הכפיה הדתית עוברת כל גבול - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפיה הדתית עוברת כל גבול

Zeev86

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"ועל אלה אני בוכיה"

למרות כל האמור לעיל, עדיין חלק מנסים לראות רק את עצמם ואת הצרכים האיישים שלהם, ואם אני אסיים(כי אני מתחיל לחזור על עצמי ואין בזה מטרה) במשפט מראשית הדיון, סדום חרבה על מידת "שלי שלי שלך שלך", ואם אנחנו לא רוצים להגיע לשם כדאי לנו בתור חברה להתחיל לראות גם את השונה.

את החגים מכבדים לא רק יהודים חרדים שאינם צופים בטלויזיה, אלא גם סרוגים כמוני, והרבה מסורתיים, לא הכל שחור ולבן, לא רק חילונים/חרדים, יש גם עוד גוונים...לצערי חלקכם מתחילים להכניס כל מיני סטריאוטיפים שאינם ממין העניין לדיון ואני לא מעוניין להגיב עליהם.

כבר היום קיימים בחברה הישראלית צדדים מנוגדים מאוד, אזרחים בעלי תרבות, שפה ואורך חיים שונים בתכלית, שהדבר היחיד שבנתיים מחבר בינהם זה ההסטוריה המשותפת(יהודי תמיד נרדף באשר הוא יהודי), אני לא מאמין בהרחבת הפערים וצר לי שחלק כן(הציעו לי להעלם, ללכת לישוב נפרד - יש חיה כזאת וכו').

ואם נשתמש בכינוי שמישהו הדביק לי מקודם, אני בתור הדוס התורן מסיים פה מבחינתי את הדיון, ומקווה שאולי תראו דברים קצת אחרת.

לילה טוב

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להרים את הכפפה.

לא הוא לא.

זה לא עובד ככה במדינה, אתה לא יכול להקים חברת אוטובוסים ולהתחיל לעשות קווים בשבת. גם אחרי שזכית במכרז וקיבלת קווים להפעיל אתה לא יכול להפעיל אותם בשבת בלי אישור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בתור יהודי דוחף לי את הדת שלך בפרצוף ופוגע בזכויות בסיסיות שלי,

הרגע העלת את השיח מהרמה שלך לרמה שלי ושם אני אסביר לך בפשטות

"לא תודה, תרמתי במשרד".

לא בקשתי תרומה וגם לא אמרתי שאתה לא עלול לחוש פגוע בשל החלטה או חוק שנוגע לסממן יהודי כזה או אחר במדינה. אמרתי שזה לא בדיוק מעניין הדעות שלך בנושא כי אתה לא בר שיח בכל מה שקשור ליהדות. מאוד יכול להיות שאתה תחוש חוסר הזדהות ואף פגיעה מהחלטות כמו שינוי לוח השידורים בט' באב אך תזכור שזה נובע בשל החלטה שנוגעת לעניין היהדות שם כבר אמרתי שאין לך דריסת רגל כלא יהודי, ואתה לא יכול לקבוע מה מותר או אסור. כמו שאין נגיעה ללא יהודים בהחלטות אלו, כך גם צריך לדאוג שכל החלטה כזו לא תשפיע כמה שאפשר על הציבור הלא יהודי במדינה. כאן נכנס עניין המידתיות וכמובן ששני עקרונת אלו באים לפעמים אחד על חשבון השני כאשר בסופו של דבר זאת מדינת היהודים ומכאן הרציונאל שבהתנגשות ההעקורות יש לשמור בסוף על עקרון המדינה היהודית גם אם זה גורר מורת רוח ואי נוחות לשאר הציבור הלא יהודי במדינה. כך מועגן במגילת העצמאות וכך הלכה למעשה נוהגים במדינה (גם לא תמיד). ואל תגידו ששינוי לוח שידורים הוא פגיעה בלתי סבירה בכדי לקיים סממן יהודי, או כמו שאתה טוען "פגיעה בזכות יסוד" פה יש בכלל בילבול מהם זכויות יסוד (כנראה להבנתך לכל מי שאין הוט או יס הוא משולל זכותיות יסוד). כמו שאמרתי קיימת פגיעה לעיתים רחוקות כדי לשמור על המדינה כיהודית, אך הייתי רוצה לשמוע מתי פגיעה זו עברה את גבול הסביר או אף הגיע לזכות יסוד? תמיד יש תחיף חופשי לבחירה, אז פתח אינטרנט או תראה סרט ב- .

מתן007 - אם אני אקים חברת אוטובוסים שתיסע בשבת, אתה כמובן לא תשתמש בה כיוון שהיא מחללת שבת - האם יש לה זכות קיום?

כבר אמרתי שאני לא דתי, לכן אני נוסע בשבת. כמו שאמרתי לעיל, כמאט בכל מקרה של איסור שנגזר מצביונה היהודי של המדינה, יש פתרון אישי וחופשי ובמקרה זה אוטו/מונית. להקים חברה ממלכתית שבדרך קבע תפעיל קווים בשבת בוודאי שאין לה זכות קיום! בלי קשר לשמירת השבת או לא, זה עוד סממן יהודי מובהק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בקשתי תרומה וגם לא אמרתי שאתה לא עלול לחוש פגוע בשל החלטה או חוק שנוגע לסממן יהודי כזה או אחר במדינה. אמרתי שזה לא בדיוק מעניין הדעות שלך בנושא כי אתה לא בר שיח בכל מה שקשור ליהדות. מאוד יכול להיות שאתה תחוש חוסר הזדהות ואף פגיעה מהחלטות כמו שינוי לוח השידורים בט' באב אך תזכור שזה נובע בשל החלטה שנוגעת לעניין היהדות שם כבר אמרתי שאין לך דריסת רגל כלא יהודי, ואתה לא יכול לקבוע מה מותר או אסור. כמו שאין נגיעה ללא יהודים בהחלטות אלו, כך גם צריך לדאוג שכל החלטה כזו לא תשפיע כמה שאפשר על הציבור הלא יהודי במדינה. כאן נכנס עניין המידתיות וכמובן ששני עקרונת אלו באים לפעמים אחד על חשבון השני כאשר בסופו של דבר זאת מדינת היהודים ומכאן הרציונאל שבהתנגשות ההעקורות יש לשמור בסוף על עקרון המדינה היהודית גם אם זה גורר מורת רוח ואי נוחות לשאר הציבור הלא יהודי במדינה. כך מועגן במגילת העצמאות וכך הלכה למעשה נוהגים במדינה (גם לא תמיד). ואל תגידו ששינוי לוח שידורים הוא פגיעה בלתי סבירה בכדי לקיים סממן יהודי, או כמו שאתה טוען "פגיעה בזכות יסוד" פה יש בכלל בילבול מהם זכויות יסוד (כנראה להבנתך לכל מי שאין הוט או יס הוא משולל זכותיות יסוד). כמו שאמרתי קיימת פגיעה לעיתים רחוקות כדי לשמור על המדינה כיהודית, אך הייתי רוצה לשמוע מתי פגיעה זו עברה את גבול הסביר או אף הגיע לזכות יסוד? תמיד יש תחיף חופשי לבחירה, אז פתח אינטרנט או תראה סרט ב- .כבר אמרתי שאני לא דתי, לכן אני נוסע בשבת. כמו שאמרתי לעיל, כמאט בכל מקרה של איסור שנגזר מצביונה היהודי של המדינה, יש פתרון אישי וחופשי ובמקרה זה אוטו/מונית. להקים חברה ממלכתית שבדרך קבע תפעיל קווים בשבת בוודאי שאין לה זכות קיום! בלי קשר לשמירת השבת או לא, זה עוד סממן יהודי מובהק!

בפעם ה-1000, אין התנגדות לסממנים יש התנגדות לכפייה שלהם על כלל הציבור. כאשר לא חסר אנשים בציבור הישראלי

שאינם מעוניינים להאמין ביהדות ולא רוצים לדת הזאת שום קשר.

וזה כן פוגע בזכויות יסוד, חופש התנועה הוא חוק יסוד חשוב(לגבי תחבורה ציבורית בשבת) כנ"ל גם חופש הקניין(במקרה של נניח).

לגבי זכות לדון בנושאי יהדות, כפי שאמרתי, זו מדינה דמוקרטית ואני אביע דעה על מה שבא לי.

בטח ובטח, שאיזה לאומן משולל הגיון, שאפילו לא שומר את המצוות עליהן הוא כה מגן יטיף לי על מה אני אביע דעה.

אז אם כבר, לאנשים כמוך אין זכות להביע דעה, כיוון שחוץ מלשצף ריר מהפה הגזעני שלך אתה לא באמת אומר הרבה.

בנוסף, זה שהדת נכפת עליי כמעט בכל רמות החיים שלי במדינה הזאת, אני בהחלט יכול לצאת כנגד הכפייה הזאת

ולדרוש הגינות ושיוויון זכויות.

אז אנחנו כבר נפגש בקלפי, רק אל תבוא לבכות לי כשלראש הממשלה שלך יקראו מוסטאפה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אני לא כופה עליך שום דבר - אני מצפה מהחברה שמספקת לי שירותים.

אתה לא היחיד במדינה הזאת, והחברה הזאת מספקת שירותים לציבור נוסף חוץ מהחרדים / דתיים ובכך שאתה "מצפה" שהחברה "תשנה פאזה" בימים שקרובים לליבך - קוטעת את אספקת השירותים גם לנו, הציבור החילוני ולכן אתה כופה את דעותיך עלינו.

אתה רוצה שהחברה שמספקת לך שירותים "תשנה פאזה"? תקימו "חברת החשמל / מים / הדתית לישראל" שתספק רק לכם את אותם השירותים, ושתפסיק אותם בשבת / ימי חג / כיפור / כל יום שנוגע לליבך.

מי שלא עומד בצפירה - לא זורק כלום, הוא פשוט לא חושב שיש בזה כל עניין, ולמשל רואה הרבה יותר ערך בלקרוא תהילים לעילוי נשמתם(מה שרוב הדתיים עושים).

אחלה מסכים איתך, אז למה אתה כשזה נוגע ליום כיפור / תשעה באב, כשאני לא חושב שיש בזה כל עניין לצום, ורואה הרבה יותר ערך פשוט להתאבל 10 דקות, ואח"כ להמשיך בסדר היום הרגיל שלי? למה את זה אתה כופה? הרי אף אחד לא כופה ממך לעמוד בצפירה - אז תחזיר באותו מטבע ואל תכפה את דעותיך עלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם ה-1000, אין התנגדות לסממנים יש התנגדות לכפייה שלהם על כלל הציבור. כאשר לא חסר אנשים בציבור הישראלי

שאינם מעוניינים להאמין ביהדות ולא רוצים לדת הזאת שום קשר.

וזה כן פוגע בזכויות יסוד, חופש התנועה הוא חוק יסוד חשוב(לגבי תחבורה ציבורית בשבת) כנ"ל גם חופש הקניין(במקרה של נניח).

לגבי זכות לדון בנושאי יהדות, כפי שאמרתי, זו מדינה דמוקרטית ואני אביע דעה על מה שבא לי.

בטח ובטח, שאיזה לאומן משולל הגיון, שאפילו לא שומר את המצוות עליהן הוא כה מגן יטיף לי על מה אני אביע דעה.

אז אם כבר, לאנשים כמוך אין זכות להביע דעה, כיוון שחוץ מלשצף ריר מהפה הגזעני שלך אתה לא באמת אומר הרבה.

בנוסף, זה שהדת נכפת עליי כמעט בכל רמות החיים שלי במדינה הזאת, אני בהחלט יכול לצאת כנגד הכפייה הזאת

ולדרוש הגינות ושיוויון זכויות.

אז אנחנו כבר נפגש בקלפי, רק אל תבוא לבכות לי כשלראש הממשלה שלך יקראו מוסטאפה :) .

עד לא מזמן ליהודים לא הייתה מדינה ובמשך 2000 שנות גלות והם סבלו מפרעות ורדיפות. וויתור על זהותה היהודי של מדינת כמהוא כעיבוד המולדת בשנית. הרצון לשמור על המדינה כבעלת צביון יהודי עם סממנים מובהקים הוא הכרחי לקיום המדינה במתכונתה הנוכחית (יהודית דמוקרטית). הרחבת השיח לציבור הלא יהודי על אופי המדינה היהודית (ערבים/נוצרים) כמהוא כמסירת גורלנו היהודים בידי אלה מהם אנו מנסים להיבדל וליצור לאום נוסף בתוכם. אני לא מגן על מצוות כזאת או אחרת ואני לא זוכר שניסיתי להטיף לקיום מצוות, אני כן מגן בחירוף נפש על היהדות כדת בלתי נפרדת מלאום. תיכך לי את יסודות הדת שמאחדים את כל העם היהודי כמו ברית מילה, שבת, בתי המקדש וכ"ו ולקחת לי את הלאום. לא יעבור הרבה זמן עד שמדינת תהיה עוד מדינה דמוקרטית מרובת לאומים ללא נרטיב דתי בדרך שגויה זו. אבל בסופו של דבר המדינה הזו קמה כדי לתת בית לעם היהודי וכדי להיות מדינה היהודים ולכן כמו שכבר אמרתי יהודי זה עסקת חבילה של דת ולאום!

Lev0 מה שאתה אומר לגבי שלילת זכויות היסוד שלך הוא סתם טענות שוא לשם הדיון שאתה בכוח מעלה. אף אחד לא חייב לספק לך תחבורה ציבורית בכל יום בשנה או כזו או אחרת. אף אחד גם לא יכול למנוע מימך לנסוע בכל יום בשנה גם אם זה בשבת או לראות ביום כיפור (לא בציבור). אם אתה מרגיש שהאווירה הכללית במדינה היא כזו עם נרטיב יהודי אז מצבנו מצוין. אבל אני לא מאמין לשטויות שאתה מדבר שנכפת עליך כפייה דתית כלא יהודי במדינה ואתה מוצא את עצמך בכל רמת החיים נתקל בדת? מתי נדרשתה לעשות משהוא בעל אופי יהודי בצורה כפייתית?

אני לא אדם גזען אלא אדם ריאלי שחושש שבמצב הדמוגרפי/פוליטי במדינה הזאת יבוא יום ויהדות תירדף ואנשים יישכו בכלל לשם מה הם נמצאים באותה מדינה ומה מחבר אותם כעם יהודי. אני כן חושב שלכל אדם מגיע חופש ביטוי פולחן וכל דבר אחר, אבל אתה צריך להיות מודע לאיכן אתה חי ולכבד את מנהגי המקום שכל כך חשובים להגדרתו. תהיה אמיתי עם עצמך ותחשוב האם באמת כל כך בלתי נסבל לחיות במדינה הזאת כלא יהודי ובאמת יש כפייה דתית כמו שאתה אומר וגם שאר הדתות נאלצות להתכופך אליה?

יצא לי להיות בכנס בעניין ומי שרואה מה קורה לעם היהודי במהלך הדורות נחרד! מ"ס היהודים בעולם הולך ויורד (התבוללות וכ"ו) זהות היהודים הולכת ונעלמת בעיקר בגולה. בשנת 2035 בערך, מ"ס הלא יהודים במדינה יהיה כמ"ס היהודים במדינה אז כמובן כבר יהיה ספק בהגדרת המדינה כיהודית ואז דמוקרטית. מי שחושב שמדינת צריכה להיות עוד מדינה משוללת נרטיב לאומי שכוללת בטוחו דת אז יישמח על עתיד זה. מי שחושב שמדינת צריכה להיות עם רוב יהודי ובעלת ציביון יהודי, צריך לדאוג מהמצב שאנו מובילים אליו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ברית מילה היתה בחוק סביר להניח שהיית רואה התנגדות מטורפת לברית... אבל לא כופים את זה על אף אחד, זה פשוט מקובל.

דת לא נכללת בשום עסקת חבילה, להפך, כל מה שכופים עליך הופך להיות אויב ומה שהחוקים והכפייה של כל מה שקשור לטלויזיה, תחבורה וכו' יגרום לדת ולדתיים להיות אויב הציבור. מה שאתה צריך להבין זה שכל עוד זה משפיע על מהלך החיים התקין של תושבים במדינה תהיה התנגדות וזה יהיה אויב ציבור לעומת זאת, ואני בטוח בזה, אם זה לא היה מטריד אנשים ולא היה מפריע להם למהלך החיים הדת והדתיים והאורך חיים שלהם היה מתקבל הרבה יותר טוב ממה שהוא היום. אם להקביל את זה למשהו, זה כמו שמישהו היה שואל אותך אם אתה מוכן לעזור לו עם הסלים מהשוק לבית, רוב הסיכויים שהיית עוזר בכיף ואם היית חייב לעזור לו והוא היה אומר לך תרים את הסלים כי אתה חייב אז היית מבין שמשהו לא בסדר פה ואני בטוח שלא היית עושה את זה באותה הרגשה כמו הבקשה הראשונה. כנ"ל עם החוקים הדתיים, אתה לא מכבד דברים שמכריחים אותך לכבד אותם ובקצב הזה ההסלמה נגד הדת רק תגדל וראה דוגמת מספר המנדטים שטומי לפיד קיבל בזמנו וכל המצע שלו היה אנטי דתי ועזוב מה שיצא מזה בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...