הכפיה הדתית עוברת כל גבול - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפיה הדתית עוברת כל גבול

Zeev86

Recommended Posts

מה שאתה בעצם טוען זה שהחרדים סוחטים את אגד, ודורשים מהם "לשלם פרוטקשיין" או שהם "ישרפו להם את העסק". זה מעניין..

ממש לא "ישרפו להם את העסק" - פשוט יפסיקו להשתמש בו - מה הבעיה בזה?

האם זה בסדר שאנחנו כצרכנים הפסקנו לצרוך קוטג? מה אנחנו סוחטים את תנובה??

אז מה דעתך על הגבלת סרטי יוטוב מצחיקים ב"ט באב" ?

אני נשאר בתחום הריאלי - אבל אגב, ברגע שאתר מזלזל ברגשותי אני בהחלט שוקל לא להכנס אליו, רימקס לפני חצי שנה פירסמה מפת מעוותת של - לחצו עליה להוריד אותה - כפייה ימנית??

ההגיון שלך לא בסדר. אף אחד לא מכריח אותך לצפות בערוצים האלה.

ההשוואה הנכונה תהיה, אם אני אבוא אליך הביתה, אשים לך עם איזו קומדיה, ואצמיד לך אקדח לראש במשך שעה וחצי עד שהסרט ייגמר. זה שווה ערך לזה שאנשים כמוך מכריחים אותי לא לצפות בכל התוכן של VOD והערוצים שאני משלם לHOT.

אתה מתבלבל...אני לא מכריח אותך לעשות שום דבר, מה שכן אני מצפה מהוט - כחברה שנותנת גם לי שירותים - להתחשב גם ברצונות שלי(מה שקורה אולי פעמיים בשנה).

חוץ מזה, אתם מפספסים את הנקודה הכללית, אנחנו עם אחד שחי במדינה אחת, אם אתם רוצים שנמשיך להיות יחד אתם חייבים להבין שגם אתם(וזה לא קורה הרבה) צריכים להתפשר לפעמים ולצמצם מעט מהאני שלכם.

ואם חשבת שדתיים לא מתפשרים, אני מציע שתחשבו שנית.

ל

ידי יש בית קפה שפותח בשבת, כל שבת בערב ולמחרת מפעילים שם - אתם שומעים?? כופים עלי לשמוע בשבת!! - עכשיו תגידו לי אתם מה אני צריך לעשות ?

אני נוסע באיילון, ופתאום אני צריך לראות בחורה ששכחה להתלבש שהיא יצאה בבוקר מהבית - מדוע זה מגיע לי??

ויש כמובן עוד דוגמאות... רק שאני מבין שכל עוד לרוב העם זה לא מפריע(אחרת זה היה מורד ומופסק) אני צריך לבלוע את זה ולהמשיך הלאה - אחרת לא נהיה עם אחד!

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה צופה בטלויזיה בתשעה באב? אני מניח שלא... מה אכפת לך שמי שצופה יהיה לו מה לראות?

לגבי המוזיקה בשבת, ביום שלישי כשיש בערב אתה מתייחס לזה שכופים עליך? כי אין שום הבדל מיום שבת חוץ מבחירה אישית שלך של איך שאתה רוצה שתהיה השבת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני שואף שליום הזה יהיה מעמד קצת שונה מכל יום רגיל במדינת , זה בדיוק כמו ביום כיפור(אני לא צופה מה אכפת לי?) וביום השואה וביום הזיכרון למערכות , יש ימים שבהם המדינה כגוף אחד צריכה להוריד הילוך ולהרצין טיפה.

לגבי שבת, מיהודי אני מצפה להבנה שההשוואה בין יום שלישי ושבת אינה במקום...במדינה של גויים לא הייתי מצפה לכלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מוצא חן בעיניך שאני לא מאמין באלוהים או שאני לא צם בכיפור? או שאין לי שום זיקה אל הדת?

אני אומר לך יותר מזה, למות בשביל המדינה הזאת אני מוכן, לעשות מילואים בעשר שנים האחרונות אני עושה ואפילו מתנדב לפעמים כשאני עובר את המכסה המוקצת השנתית. אבל כשאני שומר על ישובים ועושה סיורים וחוטף אבנים ממתנחלים, לא ערבים אלא מתנחלים, ועל אחד הסיורים שלנו ניסו לזרוק בקבוק תבערה... מה אתה רוצה שאני אחשוב? עם חיוך הייתי מפנה אותם וכדור בשביל המדינה הייתי חוטף גם עם חיוך

חילוני, לא מאמין באלוהים, בלי שום זיקה לדת אבל ישראלי ואוהב את בכל רמח אברי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה רוצה שנחיה באותה מדינה?

אני לא. לדעתי אנשים כמוך צריכים לחיות באיראן.

מישהו מכריח אותך לצפות ב-VOD? מה השלב הבא? לנתק לכולם את החשמל ביום כיפור? לנתק את האינטרנט?

אגב, גם ביום השואה/יום הזיכרון לא צריכים לבטל את ה-VOD. זה לא מסוג הדברים שנכון לכפות על אנשים - מי שבז ליום, מגבלות שונות ומשונות זה לא מה שישנה את תפיסתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מוצא חן בעיניך שאני לא מאמין באלוהים או שאני לא צם בכיפור? או שאין לי שום זיקה אל הדת?

אני אומר לך יותר מזה, למות בשביל המדינה הזאת אני מוכן, לעשות מילואים בעשר שנים האחרונות אני עושה ואפילו מתנדב לפעמים כשאני עובר את המכסה המוקצת השנתית. אבל כשאני שומר על ישובים ועושה סיורים וחוטף אבנים ממתנחלים, לא ערבים אלא מתנחלים, ועל אחד הסיורים שלנו ניסו לזרוק בקבוק תבערה... מה אתה רוצה שאני אחשוב? עם חיוך הייתי מפנה אותם וכדור בשביל המדינה הייתי חוטף גם עם חיוך

חילוני, לא מאמין באלוהים, בלי שום זיקה לדת אבל ישראלי ואוהב את בכל רמח אברי.

שאל את זה הפוך, מפריע לך שחיים במדינה הזאת גם יהודים מאמינים?

ואת הדמגוגיה העלובה על מתנחלים תשאיר בבקשה בערוץ 2/10, אותם "מתנחלים"(יש לך בכלל מושג על כמה אזרחים שומרי חוק אתה מדבר בכלל??) משרתים כמוך בצהל, גרים בנקודות אסטרטגיות(רוצה להתחלף איתם?) משלמים מיסים ותורמים למדינה כמו ואולי יותר מכל אזרח אחר.

זרקו עליך בקבוק תעברה? צריך להעניש את אותם פושעים, בדיוק כמו שצריך להעניש את כל הפושעים שהפגינו בבילעין - להגיד שכל האוכלוסייה היהודית שגרה מעט מערבית ממדינת תל אביב היא פושעת זה פשוט עיוות ואם יורשה לי גם חוצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד הם לא כופים עלי לא להשתמש בשירותים שהם כך וכך לא משתמשים בהם, אז לא, לא מפריע לי. כל עוד הם נוקטים בשיטה אם אני לא אז כולם לא, כן מפריע ועוד איך מפריע.

לגבי המתנחלים עם גרשיים או בלי, מדובר על קבוצה שלמה שיצאה מישיבה והיתה עושה את זה כמעט כל יום שהיינו שם והיו דיבורים על הרב של הישיבה שבאופן סיסטמטי היה מרעיל בני ישיבה כל הזמן. אם היה רק אחד כזה היה אפשר למגר מזמן את הבעיה.

אגב, דברים כאלה לא מופיעים בטלויזיה, זה דברים אמיתים מהחיים שלא יוצאים החוצה, והיה איתנו מתנחל אחד שממש לקח את זה קשה שהוא ראה שיהודים זורקים עליו אבנים.

אין לי שום בעיה עם התנחלויות, להפך, במילואים יוצא לי לא מעט לשמור על התנחלויות ובכיף אבל אם הם יוצאים נגדי, לא כולם אלה שכן, אז לא רוצה לשמור עליהם ולא מגיע להם להיות שם ותאמין לי שאני לא מדבר על מתנחל אחד.

ואל תכניס לי מילים לפה בבקשה, זה באמת חוצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא. לדעתי אנשים כמוך צריכים לחיות באיראן.

מישהו מכריח אותך לצפות ב-VOD? מה השלב הבא? לנתק לכולם את החשמל ביום כיפור? לנתק את האינטרנט?

אגב, גם ביום השואה/יום הזיכרון לא צריכים לבטל את ה-VOD. זה לא מסוג הדברים שנכון לכפות על אנשים - מי שבז ליום, מגבלות שונות ומשונות זה לא מה שישנה את תפיסתו.

הנה לפחות מישהו לא צבוע.

אף אחד לא מדבר ביום השואה/זכרון. למה?

כי_________

וכי_________

(מלאו את החסר)

עכשיו לא משנה מה כתבתם, בולשיט.

סתם קופץ לכם האנטי כשמדובר בעניין יהודי מסורתי.

"אקדח לרקה"... "סחיטה באיומים של אגד"... ממש לא נסחפתם.

אם כבר יש לזה הגדרה, אז "כוח צרכני" מתאים פה יותר.

קשה לכם לקבל את זה כי אין לחילונים כוח צרכני. כל אחד דואג לתחת שלו.

כמו שבוכים שכל הערוצי בתשלום כדי לסחוט עוד כסף מהצרכן המכור לספורט. נעשה משהו? לא.

בוכים ומשלמים על 5+, 5לייב, 5גולד, 5+לייב, 5HD.

יותר נוח לגדף את אלה שכן יש להם כוח להשפיע, ופשוט לא משפיעים לטובת האינטרס שלכם.

כולה יומיים בשנה (בהנחה שאין לכם בעיה עם יום השואה)... איזה עליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועושה סיורים וחוטף אבנים ממתנחלים, לא ערבים אלא מתנחלים

מישו רואה פה אזכור ל"קבוצה מישיבה"(כמה? 30 חברה? 50 חברה?) - אני רואה מתנחלים.

וחוץ מזה, לא מסכים עם דרכי הפעולה שלהם, אבל כאשר פעם אחר פעם מתייחסים אליך כמו אחרון העבריינים(באים לביתך לפנות בוקר ונותנים לך צו הרחקה על כלום), לפעמים פעולות כאלה מעלות את הסעיף לכמה אנשים(ולהפתעתי למעט מאוד) ואז הם מאבדים את הצפון.

כל עוד הם לא כופים עלי לא להשתמש בשירותים שהם כך וכך לא משתמשים בהם, אז לא, לא מפריע לי. כל עוד הם נוקטים בשיטה אם אני לא אז כולם לא, כן מפריע ועוד איך מפריע.

במה אני לא משתמש? בהוט? בתחבורה ציבורית? בבתי קפה? - שוב אתה צריך צריך להבין שאתה לא חי פה לבד, ומדובר על בקושי יומיים בשנה שעליהם אתה לא מוכן לוותר...

והשיטה שדיברת עליה לא מוכרת לי...

סתם קופץ לכם האנטי כשמדובר בעניין יהודי מסורתי.

והלוואי והוא היה טועה...

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות מ 20 חברה, מתגוררים בהתנחלות קריא מתנחלים ולומדים בישיבה, כפיש?

לא מדבר על צווי הרחקה ונצא מנק' הנחה שכל ההתנחלויות הן "חוקיות ומתואמות" (כן, בטח)

אתה משתמש בהוט ביום כיפור? תחבורה ציבורית בשבת? יושב בבתי קפה בתשעה באב? לא נראה לי

ואם אין לך בעיה אם זה שהוט משדרים בשבת אבל יש לך בעיה עם יום כיפור או תשעה באב אז נראה לי שיש פה קצת צביעות

איזה שיטה לא מוכרת לך? זאת שאם אני לא רואה ביום כיפור אני לא רוצה שאף אחד יראה? זאת שאם אני לא נוסע בתחבורה ציבורית בשבת אני לא רוצה שאף אחד יסע? זה שאתה לא אוכל חמץ בפסח אז אף אחד לא ימכור חמץ וזה יהיה מעוגן בחוק? איזה שיטה לא מוכרת לך?

אגב, מזלנו שרוב המסעדות בארץ וגם בירושלים אופים את הלחם בעצמם, פעם זה היה ממש קשה להשיג והיום אתה יכול לקנות גם מיהודים לחם בפסח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם דיבור כזה, לא יהיה לך עוד הרבה זמן למתוח את חרון אפם של הגויים שתומכים במדינה הזאת :) .

כמו כן, כפייה דתית היא איננה נרטיב עממי חביב, אלא פגיעה מוחלטת בזכויות אדם.

לכן, על אפך ועל חמתך, אנשים ימשיכו להתנגד לכפייה. אין שום בעיה עם הסממנים,

רק תשמור אותם לעצמך ומי שרוצה כבר יחליט בשביל עצמו אם הסממנים האלה אמורים להיות משמעותיים בשבילו, או לא.

חרון אפם של הגויים במדינה הזאת לא בדיוק מעניין אותי..לאמיתו של דבר הם לא במעמד לנעל איתי שיח על אופייה היהודי של המדינה או האם חוק או סממן כזה או אחר מתאים להם' הם אלו שצריכים להתכופף ע"פ דעת הרוב! כמה שזה יקומם פה אנשים רבים אבל כפי שהזכרתי, יש אנשים במדינה וכנראה גם בפורום שספק יהדותם וכל מה שהם כותבים/רוטנים עליו מבחינתי עובר מעל השיח. הדיון צריך להיות בין שווים ובמקרה זה בין יהודים, לכן הגויים שאתה מציין לא בדיוק מהוות משקל נגד ברצונם לחיות חופשיים מכל סממן דתי לאומי במדינת היהודים. לא לשדר תכני חול ביום אבל לאומי זה נרטיב ולא כפייה דתית. רוב היהודים וגם החילוניים ייזדהו עם כך גם אם ברמה המינימלית. אנשים יכולים להמשיך למחות זה לא בדיוק מעלה את חמתי למעט העובדה שמצער שבניהם יש יהודים שפשוט מתעבים כל סממן יהודי וישר זועקים כפייה דתית.

לכל האתאיסטים/נוצרים/פגאנים/שקר כל שהוא , אם שכחתם זאת מדינה יהודית דמוקרטיתדרך אחרת לכתוב את זה.מעניין.

לא כזה מעניין כי הנוסח עליו הוחלט בסוף הוא קודם כל יהודית ואז דמוקרטית. ולא במקרה הוחלט ככה אלה כדי לבטא רעיון מסוים.

ועוד משהו שמתן החביב אינו מבין - לפי כל המשתמע ממגילת העצמאות אם לא לוקחים את המשפט הזה של "יהודית ודמוקרטית" מנותק מהקשרו לחלוטין, הכוונה ב"מדינה יהודית" היא מדינת העם היהודי, לא בהכרח מדינת הדת היהודית. בשפה פשוטה, זו מדינה שבה יהודי יוכל להרגיש את עצמו כמו בבית מבלי להיות נרדף עקב לאומו. הורי למשל נרדפו בברית המועצות עקב יהדותם, אף שלא היו דתיים כלל. האם המדינה צריכה לגרש אותם, או להפוך אותם נרדפים גם כאן שכן הם לא "יהודים מספיק" לטעמך?

חוץ מזה, רוב טענותיך הן שטויות במיץ. אם רוצים לשמר מסורת יהודית, תנו לה להשתמר מבחירה - זה עבד יפה מאוד מאות שנים. ברגע שמכניסים אלמנט של כפייה, ה"מסורת" היחידה שתשתמר היא כפייה - ודווקא כל סממן של כפיה הוא זה הדוחה חילונים רבים (ואני בינהם), לא כל סממן של יהדות.

לא ניתן לנתק יהדות מדת! אתה יכול למצוא ערבי נוצרי או סיני אסלאמי. אבל לא יכול למצוא יהודי נוצרי או כל דבר אחר. הכוונה היא שיהדות היא המקרה היחיד בהיסטוריה שלאום ודת שזורים זה בזה. יש חילוניים וגם אני כזה אבל לא ניתן להגיד שאני רוצה להיות יהודי אך ללא הקשר לדת היהודים! אם היה אפשר כך כמו שאתה אומר, הוריך לא היו נרדפים בגולה וכל הרדיפה/פרעות/שואה שעברו על היהודים היו נחסכות שכן יהודים רבים עשו הכל כדי לנתק עצמם מהיהדות אך מה לעשות שזה לא אפשרי! אני לא בדיוק יודע על איזה בדיוק מאות בשנים אתה מדבר כי המדינה היהודית הוקמה בשנית רק לפני 63 שנים, זו שיש תופעה מוזרה שדווקא בגולה היהודים שמרו את דתם בקנאות ועכשיו פה בישראל דברים מתהפכים, זה נושא לדיון ארוך ופרטני! ההתפטלות שלך בין כפייה לסממן היא מצחיקה וגם בה יש ניסיון להפריד בין לאומיות יהודית לדת היהדות. אף אחד לא כופה כלום, אתה פשוט מסרב להכיר ביהדות כדת בלתי נפרד מעם היהודים כי אז הייתה מבין שיום חורבן ביתי המקדש רואי לכל סממן לאומי כזה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...