הכפיה הדתית עוברת כל גבול - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפיה הדתית עוברת כל גבול

Zeev86

Recommended Posts

דווקא יש תחנות דלק שסגורות בשבת. יש מחסומים בכניסה לתחנה.

אוי ואבוי, איפה?

תבדוק שנית

לא מבין למה אתה מתגאה בזה. גועל נפש. הכפיה הזאת היא אלימות לשמה.

כנ"ל לגבי הרמיזה שלך ש"שברוב המקרים מתעלמת מרגשות הציבור הדתי".

תן לי לנחש - אתה רוצה שהם יפסידו לשדר גם בשבת, נכון?

ואם היתה לך את היכולת, היית גם כופה את זה עליהם, נכון?

וזה על הזין שלך שיש ציבור שלם של אנשים שכן רוצה לראות בשבת, נכון?

גועל נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם ממשיכים לגדף את החרדי התורן, אבל הוא צודק.

אנחנו לא מאוחדים בשיט, אז למה אנחנו מתפלאים?

תאמינו לי, שאם לחצי מיליון בוחרים היה רצון אמיתי להפרדת דת ומדינה אז הייתם רואים שינוי אמיתי.

אבל כולם פה רק יודעים לבכות, אני מקווה שגל המחאות האחרון, יציף גם את הנושא הכאוב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה אתה מתגאה בזה. גועל נפש. הכפיה הזאת היא אלימות לשמה.

גועל נפש.

לא מתגאה בזה, זה לא הישג שלי, אבל כן משמח אותי לראות יהודים שומרים על מצוות השבת.

לפי התגובה שלך אתה לא מטריח את עצמך לקרוא(ואני מקווה שאני טועה - כי אחרת חבל על הזמן), אני רוצה להדגיש - אם היה לי כפתור פלאים שהופך את כל היהודים לשומרי מצוות - לא הייתי לוחץ עליו.

מה שאני כן רוצה(ולצערי חלק פה לא מסכים- לאו דווקא אתה) זה שנצליח לחיות ביחד במדינת היהודים - חילונים, סרוגים, חרדים, וכו' , בדרך לשם אנשים יצטרכו להבין שהם לא המרכז ויש עוד אנשים במרחב, ושלפעמים צריך לצמצם את האני על מנת לאפשר חברה.

(ואם חסמו כמה תכנים בהוט למשך יום אחד שיהיה להם מקום בלב להבין מדוע, ולא לעוף פה בפורום בפוסט עצבני)

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יצטרכו להבין שהם לא המרכז ויש עוד אנשים במרחב, ושלפעמים צריך לצמצם את האני על מנת לאפשר חברה.

בדיוק מה שמנסים להסביר לך, אבל אתה מתעקש שמי שצריך להבין שהוא לא המרכז הוא רק החילוני. החילוני לא מבקש כלום מהחרדי, הדבר היחיד שהוא רוצה זה לחיות את החיים שלו, למה החרדים לא יכולים להסתפק בלחיות את החיים שלהם והם רוצים לחיות גם את החיים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני כן רוצה(ולצערי חלק פה לא מסכים- לאו דווקא אתה) זה שנצליח לחיות ביחד במדינת היהודים - חילונים, סרוגים, חרדים, וכו' , בדרך לשם אנשים יצטרכו להבין שהם לא המרכז ויש עוד אנשים במרחב, ושלפעמים צריך לצמצם את האני על מנת לאפשר חברה.

(ואם חסמו כמה תכנים בהוט למשך יום אחד שיהיה להם מקום בלב להבין מדוע, ולא לעוף פה בפורום בפוסט עצבני)

אתה מתבלבל, זה בדיוק הפוך.

מדובר על שירות שפעיל באופן שוטף 24/7.

על מה ולמה צריך לסגור אותו ביום מסויים, יום שבו הציבור שלכאורה היה נפגע אם הוא לא היה נסגר - בכלל לא רואה טלוויזיה!! ??

חוסר ההתחשבות פה הוא לא של הצד הנפגע (בפועל) אלא של הצד הפוגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד להתאחד ולהילחם למען מטרות משותפות.

אבל חלק מהמטרות החשובות שלי הם תחבורה זמינה בכל ימות השבוע.

נישואים אזרחיים ללא התערבות חצופה של גורמי דת.

תשתיות זמינות מכל הסוגים בכל ימות השבוע.

חנויות ושירותים פתוחים בכל ימות השבוע.

אלו דברים בסיסיים וטבעיים שאדם חופשי רוצה בחייו.

שקיימים בכל (או כמעט בכל) המדינות הדמוקרטיות המערביות שבהן הדת מופרדת מהמדינה.

לדברים יש נטיה להתפתח באופן טבעי בהתאם לצרכים ולרצונות.

וכשמיעוט מחליט לשים מקלות בגלגלים לציבור גדול מאוד, זאת חבלה מכוונת שפוגעת בסגנון ואיכות חייהם.

האם זה פלא שאני רואה באותם אנשים שמובילים ותומכים בזה יריבים ואויבים ?

כשאדם לא יודע להבחין בין חבר לאויב הוא משול למת.

במלחמה על חיים של חופש אני חייב להבין מי אני ומיהם אויביי.

הדתיים הם אויבי החופש.

ולשעת צרה יהפכו לחברי, כי אויב אויבי הוא חברי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה, רק אתה מנסה לקבוע לי את סדר העדיפויות. בוא נעשה עסקה - אני מוכן שיכבו לחלוטין את שידורי הטלוויזיה בט' באב, בתנאי שכל בתי הכנסת יהיו סגורים בשבת העוקבת. זו נראית לי עסקה הוגנת למדי - אתה משבש את החיים שלי ליום אחד כי בא לך, אני משבש את החיים שלך ליום אחד כי בא לי. דיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת ישראל מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית אבל אין שום הגדרה חד משמעית למדינה יהודית.

אין אפילו הגדרה חד משמעית למיהו יהודי (יש הרבה הגדרות כמו ההגדרה הדתית או ההגדרה של הנאצים בא אנחנו משתמשים בחוק השבות).

ולכן יש הרבה ויכוחים.

לפי מה שהבנתי, ודתיים-תקנו אותי אם אני טועה הדתיים רואים את הבסיס המשותף לכולנו בהיותנו יהודים,

ולכן עלינו לקיים את כל המצוות וכו. אם אנחנו לא עושים משהו זה לא עיניינם לכאורה אבל אסור להם לעזור לנו לחטוא או משהו כזה.

הם מפרשים לפי השקפת עולמם את ההגדרה של מיהו יהודי כהגדרה הדתית כמובן' ואת היותה של ישראל מדינה דמוקרטית ויהודית כמדינת הדת היהודית (ולא הלאום היהודי) וככזאת עליה לכבד ולהתחשב ברצונות הדתיים.

מכיוון שהבסיס שממנו הם מתחילים (שכולנו יהודים אם נולדנו לאמא כזאת בן אם אנחנו רוצים או לא) הוא כבר בסיס שלא מתחשב ברצונות של האדם הלא מאמין מן הסתם הם יראו את דרישותיהם כליגיטימיות ואת טענותינו כשנאת חינם. הבעיה היא שזהו לא הבסיס המשותף לכולנו.

אני מניח שכולנו נסכים שכולנו בני אדם וכולנו אזרחי מדינת ישראל, אך לא כולנו נסכים שאנחנו יהודים לפי ההגדרה הדתית (כאילו טכנית אנחנו כן אבל לא כולנו רואים טעם להיות חלק בזה).

אם נסכים על בסיס המשותף הזה ונמשיל אותו לפיצה עם רוטב וגבינה נבין שהויכוח האמיתי הוא למעשה על התוספות לפיצה. האתאיסט יראה את היהדות כתוספת (ואם נסכים שבסיס משותף חייב לבוא מהסכמה של שני הצדדים אז זה גם נכון) בעוד שהדתי יראה את זה כחלק בלתי נפרד מהפיצה.

עכשיו בוא נניח שאני רוצה להזמין פיצה עם חברי הדתי - אין סיכוי שאני ישים בייקון כי זה פוגע בדת שלו, אבל למשל אם אני ממש לא רוצה זייתים (משול ליהדות) על הפיצה שלי אני בד"כ לא אזכה להתחשבות הזאת.

או בקיצור- אם בגלל אמונתך אתה מאמין שבית המקדש נהרס בתאריך מסוים ולכן צריך לצום בו ולא לראות אין בעיה עם זה אבל אל תשכח שלא כולם מאמינים בכך ולכן לא כולם יבינו למה נכפה עליהם לא לצפות בטלוויזה (במיוחד כשמדובר בVOD). כאשר הדתי מבקש מהחילוני "לכבד" אותו ולא לסוע בשבת דרך השכונה שלו למשל הוא למעשה לא מכבד את זכותו של החילוני שלא מאמין שיש סיבה שבגללה הוא לא צריך לסוע בשבת לחופש התנועה.

דתיים חייבים להבין שלמרות האבסולוטיות שבאמונה שלהם ואפילו אם היא נכונה, שזכותו של כל אדם לחיות כרצונו (במסגרת החוקים שמוטלים עליו ע"י המדינה ורק על ידיה) ולכן אין להגביל זכות זו כשאין טעם לכך.

מועדים כמו יום השואה ויום הזכרון הם מועדים לאומיים שעליהם הסכימה המדינה ולכן על כולם לכבד אותם (חגים אלו פונים לבסיס המשותף לכולנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו הפגנה של בורות, טימטום, ואנטישמיות סמויה....

השואה התחילה דווקא בגרמניה, שם כמעט ולא היו יהודים דתיים. היהודים שם (ובכלל במערב אירופה)

אמרו: "אנו קודם כל גרמנים, ורק אח"כ יהודים", או, "אנחנו גרמנים בני דת משה". הם התייחסו ליהדותם

כמשהו משני, כאל צורה קצת שונה של פולחן...הם לא ניסו להתנשא מעל הגרמנים אלא להיפך, להשתוות

אליהם.

במזרח אירופה המצב היה דומה בערים הגדולות, ובעיירות קטנות היו יהודים דתיים וחרדים

שהתכנסו בתוך עצמם, ולא הצביעו באצבע על אף אחד.

הסיבות לאנטישמיות בכלל ולשואה בפרט, הם שונות. אם אתה חפץ לדעתם, צא ולמד הסטוריה, אני

לא מתכוון ללמד אותך.

ודבר אחרון, המדינה הזאת הוקמה על בסיס חזונו של הרצל, יהודי מתבולל, שהבין כי עד כמה שיהודים

ינסו להטמע בעמים שסביבם, תמיד יצביעו עליהם באצבע ויאמרו: "אתה לא גרמני, אתה לא הונגרי,

אתה לא צרפתי....אתה יהודי!"

מדינת לא צריכה להיות מדינה יהודית, אלא מדינת העם היהודי. היא צריכה להיות חילונית

עד כמה שאפשר, אבל מי שאינו מרגיש כל זיקה לעם, למסורת ולתרבות של העם היהודי,

לא צריך לבוא לכאן. במיוחד אנשים כמוך, ששונאים יהודים ומתנשאים עליהם.

קודם כל, תודה לאל שאחרון מי שיחליט אם אהיה כאן זה אתה.

בנאדם שעשה , שמשלם מיסים, שעובד - זכותו להיות במדינה, לא משנה מה דעותיו, כל עוד לא פוגעים בבטחון המדינה.

שנית, הלוגיקה שלך מטעה אותך. יש סיבה לכל דבר בעולם הזה. תחשוב רגע, למה יהודי גרמניה ואירופה, במאה הקודמת, יצאו בהצהרות שציינת: "אנו קודם כל גרמנים, ורק אח"כ יהודים". כי הם הבינו שדרכם של אבותיהם, במאות הקודמות, היתה לא נכונה. אבל זה כבר היה מאוחר מדי. אל תנסה למכור לי שבמאות הקודמות, אנשים היו ברי השכלה. הם היו רובם דתיים, שכן הצביעו על אחרים ואמרו להם גוי.

שנאה נוצרת עם הזמן, ולצערם של יהודי אירופה של המאה הקודמת, הם אלה שחטפו על הראש, בגלל אבותיהם הדתיים.

אם זה לא מובן, תראה מה קורה בארץ שלנו. מלחמת דתיים-חילוניים. תאר לעצמך את היהודים במאות הקודמות. איך למי הם דומים יותר, לחילוניים, או לדוסים?

קצת הגיון. אני לא מנסה להאשים פה אף אחד, אלא להראות לכם שלכל דבר בעולם שלנו יש סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי יש לי תחושה שחלק מהציבור החילוני מעדיף לחיות פה לבד ושהדתיים/מסורתיים ילכו לחפש.

גם הציבור הדתי היה מעדיף לחיות לבד. רק מה, הם לא יכולים. כי הם יושבים כאן על חשבונינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרון אפם של הגויים במדינה הזאת לא בדיוק מעניין אותי..לאמיתו של דבר הם לא במעמד לנעל איתי שיח על אופייה היהודי של המדינה או האם חוק או סממן כזה או אחר מתאים להם' הם אלו שצריכים להתכופף ע"פ דעת הרוב! כמה שזה יקומם פה אנשים רבים אבל כפי שהזכרתי, יש אנשים במדינה וכנראה גם בפורום שספק יהדותם וכל מה שהם כותבים/רוטנים עליו מבחינתי עובר מעל השיח. הדיון צריך להיות בין שווים ובמקרה זה בין יהודים, לכן הגויים שאתה מציין לא בדיוק מהוות משקל נגד ברצונם לחיות חופשיים מכל סממן דתי לאומי במדינת היהודים.

הכרתי בנאדם זהב לא יהודי בצבא שעבד פי 10 יותר טוב מכל יהודי כמוך, ושווה 100 יהודים כמוך. חוצפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרתי בנאדם זהב לא יהודי בצבא שעבד פי 10 יותר טוב מכל יהודי כמוך, ושווה 100 יהודים כמוך. חוצפן.

גם אני מכיר כאלה, אבל הם לא במעמד להכתיב לי כיצד להגדיר את היהדות שלי או איזה סממנן לשמור או לא במדינה שלי (מדינת היהודים) אולי גם אני אעבור לוותיקן וייכעס על כך שכל יום ראשון החנויות סגורות! מה קשור לעבודה עכשיו? לא אמרתי שכל יהודי טוב יותר מלא יהודי או שצריך לגרש אותם, להפך גויים ציוניים כאלה רק צריכים לגרום ליהודים להתעורר ולהתבייש כיצד הם מזלזלים במי שהם ובמקום ובמדינה שלהם כהגדרתה כמדינת היהודים.

אמרתי שמה שאני אגיד יכעיס אנשים, אבל אתה קצת יצאת מההקשר. אני לא מתיימר להכתיב מי בנאדם טוב יותר, אלא מעלה טענות שהשיח עליהם אמור להיות בין יהודים בלבד ולא בין יהודים ולא יהודים תושבי הארץ גם אם הם עובדים 120%. ואם בכל זאת יש הקשר לנאמר והבנאדם הלא יהודי הזה שהכרתה מפריע או מעצבן אותו שבמדינת היהודים מציינים את יום ט" באב בסממני אבל, אז זה לא בדיוק מעניין אותי, שיעשה יוגה או ייקח כדורי הרגעה כי דעתו לא בדיוק חשובה או נישמעת בנושא! בכל נושא אחר שאינו קשור לצביונה היהודי של המדינה, הבנאדם הזה שאתה מדבר עליו ראוי לקבל כל כבוד שאפשר ובמה להשמיע את דעתו אם הוא כזה אזרח/חייל מופת שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...