הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

כיום אין סנהדרין. חכמים גדולי ישראל - חובה לציית. כך מכוון גם מהפסוקים.

אני מדבר עם אדם דתי ,אתה . הרי מי הוא סומך "ידו" על הכתיבה לתורה? ( הבורא ) . ואם הוא כתב את זה- אז הוא יודע - הוא צופה בכל הדורות.

וזה לא משנה אם החכם טועה או לא.

(הבורא סמך את ידו על החכמים שבכל דור -אנשים הבקיאים בתורה וכו. אז על מי יסמוך? על הטיפשים) זה הצווי. ועד כה מי שהלך עם החכמים -שרד.

(בסוף הדף ,

האם המצוות נצחיות ושייכות לכל דור ודור?

)

http://www.haemet.net/articles/faq/questions_and_answers.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני, השנאה כלפי מי שאינו אורתודוקסי והמחשבה שהוא פשוט לא יהודי זה גזענות, לא פחות ולא יותר. תסובב את זה כמה שאתה רוצה, תכבס את זה כמה שאתה רוצה, זה חוסר קבלה של השונה כי הוא לא מסכים עם דרכם של אורתודוקסים שניכסו לעצמם את היהדות ורק הם יודעים מה ומיהו יהודי.

לא צריך להיות מבין גדול בדת, צריך רק להבין שכל אחד יכול להאמין כדרכו ואם אדם לא מסכים עם משהו שכמה רבנים גדולים (ברצינות, לא בציניות) כתבו לפני כמה מאות או אלפי שנים לא הופך אותו לפחות יהודי או פחות מאמין ממך או מכל אורתודוקסי אחר.

אל תסכים עם זה, זבש"ך. אני לא מבין גדול ביהדות, אני מודה. מעולם לא למדתי את הנושאים האלה בצורה מסודרת. אבל אני מוכן לקבל את השונה ממני, מה שאתה לא מוכן לעשות. עכשיו בטח תגיב שאני לא מבין ולא יודע ולא פה ולא שם, אתה יודע מה אני שם על זה. רפורמים הם יהודים כמוך וכמוני ומאמינים כמוך וכמוני, ומקומם בגן עדן מובטח בדיוק כמו של כמה רבנים אורתודוקסים, ותינוק רפורמי אינו כביכול שבוי אלא תינוק שנולד למשפחה שמאמינה אך מקיימת את האמונה בצורה שונה. זוהי זכותה המלאה והיא לא פחות מאמינה ממשפחה שהאבא שלה יושב כל היום בישיבה, האמא לובשת בגדים שלא מראים כלום מעבר לפרצופה וכפות ידיה ומולידים 10 ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כתב כאן מישהו קודם?

אני נמנע מלהביע את דעותי בכוונה, אבל דבר אחד חשוב לי להגיד:

תסכימו איתי שאם יכנס לפורומים האלה אדם שלא פתח בחיים שלו מחשב ולא מבין כלום, ויתחיל להביע דעות על סמך ההיגיון שלו (הבריא כמובן כי הוא עורך דין או דוקטור לפילוסופיה) - זה לא יהיה רציני.

למה? מסיבה מאוד פשוטה. אדם צריך ללמוד נושא לפני שהוא קובע עובדות ומחליט החלטות.

ככל שהנושא יותר מורכב, ויותר מסובך, ויש יותר חומר ללמוד, צריך ללמוד יותר ברצינות, וזה לא יקח יומיים. בטח שלא משיטוט באינטרנט.

כך הדבר לגבי יהדות. אנחנו מדברים על הדת העתיקה ביותר, המורכבת ביותר, בעלת הספרות הגדולה ביותר, האנשים הגדולים ביותר, והעם הכי עתיק בהסטוריה האנושית. צריך קצת ענווה ולימוד.

לא חסרים מקומות שאפשר ללמוד את הדברים.

למי שרוצה לדעת באמת כמובן.

למי שסתם רוצה להתנגח באחרים, או סתם להביע דעתו הלא רלוונטית - שיתעלם ממה שאמרתי.

..................

אף אחד לא אמר שהם לא יהודים. אלא זה לא יהדות. אז מה כל מי שיקום ויחליט יום אחד לעשות לעצמו זרם -יקבלו אותו. אדוני תלמד את החומר ואז תגיע למסקנה.

אם יקבלו את הרפורמים כזרם ( כי הם לא )-אז זה ישבש את כל המסורה- אנשים יתחילו ללכת לשם .

אז שוב, אף אחד לא אמר שהם לא יהודים, אף אחד לא דן אותם (אלו שנולדו )-. אבל כמובן לאדם החובה לבדוק ולברר -ככה שהוא לא פטור בכלום . אותו דבר אדם חילוני, יש לו הזדמניות להכיר את יהדותו- ואם ישר פוסל וזה לא מזיז לו -הוא יתן על זה את הדין.

רצוי שתלמד גם מזה מושגי גהנום וגן עדן. ולמה זה נועד ומה יש מעבר וכוק. תורה שלמה. אדם צריך ללימוד כך: שלומד את החומר ויש לו לאן לפנות כשיש שאלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה לא משנה אם החכם טועה או לא.

(הבורא סמך את ידו על החכמים שבכל דור -אנשים הבקיאים בתורה וכו. אז על מי יסמוך? על הטיפשים) זה הצווי. ועד כה מי שהלך עם החכמים -שרד.

עד כה מי שהלך עם החכמים שרד את זעם אלוהים.

ומי שלא... אלוהים יעניש אותו בחייו ובמותו הכופר בן זומה יציר השטן ומשרתו שישרף באש השינאה אמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב יקירי !

לבדלים בין גזעים אין שום קשר לגזענות.

הנסיון לעשות את כולם אותו דבר - הרס את העולם והחברה האנושית. תסתכל סביבך.

ונתחיל מההבדלים בין גברים ונשים. הבדלים פיסיולוגיים ,נפשיים, תהליכי חשיבה ועוד. מישהו חולק על זה? זה פשע עצום להשוות גבר ואישה. וזה לא קשור למי יותר טוב !!!! אישה יכולה לעשות דברים שגברים לא, וגברים יכולים לעשות דברים שנשים לא. ושוב, לנסות "להשוות" בניהם זה פשע כלפי 2 הצדדים.

גם בתוך עם , יש הבדלים בין כהנים, לויים, וישראלים. ושוב - זה לא קשור למי יותר טוב !!! יש תכונות נפשיות שונות בניהם (דקות עד מאוד! כגון, חסד דין וכו'...) וגם המדע גילה שיש גן מיוחד לכהנים.

בין עם לגויים - בוודאי שיש הבדל. ושוב זה לא קשור למי יותר טוב !!!! כמו שכתבתי מקודם, לעם יש אחריות גדולה יותר. גוי יכול להיות מושלם ולזכות לכל הטוב שבעולם אם ישמור 7 מצוות פשוטות. יהודי לא. יש לו תפקיד אחר ואחריות גדולה יותר.

מה זה קשור לגזענות? גם בין הגויים יש עמים שונים עם נטיות שונות, כוחות אחרים, והבדלים.

תפסיקו כבר לקרוא לכל דבר בשם גזענות. זה מצחיק. אני אתן דוגמא קטנה: תן לגבר להשאר עם הילדים 5 שעות רצוף. אתה יודע מה יקרה לו? (בפנים. גם אם הוא לא יחצין את זה?) למה אישה יכולה להיות יום יום עם הילדים? כי הטבע שלה שונה.

וכמו שאמרתי, יש הרבה הרבה מה ללמוד. ובקשר לזה, אוסיף עוד משהו. אל תלמד מכל מי שיש לו כיפה על הראש. תלמד מאנשים שלמדו.

ועוד משהו קטן - מי ששונא - אל תלמד ממנו. הוא כנראה מונע מרגשות נמוכים. אני לא מכיר היתר לשנוא, בטח שלא יהודי. (למעט מקרים חריגים מאוד - שאני לא בטוח שקיימים בדורנו, וגם זה לא לשנוא את האדם עצמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחליט שיש הבדל בין גברים לנשים על הבסיס הפיזיולוגי.

ואז אתה קובע תבניות פסיכולוגיות אישיות וחברתיות שמגבילות ומעודדות באופן מלאכותי וסלקטיבי את שני המינים לחיוב ולשלילה.

והתוצאה היא אנשים צבועים ומזויפים שמוגבלים בנפשם בשיכלם וביכולתם.

YAY!!! :yelclap: :yelclap: :yelclap::xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:;) ;) ;):screwy: :screwy: :screwy::facepalm: :facepalm: :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

roeesnir, בתור משתתף ותיק ודיון "דת ואמונה", אני חייב לציין שכזה בליל של שטויות, שקרים וגזענות לא ראיתי כבר מזמן - וזה כולל את ההודעות של רוני בדיון הזה. הדבר היחיד הנכון בהודעתך הוא שגברים ונשים שונים מבחינה פיזית, ושההבדלים ההורמונליים עשויים גם לגרור תגובות רגשיות שונות במצבים שונים. שים לב: תגובות רגשיות, אפילו לא דפוסי חשיבה. כל שאר דבריך, ללא יוצא מן הכלל, הם שקר גמור ומוחלט, מסוג הרפש שתשמע מניאו-נאצי ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:roeesnir

אני רק ממליץ לך לא להגיב לאותם אלה שמזלזלים ואינם כותבים עומק כלל ( אלא פרטים אישיים ) .

מסכים עם מה שכתבת -וזה אכן תואם את היהדות גם.

האישה והגבר משלימים אחד את השני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו - איזה קפיצה.

טוב, כנראה אני באמת לא מבין את הראש שלכם, ואתם - רחוקים מלהבין את שלי. (כך נראה לי).

כנראה שזו הסיבה שאני אף פעם לא נכנס לפורום "דת ואמונה".

אין לי זמן לריב. גם ככה כל אחד ישאר בדעתו. (מראש כמובן)

להתראות חברה, בפורומים שלשמם אני נכנס לאתר הזה. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזרם יהודי. אנא רד אתה מעץ שעלית עליו. אם היית רפורמי אתה מוזמן להראות לי איך דרכך היא הנכונה ולא ביטלה מסורת של שנים לפני.

זאת הנקודה... למה הדרך האורתודוקסית היא ה"נכונה"

משום מה הם לקחו לעצמם בלעדיות על הדת היהודית... אני יהודי, אבל האמונה שלי היא לא אורתודוקסית

איכשהו הנצרות מצליחה לחיות עם הכל הפילוג שיש בה מבלי שזרם אחד מבטל את השני, אצלנו זה לא קורה... או שאתה אורתודוקסי או שאתה לא יהודי.

לגבי הנצרות... ישו היה יהודי ומת יהודי, אין לו שום קשר בפועל לנצרות חוץ מהעובדה שהיא משתמשת בו.

הנצרות נוצרה בצורה הנוכחית שלה ב1600~1400 (לא זוכר שנה מדויקת) שבשנה הזאת הייתה ועידה ענקית של ראשי הנצרות שקבעו את עיקרי הנצרות כפי שהיא היום

מה שטוב אצלהם הוא העובדה שיש "ראש" לפחות בנצרות הקתולית

רוני,

מה שכולם מסכימים הוא שהתנך זה הספר המרכזי ביהדות... כל ספר אחר הוא ספר שמרחיב את הנושא שנכתב על ידי רב כזה או אחר

למה לעזזל חייבים ללכת אחריהם? חופש הדעה עד כדי מוגבל בדת לפי איך שאתה רואה אותה שכל סטיה נחשבת לחילול קודש אצלך?

סנהדרין אין לנו

יש לנו הרבה רבנים של אחד חושב שהוא פוסק הדור מטעמו, לחלק יש יותר תומכים לחלק פחות, כל הרעיון הוא שאין לך גוף שיקבע לך מי הוא ה"אחראי"

אני דובק ב2 אמיתות פשוטות

1. איש אמונתו יחיה

2. אני יהודי, נולדי יהודי ואני אמות יהודי... איש לא יגיד לי איך להיות יהודי ויקבע שאני לא יהודי לפי דעתו הצרה והמוגבלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי חייב להתערב.

מאיפה המצאת את המשפט הזה?

"וצדיק באמונתו יחיה" (חבקוק ב' ד')

אני לא המצאתי, אני גם לא לקחתי אותו ושיניתי

אני פשוט מאמין שאמונתו של האחר איננה קשורה לשלי ושלי לשלהם, אני לא מכריח איש להאמין בX ולכן גם מצפה שאיש לא יכריח אותי להאמין בY

אתה רוצה להגיד לי שרק צדיקים יכולים להחליט על האמונה שלהם?

אם כך אני מגדיר את עצמי כצדיק (אני ההפך המוחלט, אבל בעיני לפי דבריך אני מגדיר את עצמי כצדיק) בשביל "לאפשר" לעצמי להחליט בעצמי על האמונה שלי

מסתבר שלהיות אדם עם מוח פעיל ורצון משלו לא מספיק בשביל זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי חייב להתערב.

מאיפה המצאת את המשפט הזה?

"וצדיק באמונתו יחיה" (חבקוק ב' ד')

הביטוי הוא פרפרזה על המשפט הזה - נכון. אך מעבר לכך, אין קשר ביניהם והמשפט מיועד להדגיש את העיקרון של פלורליזם - כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה (בלי לפגוע באחרים - ברמת ההגיוני כמובן) ובאיזה אמונה שהוא רוצה. אם אתה לא מסכים עם זה אתה לא מסכים עם אחד העקרונות החשובים ביותר של הדמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...