בחירות בארץ? - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

שלא לדבר על כך שגם ככה הכבישים בארץ צפופים מידי, מכוניות יותר זולות משמען עוד מכוניות על הכביש ולכן עוד פקקים.

אז עדיף שיהיו כמה שיותר אנשים לא עשירים שיתקשו להחזיק אוטו, וכך יהיה יותר מקום לעשירים על הכבישים.

BRILLIANT!

אני איתך.

העניים המיותרים האלה סתם סותמים את הרחובות.

יהיה לנו עדיף שיסעו בתחבורה ציבורית, או שיעברו לנגב ולעוטף עזה היכן שאנחנו העשירים לעולם לא ניסע.

הנדל"ן שלנו העשירים.

הכבישים שלנו העשירים.

ואם לא למדתם את זה עדיין נמשיך להעלות מחירי נדל"ן ונשים אגרות על הכבישים.

זה ילמד אתכם לקח, עניים חוצפנים ומעמד ביניים נשחק עליו אנו לא שמים קצוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הקלות במיסים? מס חברות נמוך יותר ממס הכנסה.

ממ לא

אם יש לך חברה אתה ממוסה פעמיים

פעם אחת מס חברות של 25% (ב2012)

ופעם שניה 30% כשאתה מושך דיבידנד

סה"כ מס של 47.5% מהשקל הראשון

זה מקביל למס שולי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפלגת העבודה הולכת להיות עכשיו יותר שמאל ממרץ תראו מי חובר אליהם...

אני מתלבט באמת במי לבחור.

אם היה אפשר הייתי רוצה שיו"ר הליכוד יהיה פייגלין ואז יהיה ליכוד ימני אמיתי. (ששווה לבחור בו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא,

בלי קשר לדיון אני די בטוח שאתה מרוויח 5 ספרות בחודש ולכן קשה לך להתחבר לדברים שאני אומר.

דירת 2.5 חדרים באזורים כמו רחובות או אשדוד עולה באיזור ה-3000 לחודש, תוסיף לזה מזון מינימלי (600 ש"ח), חשבונות מים,תקשורת,חשמל,ערוץ1 ושונות (600 לפחות) ותראה איזה חיים יפים אתה מקבל.

שים את עצמך בנעליה של אם חד הורית או מישהו אחר עם קצת אחריות על כתפיים ואתה תראה שהאדם הזה חי במינוס תמידי ובחרדה תמידית.

אתה מציג מכוניות כמותרות של עשירים אבל אתה בוחר להתעלם מהעובדה שברגע שמכוניות חדשות יעלו כמו במקומות אחרים בעולם אז גם שוק היד שנייה יוזיל את עצמו משמעותית.

רכב הוא לא מוצר לעשירים במדינה כמו שלנו, מה? אף פעם לא כאב לך הלב לראות אדם מבוגר סוחב את הקניות שלו לאורך כל העיר?

ואם אתה מדבר על תחבורה ציבורית אז הנה עוד כשל של הליכוד שלך(והבת קדימה), כבר 100 שנה הם בשילטון ואין רכבת נורמאלית שתחבר בין המרכז לפריפריה.

הייתי רוצה להאשים מפלגות אחרות בנושא אבל הם פשוט לא היו בשילטון.

שכר המינימום בארה"ב: בערך 1400$ , בארץ: 4300ש"ח

בארה"ב תצטרך בערך 9 משכורות מינימום על מנת לרכוש רכב בסיסי (יונדאי אקסנט), בארץ אתה תזדקק ל-17 משכורות על מנת לרכוש רכב בסיסי (קיה פיקנטו).

בארה"ב אתה תזדקק לבערך 85 משכורות מינ' על מנת לקנות בית פרטי באיזור כמו קליבלנד, בארץ אתה תזדקק ל-140 משכורות מינ' על מנת לרכוש דירה בדימונה הציורית.

הנה השוותי את לקפיטליזם הכי חזירי בעולם ואני רוצה לראות אותך קורא לשיטה הכלכלית פה קפיטליזם עכשיו, הולך פה פשיזם במקרה הטוב.

לא ביקשתי שיפסיקו לגמרי את המיסוי על מכוניות, בבריטניה המע"מ עומד על 20% ורכב X עולה שם 58 אלף וכאן הוא עולה 76 אלף, זה נראה לך הגיוני? אין לי בעיה שיקחו על רכבי היוקרה ועל הג'יפים מס אבל למה לקחת מס כ"כ גבוה על רכבים מינימאלים?

אתה חוזר שוב לנקודה שלמדינה אין כסף ולכן המס הזה ירד ממישהו אחר אבל כבר הצבעתי לך על כמה מקומות שבהם מיליארדים הולכים לאיבוד ואני בטוח שיש עוד המון, אבל אם קבעו איזשהו מס ב-48' אז אסור לשנות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ לא

זה מקביל למס שולי

וואו, סוף-סוף מישהו הבין את זה. נהדר.

דע מה תשיב למי שאומר שביבי דואג לטייקונים - מי הוריד את מס ההכנסה והעלה את מס הדיווידנד? אם זו חברה גדולה, תישאר לך הכנסה גבוהה גם אחרי המיסים. אם זו חברה שלך בלבד, אולי עדיף לך להיות עצמאי.

אבל הפתרון הוא להוריד את מס החברות בלי לגעת במס הדיווידנד. אנחנו רוצים לעודד הקמת חברות ולא משיכת כספים מהם. אלא מה, כשמורידים את מס החברות, כל ה"חברתיים" צועקים שדואגים לעשירים...

בלי קשר לדיון אני די בטוח שאתה מרוויח 5 ספרות בחודש ולכן קשה לך להתחבר לדברים שאני אומר.

בתחתית של החמש ספרות (10K). אבל זה היום, כשאני כבר מבוגר. לרוב האנשים ההכנסה גדלה ככל שהם מתבגרים. העבודה הראשונה שלי, כשהשתחררתי מהצבא, היתה בשכר מינימום.

דירת 2.5 חדרים באזורים כמו רחובות או אשדוד עולה באיזור ה-3000 לחודש,

לפי יד2, יש דירות 2.5 חדרים ואפילו 3 חדרים באשדוד בהרבה פחות מזה. מה דעתך עד דירת 3 חדרים ברחוב עוזיהו ב- 2,100 ש"ח לחודש או בשדרות הפלמ"ח ב- 2,200 או באלבז ב- 2,300?

תוסיף לזה מינימלי (600 ש"ח), חשבונות מים,תקשורת,חשמל,ערוץ1 ושונות (600 לפחות) ותראה איזה חיים יפים אתה מקבל.

שים את עצמך בנעליה של אם חד הורית או מישהו אחר עם קצת אחריות על כתפיים ואתה תראה שהאדם הזה חי במינוס תמידי ובחרדה תמידית.

משפחה חד-הורית (אם חד הורית היא אם שיש לה רק הורה אחד ;) ) זכאית לשורה ארוכה של הטבות מהמדינה ומהרשות המקומית שבה היא מתגוררת. רק ההטבות האלו הן בסדר גודל של שכר המינימום.

אבל אין ספק שקשה לחיות משכר מינימום. כמה צריך כדי לחיות בצורה סבירה? עוד אלפיים ש"ח? שלושת אלפים? חמשת אלפים? מה אתה חושב שיקרה אם תעלה את שכר המינימום בצורה חדה?

הרבה אנשים שעובדים היום בשכר מינימום יהיו מובטלים כי לא העסקתם לא תהיה כדאית יותר. אחרים ימשיכו לעבוד כי העבודה שלהם חיונית, אבל המעסיקים שלהם יצטרכו לפצות את עצמם על העלות הגבוהה יותר של העובדים ויעלו את המחירים. כלומר אינפלציה. גם מי שלא מעסיק עובדים בשכר מינימום או שהחליט לספוג את תוספת העלות יאלץ להעלות מחירים כי המוצרים שהוא קונה עלו במחיר. אז תקבל יותר כסף, אבל תצטרך לשלם יותר כסף על כמעט כל דבר. גם המדינה מעסיקה הרבה עובדים בשכר אז ההוצאות יעלו בהרבה, כלומר או פחות שירותים מהמדינה או יותר מיסים.

אז מה קיבלנו? הרבה יותר מובטלים, ובניגוד למה שאתה חושב, מצבו של מובטל גרוע יותר ממצבו של עובד בשכר נמוך, אינפלציה גבוהה, מיסים גבוהים ופחות שירותים מהמדינה. אבל לפחות שכר המינימום עלה ל- 7K!

אתה מציג מכוניות כמותרות של עשירים אבל אתה בוחר להתעלם מהעובדה שברגע שמכוניות חדשות יעלו כמו במקומות אחרים בעולם אז גם שוק היד שנייה יוזיל את עצמו משמעותית.

רכב הוא לא מוצר לעשירים במדינה כמו שלנו, מה? אף פעם לא כאב לך הלב לראות אדם מבוגר סוחב את הקניות שלו לאורך כל העיר?

איפה אמרתי את זה?

ל- 20% מהמשפחות בעשירון התחתון יש מכונית. עכשיו, כשביטלו את קריטריון הבעלות על בקבלת הבטחת הכנסה, סביר שהאחוז הזה יעלה. בעשירון התחתון תמצא הרבה מאוד אנשים שלא עובדים בכלל או במשרה חלקית, כלומר אפילו לא מינימום.

מה שאמרתי זה שאם המחיר ירד, ימכרו יותר מכוניות. משפחה שלא יכולה להרשות לעצמה מכונית שעולה 50K, תוכל להרשות לעצמה את המכונית הזו ב 30K. זה אומר יותר הוצאות על תשתית התחבורה, כשבמקביל יש פחות הכנסות מהתחבורה. לומר "להוריד מיסים" זה קל, אבל יש לזה מחיר.

ואם אתה מדבר על אז הנה עוד כשל של הליכוד שלך(והבת קדימה), כבר 100 שנה הם בשילטון ואין רכבת נורמאלית שתחבר בין המרכז לפריפריה.

נו, באמת. תזכיר לי בבקשה מי היה בשלטון משנת 1999 ועד שנת 2001. או שעברו כבר מאה שנים מאז?

תגדיר "רכבת נורמלית". הבעיה העיקרית ברכבת בארץ היא ההרכב האנושי שלה. העובדים. קשה לעשות משהו עם זה בגלל שזו חברה ממשלתית ובגלל שהם מוגנים ע"י הפסאודו-חברתיים. ישנן מדינות הרבה יותר סוציאליסטיות מישראל, יוון למשל, עם שירות רכבות גרוע יותר.

קדימה היא לא הבת של הליכוד, היא המיץ של הזבל של הליכוד (ושל העבודה).

הנה השוותי את לקפיטליזם הכי חזירי בעולם ואני רוצה לראות אותך קורא לשיטה הכלכלית פה קפיטליזם עכשיו, הולך פה פשיזם במקרה הטוב.

אין דבר כזה קפיטליזם חזירי, יש קפיטליזם. החזירי זו המצאה של שמעון פרס. פאשיזם? בחייך. אתה בכלל יודע מה זה? ממתי פאשיזם היא שיטה כלכלי בכלל?

לא ביקשתי שיפסיקו לגמרי את המיסוי על מכוניות, בבריטניה המע"מ עומד על 20% ורכב X עולה שם 58 אלף וכאן הוא עולה 76 אלף, זה נראה לך הגיוני? אין לי בעיה שיקחו על רכבי היוקרה ועל הג'יפים מס אבל למה לקחת מס כ"כ גבוה על רכבים מינימאלים?

וואלה רעיון. למסות יותר רכבי יוקרה מאשר רכבים זולים! איך לא חשבו על זה קודם. רגע, דווקא כן חשבו על זה קודם. המס על מכוניות קטנות נמוך משמעותית מהמס על רכבי שטח.

אתה חוזר שוב לנקודה שלמדינה אין כסף ולכן המס הזה ירד ממישהו אחר אבל כבר הצבעתי לך על כמה מקומות שבהם מיליארדים הולכים לאיבוד ואני בטוח שיש עוד המון, אבל אם קבעו איזשהו מס ב-48' אז אסור לשנות אותו.

כן, הצעת על מה אנשים אחרים יכולים לוותר. זו חכמה קטנה מאוד לדרוש מאחרים. אני בטוח שאנשים אחרים ישמחו להציע שאתה תוותר על דברים שאתה רוצה. על מה אתה מוכן לוותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר בעצם זה , שאתה בוחר בימין קיצוני , אבל אם אין לך את האפשרות אתה תבחר בשמאל? אין אצלך אמצע? מה עם ימין מתון כמו הליכוד או ביתנו?

מה קיצוני ?

מי אמר שאני יבחר שמאל? (אני יעדיף לבחור ש"ס משמאל למרות שאני סולד ממדינת רווחה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא,

דירת 2.5 חדרים באזורים כמו רחובות או אשדוד עולה באיזור ה-3000 לחודש, תוסיף לזה מזון מינימלי (600 ש"ח), חשבונות מים,תקשורת,חשמל,ערוץ1 ושונות (600 לפחות) ותראה איזה חיים יפים אתה מקבל.

ואם אתה מדבר על תחבורה ציבורית אז הנה עוד כשל של הליכוד שלך(והבת קדימה), כבר 100 שנה הם בשילטון ואין רכבת נורמאלית שתחבר בין המרכז לפריפריה.

שכר המינימום בארה"ב: בערך 1400$ , בארץ: 4300ש"ח

בארה"ב תצטרך בערך 9 משכורות מינימום על מנת לרכוש רכב בסיסי (יונדאי אקסנט), בארץ אתה תזדקק ל-17 משכורות על מנת לרכוש רכב בסיסי (קיה פיקנטו).

בארה"ב אתה תזדקק לבערך 85 משכורות מינ' על מנת לקנות בית פרטי באיזור כמו קליבלנד, בארץ אתה תזדקק ל-140 משכורות מינ' על מנת לרכוש דירה בדימונה הציורית.

אז בוא נתחיל, אני רוצה לשחק כל היום במחשב ולא לעבוד, אבל מצד שני מתאים לי לחיות בשכירות לבד וכמובן באיזורים שהשכירות בהם מגיע ל3000 ש''ח מי אשם בזה שאני נמצא בחובות? ביבי!

ביבי גם אשם באסון התאומים דרך אגב.

ידידה של אחי היא בת 25 אין לה כסף ללימודים (הורים במצב כלכלי ממש לא טוב) אז מה היא עושה? היא עובדת... לעומתך כמובן אדון חרוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ לא

זה מקביל למס שולי

יש חברה ויש חברה. יש חברה שהיא חברה אמיתית, מוחשית, חברה שמעסיקה עשרות עובדים ומייצרת מוצרים/מעניקה שירותים. מצד שני יש חברות ארנק. למשל רופא שמרוויח 200,000 שקל בחודש ובתור עצמאי מס הכנסה וביטוח לאומי קורעים אותו מכל הכיוונים. אותו רופא פותח חברה "לב שירותי רפואה בע"מ" והופך לשכיר בחברה. במקום שהרופא ירוויח 200,000 אלף שקל בחודש, החברה שלו מרוויחה 200,000 שקל בחודש. נניח הוא מושך את הכספים הוא משלם מס הכנסה בשיעור 47.5%, אבל הוא לא משלם ביטוח לאומי בשיעור מטורף. (מאות אלפי שקלים בשנה) אבל בשביל מה למשוך את הכסף. כבוד הרופא ילך לסוכנות ויקנה אודי A4 בכספי החברה וירשום אותה על החברה. בפועל כבוד הרופא נוהג באאודי, אבל החברה משלמת ביטוח, דלק, טיפולים. כבוד הרופא מושך משכורת נניח 20,000 שקל נטו בחודש שמספיקה לו לצרכיו השוטפים ומכספי החברה הוא רוכש מחשב לעסק (שנמצא אצלו בבית) וריהוט לעסק (שנמצא אצלו בבית) ועוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חברה ויש חברה. יש חברה שהיא חברה אמיתית, מוחשית, חברה שמעסיקה עשרות עובדים ומייצרת מוצרים/מעניקה שירותים. מצד שני יש חברות ארנק. למשל רופא שמרוויח 200,000 שקל בחודש ובתור עצמאי מס הכנסה וביטוח לאומי קורעים אותו מכל הכיוונים. אותו רופא פותח חברה "לב שירותי רפואה בע"מ" והופך לשכיר בחברה. במקום שהרופא ירוויח 200,000 אלף שקל בחודש, החברה שלו מרוויחה 200,000 שקל בחודש. נניח הוא מושך את הכספים הוא משלם מס הכנסה בשיעור 47.5%, אבל הוא לא משלם ביטוח לאומי בשיעור מטורף. (מאות אלפי שקלים בשנה) אבל בשביל מה למשוך את הכסף. כבוד הרופא ילך לסוכנות ויקנה אודי A4 בכספי החברה וירשום אותה על החברה. בפועל כבוד הרופא נוהג באאודי, אבל החברה משלמת ביטוח, דלק, טיפולים. כבוד הרופא מושך משכורת נניח 20,000 שקל נטו בחודש שמספיקה לו לצרכיו השוטפים ומכספי החברה הוא רוכש מחשב לעסק (שנמצא אצלו בבית) וריהוט לעסק (שנמצא אצלו בבית) ועוד ועוד.

ברור שלא לזה היתה הכוונה (הרי דיברנו על עידוד חברות)

בכל מקרה, יש לזה פלוסים ויש לזה מינוסים (ואני בטח לא צריך להסביר לך אותם )

אבל ממה שאתה כותב, רואים שלא ליווית אף פעם ביקורת של מס הכנסה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לא ליוותי ביקורת מס הכנסה, אבל מה שכתבתי זה התכנונים הכי פשוטים שיש. תכנונים ברמה של כיתה א'. חוץ מזה מס הכנסה בקושי מצליחים לבדוק 3% מהדוחות המוגשים בשנה. רוב בעלי החברות לא צריכים לדאוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכתבת זה לא ממש "תכנונים"

כן, הוא יקנה אוטו מאוד יקר וימוסה על השווי שלו

וכל ההוצאות של הרכב יהיו בחברה.

מה הלאה? קניות? נופשים? ריהוט לבית (כי הוא לא באמת יקנה סלון וחדר שינה דרך החברה, נכון?)

ובית? ומכונית לאישה? ולימודים לילד בחו"ל?

אז הוא לא באמת יכול להשאיר את הכסף שוכב בחברה בלי שמס הכנסה יקבל את הנתח שלו (אולי רק במקרה מאוד קיצוני כמו שתיארת, לא מצב שכמעט וקורה).

וכן, מס הכנסה לא מגיע לכולם כל שנה, אז הוא יגיע שנה הבאה, או עוד שנתיים או שלוש

זה בסדר, הוא בודק כמה שנים אחורה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...