הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

אין שום דת ותרבות (ועוד דאז ) המכירה בנשים יותר מהיהדות ,ונותנת להן זכויות בהלכה יותר מהגבר .

http://akadamya.fav.co.il/

(תחת כותרת 'מוסר ומשפט' ,'מעמד האישה ביהדות ')

...............

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2466226&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא רוצה לחפור בעניין זכויות האישה.

עשיתי זאת בעבר ואני יכול לומר בביטחון שיש שלילת זכויות בסיסיות מנשים.

וההסברים שרוני הפנה אליהם הם לא יותר ממריחת שוקולד על חרא והצגת הדברים כמתוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים כלליים:

1. אני חושב שיש להפריד הפרדה מוחלטת בין יהדות/תורה - למעשים והתנהגות של אנשים מסויימים. אי אפשר להסתכל על חרדי שלא עובד ולומר החרדים פרזיטים (מאידאל), כמו שאי אפשר להסתכל על חילוני אנס ולומר החילונים אנסים (מאידאל). (או הפוך. אל תתפסו אותי במילה)

2. צריך להבין שאדם הוא אדם, ולכולם כולל כולם יש יצרים, תאוות, ומידות רעות. (כולל רבנים, וכולל שופטים ושרים). הטעות בחינוך ובתפיסה היא שחושבים שאדם צריך להיות מושלם. אם הוא היה מושלם הוא לא היה אדם. התפיסה הנכונה היא לדעת שיש לי מידות רעות ואי יושר, ולהשתדל לתקן את זה. להשתדל להתקדם יום יום בתור אדם. ולהבין שכל יום שאני נהייה יותר טוב, (כאדם) - הצלחתי. התפקיד שלנו הוא לא להיות מושלמים. זה בלתי אפשרי.

3. צריך לחפש דרך (דרך של עבודה, לא של חוכמות באוויר) שתגרום לי להתקדם כל יום. בתור אדם, יהודי, חבר, בעל, אבא, בן, וכו'...

4. אני חושב שזאת הכוונה שהיהודים הם העם הנבחר. הם לא נבחרים מצד זה שעכשיו הם יותר טובים מכולם (כמו שנוטים לחשוב). הם נבחרו לעבוד קשה. לייצג את בורא עולם. לתקן את עולם. להביא אור, שמחה, אמת, וכו'... לכל העמים. ולכן בתור יהודים האחריות שלנו גדולה. ואני חושב שכולם מבינים את זה (אם לא במודע - בתת מודע). ראו את הכרזות המבישות בנתב"ג. "שגרירים..." איפה שהוא יש פספוס גדול של הנקודה הזו. במקום שכל אחד יחשוב מה הוא מייצג, איך הוא אמור להתנהג, ולהשתפר, כולם עסוקים כל הזמן בלהטיל רפש ולכלוך אחד על השני.

5. הבהרה חשובה: אם אני ארמוס את החילונים/חרדים/דתיים/ימנים/שמאלנים/ערבים/כל מי שלא חושב כמוני - אני לא אהיה אדם טוב יותר. זו אשליה. רק הרגשה. אבל זה יותר קל. בשביל מה לי להתאמץ ולעלות אם אני יכול להנמיך את כולם בקלות ולהרגיש יותר גבוה? (תסתכלו קצת בפוליטיקה. כל אחד שרוצה להתקדם מתחיל לפתוח פה ותיקים על השני). שמעתי פעם שלפי היהדות שררה זה עול. לא זכות. אדם שמייצג ציבור אמור להיות עבד של הציבור. להרגיש כזה, לתפקד ככזה, ולראות רק את טובת הציבור. - ומה קורה היום? מנצלים את הציבור לצרכיהם.

בקיצור, אני בד"כ לא מתערב בפוליטיקה, דת, ימנים שמאלנים, וכו'... מהסיבה הזו. (זה לא שאין לי דעות ברורות)

ורציתי להזכיר לעצמי את הדבר הזה.

יום נפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• לרפורמים ולקונסרבטיבים אין הם זרמים ביהדות שכן לא כל מי שצועק אני זרם יקבל הכרה כזו, קבוצות אלה הינן זרמים בכל ים שלא יהיה מלבד היהדות שכן זרם ביהדות חייב לקבל את שלשה עשר עיקרי האמונה על קרבם ועל כרעיהם כולל תורה שבעל פה משמים ומי שלא מקבל זאת אינו זרם ביהדות.

מי קבע את אותו הכלל ?

אני יכול רק לנחש, מעצם בורותי בנושא, שהזרם האורטודוקסי היכנשהו קבע זאת.

הרי הבעיה בדת ,בכל דת, שאינה דבר אמפירי. גם החוקים ,למעשה ,נקבעו ע"י אנשים שניכסו לעצמם את הזכות לקבוע מיהו יהודי.

עושה רושם שכולכם צודקים, כל אחד לפי האמונה או חוסר האמונה שלו.

הבעיה שכל אחד מנסה לשמר את דרכו וכל שינוי או סיכוי מרוחק לשינוי גורם לחשש ולקיצוניות ולכפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטישמיות היא שנאת אדם כיוון שהוא יהודי.

זה... לא נכון. כלומר, זה לא פוסל במאומה ממה שאמרת, אבל אתם פשוט משתמשים במושג הלא נכון כאן. המשמעות נשארת בעינה, אבל יהודי הוא לאו דווקא שמי ושמי הוא לאו דווקא יהודי. אנטישמיות זה שנאת הגזע השמי.

שוב, זה פחות או יותר קונטקסט בלבד, אבל אני חושב שכדאי שנפסיק לעשות את הבילבול הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים כלליים:

1. אני חושב שיש להפריד הפרדה מוחלטת בין יהדות/תורה - למעשים והתנהגות של אנשים מסויימים. אי אפשר להסתכל על חרדי שלא עובד ולומר החרדים פרזיטים (מאידאל), כמו שאי אפשר להסתכל על חילוני אנס ולומר החילונים אנסים (מאידאל). (או הפוך. אל תתפסו אותי במילה)

2. צריך להבין שאדם הוא אדם, ולכולם כולל כולם יש יצרים, תאוות, ומידות רעות. (כולל רבנים, וכולל שופטים ושרים). הטעות בחינוך ובתפיסה היא שחושבים שאדם צריך להיות מושלם. אם הוא היה מושלם הוא לא היה אדם. התפיסה הנכונה היא לדעת שיש לי מידות רעות ואי יושר, ולהשתדל לתקן את זה. להשתדל להתקדם יום יום בתור אדם. ולהבין שכל יום שאני נהייה יותר טוב, (כאדם) - הצלחתי. התפקיד שלנו הוא לא להיות מושלמים. זה בלתי אפשרי.

3. צריך לחפש דרך (דרך של עבודה, לא של חוכמות באוויר) שתגרום לי להתקדם כל יום. בתור אדם, יהודי, חבר, בעל, אבא, בן, וכו'...

4. אני חושב שזאת הכוונה שהיהודים הם העם הנבחר. הם לא נבחרים מצד זה שעכשיו הם יותר טובים מכולם (כמו שנוטים לחשוב). הם נבחרו לעבוד קשה. לייצג את בורא עולם. לתקן את עולם. להביא אור, שמחה, אמת, וכו'... לכל העמים. ולכן בתור יהודים האחריות שלנו גדולה. ואני חושב שכולם מבינים את זה (אם לא במודע - בתת מודע). ראו את הכרזות המבישות בנתב"ג. "שגרירים..." איפה שהוא יש פספוס גדול של הנקודה הזו. במקום שכל אחד יחשוב מה הוא מייצג, איך הוא אמור להתנהג, ולהשתפר, כולם עסוקים כל הזמן בלהטיל רפש ולכלוך אחד על השני.

5. הבהרה חשובה: אם אני ארמוס את החילונים/חרדים/דתיים/ימנים/שמאלנים/ערבים/כל מי שלא חושב כמוני - אני לא אהיה אדם טוב יותר. זו אשליה. רק הרגשה. אבל זה יותר קל. בשביל מה לי להתאמץ ולעלות אם אני יכול להנמיך את כולם בקלות ולהרגיש יותר גבוה? (תסתכלו קצת בפוליטיקה. כל אחד שרוצה להתקדם מתחיל לפתוח פה ותיקים על השני). שמעתי פעם שלפי היהדות שררה זה עול. לא זכות. אדם שמייצג ציבור אמור להיות עבד של הציבור. להרגיש כזה, לתפקד ככזה, ולראות רק את טובת הציבור. - ומה קורה היום? מנצלים את הציבור לצרכיהם.

בקיצור, אני בד"כ לא מתערב בפוליטיקה, דת, ימנים שמאלנים, וכו'... מהסיבה הזו. (זה לא שאין לי דעות ברורות)

ורציתי להזכיר לעצמי את הדבר הזה.

יום נפלא.

+1,בדיוק מה שאני חושב.

רק אוסיף שביהדות אם אתה קונה עבד עברי,אתה בעצם "עבד שלו" ואתה צריך לספק לו את אותם תנאים כמו שלך,כך ש"עבד עברי" זה בעצם סוג של עובד,לא עבד.

כך צריך להיות עם מנהיגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי קבע את אותו הכלל ?

אני יכול רק לנחש, מעצם בורותי בנושא, שהזרם האורטודוקסי היכנשהו קבע זאת.

הרי הבעיה בדת ,בכל דת, שאינה דבר אמפירי. גם החוקים ,למעשה ,נקבעו ע"י אנשים שניכסו לעצמם את הזכות לקבוע מיהו יהודי.

עושה רושם שכולכם צודקים, כל אחד לפי האמונה או חוסר האמונה שלו.

הבעיה שכל אחד מנסה לשמר את דרכו וכל שינוי או סיכוי מרוחק לשינוי גורם לחשש ולקיצוניות ולכפיה.

רפורמים זאת תנועה שקמה בערך לפני 200 שנה וביטלה יסודות מהיהדות לדורותיה ואת המסורה.

הכללים נלמדים על פי אותה תורה. תזמין לפה רפורמי ( בעבר היה ) ותוכל לראות איך אני מקשה עליו. כמובן אדם שנולד בתוך קבוצה זאת דינו 'כתינוק שנשבה' -זאת אומרת לא אשם כיוון שגדל מתוכם ולא היה לו את הזכות לגדול על ברכי היהדות ( אותו דבר חילוני ) .

בכל תרי"ג מצוות אין את המושג מיהו יהודי, אף פעם בהיסטוריה לא היה קושיה בדבר. מי אמר שהם לא יהודים? אמרתי שזאת לא יהדות - יש הבדל.

הנצרות גם התחילה על ידי כת של קבוצה קטנה של יהודים ( שכמובן שמרה על המצוות ותורה ) אחר-כך זה התגלגל עד להיום- ביטול המצוות ,משלוש קדוש וכו' שהם כפירה ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

רוני, תינוק שנולד למשפחה רפורמית הוא לא "שבוי". אדם שבוחר ללכת אחרי הרב הרפורמי ולא האורתודוקסי הוא יהודי מאמין בדיוק כמוך.

אם אדם מאמין ביהדות אך בוחר ללכת לזרם הרפורמי הוא יהודי מאמין בדיוק כמוך, אם לא יותר. זה שכמה רבנים אורתודוקסים לא מכירים בהם וחושבים שהם לא יהודים טובים זו בעיה שלהם, רק שלהם ושל אף אחד מלבדם. צא מהחור שאתה חי בו בבקשה.

זה... לא נכון. כלומר, זה לא פוסל במאומה ממה שאמרת, אבל אתם פשוט משתמשים במושג הלא נכון כאן. המשמעות נשארת בעינה, אבל יהודי הוא לאו דווקא שמי ושמי הוא לאו דווקא יהודי. אנטישמיות זה שנאת הגזע השמי.

שוב, זה פחות או יותר קונטקסט בלבד, אבל אני חושב שכדאי שנפסיק לעשות את הבילבול הזה.

ברמת העיקרון שאתה צודק, אבל אניטישמיות זה מילה נרדפת לשנאת יהודים היום, אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב. מצד אחד אתה אומר בחר מצד אחר נולד. מי שנולד יש לו דין של תינוק שנשבה. ( זה לא באמת שנשבה, אלא אותו דין ) .

איך אנשים מהפכים את היוצרות, זה ההפך ,בא לטובת אותו אדם- זה מתחשב בו- שהוא לא אשם שגדל שם ולא היה לו זכות בחירה.

מי אתה שתדבר? אתה בכלל מכיר את יהדותך? שאתה משווה לי את הרפורמים

כזרם יהודי. אנא רד אתה מעץ שעלית עליו. אם היית רפורמי אתה מוזמן להראות לי איך דרכך היא הנכונה ולא ביטלה מסורת של שנים לפני.

בתורה עצמה כתוב שיש סמכות לחכמים של אותו דור, לשמור. וחייב לציית להם ( במהלך ההיסטוריה אלו המתנגדים, הם פשוט נעלמו או נשארו כת בודדת- צדוקים ,קראים וכו' )

יש ליהדות מנגנוני הגנה אחת מהם זה ,זה.( חכמים,סנהדרין ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בגלל שהיהדות מנכסת לעצמה כל מי שאימו יהודיה.

אז התינוק שגודל בבית שאינו אורתודוקסי דתי הוא "שבוי" ע"י ה"אויב".

לעומת זאת אם זה אדם שכן גדל בבית אורתודוקסי דתי ורק מאוחר יותר בחר לחיות בדרך אחרת, הוא סתם כופר בן בליעל שיקח אותו השטן אמן סלע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בגלל שהיהדות מנכסת לעצמה כל מי שאימו יהודיה.

אז התינוק שגודל בבית שאינו אורתודוקסי דתי הוא "שבוי" ע"י ה"אויב".

לעומת זאת אם זה אדם שכן גדל בבית אורתודוקסי דתי ורק מאוחר יותר בחר לחיות בדרך אחרת, הוא סתם כופר בן בליעל שיקח אותו השטן אמן סלע.

עוד פעם,מה שרוני מנסה להגיד זה שיש לו דין של "תינוק שנשבה",לא שהוא באמת "תינוק שנשבה ע"י האוייב".

מה שהדין אומר זה שזה לא אשמתו שהוא אורתודוקסי/חילוני כי ככה גידלו אותו,ולכן הוא לא "חוטה" ו"הולך לגיהנום" וכ"ו.

רוני-זה לא בדיוק המנגנון,המנגנון האמיתי זה דין נביא שקר-כל מי שסותר את התורה הוא כבר לא ב"יהדות" (אבל הוא כן יהודי). בשביל מי שלא מכיר כ"כ את סדר ספרי הקודש-המשנה והגמרא מפרשות את התורה,כך שהם גם נכללות ב"מנגנון".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נמנע מלהביע את דעותי בכוונה, אבל דבר אחד חשוב לי להגיד:

תסכימו איתי שאם יכנס לפורומים האלה אדם שלא פתח בחיים שלו מחשב ולא מבין כלום, ויתחיל להביע דעות על סמך ההיגיון שלו (הבריא כמובן כי הוא עורך דין או דוקטור לפילוסופיה) - זה לא יהיה רציני.

למה? מסיבה מאוד פשוטה. אדם צריך ללמוד נושא לפני שהוא קובע עובדות ומחליט החלטות.

ככל שהנושא יותר מורכב, ויותר מסובך, ויש יותר חומר ללמוד, צריך ללמוד יותר ברצינות, וזה לא יקח יומיים. בטח שלא משיטוט באינטרנט.

כך הדבר לגבי יהדות. אנחנו מדברים על הדת העתיקה ביותר, המורכבת ביותר, בעלת הספרות הגדולה ביותר, האנשים הגדולים ביותר, והעם הכי עתיק בהסטוריה האנושית. צריך קצת ענווה ולימוד.

לא חסרים מקומות שאפשר ללמוד את הדברים.

למי שרוצה לדעת באמת כמובן.

למי שסתם רוצה להתנגח באחרים, או סתם להביע דעתו הלא רלוונטית - שיתעלם ממה שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם,מה שרוני מנסה להגיד זה שיש לו דין של "תינוק שנשבה",לא שהוא באמת "תינוק שנשבה ע"י האוייב".

מה שהדין אומר זה שזה לא אשמתו שהוא אורתודוקסי/חילוני כי ככה גידלו אותו,ולכן הוא לא "חוטה" ו"הולך לגיהנום" וכ"ו.

מה פתאום.

וודאי שהם הולכים לגהינום על פי הדתיים האורתודוקסים.

ברגע שהם עושים בחירה מודעת הם במסלול אקספרס לגהינום על פי הדתייאורטים.

ואנשים כמו רוני כבר ידאגו לומר להם את זה.

תינוק שנשבה הוא כזה שאפשר להמיר חזרה.

ברגע שיש התנגדות וההתנגדות הזאת הבשילה והתחזקה, קדימה למשרפה הם הולכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נמנע מלהביע את דעותי בכוונה, אבל דבר אחד חשוב לי להגיד:

תסכימו איתי שאם יכנס לפורומים האלה אדם שלא פתח בחיים שלו מחשב ולא מבין כלום, ויתחיל להביע דעות על סמך ההיגיון שלו (הבריא כמובן כי הוא עורך דין או דוקטור לפילוסופיה) - זה לא יהיה רציני.

למה? מסיבה מאוד פשוטה. אדם צריך ללמוד נושא לפני שהוא קובע עובדות ומחליט החלטות.

ככל שהנושא יותר מורכב, ויותר מסובך, ויש יותר חומר ללמוד, צריך ללמוד יותר ברצינות, וזה לא יקח יומיים. בטח שלא משיטוט באינטרנט.

כך הדבר לגבי יהדות. אנחנו מדברים על הדת העתיקה ביותר, המורכבת ביותר, בעלת הספרות הגדולה ביותר, האנשים הגדולים ביותר, והעם הכי עתיק בהסטוריה האנושית. צריך קצת ענווה ולימוד.

לא חסרים מקומות שאפשר ללמוד את הדברים.

למי שרוצה לדעת באמת כמובן.

למי שסתם רוצה להתנגח באחרים, או סתם להביע דעתו הלא רלוונטית - שיתעלם ממה שאמרתי.

:xyxthumbs:

מנש.

יש כמה מנגנוני הגנה. וזה אכן אחד מהם. ויש עוד כמו,איסור להוסיף ולקרוע על המצות.אם יקום אדם וינסה לבטל פרשיה אחת מהתפילין ( ( יש 4 כפי שאתה יודע) - זה כבר פסול.

הרפורמים לא מכירים בכלל במשנה כסמכות -זאת אומרת לא מכירים בתורה שבע לפה משמים. אגב לא ניתן לקיים שום מצווה הכתובה בתורה - כי היא כתובה בתימצות ללא פרטים רבים . בכל אופן אני ממליץ על הרב אהרון לוי -מדבר בנושא הזה.

http://www.arachim.org/VideoDetail.asp?MediaID=210

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קורא לחכמים "מנגנון הגנה" כי מה יקרה עם פוסק הדור ישתגע?.

סנהדרין אולי,כי הם היו הקול היחידי והפוסקים היחידים,לא נראה לי שקרה מצב שמשהו מהחכמים שם "השתגע" או משהו דומה,בטח היה להם מנגנון הגנה שנתן רק לאנשים שהיו באמת חכמי העם להיכנס לסנהדרין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...