בחירות בארץ? - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולא להצביע לאף אחד בגלל שאינך מסכים ב100% עם עמדתו של אף אחד מהם זה עלוב עוד יותר - כי אם אינך מצביע למועמד שאתה מסכים איתו רק ב60%, אתה נותן יותר כוח לכל שאר ההצבעות, לרבות אלו התומכות במועמדים איתם אתה מסכים ב0%.

אם אני לא מצביע, לא אכפת לי מי מתחזק מזה. כשאני לא מצביע, אני מיואש טוטאלית ומבחינתי כולם אותו חרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר לפיד גם חושב ברצינות לבטל את רוב בחינות הבגרות.

דעה לא מפתיעה מאדם שאין לו תעודת בגרות.

היסטוריה , אזרחות , ספרות , ביולוגיה , פיסיקה , כימיה ועוד לא חשובים מבחינתו וצריך ללמוד אותם רק באוניברסיטה.

"כשהם יגדלו וירצו ללכת לאוניברסיטה, הם יעשו בחינת כניסה לאוניברסיטה כמו בכל מקום נורמלי בעולם".

רק מי ישקיע בלימודים כשאין לך בחינה שאתה צריך לגשת אליה?!

ובכל מקום נורמלי בעולם ניגשים לבגרויות או שווה ערך ויש מבחני כניסה או מבחנים נוספים תלוי במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא מצביע, לא אכפת לי מי מתחזק מזה. כשאני לא מצביע, אני מיואש טוטאלית ומבחינתי כולם אותו חרא.

בגלל גישה כזאת באמת הכל חרא. מפלגות קטנות מתחזקות, ערבים וחרדים מתחזקים, המפלגות הגדולות קטנות ולכן - הממשלה מתרחבת

כל החלטה דורשת השקעה רבה יותר, התקציב פחות מאוזן והכל מתנהל בצורה סבוכה ומיותרת. הפקרוקרטיה כבר אמרנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יותר מדי צרות ודאגות.

זה לא אחד מהם.

לא חושב שצריך להצביע רק כדי לשחק את המשחק.

גם לא חושב כמוכם שאי הצבעה מזיקה.

אולי אם הייתה אי הצבעה המונית, זה היה מביא לשינוי השיטה.

אם אני מצביע ליכוד, אני מצביע לכל הדרעק שיש שם למרות שאני רוצה רק לתמוך בכחלון, לדוגמא.

כנ"ל לגבי העבודה. אם אצביע לשלי, על הדרך אקדם את סתיו שפיר וזה ממש לא מה שאני רוצה.

אי אפשר להגיד לבנאדם "תצביע, אתה חייב". ממש לא חייב. זכותי הדמוקרטית להנות מיום חופש סתמי ולתת לכל השאר לשחק בנדמה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אררר, לא. לפיד הוא רמה אחת מעל כו-לם. הרי יש לו ארבעה אבות... 8)

תביא, תביא, לא יזיקו כמה צחוקים ;) . בחייך, אין חיה כזו. אם היבוא יקר יותר מהייצור המקומי, אף אחד לא יקנה אותו. אם היבוא זול יותר, היצרן המקומי ייאלץ להוריד מחירים אאו שאף אחד לא יקנה ממנו. כלומר או שיבוא מוריד מחירים, או שהוא לא משנה אותם.

אני מניח שהכוונה שלך היא שהיצרן המקומי יוריד את שכר העובדים שלו או יפטר אותם ואז אולי מוצרים יעלו פחות, אבל יישאר לעובדים פחות כסף כדי לקנות אותם. אז תנוח דעתך: זה יותר מורכב ממה שאתה ושב.

נניח שהעובדים של היצרן המקומי יקבלו פחות ולכן יוכלו לקנות פחות. מה עם מי שלא עובד אצלו? המשכורות שלהם לא ירדו אבל המחירים שהם משלמים כן ירדו, כלומר להם נשאר יותר כסף בכיס.

מהצד השני, מה עם יצואנים? אם תמנע ייבוא מהעולם, העולם ימנע ממך לייצא - אם אתה לא מוכן לקנות ממני, אני לא אסכים לקנות ממך (למה שאתה תעלה את המחירים אצלי? ;) ). אז ליצואן יהיו פחות הכנסות והוא זה שיפטר עובדים או יקצץ בשכרם.

לא חסרים מחקרים תאורטיים ועובדות בשטח שיראו שפתיחת משק לעולם מורידה את המחירים ומעלה את רמת החיים של האזרחים. על ההפך עוד לא שמעתי.

ד"א, פול קרוגמן, ה-כלכלן ה"שמאלי" בימינו, זכה בפרס נובל בדיוק על מחקר שמראה את התוצאות המשובחות(לא מגזים) של סחר חופשי בין מדינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...