מחשב חדש AMD או Intel (מחיר עד ל- 6000 ) - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש AMD או Intel (מחיר עד ל- 6000 )

Morfium

Recommended Posts

אין לי נסיון, אך אין גם תגובות רעות לגביו.

תראה- בסופו של דבר אם אתה רוצה משהו (בלי קשר אם הוא משתלם/עדיף או לא)- אתה תקח אותו, בדיוק כמו מה שקורה פה לגבי חלק מהחומרה.

אין לי כוונה לנסות ולשכנע אותך לקנות חומרה כזו או אחרת- אלא מציג עובדות (ואם זו דעות, אז אני רושם שזו דעה). בסופו של דבר זה השיקול שלך- והאם קנית את המפרט האופטימלי או לא אתה תדע בעיקר בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי נסיון, אך אין גם תגובות רעות לגביו.

תראה- בסופו של דבר אם אתה רוצה משהו (בלי קשר אם הוא משתלם/עדיף או לא)- אתה תקח אותו, בדיוק כמו מה שקורה פה לגבי חלק מהחומרה.

אין לי כוונה לנסות ולשכנע אותך לקנות חומרה כזו או אחרת- אלא מציג עובדות (ואם זו דעות, אז אני רושם שזו דעה). בסופו של דבר זה השיקול שלך- והאם קנית את המפרט האופטימלי או לא אתה תדע בעיקר בעתיד.

כמובן,

עם זאת אני שמח שיש דעות שונות משלי, ככה שיש יותר כיוונים,

אני ממש לא נעול על הWD, פשוט אני יודע שהסיאגייט לא ה HDD הכי אמינים, לפחות מהניסיון שלי.

אבל אולי החדשים שלהם דווקא טובים, בגלל שאני לא ממש מכיר את הסדרה החדשה, אני שואל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות האינהרנטיות מדוע ישנו אצל יתרון יחסי בתחום האמינות של כוננים קשיחים.

בואו נזכר לרגע בשורשים של התחום, אי שם לפני עשרות שנים הכוננים המגנטיים ההתפתחו בתחילת דרכם כ"י חברות

חלוציות כדוגמאת (שנות ה- 50). למעשה המציאה את הכונן המגנטי הראשון ואת הכונן הקשיח הראשון.

IBM כשמה כן הוא, חברה שנכנסה לנישה המקצועית בתחילת דרכה עוד בטרם נכנס עולם המחשוב לתחום המגזר הבייתי,

וככזו נבנתה עם אורינטציה עסקית לתחום המקצועי והארגוני. בתחום זה שרידות ואמינות מנגנים כינור ראשי, ועל כן כוונה

IBM את מחקריה ותוצאותיה ההנדסיות, לאמינות ולשרידות אמצעי אחסון המידע.

רק לימים מאוחרים יותר (שנות ה- 80) ולכשתחום המחשוב למגזר הבייתי התפתח (בעקבות ירידת המחירים והמזעור), נכנסו כל מני

חברות צעירות (כאשר WD אחת מהן).

כאשר חברות אלו בעלות נסיון וידע קצר לעין שיעור (כמו גם גודל) לעומת זה של וללא כל נסיון בתחום הכוננים המקצועיים (למחשבי ענק ולשרתים),

מובן הדבר מדוע אלו היו בחסרון ידע משמעותי בתחום האמינות והשרידות.

לימים גם IBM נכנסה למגזר המחשוב הביתי בשל גדילתו המואצת של שוק זה, שוק שלא היה ניתן להשאירו מיותם.

כאן IBM יכלה לייצר כוננים אמינים וטובים ביחס למתחרותיה, משום שהיה ברשותה יתרון וקדימות שיצר הוותק

בדמות מו"פ שהושקע שנים (ואף מס' עשורים) בטרם כל החברות הצעירות נכנסו לשוק.

למעשה מאז ועד היום כונני IBM (גם למגזר הבייתי) מתבססים על טכנולוגיות וטכניקות יצור שפותחו בחטיבת הכוננים המקצועיים

שלהם למגזר ה-"כבד". אפשר אולי לומר, ש- IBM התחילה כחטיבה מקצועית, ולימים ירדה גם לייצור של כוננים למגזר הלא

מקצועי (הבייתי), בניגוד לחברות הצעירות שהתחילו את התחום דווקא במגזר הבייתי, ולימים ניסו להכנס גם למגזר המקצועי (עם

הצלחה כזו או אחרת שלא תמיד היתה קיימת).

אם נשים לב לאורך ההסטוריה, תמיד פריצות דרך טכנולוגיות בתחום הכוננים הקשיחים, על מרביתם המוחלט חתומה IBM.

נמנה כדוגמא אחת את צפיפות המידע לשטח נתון, שאיפשרה בידה להוביל ולהיות כמעט תמיד (למיטב זכרוני המהיר),

בעלי הכוננים עם הנפח הגדול ביותר, ובעלי יחס האחסון לפלטה הגדול ביותר.

מצב זה (שמוביל עד להיום), הינו אחת הסיבות העקריות ש- WD בחרה לרכוש את IBM/היטאצ'י:

על מנת לרכוש לעצמה את הידע והטכנולוגיה המובילים בתחום.

סביר להניח שעם הזמן, גם הכוננים שמשווקים ע"י המותג WD יציגו אמינות ושרידות משופרים, וזאת בשל הטמעת הידע והטכנולוגיה

שנרכשו מ- IBM בתהליך המיזוג האמור (תהליך שנערך בשנת 2012).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב nec_000, אני מניח שאתה יודע שהיטאצ'י (או יותר נכון חטיבת הכוננים שלה) היא בבעלות WD לפי מה שאני זוכר, וחטיבת הכוננים של שייכת לסיגייט. זאת כנראה הסיבה שהלכה גם תחרות המחירים שהייתה פעם, וירידת המחירים לאחר השטפון שהיה שנה שעבר איטית במיוחד.

אכן כך, השוק הפך לדואופול שממנו הצרכנים רק נפגעים - נגמרו להם הימים היפים בהם רכשנו טרה ב- 250 ש"ח,

ושני טרה ב- 400 !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן,

עם זאת אני שמח שיש דעות שונות משלי, ככה שיש יותר כיוונים,

אני ממש לא נעול על הWD, פשוט אני יודע שהסיאגייט לא ה HDD הכי אמינים, לפחות מהניסיון שלי.

אבל אולי החדשים שלהם דווקא טובים, בגלל שאני לא ממש מכיר את הסדרה החדשה, אני שואל.

זה הזמן והמקום להגיד לך שמתו אצלי בבית יותר משישה כוננים שונים של WD (נייחים וניידים, בעיקר נייחים) ועוד שניים שלושה נייחים של . ולמרות זאת - אני לא אמנע מלקנות WD בעתיד, פשוט כי זה לא נגמר - לך יש ניסיון רע עם , לי יש עם WD, אז של מי תקנה?

בדומה ליאיר - אני גם ממליץ על הסדרה הזאת של . הם הצליחו להכניס שם טרה בייט שלם לכל פלטה מגנטית, מה שאומר יותר אמינות מכיוון שיש לך פחות מיסבים שנשחקים, פחות ראשי קריאה, וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הזמן והמקום להגיד לך שמתו אצלי בבית יותר משישה כוננים שונים של WD (נייחים וניידים, בעיקר נייחים) ועוד שניים שלושה נייחים של . ולמרות זאת - אני לא אמנע מלקנות WD בעתיד, פשוט כי זה לא נגמר - לך יש ניסיון רע עם , לי יש עם WD, אז של מי תקנה?

בדומה ליאיר - אני גם ממליץ על הסדרה הזאת של . הם הצליחו להכניס שם טרה בייט שלם לכל פלטה מגנטית, מה שאומר יותר אמינות מכיוון שיש לך פחות מיסבים שנשחקים, פחות ראשי קריאה, וכו'...

OK,

אני מקבל את מה שאתה אומר,

והוא עדיף לדעתך על ההיטאצי (עזוב אמינות) אני מדבר על ביצועים וחיסכון בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר ולשאר, תראו איזו כתבת מבחן מאד מעניינת מצאתי:

http://www.hardocp.com/article/2012/08/23/galaxy_gtx_660_ti_gc_oc_vs_670_hd_7950/1

לקחו שם גרסה מיוחדת של 660TI עם 3GB ויכולת OC פנומנאלית, הזכרונות הגיעו ל- 7.6Ghz !!! :bash:

וקיזזה במשהו את רוחב הפס הצר בן 192 הסיביות של הכרטיס, כמו גם כמות הזכרון הגדולה שלו שביטלה את

הבעייתיות של הזכרון הא-סימטרי. הריצו אותו מול גרסה טובה של 670, ומול גרסה טובה של HD7950.

כל השלושה הרוצו בתדרי OC גבוהים, והתוצאה... ?

כמו שתמיד אמרתי:

מקום ראשון HD7950 - (גם ב BF3 היכן שיש יתרון קבוע לכרטיסי , ה- 7950 מנצח GTX670)

מקום שני GTX670

ומקום אחרון 660TI, אך יודגש - מדובר בגרסה מיוחדת ולא סטנדרטית, בעלת יכולת המהרת פנומלית וזכרון גדול נפח - 3GB.

מה רוצה לאמר יאיר:

מה שהטפתי לו כבר שבועות בפורום היה נכון ומדויק - אכן HD7950 בראש (כולל ב BF3).

היות ו- GTX670 יקר ממנו, עדיף לקחת HD7950 (בלי קשר הוא גם עם אורך חיים עדיף בשל גדול יותר ורוחב פס רחב יותר

ועוד שנה שנתיים זה ידבר אלינו הצרכנים).

ובתחרות מול GTX660TI, אין בכלל מה לדבר - הוא מקום אחרון אפילו בגרסא הכי מהודרת ומהירה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע nec, אני רוצה להגיד לך שאם תחפש טוב אתה תראה\תמצא בנץ שיראה בדיוק את מה שאתה רוצה לראות.

ז"א שאם אתה רוצה שה 7950 ינצח אתה תמצא, ואם אתה רוצה שה 670 ינצח גם תמצא (למשל TomsH ... )

בכל מקרה בסופו של דבר החלטתי ללכת על ה 670 (לדעתי האישית) הוא שווה את התוספת מחיר.

כמוכן בהמלצה שלכם החלפתי את הHDD לסייגייט.

עכשיו נשאר לי רק לוודא שאני לא עושה טעות עם המארז,

והנושא של הלוח אם קצת מציק לי, אולי בכל זאת שווה לקחת משהו טוב יותר ?

(אני משתמש בהרבה חיבורי SATA, יש לי הרבה HDD's, ואני גם משתמש בהרבה מאד לכל מני חארטות שיש לי ...

אז חשוב לי שאני לא אתקע בלי חיבורים (כי מתאמים וכל מני מפצים) לא ממש עושים את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000- מי שרוצה למצוא קטנות, ימצא אותן. גם פה, אתה מתבסס לחלוטין על אתר אחד. הכתבה הזו כולל אוברקלוק שרוב הכרטיסים לא יגיעו אליו (ואלו שכן, ככל הנראה יעלו בארץ קרוב ל-2000 ש"ח) וחלק מהאנשים בכלל לא יעשו אחד כזה- מה שמעניין זה הביצועים נטו.

מבחינת ביצועים נטו, לאחר קריאה נוספת של כל הבנצ'מרקים מאתרים אמינים יחסית מרחבי הרשת (כרגיל), לא גיליתי שום דבר חדש ממה שידעתי מקודם, כלומר:

- GTX670 נשאר כרטיס לא משתלם, עם הפרש כספי של סביב ה-400 ש"ח, אם לא יותר, לעומת GTX660TI שברוב המוחלט של המקרים ביצועיו נושקים אליו.

- HD7950 מוביל בחלק מהמקרים בעיקר ברזולוציה גבוהה מאוד (כגון 1600*2560) וברזולוציה נמוכה יותר שלרוב האנשים יש- הוא ו-GTX660TI משחקים פינג-פונג אחד עם השני. לרוב בארץ HD7950 נמכר במחיר מעט גבוה מ-GTX660TI, כאשר ההפרש גדל עוד יותר אם משווים גרסאות מתקדמות יותר.

עריכה- לא רע בכלל- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=544105.0

morfium:

- מציע לך שוב את הקניה של GTX670- קרא עוד ביקורות. ההשקעה של ה-400 ש"ח הללו לרוב לא תבוא לידי ביטוי, והערך הריאלי של הכרטיס בעתיד ירד גם מהר יותר וחבל.

- לגבי המארז- מהן ההתלבטויות שלך? יש לך דרישות מסויימות ממנו?

- לגבי לוח האם, אתה מנסה לשכנע את עצמך ולהצדיק קניה של לוח-אם יקר יותר.

אתה משתמש בהרבה חיבורי USB? אם נתבסס על ה-I/O האחורי, יש לך 8 חיבורים, כאשר 6 (!) מהם הם USB3. בשאר לוחות האם היקרים יותר יש לך את אותה כמות החיבורים בדיוק, רק עם 2 או 4 חיבורי USB3. בלוחות האם היקרים מאוד (כלומר סביב ה-1000 ש"ח ומעלה) אתה מקבל איזה 2 חיבורי USB2 נוספים סה"כ.

לגבי חיבורי SATA, בחלק מלוחות האם היקרים יותר יש לך כמה חיבורי SATA, כאשר כאן יש לך 6 והם משתמשים בבקר נוסף (כמו כרטיס חיצוני, אך מובנה על הלוח). ברוב המארזים יותר מכמות זו מממילא לא תכנס (לדוגמא באנטק P280, יש לך 6 מפרטים של 3.5", ועוד שניים של 2.5" כמדומני). האם אתה תעבור 6 כוננים קשיחים? אני בספק מאוד. בכל מקרה- אם אתה רוצה לרכוש אחד יקר יותר- אני לא אעצור אותך וכמו שאמרתי מקודם- אם אתה ממש רוצה משהו- לך עליו, אני פה כדי לעזור ולא לשכנע אנשים לא לשפוך את הכסף שלהם. אתה תגלה א"כ אם אכן שפכת את הכסף שלך לשווא או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר - ברור לי ללא צל של ספק שאתה לא מנסה לשכנע אותי אלא רק לעזור לי (הרי האתה לא מקבל אחוזים ממכירות ;D )

שכנעת אותי לגבי הלוח אם - 8 חיבורי אמורים להספיק לי (משום מה חשבתי שיש פחות) ו 6 SATA גם אמורים להספיק לי.

לגבי הכרטיס מסך, השכל הישר אומר 660ti אבל הלב אומר 670 - נראה לי שזה כבר פסיכולוגי (כנראה שבסופו של דבר אתה צודק, כי גם ה HD4870 המיושן שלי מריץ הכל בצורה מצויינת) ככה שללא ספק ה 660TI יספיק.

אבל שוב ... לא הכל אתה קונה רק בגלל היגיון :) .

לגבי המארז, היו לי 2 בחירות או ה P280 או הפנטום, בפנטום ממש אהבתי את העיצוב, שהוא Full Tower ושהוא קריר יותר,

מצד שני לא מצאתי שום איזכור לכניסת כונני שזה ממש חשוב לי (תקן אותי אם אכן יש כאלה).

וב P280 אהבתי את השקט שלו (גם העיצוב נחמד) - למרות שהשקט פחות חשוב לי כי הוא נמצא בחדר אחר ולא בחדר שינה, כמוכן נראה לי ש יותר אמינים ואיכותיים, אבל בזה אני כבר לא בטוח (כי אין לי ניסיון עם 2 המארזים).

- עד עכשיו יש לי : Xaser III (כבר יותר מעשור), ובהחלט הגיע הזמן להחליף אותו :)

http://www.thermaltakeusa.com/product/chassis/fulltower/xaser3/1000d.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאק לדעתי ב-P280 זה שהם שמו 2 מאווררים למעלה- אומנם זה מצויין לזרימת אויר, אבל הורס את כל הקטע של ה-quit computing שלהם.

שלא תבין- המארז שקט, אבל הוא היה יכול להיות שקט יותר אם החורים הללו לא היו קיימים, ומעבירים את שני המאווררים לחלק הקידמי של המארז.

הפאנטום לדעתי מארז מדהים וגם שמתי אותו בחלק מהמפרטים במדור המפרטים המומלצים. אם אני זוכר נכון, כל מפרץ של 3.5" (שמיועד לכונן קשיח סטנדרטי), מתאים גם לכונן 2.5" (כמו רוב כונני ה-SSD) פשוט אתה צריך לשים שם איזה בורג או שניים (הדבר תקף גם לגרסת ה-410, אך עם פחות מקומות כמובן). בכל מקרה, יש לך סקירות וידאו ביוטוב ששם מפרטים על רוב הדברים הללו- ממליץ לך לצפות בהן, גם לגבי מארזים אחרים שאתה חושב לקחת כמובן.

NZXT בעבר הלא רחוק לרוב היו נחותים מאנטק ברוב המארזים שלהם, כיום אני בספק אם יש עדיפות לחברה כלשהי מבחינת איכות, שכן כל סדרות המארזים של הוחלפו באיכותיות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפרופו מארז שקט, בשעתו כשהתלבטתי רבות (חצי שנה) איזה מארז לקחת, גם אצלי האסימון נפל למותג כספק איכות טובה במחיר עממי.

השאלה המורכבת היתה איפה: איזה צרוף יניב את השקט הנדרש ביחד עם פרקטיקה וגמישות כזו, שלא תנמע יכולות גדילה כל שהן

היה וארצה בעתיד, כמו גם יכולת לדחוף כרטיסים גדולים וארוכים, או רכיבים שמיצרים הרבה מאד חום.

באופן מפתיע, דווקא המארז nine hundred two שהוא לכאורה אינו מיועד לפלח השקט, הסתבר כאחד השקטים שיש.

היתרון שלו היה בשל גודלו הרב, איכותו, והגמישות הרבה שהוא מקנה היה ומחר נרצה להכניס לתוכו חצי דירה כולל רכיבים

שמיצרים חום רב, משהו שבאנטקים השקטים יותר לא קבלתי - הם חנוקים מדי.

עכשיו איך יצא שדווקא ה- 902 הוא כל כך שקט ?

היות והוא סופר גדול, וגם פתוח למחצה, ברגע שזוהי נקודת המוצא, ניתן בנקל לנתק אל שלושת המאווררים הקטנים יותר שלו,

ולהותיר רק את הענק שלו (200 מ"מ) פעיל על מהירות הסיבוב האיטית ביותר.

המאוור הזה כל כך גדול שגם בסל"ד מינימלי הוא מחליף את תכולת האוויר יפה למדי ומספק זרימה טובה.

היות שהמאוורר כל כך גדול ולכן איטי, לא ניתן לשמוע אותו בכלל. הרעש שווה אפס מוחלט גם באזניים צמודות למארז.

בשיטה זו מקבלים גם וגם:

גם אפקטיבי, גם מארז גדול ומרווח, גם גמישות לבנית המערכת דרך יכולת שדרוג עתידית נוחה בשל מבנהו וכמות הסלוטים,

כאשר תחושתית מתפשרים כמעט על כלום. אפילו הכונן הקשיח לא מצליח להישמע בשל שילדתו המסיבית של המארז (HD Hitachi)

וניתן לדעת שהוא פועל רק לפי אור הלד הכחול שמבצבץ על חזיתו.

על הטקטיקה הזו (של גדול ומאוור מלכתחילה ולכן לא דורש הרבה רוח וצלצולים בכדי לקרר) שמתאימה לסדרת 902 קראתי איפה

שהוא ברשת (טקטיקה שמישהו נקט) והסתבר שהיא מוכיחה את עצמה.

נכון הוא הדבר שאם המאיץ הגראפי מעלה את הסל"ד מאוורר לגבוה, אז בשל היותו של המארז פתוח למחצה ניתן לשמוע אותו,

אך גם זה קורה בעוצמות רעש נמוכות יחסית, וגם רק כאשר המאיץ הגראפי עובד בפול טורים. ביננו, כמה פעמים זה קורה ?

כאשר המאיץ הגראפי אכן עובד בפול טורים, בדר"כ ומטבע הדברים - הרמקולים (או האזניות) מיצרות רעש שממסך את זה

של המאיץ בלאו הרי.

**החוכמה היא לבחור ספק כח חרישי ומאיץ גראפי שקט, ואז לא שומעים כלום כך או כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...