הכפיה הדתית עוברת כל גבול - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפיה הדתית עוברת כל גבול

Zeev86

Recommended Posts

אם יש לך חבר שאלרגי לבוטנים זה הגיוני שאתה תוותר לו ותזמינו ביחד משהו בלי בוטנים,או שהוא יוותר לך ותזמינו ביחד (כששניכם משלמים) משהו עם בוטנים?.

זה לא מדע טילים.

מסכים איתך לגמרי, ולכן אם למשל אתה תרצה לראות איתי ב9 באב לא יהיה אכפת לי שנוותר על הוי או די. כשאני ארצה לראות וי או די לבד (או להזמין בוטנים) אני יעשה את זה בלי לפגוע בך (כי אתה לא צריך לראות את הסרט או לאכול מהבוטנים).

בדיוק על זה מדובר, אני לא חושב שמישהו יתווכח איתך שלעבור עם אוטו עם מוסיקה בשכונה חרדית בשבת זה חסר התחשבות, כמו שלהחליט לעם שלם שאסור לו לעבוד או לסוע בתחבורה ציבורית בשבת זה חוסר התחשבות.

צריך להתחשב ככה שכל אח דיוכל לקיים את אמונתו בלי לכפות על האחר.

ועל זה זועקים, בלי שום קשר לשנאה לדת זו או אחרת, אנשים רק לא רוצים לחיות תחת כפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב, מי שרוצה ללמוד דבר או 2 על כפיה דתית, שיבקר במסעדות ברחוב ז'בוטינסקי על גבול ר"ג-בני ברק.

חפשו מסעדה לא כשרה, ונסו לשאול אותו מה היה הסיפור עם משגיחי הכשרות.

אם הוא יסכים לדבר, אתם תגלו איזו וואחד מאפיה חרדית פועלת שם בענייני חותמות הכשרות. הם דורשים לשים דחליל שלהם שיהיה "מגשיח כשרות", שלא עובד ולא כלום, אבל מקבל שכר, התשלומים בשביל לקבל את החותמת הארורה הזו דורשים גם שוחד לאדם או 2, ואם חס וחלילה אתם לא רוצים חותמת, מספר שבועות אחרי שתפתחו את המסעדה יעמדו לכם כמה דוסים בכניסה למסעדה מספר שעות ביום וירחיקו לקוחות שבאים להיכנס. ממש פיזית יחסמו להם את הכניסה. במקרים הגרועים גם מעלים מקומות באש (וזה לא רק שם, דוסים העלו באש סופר שהיה ממוקם ליד מקום העבודה הקודם שלי כי מכרו שם דברים לא כשרים)

אני לא יודע אם להגדיר את זה ככפיה דתית או סתם התנהלות מאפיונרית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוצא את חוקי הכשרות כחוקים נכונים, אלא אם אתם אוהבים לאכול בשר מלא בדם ולא נקי ממנו

ההמלחה לא מסלקת את הדם מהבשר, רק את המים. נשארים כל שאר מרכיבי הדם. לכן גם כבד כשר ומוכשר הוא אדום בוהק. אין שום דרך להוציא את כל הדם מהחיה מבלי לחבר אותה למכשיר יעודי לכך.

מה שכן - הכשרה מושקעת הופכת את הבשר לגוש כהה ומוצק וגם "מכשירה" אותו להזרקה רבתי של מים, מינרלים וחלבונים מהצומח לתפארת משווקי הבשר בישראל.

אתה יכול להחליט שאתה מקבל את חוקי הכשרות ועל כך יופי לך. אבל אל תחפש בהם היגיון. כי בדרך כלל בכר אין, או שמעולם לא היה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוצא את חוקי הכשרות כחוקים נכונים, אלא אם אתם אוהבים לאכול בשר מלא בדם ולא נקי ממנו, או שלא אכפת לכם שיש עכברושים במטבח במסעדה לא כשרה מסוימת :\...

מה הקשר? :s07:

מה הקשר לעכברושים ולכשרות? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שום מסעדה שיש בה משגיח כשרות. הם קיימים רק בבתי מלון וכאלה.. אפילו בצבא הם באים בד"כ בממוצע פעם אחת בשנה לפי מה שיצא לי לראות.

ממה שאני מכיר בעסקים פרטיים, זה פשוט שוחד. אתה משלם להם כסף ומקבל תעודת כשרות. לכל היותר הוא מגיע בפעם הראשונה בשביל לבדוק שאתה לא לגמרי משקר לו, אבל אח"כ הוא כבר לא מגיע יותר.. רק כדי לגבות עוד צ'ק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה פעמים מגיעים לסיכום שהמשגיחים גם עובדים ומקבלים על זה תוספת למשכורת.

בדרך כלל בשחור. :lol:

אני מכיר את זה מקרוב בעסקים שדורשים משגיח צמוד.

משגיח חדש או שאינו מקבל תוספת משכורת בקושי מזיז אצבע ושומר על ריחוק.

משגיח שסופג ביקורת יעשה קצת מדי פעם כדי לא להרגיש אידיוט אבל יתלונן שהוא עושה מעבר לתפקידו ולא מקבל מספיק.

משגיח וותיק יעשה עבודה בינונית ויקבל (אחרי משא ומתן) תוספת בינונית למשכורת.

משגיח וותיק שרוצה להרוויח הרבה ומוכן לעבוד קשה יהפוך לעובד מעולה ויקר שהעובדה שהוא גם משגיח היא "בונוס" למעסיק.

אלו די נדירים כי משגיחים בדרך כלל ומטבע הדברים הם בחורי "ישיבות" שיצאו לעבוד, ואלו מורגלים ב"ישיבה"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בהשגחה. ישנם שהמשגיח נמצא תמיד ,לכן יש השגחות שכולם סומכים עליהם ( כמו לנדא )-רק המשגיח עצמו מוציא את הבשר, רק לו יש את המפתח וכו'.. ,אם הייתם קצת שומעים על מה שהולך היום, הייתם נבהלים ממה שאתם אוכלים - ולא רק בקשר ניקיון אלא מי ששומר כשרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...