הכפיה הדתית עוברת כל גבול - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפיה הדתית עוברת כל גבול

Zeev86

Recommended Posts

עלתה פה טענה כלכלית ואני אתחייס אליה בקצרה - אם מחר אגד יחליטו לעבוד בשבת, אני אישית יפסיק להשתמש בשירותים שלהם, ואגב זה לחרדים יש חברה מאורגנת של קווי אוטובוס שרק מוכנה להכנס לפעולה ברגע שאגד יתעלמו מרגשות הציבור הדתי והמסורתי, אז כן מהכיוון הזה של חשיבה כלכלית גרידא יש חברות שמעדיפות שהציבור הדתי והמסורתי כן ישתמשו בשירותים שלהם ולכן לא מתעלמות מרצונותיהן(לדעתי זה דבר הגיוני).

אבל חוץ מהכיוון הזה חייבים לענות על השאלה האם אנחנו מסוגלים להתקיים כחברה מעורבת או ח"ו שתי מדינות לעם אחד?

לצערי יש לי תחושה שחלק מהציבור החילוני מעדיף לחיות פה לבד ושהדתיים/מסורתיים ילכו לחפש.

בכל אופן, בחברה מעורבת חייבים לוותר לפעמים ולא להסתכל רק על הפרט(אני רוצה לצפות, לי מגיע לקנות, אני רוצה לבלות....וכו'...),

וכדי להקדים תרופה, אני אישית מרגיש כפייה חילונית(אני רואה תוכנית כמו נגיד 360 ופתאום פרסומות ושם מופיעה איזה בחורה, או בשבת הבית קפה לידי שוקק חיים ומרעיש ומפעיל , ותאמינו לי שיש עוד הרבה דוגמאות) -

אז מה? ללכת לישובים לדתיים בלבד?? - לא מאמין בזה.

בקיצור, כולם מוותרים על חלק מהדברים החשובים להם על מנת שנהיה חברה אחת במדינה אחת.

אגב

מה שהחילונים בישראל מבקשים נקרא בגמרא: זה נהנה, וזה לא חסר. ושלי שלי, שלך שלך.

- אם לדייק זה בפרקי אבות וקראו למידה הזו - מידת סדום(ואנחנו יודעים מה עלה בגורלה)

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
האומר: שלי שלי ושלך שלך - הרי זו מידה בינונית, ויש אומרים: זו מידת סדום.

אם זאת מידת סדום אז מה זה ה"שלי שלי שלך שלי" שהדתיים רוצים לכפות על החילונים ? מידת הרחמים ?

החיים שלי הם לא שלך.

הזכות שלי להחליט אם אני רוצה להתנייד בשבת היא לא שלך לקחת.

הזכות שלי להתחתן בטקס אזרחי ולא להיות כפוף לטקסים ובירוקרטיה דתית היא לא שלך לקחת.

וכן, הזכות שלי לקבל שירותים גם בשבתות וחגים הם לא שלך לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר לך להתנייד בשבת. אף אחד לא אמר לך לא לנסוע. זה שאגד לא פועל בשבת זה יותר כלכלי מאשר בגלל החוק.

אני לא מבין מה מפריע לך להתחתן עם רב. בכל מקרה יש טקס סמלי כדוגמת חופה. אלא אם כן אתה כהן ומאוהב בגרושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת מידת סדום אז מה זה ה"שלי שלי שלך שלי" שהדתיים רוצים לכפות על החילונים ? מידת הרחמים ?

הזכות שלי להחליט אם אני רוצה להתנייד בשבת היא לא שלך לקחת. - ואתה יכול(רק לא בתחבורה ציבורית שגם אני משתמש בה)

הזכות שלי להתחתן בטקס אזרחי ולא להיות כפוף לטקסים ובירוקרטיה דתית היא לא שלך לקחת.-דיון אחר - היה ניסיון לשלב משו שנפל

וכן, הזכות שלי לקבל שירותים גם בשבתות וחגים הם לא שלך לקחת.-אם זה שירותים שגם אני צורך, ואתה כן מעוניין שנחיה במדינה אחת אז לא.

אגב אתה ממשיך לצטט מהפרקי אבות את המשנה על מידות האדם, אני חושב שפיספסת שם נקודה חשובה ואם אתה באמת רוצה להעמיק אולי כדאי שתגגל על המשנה הזאת קצת ותלמד אותה.

אני רק יכול לומר לך שאני באמת מאמין שאותה מידה בינונית - שקרויה גם מידת סדום, היא לא המציאות בה אתה רוצה לחיות

(למשל אגדה אחת מספרת שלאנשי סדום - שהיו "אוהבים" לארח - הייתה מיטת לאורחים, אך מה לעשות ולאותה מיטה היה אורך מסויים והם חשבו שלאורח לא יהיה נוח לישון במיטה שלא מתאימה לאורכו. מה עשו?

אם האורח היה קצר מידי - היו מותחים אותו

ואם בר המזל היה ארוך מידי - היו "מקצרים" אותו,

וכך חשבו, יהיה לו נוח.)

לדעתי מה שהמשנה מנסה להסביר לנו שאם כולנו נדגול בשיטה של "שלי שלי שלך שלך" נביא את עצמנו להרס החברה(כמו שקרה בסדום).

מאיפה הבאת את זה?

למה בחיפה זה כן כלכלי ובתל אביב לא?

ולמוניות השירות זה כן כלכלי?

לציבור החרדי ברובו אין רכבים פרטיים והם משתמשים בעיקר בתחבורה הציבורית, אתה מוזמן לצומת קוקה קולה ולראות כל כמה זמן עובר קו לירושלים/אשדוד/בית שמש - ורובם עמוסים לעייפה.

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק כפייה דתית, ואני בטוח שאחרי זמן הסתגלות גם הדתיים יסעו בתחבורה ציבורית שמפעילה קוים בשבת, הרי בחו"ל אין להם שום בעיה עם זה, פה פשוט הם מנצלים את זה שהם יכולים לכפות את זה על כולם באיומים שיפסיקו לנסוע בקו.

אם זה לא כפייה אז מה כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה שירותים שגם אני צורך, ואתה כן מעוניין שנחיה במדינה אחת אז לא.

אז אתה מעוניין למנוע ממני בשבתות וחגים ?

לדעתי מה שהמשנה מנסה להסביר לנו שאם כולנו נדגול בשיטה של "שלי שלי שלך שלך" נביא את עצמנו להרס החברה(כמו שקרה בסדום).

ואם אתם הדתיים תמשיגו לדגול ב"שלי שלי שלך שלי" אז לאן נביא את עצמנו ? לבניה של החברה ?

כל מה שאתם עושים בזה שאתם שולחים ידיים לכל דבר ומונעים מאנשים לחיות חיים נורמלים, זה לבנות שינאה.

אתם מבקשים שאנחנו החילונים נשנה את אורכות חיינו בשבילכם.

אנחנו החילונים לא מבקשים ממכם לשנות שום דבר, רק אל תקחו לנו את מה ששלנו.

כל מה שאנחנו רוצים זה חיים חופשיים מהגבלות דתיות.

אתם רוצים להגביל את עצמכם, אף אחד לא מפריע לכם.

למה אתם נכנסים גם לחיים של החילונים ?

האם זה לא חטא לחמוד את מה שלא שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלתה פה טענה כלכלית ואני אתחייס אליה בקצרה - אם מחר אגד יחליטו לעבוד בשבת, אני אישית יפסיק להשתמש בשירותים שלהם, ואגב זה לחרדים יש חברה מאורגנת של קווי אוטובוס שרק מוכנה להכנס לפעולה ברגע שאגד יתעלמו מרגשות הציבור הדתי והמסורתי, אז כן מהכיוון הזה של חשיבה כלכלית גרידא יש חברות שמעדיפות שהציבור הדתי והמסורתי כן ישתמשו בשירותים שלהם ולכן לא מתעלמות מרצונותיהן(לדעתי זה דבר הגיוני).

מה שאתה בעצם טוען זה שהחרדים סוחטים את אגד, ודורשים מהם "לשלם פרוטקשיין" או שהם "ישרפו להם את העסק". זה מעניין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לכמה עמודים יגיע הדיון העקר הזה?

לכל האתאיסטים/נוצרים/פגאנים/שקר כל שהוא , אם שכחתם זאת מדינה יהודית דמוקרטית. גם אם לדעתכם כל עניין היהדות והדת זה שטויות, זה לא בדיוק אמור לעניין מישהוא! יש פה רוב יהודי במדינה ואם יום אבל על חורבן בתי המקדש לא מצדיק הגבלת תכנים בטלוויזיה, אז אפשר להוריד את המילה יהודית מהגדרת המדינה. אבל הוא עדין שם וכנראה שהרוב רוצה לשמור על ציביון יהודי במדינה אז על אפכם וחמתכם זה מה יש כמו שכל מדינה אחרת יש לה את החוקים והנרטיבים שלה.

הסיבה היחידה שכל כך הרבה אנשים במדינת היהודים מתנגדים ליהדות היא כי יש ספק רב ביהדותם. כמובן שיש גם יהודים שמסיבות שאיני יודע מתעבים כל סממן יהודי אך הם מתי מעט. רוב החילונים שאני מכיר (וגם אני) כמובן לא מדקדקים בכל היהדות אך בדברי יסוד כמו ט' באב או יום כיפור לא מתקוממים על הגבלות דתיות אשר תכליתם לחבר את העם לשורשיו היהודים.

לסיכום: בעזרת"ה בשנה הבאה בירושלים הבנויה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לכמה עמודים יגיע הדיון העקר הזה?

לכל האתאיסטים/נוצרים/פגאנים/שקר כל שהוא , אם שכחתם זאת מדינה יהודית דמוקרטית. גם אם לדעתכם כל עניין היהדות והדת זה שטויות, זה לא בדיוק אמור לעניין מישהוא! יש פה רוב יהודי במדינה ואם יום אבל על חורבן בתי המקדש לא מצדיק הגבלת תכנים בטלוויזיה, אז אפשר להוריד את המילה יהודית מהגדרת המדינה. אבל הוא עדין שם וכנראה שהרוב רוצה לשמור על ציביון יהודי במדינה אז על אפכם וחמתכם זה מה יש כמו שכל מדינה אחרת יש לה את החוקים והנרטיבים שלה.

הסיבה היחידה שכל כך הרבה אנשים במדינת היהודים מתנגדים ליהדות היא כי יש ספק רב ביהדותם. כמובן שיש גם יהודים שמסיבות שאיני יודע מתעבים כל סממן יהודי אך הם מתי מעט. רוב החילונים שאני מכיר (וגם אני) כמובן לא מדקדקים בכל היהדות אך בדברי יסוד כמו ט' באב או יום כיפור לא מתקוממים על הגבלות דתיות אשר תכליתם לחבר את העם לשורשיו היהודים.

לסיכום: בעזרת"ה בשנה הבאה בירושלים הבנויה!

עם דיבור כזה, לא יהיה לך עוד הרבה זמן למתוח את חרון אפם של הגויים שתומכים במדינה הזאת :).

כמו כן, כפייה דתית היא איננה נרטיב עממי חביב, אלא פגיעה מוחלטת בזכויות אדם.

לכן, על אפך ועל חמתך, אנשים ימשיכו להתנגד לכפייה. אין שום בעיה עם הסממנים,

רק תשמור אותם לעצמך ומי שרוצה כבר יחליט בשביל עצמו אם הסממנים האלה אמורים להיות משמעותיים בשבילו, או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האתאיסטים/נוצרים/פגאנים/שקר כל שהוא , אם שכחתם זאת מדינה יהודית דמוקרטית

לכל האתאיסטים/נוצרים/פגאנים/שקר כל שהוא , אם שכחתם זאת מדינה יהודית דמוקרטית

דרך אחרת לכתוב את זה.

מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו שמתן החביב אינו מבין - לפי כל המשתמע ממגילת העצמאות אם לא לוקחים את המשפט הזה של "יהודית ודמוקרטית" מנותק מהקשרו לחלוטין, הכוונה ב"מדינה יהודית" היא מדינת העם היהודי, לא בהכרח מדינת הדת היהודית. בשפה פשוטה, זו מדינה שבה יהודי יוכל להרגיש את עצמו כמו בבית מבלי להיות נרדף עקב לאומו. הורי למשל נרדפו בברית המועצות עקב יהדותם, אף שלא היו דתיים כלל. האם המדינה צריכה לגרש אותם, או להפוך אותם נרדפים גם כאן שכן הם לא "יהודים מספיק" לטעמך?

חוץ מזה, רוב טענותיך הן שטויות במיץ. אם רוצים לשמר מסורת יהודית, תנו לה להשתמר מבחירה - זה עבד יפה מאוד מאות שנים. ברגע שמכניסים אלמנט של כפייה, ה"מסורת" היחידה שתשתמר היא כפייה - ודווקא כל סממן של כפיה הוא זה הדוחה חילונים רבים (ואני בינהם), לא כל סממן של יהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חושב בדיוק הפוך ממך.

יש אירועים במהלך השנה שמצריכים שינוי פאזה בעם, סוג של הורדת הילוך, חלק מזה זה סגירת מקומות בילוי וגם מס' ערוצים, מה שאני לא מבין למה זה כ"כ חורה לך?

אותי אישית מאוד יכעיס אם חברת הכבלים/לווין תשדר ביום כיפור, יום השואה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ותשעה באב כל מיני תוכניות בידור למינהם - מבחינתי מדובר בזילות היום ובפגיעה ברגש של רוב העם.

אז נכון אני לא יכול להכנס לך לבית ולפרק לך את הסטרימר או הDVD או המחשב וכו', אבל לדעתי חברה ישראלית שמספקת מוצרי בידור ו/או פנאי(בתי קפה למשל) למינהם כן צריכה להפסיק לספק בימים כאלה.

ההגיון שלך לא בסדר. אף אחד לא מכריח אותך לצפות בערוצים האלה.

ההשוואה הנכונה תהיה, אם אני אבוא אליך הביתה, אשים לך עם איזו קומדיה, ואצמיד לך אקדח לראש במשך שעה וחצי עד שהסרט ייגמר. זה שווה ערך לזה שאנשים כמוך מכריחים אותי לא לצפות בכל התוכן של VOD והערוצים שאני משלם לHOT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...