בחירות בארץ? - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה בבקשה, ויכוח על הטמום של שלי יחימוביץ:

http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-b1d5bda53106a31004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

אין מה להגיד, שלי יחימוביץ בגלל הטמטום שלה אם היא תבחר אין מה לעשות חוץ מלעבור לחו''ל.

היא תגרום ל:

אסון כלכלי

ניהול שגוי של מערכת הביטחון.

חוסר שוויון במדינה (מתן כסף לעניים ולקיחה מהעשירים), הטענה של שלי יחימוביץ שגויה מהבסיס היא טוענת שהיא רוצה שוויון: אבל איפה השוויון שעשירים משלמים יותר ועניים משלמים פחות? איפה השוויון כאן? איפה השוויון בדיוק? אם רוצים להעלות מיסים אז צריך להעלות לכולם.

שטייניץ פשוט רצח את שלי, סוציאליזם נכשל ותמיד יכשל.

ואשמח אם מישהו שטוען ששלי יחימוביץ מבינה בכלכלה איפה הכסף שמגיע לעשירים? לא הבנתי בדיוק? זה הטיעון הקבוע, עשירים מקבלים כסף מ"ביבי" איזה עשיר קיבל כסף בדיוק?

אשמח לראות דוגמה.

פותח האשכול אשמח אם תפתח סקר ותשאל מי מצביע לאיזה מפלגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללפיד יש ארבעה אבות, נתניהו הוזה שהוא היה ילד בשלטון המנדט הבריטי. כאמור כולם מגוחכים.

לא הזה ולא נעליים - זו טעות של העיתון. ידיעות פרסמו הבהרה שבערקבות בדיקת ההקלטות, מה שנאמר היה "חיילים במחנות הבריטים" ולא "חיילים בריטים". האמת היא שהיא היתה מיותרת, כל מי שיש לו יותר משלושה תאים במוח יכול להבין שזו טעות, או שאולי חשבת שביבי סיפר על איך הוא דן עם אימו בשאלת גיוסו לצבא הבריטי?

אבל זה מתאים לתזה של "ביבי שקרן", אז רואים כתבים ופרשנים חוזרים על השקר הזה שוב ושוב, כולל בידיעות עצמו.

אבל הבעיות של לפיד לא נגמרות במספר האבות שלי (כי להצלחה, כידוע, אבות רבים לה). האיש פשוט לא מודע למגבלות שלו. האיש מציג פרשנות חדשה ומקורית לסיפורי התורה, אז מה אם היא מתעלמת מהטקסט. האיש מתרגם מחדש את שייקספיר לעברית, בטעויות שיביכו כל תלמיד תיכון שעבר בגרות באנגלית. האיש מצטטט שוב ושוב גדולים וחכמים ומצליח שוב ושוב לטעות או בציטוט, או בייחוס שלו או גם וגם ("קוראים לזה name dropping" - וינסטון צ'רצ'יל). יש לו מגבלות, כמו לכל אחד אחר, הבעיה היא שהוא בכלל לא מודע למגבלות שלו. וזה מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקבל את התיקון, אבל זה לא שלא היו לו פליטות אחרות הזויות

היה את הסיפור עם גנדי (ששם תיקנו אותו לא לפני שהתרפק על התקופה שהיה שר בממשלתו)

יש את הסיפור שהוא סיפר שהוא העניק אזרחות ישראלית לפולארד למרות שבפועל חיים רמון בממשלת פרס עשה את זה.

ויש עוד.

בקשר לדה לגיטימציה של לפיד שאתה עושה? דמגוגיה היא הרי דרך חיים בשבילך.

בהחלט חשוב שפוליטיקאי ידע לתרגם את שייקספיר, אני בטוח שכל הח"כים הנוכחיים היו עושים עבודה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה עוד מדבר על דמגוגיה...

למה שח"כ ידע לתרגם את שייקספיר? אתה יכול? אולי, אבל אני בטוח שהתרגומים הקיימים לעברית של "יוליוס קיסר" יהיו טובים משלך, בכל זאת אלו מקצוענים. אז אתה בטח תיגש לספריה ותמצא תרגום קיים - פחות עבורה והתוצאה טובה יותר. אבל מה אם אתה חושב שהאנגלית שלך ברמה גבוהה יותר מרמת שפת אם? אז לתרגם מחדש את המחזה יכול להיות קל יותר מאשר למצוא אותו בספריה והתוצאה יכולה להיות טובה לא פחות, אולי יותר.

לפיד תרגם מחדש. הוא עשה עבודה מזעזעת (למשל הוא תרגם את the general coffer filled כ"הגנרל מילא את ארונות המתים", כשהמשמעות היא "מילא את הקופה הציבורית" - general הוא "של הכלל" במקרה הזה ו- coffer היא קופה, ולא coffin, ארון מתים). מה זה אומר? שהוא חושב שהאנגלית שלו הרבה יותר טובה מכפי שהיא בפועל. וזה לא נגמר רק באנגלית.

ח"ע או שר או ראש ממשלה לא צריך לדבר אנגלית ברמה של שפת אם. הוא לא צריך לדעת לדבר אנגלית בכלל. אפילו לא אם הוא שר החוץ. בשביל זה יש מתורגמנים. אבל אם האנגלית שלו על הפנים והוא משוכנע שהוא מושלמת, יש לנו בעיה. זוכר את הנאום המביך של עמיר פרץ? רמת האנגלית שלו לא היתה הדבר המביך, מה שהיה מביך זו העובדהשלמרות שהאנגלית שלו לא מוצלחת, הוא לא טרח לעבור על הנאום פעמיים-שלוש לפני כן. הוא היה בטוח שיהיה בסדר. ואז הוא נתקל במילים שהוא לא הצליח לקרוא... גם הוא, כמו לפיד, לא מודע למגבלות שלו. שניהם חושבים שהם יכולים הרבה יותר מכפי שהם יכולים באמת.

לביבי היו טעויות? נכון. לפיד שם אותו בכיס הקטן, עם שתי הידים קשורות מאחורי הגב ועוד שתיים משולבות. וזה עוד בלי לדבר על השטויות שהוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו שעושה שטויות כבר ניסינו, עכשיו אולי הזמן לתת נסיון למי שמדבר שטויות :)

כמה יותר גרוע הוא כבר יכול להיות...

אגב, אני לא מתיימר להצביע/לתמוך ביאיר לפיד

אני פשוט חושב שהטיעונים שלך מגוחכים.

נגיד שהוא מתרגם וסופר כושל, ושהוא בטוח שהוא עילוי בתחום

זה אומר משהו על יכולתו בתור פרלמנטר? בתור שר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מסתכלים על ה"מצע" של לפיד, הרי שהוא יחסית סימפטי.

איסתרא לפי דעתי ניסח זאת הכי טוב - האדם לא מודע לעצמו. אני חושב שזה מסוכן. הוא יהיר, מזפזפ בדעותיו ובתור מישהו שהיה ב"עין הציבורית" זמן רב - הרושם שלי ממנו הוא שהוא יעשה הכל בשביל להישמע "הכי טוב" שיש - בלי שום אמירה. זה אגב, אכן מזכיר את נתניהו שמנסה לרצות את כולם ובסוף גם הימין וגם השמאל לא מרוצים ממנו.

ואיך אפשר בלי:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה בבקשה, ויכוח על הטמום של שלי יחימוביץ:

http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-b1d5bda53106a31004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

ראיתי רק את הדקה וחצי הראשונות וזההיה די משעשה. שלי טוענת שכל שנה נוצרות במשק 80K משרות? תתפלאו, היא צודקת. תראו כאן, בשנתון הסטטיסטי של הלמ"ס. משנת 1992 ועד 2011, המשק יצר בממוצע 80K משרות שכיר בשנה. והסטטיסטיקאי טבע באגם שעומקו הממוצע 30 ס"מ.

תבדקו את הטבלה, קל לחשב את הגידול במספר המועסקים - זה בסה"כ לחסר את הערך של שנה כל שנה בזה של השנה שלפניה. אפשר לראות שמתחילתה (1992) היה גידול גבוה של 100K ויותר בשנה, אח"כ ירדנו לאזור ה- 50K בשנה, עם מיתון הדוט.קום ירדנו לאזור החד-סיפרתי כמעט, התחלנו להתאושש כשביבי היה שר אוצר (בגללו ובלי שום קשר אליו) עד שחזרנו לרמה של של 1992-1996 ומשם טיפסנו עוד קצת בתקופת ממשלת קדימה (שלמרות הביקורת שלה על מדיניותו הכלכלית של ביבי לפניה ואחריה, לא עשתה בה שום שינוי משמעותי) עם כמעט 120K בממוצע בשנתיים הראשונות של הממשלה הנוכחית (אין שם נתונים על השלישית), כשזה בזמן מיתון כלל עולמי עמוק.

אז גם שטייניץ צודק. רק שהוא צודק במקום החשוב ויחימוביץ צודקת בנתון חסר המשמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ראיתי יותר מדי סדרות לאחרונה אבל העזיבה של כחלון נראת לי מסריחה... אם להאמין לדיווחים מידיעות אחרונות על כך שרק אתמול הוא נשמע החלטי להתמודד ופתאום היום עשה פרסה, לא נשאר לי אלה רק להאמין שמישהו הצליח למצוא משהו עסיסי עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...