הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

מצטער על הבלבול בזיהוי. לצערי, דבריך אינם נתמכים ע"י לא מעט אנשים משני הצדדים - אני מכיר די והותר שמאלנים שאומרים בפה מלא שאריאל צריכה להיות "מוחזרת" לערבים ואינה חלק מישראל...

מדובר על גורמי שמאל קיצוניים. הם אלה שנשמעים בתקשורת אך הם אינם מהווים את דעת הרוב במדינת (וטוב מאוד שכך).

והפלסטינאים? הם לא מקבלים לא רק שמקומות כמו אריאל יישארו בידי , אלא אפילו את הרעיון שמשהו בכלל בין הירדן לים יוגדר כישראלי. החמאס אומר בגלוי שהדרישה היא לקבל את כלל שטחי מדינת למרותם, הפתח נוהג בלשון חלקלקה יותר אך גם הוא מודה (בערבית) שהקמת "מדינת פלסטין" בשטחים (כל השטחים, כמובן) היא לא סוף פסוק מבחינתם.

בהסכמים הקיימים הנושא הזה סגור בצורה חד משמעית ככה שאין על זה ויכוח. הטעות הגדולה (או הגאונות שלהם, תסתכל על זה מאיזה צד שאתה רוצה) הייתה להקים ממשלת "אחדות", כיוון שהם יודעים שישראל לעולם לא תדבר עם החמאס (ובצדק). הטעות הגדולה של ממשלת נתניהו הייתה לא להסכים להמשך ההקפאה בחודשיים נוספים, שכן אז הוא יכל לומר שאנחנו באנו לקראתם אבל הם לא עשו עם זה דבר. זה לא שחודשיים באמת היו משנים משהו אבל פוליטיקה כמו פוליטיקה היא מחשבה על התחת שלך כרגע, לא על ההשלכות על המדינה בעוד כמה חודשים או שנים :)

יואב, אתה בנאדם אינטיליגנטי ועד כמה שאני רואה לא שטוף-מוח כמו חלק מהשמאלנים שאני מכיר, שממש לא נותנים למציאות לבלבל אותם. אנא, פקח כבר את העיניים ותסתכל סביב.

אני מניח שזו מחמאה, אך דעותיי מבוססות על "פקיחת העיניים" שלי ועל המציאות שאני רואה, שאגב ממש לא קשורה רק לפלסטינים אלא לדברים נוספים הקשורים במדינה הזאת שהם לא פחות חשובים. לפי השקפת עולמי בעיות הפנים של המדינה הזאת יגמרו אותה הרבה יותר מהר מאשר הפלסטינים, כולל ההתחייסות ל"בעיית" ערביי . למעשה, הנושא שעלה פה לדעתי הוא הדבר הראשון שיגמור את מדינת ישראל - אי הסכמת גורמים יהודיים "ציוניים" לקבל את החלטות ממשלת ישראל ונציגיה (ובכללם משטרת ישראל) והעמדתם מעל החוק, ואוזלת היד של משטרת ישראל שבמקום לכלוא את הרב ל-24 שעות ולהגיש נגדו כתב אישום על שיבוש הליכי חקירה (ללא שום קשר לשאלה אם זה היה מוצדק או לא, אדם המוזמן להתייצב לחקירה במשטרת ישראל חייב להתייצב שם ולא משנה אם הוא רב או הומלס) או כל הליך חוקי אחר שהם יכולים להפעיל נגדו, הם משחררים אותו אחרי שעת חקירה ולא יורים כדורי גומי לרגלי המפגינים שחוסמים חלק מהדרכים הראשיות בארץ ללא אישור הפגנה מהמשטרה ותוך התעמתות עם שוטרים, וזה בכלל בלי לדבר על ניסיון פריצה לבית המשפט העליון שם צריך להיות הרבה יותר אלימים כלפי הפורעים (שכן בית המשפט העליון, בדיוק כמו הכנסת ומשרדי הממשלה, הוא אחד מיסודות הדמוקרטיה של ישראל). חוסר היכולת והרצון של המשטרה לצאת בהצהרה שאומרת שהם חזקים מהדתיים ואף אחד לא יכול לעשות פה מה שהוא רוצה (ואגב, לא רק נגדם, זה תקף לכל פורע חוק אחר ללא קשר לדתו) תוביל לחורבן מדינת ישראל הרבה לפני שהפלסטינים יעשו זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מנש, אני חושב שבגלל שאתה לא חילוני ולא חרדי, אתה בכלל לא יכול להבין את העניין הזה.

(בלי לפגוע כמובן, אני מכבד כל אחד)

הציבור ה"דתי לאומי" לא בדיוק מוצא את עצמו, ולא סגור לאן הוא שייך.

איך אומרים - מנסים לפסוח על שני הסעיפים.

לא כ"כ סגורים למי הם כפופים, למדינה או לתורה.

יותר קל להבין חילוני, או חרדי שאומרים - זה הדבר שאני מאמין בו, ולו אני כפוף. כל מה שמתנגש בזה, עף הצידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

roeesnir

מסכים. אבל על הדרך הרבה דברים הוא גם צודק במה שהשיב לVIC07 .

אבל הוא לא מבין למשל: בתורה כתוב "ולא תתרו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זנים אחריהם...."

נכון לא כתוב אוטובוס וגם לא כתוב חללית ( בעתיד ;) ) וכו'.. .יש עיקרון בסיסי. החרדים רואים שבאוטובוס יש בעיה של שמירת צניעות ויש התקלות בין נשים לגברים בעמידה. אז בשביל שמירת המצווה, ישנה חלוקה. וזה לא נגד נשים, הכל מתנהל אותו דבר גם על גברים, אם גבר ישב בצד של הנשים- גם אליו יפנו. פשוט כל המקרים עם נשים -זה נותן יותר כותרת צעקנית .

יש גם כיפות סרוגות -שהם חזקים מאוד ומקפדים -ממש כמו חרדים (רק התהלות עם המדינה קצת שונה ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמישהו יסביר לי משהו, כי אני מתקשה להבין בעצמי:

איך מישהו יכול להצדיק את הרב? המשטרה ביקשה אותו לבוא לתחנה לענות על שאלות, הוא לא בא בכוחות עצמו אז המשטרה באה אליו. איזה חלק לא הוגן כאן בדיוק?

שמעתי אותו בטלויזיה, הבנאדם הוא יצור מוזר. ההגנה שלו היא "אני לא אשם בשום דבר ולא עשיתי כלום, בגלל זה אני לא צריך לענות לבקשות המשטרה". כאילו, אני באמת צריך להסביר מה לא בסדר בזה?

אני לא מבין איך אנשים מעמידים את עצמם כתומכי דמוקרטיה ובו-זמנית תומכים בהשמת רבנים מעל לדמוקרטיה. זה דה-פאקטו מאפיין של משטר טוטליטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A7

זוהי נקודת ההתחלה והסיום של כל האירוע האומלל הזה. "כבוד" הרב היה צריך להזיז את עכוזו הנכבד לתחנת המשטרה ולשטוח שם את טענותיו בפני החוקרים. מכיוון שבחר לא לציית ולעבור על החוק, הרשות האוכפת (המשטרה) עשתה מה שעליה לעשות ועצרה אותו / עכבה אותו לחקירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב... אל תנסה להבין

זה הבעיה עם אנשים (לא דתיים אלא בכלל) נותנים אצבע והם רוצים את כל היד

אפשרו לו להיחקר בבית, אפשרו לו לבוא "בתנאים" שלו לחקירה => סירב => מעצר לחקירה.... גם לקרוא לזה מעצר זה בדיחה, חקירה "כפויה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן?

אני חושב שאם זה היה תלוי ב"כבודו" הוא היה בא. ולאף אחד לא היה איכפת גם אם היו עוצרים אותו ל-5 שנים.

העניין הוא, שלפי התפיסה הם מייצגים משהו אחר. והמשהו הזה (תורה/אמונה/דת/איךשלאתקראולזה) לא מכבודה להיחקר, והיא לא נתונה למרותו של אף אחד.

ולכן גם הציבור זועם.

ולכן זה לא משנה אם באו אליו, הוא בא מעצמו או עשו את זה במייל.

וזו היתה הטענה מלכתחילה. זה עדיין לא ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב... כל נושא שיפתח בנושא הדת יהפוך למשהו אחר בסופו של דבר

אישית? אני יהודי, אוהב את היהדות(הדת)... שונא המצב שהיהדות (לא הדת) הדרדרה אליה

אחרי שיצא לי לעבוד בכמה מקומות עם דתיים (מצטער אם אני מכליל אבל זה מה יש, אני אומר מה שאני רואה)

בוא נגיד את זה כך, שבועיים שעבדתי ברבי מאיר בעל הנס גרמו לי להבין את הרפש שבה היהדות נמצאת בה כרגע, ותאמינו ... זה היה רפש, לא לכלוך או כל דבר אחר.

לקחו את הדת ופשוט סובבו אותה בכיוונים שהיא לא הייתה אמורה ללכת אליה, בגלל זה אני מעריך יותר את הזרם הרפורמי (עבדתי עם כמה קבוצות) הם דובקים בדת עצמה ומשנים אותה בהתאם לצרכים שלהם (מישהו הזכיר הצרכים של העם?) ולא כופים אותה על אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן?

אני חושב שאם זה היה תלוי ב"כבודו" הוא היה בא. ולאף אחד לא היה איכפת גם אם היו עוצרים אותו ל-5 שנים.

העניין הוא, שלפי התפיסה הם מייצגים משהו אחר. והמשהו הזה (תורה/אמונה/דת/איךשלאתקראולזה) לא מכבודה להיחקר, והיא לא נתונה למרותו של אף אחד.

ולכן גם הציבור זועם.

ולכן זה לא משנה אם באו אליו, הוא בא מעצמו או עשו את זה במייל.

וזו היתה הטענה מלכתחילה. זה עדיין לא ברור?

זה ברור לכולם, אין ויכוח על זה שהוא לא חושב שהוא צריך להגן על עצמו. זה עדיין לא משנה את העובדה שהוא זומן חקירה, הסכימו לבוא עד אליו והוא עדיין סירב ואז מעצר שלו, כפי שהיה נעשה לכל אדם אשר היה מסרב להגיע להחקר, גרם למהומות מזעזעות.

הטעות מלכתחילה? כבוד הרב נואם אל העם, הוא יכול לשכנע אותו לעשות דברים וזה בדיוק ההבדל בינו לבין איזה ד"ר שונא מאוניברסיטת שקר כלשהו וזה בדיוק למה אותו לוקחים לחקירה ואת הד"ר לא (אם כי צריך לפטר אותו לדעתי). אין כאן משהו נגד הימין, אין כאן שום דבר נגד הדת - יש כאן משהו נגד אדם שמטיף לכאורה לרצח ואת זה בדיוק המשטרה רוצה לחקור. אם זה לא יאה לכבודו זאת בעיה שלו, רק שלו ושל אף אחד אחר מלבדו. כיוון שהוא עדיין חי במדינת הוא יעצר ויובא לחקירה בכפייה, כיוון שלמרות שזה ממש לא נוח לו הוא עדיין נמצא בשטח מדינת ולכן המשטרה רשאית לעצור אותו. אגב, היא יכולה לעשות זאת גם בלי שום סיבה הגיונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

........התורה כפופה לחכמים (כמובן על פי הכללים ),...........

התורה כפופה לחכמים ???????????????.. אלו בדיוק דברי חילול השם והזניית התורה שעושים כל הרבנים

דהיום ורוב שטופי המוח של הדת.

דוגמא מצויינת לטיפשות של הלומי הדת ופקידוניה המזנים את התורה וחיים עליה כאחרון הסרסורים.

הרבנים שכחו מי עובד את מי, ומעמידים עצמם מעל התורה ואת התורה כפופה לחכמים (חלכמים בעיקר בהגדרת עצמם).

הגיע הזמן לזרוק לזבל את הרבנים ותעלוליהם בהמצאות שלהם בדת ולחזור לאלוהים.

אין קשר בין התורה לבין הרבנים. לא רק מעצר אלא גם מאסר רבנים וזריקתם לתא יחד עם אחרוני הפושעים ועם אסירי החמאס השותפים לרצונם להשמדת המדינה אין פגיעה בתורה אלא הצלת התורה מידי המוטאציה שהשתלטה על התורה ועיוותה אותה לצרכי הכוחנות שלה.

באף מדינה בעולם לא היו מעיזים הרבנים לעשות למלכות ולמדינה את אשר הם מעיזים כאן, והטיפשים שרוצים לחיסול המדינה עוזרים ותומכים בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב... כל נושא שיפתח בנושא הדת יהפוך למשהו אחר בסופו של דבר

אישית? אני יהודי, אוהב את היהדות(הדת)... שונא המצב שהיהדות (לא הדת) הדרדרה אליה

אחרי שיצא לי לעבוד בכמה מקומות עם דתיים (מצטער אם אני מכליל אבל זה מה יש, אני אומר מה שאני רואה)

בוא נגיד את זה כך, שבועיים שעבדתי ברבי מאיר בעל הנס גרמו לי להבין את הרפש שבה היהדות נמצאת בה כרגע, ותאמינו ... זה היה רפש, לא לכלוך או כל דבר אחר.

לקחו את הדת ופשוט סובבו אותה בכיוונים שהיא לא הייתה אמורה ללכת אליה, בגלל זה אני מעריך יותר את הזרם הרפורמי (עבדתי עם כמה קבוצות) הם דובקים בדת עצמה ומשנים אותה בהתאם לצרכים שלהם (מישהו הזכיר הצרכים של העם?) ולא כופים אותה על אחרים

זה שעבדת ב"נקודת קיצון" עם מטורפים ברבי מאיר בעל הנס לא אומר כלום,זה כמו שתלך לנוער הגבעות ותסיק מסקנה על כל הדתיים/מתנחלים.

הזרם הרפורמי משנה דברים לפי צורכו,אולי עכשיו זה נראה "רק לתת לנשים להתחזן" אבל בסופו של דבר זה יגיע להתיר ליסוע בשבת ושמותר לאכול בשר וחלב ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנשה, אם תסלח לי - לדעתי זה צריך להיראות בדיוק ככה.

הרי אמונת אמת, כזאת שבנאדם מאמין בה בלב שלם והיא מהווה את מרכז חייו, היא אמונת אמת בלי שום קשר למה שהקיבה שלך מעכלת. זה לא אמור להפריע לך שיש אנשים שאוכלים בשר וחלב, אתה עדיין יכול להקפיד על זה ומי שמאמין באמת גם ככה יודע מה כתוב בתורה, הוא לא צריך איזה רב רפורמי שיגיד לו שזה מותר ויאללה הופ הוא מתחיל לעשות את זה.

הרי מה אכפת לך, אתה גם ככה תגיע לגן עדן והם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה,כל הנושא מאוד מסריח מפוליטיקה,אם אתם שואלים אותי-הרבנים היו אלה שהיו צריכים להשתיק את הספר הזה,לא המשטרה,ואני לא מבין איך זה הגיע למצב האבסורדי הזה.

מצטער לא קראתי את כל הדיון אבל נקודה ממש קטנה, יש המון רבנים חשובים וגדולים שקראו להחרים את הספר אז תבדוק מה אתה אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...