיים, וחלקם עשרות פעמים, את כל המי ומי בראשות הליכוד.

ראשי סניפים, מנהיגים ופעילים מקומיים, סוחרי קולות, אנשי עסקנות המייצגים גורמי חוץ, חברי כנסת, שרים, וראשי ממשלות.

קודם כל אתה לא צריך לקחת דברים כדיוקם.

יגאל אמיר לא ירוץ בפריימריז של הליכוד, כולם יודעים את זה.

דבר שני מרכז הליכוד יכול לשנות חוקים כרצונו כדי להכניס את כל מי שבו הקואליציה מעוניינת.

וזה לא משנה איזו מפלגה ומי הטיפוס המפוקפק שהשתרבב לרשימה.

העובדה היא שטיפוסים מפוקפקים כן יכולים להשתרבב לרשימות.

ואין לזה שום קשר לציבור.

כל מה שצריך היא הצגה סבירה של קמצוץ אידיאלים בערבון מוגבל, והשגת תמיכה של כמה מהמובילים במפלגה.

סבב התארחויות בסניפים כדי להציג נוחכות, וקידום ע"י מנהיגים מקומיים בעלי אינטרס באותם מובילים אשר מחזקים קבוצת שליטה.

והדבר נכון בגרסאות שונות ומשונות גם בכל המפלגות אחרות.

מפלגה מייצגת את הציבור שבוחר בה, כמו שהבנקים וחברות הסלולר מייצגות את הלקוחות שלהן.

פרסום זה דבר אחד.

שירות זה דבר אחר.

והאינטרס הציבורי אינו אלה האמתלה אשר כולם שואבים ממנה ונותנים רק מעט בחזרה.

מעט חברי הכנסת אשר באמת ובתמים הולכים לישון עם דאגת הציבור בראשם, נמצאים במיעוט גורף.

וחלק לא קטן נמצאים שם לדאוג לאינטרסים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שעוברות שש שנים מהרגע שבו יוצא מכרז למגרש ועד לרגע שבו הדירה מוכנה? גם אם היו מתחילים לבנות בכל חור בארץ בשניה שבה הממשלה הנוכחית היתה מושבעת, המחירים עדיין לא היו יורדים. מה אתה חושב, שיש איזה קסם שיגרום למחירי הדירות לרדת מחר?

במחשבה שניה, אולי יש: שלי מטילה מיסים כבדים על בעלי האמצעים, הם מוכרים את רכושם ועוזבים את הארץ (ראה למשל מה שקורה בצרפת), שלי נאלצת להטיל מיסים כבדים עוד יותר על מי שנשאר, הם מוכרים את רכושם ועוזבים את הארץ, rinse, repeat עד שכמות הדירות שמתפנה מביאה לירידת מחירים בשוק.

או שבמקום לטפל בהיצע, היא תטפל בביקוש: תעשה מספיק שטויות שיגרמו למיתון עמוק, פחות אנשים יוכלו לקנות דירות והמחירים ירדו.

זו נבלה וזו טריפה.

חושב ששאר חברי הכנסת ירסנו אותה? נדמה לך. רובם לא מבינים מה המשמעות הכלכלית של ההחלטות שלהם או מבינים ומתעלמים כי ציבור הבוחרים לא מבין. רק תחשוב על כל החלטות שעברו בשנים האחרונות בכנסת ואתה חושב שהן רעות - או שאתה לא מבין והטענה שלי הוכחה, או שאתה צודק בהשקפה שלך וחברי הכנסת אישרו החלטות רעות וגם אז הטענה שלי הוכחה. אלא אם אתה חושב שלא היו החלטות כאלו ואז אני טועה - אבל במקרה הזה, על מה אתה מתלונן? 8)

לא רק לפעול במישור הנדל"ן אלא גם בשאר המישורים כדי לקרב את הבנאדם לדירה ככה שהוא יוכל לממן דירת 3 חדרים בצורה שפוייה (לא אמרתי 4 חדרים כדי לפחות להציג משהו בסיסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין,

קוגן, מי שאחראי על תחום הנדל"ן במשרד אוצר

טוען שאפשר להוריד מחירים, ואפילו מהר אם זה מה שרוצים.

אבל(והוא בעצמו מודה) הם לא רוצים שהמחירים ירדו מהר, הם רוצים שהם ירדו לאט.

מדוע המדינה לא מוכרת קרקעות במחיר אפסי כדי שמחירי הדירות יירדו בשוק?

"כי אי אפשר. אם השוק היה יודע שאני מוציא מחר מכרזים לקרקעות ל־50 אלף דירות, מחירי הדירות היו צונחים.

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3584393,00.html

מכאן אפשר להבין שהם בעצם רוצים באופן טבעי שהמחירים יעלו.

רק שהם צריכים להתמודד עם תלונות הציבור על הגזמה יתרה, ולכן עושים כמה צעדים באופן שלא יפגעו המשקיעים, שרוצים לעשות רווח על מי? על אותם אלו שאין להם דירה ומתקשים בכך.

לאף אחד אין אינטרס לדאוג למי שאין לו, רק למי שיש לו.

כולל האנשים שניהלו את הנושא בעבר, וכולל מי ששמו לנהל את הורדת מחירי הדירות כיום אחרי המחאה.

סתם משקרים לציבור.

בעלי הממון דואגים לאינטרסים של עצמם, והממשלה והאוצר דואגים לבעלי הממון.

ואתה איסתרה כמדומני דואג להפיץ את מה שמעצבי הכלכלה לימדו אותך במכללה לעיצוב פירמידת הממון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כמה שטויות...

אם לא רוצים שהמחירים יצנחו סימן שרוצים שהם יעלו? אז גם היגיון לא חזק אצלך?

למה אתה חושב שיש רק שתי אפשרויות כך שאם האחת נפסלת, השניה חייבת להיות נכונה? מה עם האפשרות שהמחירים ישארו קבועים? או שירדו אבל לאט, במקום לצנוח?

הרי הסברתי את זה כבר ובדיון הזה:

יש הרבה מאוד אנשים שיש להם דירה. חלק מהם רכשו אותה במחירים גבוהים ועדיין משלמים עליה. מה יקרה אם מחירי הדירות החדשות יצנחו? גם מחירי הדירות יד שניה יצנחו ואנשים יכולים לגלות שהם משלמים משכנתה שיותר גבוהה מערך הדירה שלהם, כלומר גם אם הם ימכרו את הדירה במחיר השוק, הם לא יוכלו לכסות את החוב לבנק. הנכס הכי יקר שלהם שווה הרבה פחות. כמובן שכל מי שקנה דירה להשקעה - וזה לא טייקונים, אלו אנשים מהמעמד הבינוני-גבוה שכבר רואים את הפנסיה מתקרבת ורוצים לשמור על ערכם של החסכונות שלהם - יגלופתאום שהחסכונות שלהם שווים הרבה פחות. כל הבנקים למשכנתאות יגלו שההלוואות שנתנו, שמגובות ע"י ערכי הדירות שנרכשו מאותן הלוואות, פתאום אינן בטוחות כי הדירות שוות הרבה פחות. ברוך הבא מיתון!

אז מה עושים? מנסים להוריד את המחיר, אבל לאט. לא שיש דרך לא הרסנית להוריד את המחיר מהר...

עוד דבר שכבר הסברתי כמה פעמים הוא שאין קשר בין עליית מחירי הדירות למחירי הקרקע. אם דירה עלתה מ- 1.4 מיליון ל- 1.5 מיליון, האם זה בגלל שהקרקע התייקרה? העבודה התייקרה? המלט התייקר? המכונות התייקרו? מה פתאום. נראה לך שהקבלן ממש רוצה להוריד את המחיר הדירה בחזרה ל- 1.4 מיליון אבל לא יכול, כי במחיר הזה הוא יפסיד ולכן יש להוריד את עלויות הבניה? לראיה, גם מחירי הדירות יד שניה עלו ושם העלויות לא יכולות לעלות - הרי הדירות כבר גמורות. אז למה המחיר עלה? כי יש אנשים שמוכנים לשלם על הדירה הזו 1.5 מיליון. אם מישהו מוכן לתת לך במתנה מאה אלף שקל, אתה תגיד לו שאתה לא מעוניין? ולמה אנשים מוכנים לשלם עוד מאה אלף? כי יש מחסור. הם יודעים שהם מתחרים על מעט דירות עם עוד הרבה אנשים ואם הם לא יציעו יותר מהאחרים, הם ישארו בלי דירה.

במילים אחרות, הורדת העלויות לא תוריד את המחירים כל עוד יש מחסור, היא רק תגדיל את הרווח של הקבלנים ותעשה חור בתקציב המדינה, אותו יסגרו ע"י העלאת המיסים.

אם ניקח את הקישור שאתה בעצמך הבאת:

"זה לא משנה אם הקרקע תוקצה ישירות למי שהציע את ההצעה הכי גבוהה או דרך מתווך. יש הרבה דוגמאות לכך שקרקעות המדינה נמסרו לפרט מסוים בהנחה ואחר כך נמכרו בשוק המשנה במחיר גבוה יותר. למה? כי הוא קיבל הנחה רגולטורית מהמדינה ורצה למקסם רווחים".
"זה קרה במודיעין במסגרת מכרזי מחיר למשתכן: הדירות נמכרו ב־600 אלף שקל, ואחר כך אותן דירות נמכרו ב־1.2–1.3 מיליון שקל. מה שיצרנו פה הוא מצב שבו לקחנו כסף מהמדינה ונתנו אותו למישהו. ברגע שאתה שם כסף על השולחן מישהו ייקח אותו, והוא כנראה גם יוכל להתגבר על איסור כזה או אחר".

ככה זה כשקוראים רק את מה שנוח. אגב, גם בציטוט שלך הוא לא אומר את מה שאתה חושב שהוא אומר - הוא מדבר על שיווק כמות אדירה של קרקעות לדירות (50,000 דירות!), מה שיעלה בצורה משמעותית את ההיצע.

חביבי אל תנסה ללמד אותי על הליכוד.

אני מכיר את הליכוד יותר ממך.

יצא לי לפגוש אישית לא פעם ולא פעמיים, וחלקם עשרות פעמים, את כל המי ומי בראשות הליכוד.

ראשי סניפים, מנהיגים ופעילים מקומיים, סוחרי קולות, אנשי עסקנות המייצגים גורמי חוץ, חברי כנסת, שרים, וראשי ממשלות.

ועדיין אתה מצליח להפגין בורות בוטה. מדהים, לא?

קודם כל אתה לא צריך לקחת דברים כדיוקם.

אז אתה אומר דבר אחד אבל מתכוון לדבר אחר? מאחר שכישורי קריאת המחשבות שלי קצת לקויים (עובדים רק פנים אל פנים), אני מציע שמעכשיו, אם אתה לא מתכוון למה שאתה כותב, אל תכתוב אותו. יעשה לכולם את החיים קלים יותר.

יגאל אמיר לא ירוץ בפריימריז של הליכוד, כולם יודעים את זה.

ראשית, יגאל עמיר. בעין. שנית, מי אמר שהוא ירוץ? אתה אמרת שהוא יכול להיבחר. הוא לא יכול.

דבר שני מרכז הליכוד יכול לשנות חוקים כרצונו כדי להכניס את כל מי שבו הקואליציה מעוניינת.

לא נכון. יש בחוקה סעיפים שאי אפשר לשנות. את הרוב אפשר, אבל הם דורשים רוב של שני שלישים. באותה מידה אפשר לטעון שהכנסת יכולה למנות את יגאל עמיר לקיסר המדינה לכל ימי חייו. היי, תאורטית זה אפשרי, לא? יכול להיות גם שבעוד חצי דקה אני אמצא פתאום מטילי זהב מתקופת השלטון התורכי בשווי של מיליון דולר ליד האוטו שלי. יש סיכוי כזה. נכון, יש לא מעט אפסים אחרי הנקודה העשרונית שלו, אבל הסיכוי גבוה מאפס. :screwy:

וזה לא משנה איזו מפלגה ומי הטיפוס המפוקפק שהשתרבב לרשימה.

העובדה היא שטיפוסים מפוקפקים כן יכולים להשתרבב לרשימות.

ואין לזה שום קשר לציבור.

כל מה שצריך היא הצגה סבירה של קמצוץ אידיאלים בערבון מוגבל, והשגת תמיכה של כמה מהמובילים במפלגה.

סבב התארחויות בסניפים כדי להציג נוחכות, וקידום ע"י מנהיגים מקומיים בעלי אינטרס באותם מובילים אשר מחזקים קבוצת שליטה.

נכון. באותה מידה, טיפוסים מפוקפקים יכולים להסתנן לחברות, לישובים, למשפחות, לארגונים, למטוסים, לצוללות, למשלחות, לעמותות, לאוניברסיטאות, לבתי יתומים, לכל דבר. אז מה?

מפלגה מייצגת את הציבור שבוחר בה, כמו שהבנקים וחברות הסלולר מייצגות את הלקוחות שלהן.

המפלגה לא מתאימה לך? אל תצביע עבורה! הצבעת עבורה? בעיה שלך. מי הכריח אותך?

מעט חברי הכנסת אשר באמת ובתמים הולכים לישון עם דאגת הציבור בראשם, נמצאים במיעוט גורף.

וחלק לא קטן נמצאים שם לדאוג לאינטרסים אחרים.

וההוכחות שלך הן? אה, שכחתי, אתה לא צריך. הטענות שלך נכונות מעצם זה שאתה נושא אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו מה?

אני לא מומחה ואין לי את התמונה המלאה אבל אני מאמין שאפשר להקל טיפה, בכל נושא אפשר להקל טיפה כך שבתמונה הכוללת נראה שיפור משמעותי באיכות החיים.

*לתת הטבות למי ששירת בצה"ל/עשה שירות לאומי.

*העלאת שכר המינימום (הכוונה להעלות ב-40 ש"ח לשעה אלא לתת לזה עוד דחיפה קטנה)

*הורדת המס על רכבים דו-גלגליים (המטרה היא להוריד עלויות, צפיפות וזיהום).

*קיצר, תהיו כחלונים. :silly:

ועוד...

אני יכול להגיד עוד דברים אבל אין לי את התמונה המלאה.

בכל מקרה, דובר בחדשות 22 היום על מקומות שבהן אפשר להוריד מחיר בין היתר בארנונה ומוצרי חלב.

אז יש מקומות בהם אפשר להקל על האזרח הפשוט רק שביבי עסוק ב-99% בפצצה האיראנית, במקום לראות מה קורה במדינה שלו. לאן הוא ממהר מישהו יודע?

אגב, גם המבקר המדינה שם לב "לאחרונה" שיש פה הרבה ריח מסריח:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4293191,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4292277,00.html

יש עוד, אתה מוזמן להסתכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...