הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

"איזהו גיבור - הכובש את יצרו"

יצר האדם ( כמובן שלכל אדם יש יצרים לדבר כזה יותר ולאדם אחר לדבר אחר יותר, בקיצר יצר האדם), מי שמצליח לגבור עליו -הוא הגיבור האמיתי( שכן לשנות מידה אחת באדם -זה כל כך קשה ) .

אין כאן הכוונה שאדם יכניס עצמו בכוונה לקושי ואז ינסה להתמודד.

בכל אופן בנושא זה חייב ללמוד אותו יותר . אני אשלח בקרוב יותר פרטים והמעוניין יקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ולמה נח נחשב לצדיק גדול כל כך? בגלל שהוא חי עם חוטאים ובכל זאת שמר על המצוות.

ובכל מקרה, כמו שבכל העולם חרדים מצליחים לחיות על חשבון עצמם אין שום סיבה בעולם שמשהו כאן יפריע להם, חוץ כמובן מהתרבות הפרזיטית שהם פיתחו לעצמם כאן..

אם הם ירצו לעבוד הם יעבדו, לא ירצו לא יעבדו, לא יעבדו? שלא יאכלו :nixweiss: בעיה שלהם.. יעבדו, יאכלו, לא יעבדו, לא יאכלו (כמובן שאני לא מתכוון שמישהו ימות ברעב, אבל היחס לחילוני וחרדי צריך להיות שווה, חילוני שלא רוצה לעבוד בסופו של דבר גם לא יקבל דמי אבטלה)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נח היה צדיק לפי יחס דורו. אם משווים אותו לתקופה אחרת -הוא אינו מוגדר צדיק.

אז זה כמו סדום ועמורה, רק לדוגמה נגיד 99 אחוז שם היו רוצחים גנבים גילוי עריות וכו'.. ורק היה אדם אחד שהיה רק גנב ,זהו. אז לעומת השאר הוא הצדיק שם.

מאוד חבל שלא קוראים בעיון. ברור שהשכר הוא על פי הקושי. לדוגמה: לא דומה אדם מבית חילוני שחזר בתשובה ומתמודד, לעומת אדם שנולד בבית חרדי וכו'. וכו'.. .הכל נמדד על פי כוחותיו של האדם ,על פי הקושי וכן על פי יצרו . אף אדם לא דומה לחברו.

אבל זה דבר שונה לעומת אדם שיעשה בכוונה קשים לעצמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נח היה צדיק לפי יחס דורו. אם משווים אותו לתקופה אחרת -הוא אינו מוגדר צדיק.

זה תלוי את מי אתה שואל, רש"י אמר שאם נח היה חי בתקופת אברהם נח היה נחשב הרבה יותר צדיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כאן ציטטת חלקי, לדוגמה:" אסור להגיב לך", היית צריך טיפה למשיך -כי זה מוסבר מדוע. ( עזוב, אם הכוונות שלך הפעם טובות -אני כך אראה אותן בהמשך ) .

קודם כל אקדים ואומר שאני לא מתכוון להתעלם ממה שרשמת בהמשך הפוסט - אני פשוט אענה על זה מחר, בשעות שבהם אנשים רגילים מתפעלים מחשבים.

אני רק רוצה להגיב על זה ספציפית:

לא ציטטתי ולא התייחסתי להמשך, כי לא מצאתי את זה ראוי להכניס וויכוח אישי ישן לתוך הדיון. אני לא חושב שלמישהו יש תועלת בהתנצחות שלנו לגבי מי אמר מה ומי סילף מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני אגיד לך את האמת ,אני בכלל לא מעוניין להגיב לך. אני לא רואה בך אדם שבאמת מעוניין לשמוע ולהכיר, וזה עוד מהנושא האחר "לאתאיסטים הרציניים ביינינו" לגבי דרך כתבתך לדבריי ,פרטים אישיים ויחוס דברים שמעולם לא כתבתי, פשוט דבר שאינך יכול ללמוד לדון לבדוק -אז זה המצב. הרי באבולוציה אני יכול להגיד אותם דברים לגביך, אתה לא מדען וחבל להכנס לנושא עמוק כזה וכו'..,אז שם כמובן לא התייחסתי . אל תקח את זה אישי , הרי זאת זכותי ) רוצה ללמוד ידע יהודי, מעוניין לשמוע דעה חרדית -אתה יכול לפנות לכאלה.

זה תלוי את מי אתה שואל, רש"י אמר שאם נח היה חי בתקופת אברהם נח היה נחשב הרבה יותר צדיק.

רש"י הביא את זה מהתלמוד ,2 סברות. אחד שנח היה יותר ובשנייה שלא היה נחשב לכולם אם היה בדורו של אברהם.. אחר -כך מפרשים אחרים מביאים מפסוקים שונים ( מעבר לפסוק "ונח צדיק תמים היה בדורותיו" )-המראים שנח לעומת אברהם זאת צדקות ברמה שונה לחלוטין (אברהם יותר ).

בכל אופן .מקרה זה לא רלוונטי. נח נולד לתוך מציאות כזאת ( כמו שאדם חילוני התחזק וחזר בתשובה ). היהדות לא מעודדת שאדם יכניס את עצמו לנסיונות. חרדי לא צריך ללכת למועדוןן חשפנות ,ויאלהה נתמודד :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך את האמת, אני בכלל לא מעוניין בידע יהודי.

רוצה ללמוד ידע מדעי ושימושי ? דעה שמבוססת על המציאות ולא על רעיונות מיושנים ואובססיה בפירוש הסתום ? אתה יכול לזרוק את ההתעסקות עם פסוקים פרהיסטורים לפח ולהתחיל להסתכל על המציאות מסביבך וללמוד כל מה שאפשר ממנה.

ביי ביי יהדות. :hi:

שלום מציאות. :xyxthumbs:

ברוכים הבאים למאה ה21. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להזכירכם,זהו לא דיון דת ואמונה,הדיון עוסק בסיפור עם הרב דב ליאור.

אני חייב להגיד שהכותב עד עכשיו לא דיבר,עכשיו הוא הגיב:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4090655,00.html

אני חייב להגיד שמה שהוא אמר פתאום פתח לי את העיניים-מה שהוא דיבר בקשר ל"להרוג ילדי גויים" זה במקרה כמו הירושימה,שם היה 2 אפשרויות-פלישה ליפן עם מאות-אלפי הרוגים אמריקאים ומנגד הרג אזרחים יפנים.

הוא אמר עוד משהו חשוב-עם הוא היה יודע שהספר יהיה כ"כ פופולארי,הוא היה מוסיף "הבהרה" יותר גדולה.

אני חייב להגיד שיש לו נקודה בדיון הזה,חבל שהנקודה הזאת מטובלת בשנאה כלפי מוסדות המדינה השונים,בגלל שהם "לא ע"פ דעת תורה" (ואת האמת? לפעמים אני חושב שטוב שכך,יש דברים שצריכים להיפטר ע"י המוסר האנושי).

בכ"מ,את שאר הדברים שהוא אמר אני די נגד,זה ש"צה"ל יתבסס על מוסר התורה" ו"מערכת המשפט לא בסדר". זה בפרוש לא בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש מצחיק שאנשים שמעולם לא שירתו בצבא והחזיקו אומרים לצה"ל איך הוא צריך להלחם.

+1

חשוב להדגיש את הנקודה הזאת,שפתאום לא יחשבו שדעותיו הקיצוניות והפופוליסטיות נאמרות מידע...

VIC07-עדיין,אתה (לצורך הדוגמא חרדי שלא שירת בצבא) היית אומר לחייל בסיירת מטכ"ל שאחוות הלוחמים שלהם לא טובה,ועדיף שהם כולם ישנו באותו חדר? זה חוצפה מטורפת.

חוץ מזה,לא מדובגר על הספר-מדובר על הצהרה שהוא נתן היום מחוץ למסגרת הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC07-עדיין,אתה (לצורך הדוגמא חרדי שלא שירת בצבא) היית אומר לחייל בסיירת מטכ"ל שאחוות הלוחמים שלהם לא טובה,ועדיף שהם כולם ישנו באותו חדר? זה חוצפה מטורפת.

האם כל פסיכולוג המטפל בחייל עם פוסט-טראומה צריך להיות בהכרח יוצא קרבי לטעמך? חוץ מזה, הם לא פנו ל"חיילים מסיירת מטכ"ל". למעשה, הם לא פנו לאף אחד - מי שאינו דתי מלכתחילה לא מגלה שום עניין בספרים שכאלה, ואילו מי שכן דתי עשוי להתעניין מה עמדת התורה\הלכה\רבנים\וואטאבר בנוגע לאזרחי אוייב הנהרגים תוך כדי פעולה צבאית, למשל, ולפנות לספר שכזה ביוזמתו.

אגב, הפרקליטות הצבאית (והאזרחית) מתערבת כל שני וחמישי במקרים בהם חיילי צה"ל ביצעו פעולות "לא כשרות" מסויימות שאיש שלא היה במקומם לא יבין. האם גם להם תגיד "תסתמו, אתם לא יודעים על מה אתם מדברים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס את הנקודה,אם כל הפרקליטות לא הייתה עושה 3 שנים קבע,היה להם זכות לשפוט חיילי צה"ל? אותו דבר,אתה לא יכול לשפוט מערכת שאתה בניגוד לחוק,לא נכנסת אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...