בקר מאווררים + 2 מאווררים נוספים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקר מאווררים + 2 מאווררים נוספים

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

מארז P183 מגיע עם שני מאווררי 120mm אחורי ועליון, ואני מעוניין להוסיף שני מאווררי 120mm קדמיים.

בהתחלה חשבתי על שני SlipStream 1200RPM שלדעתי מאזן בין רעש לביצועים..

עכשיו אני חושב על קונטרולר למאווררים Kaze Q 3.5 כשהמטרה היא שליטה קדמית נוחה על המאווררים (אם כבר אז ארבעתם) ולא מעבר לכך..

1. האם הקונטרולר בסדר? ממליצים על אחר?

2. האם יש למישהו מושג אם הוא יפריע לדלת המארז להיסגר?

3. הוא לא אמור לשבת במקום של כונן אופטי? אז למה 3.5?

4. אם כבר ותהיה לי האפשרות להוריד ממהירות (ורעש) המאווררים, אז למה שלא תהיה לי האפשרות להעלות? ז"א למה לא לקנות SlipStream 1600/1900RPM או דגם אחר?

אשמח גם לתשובות חלקיות..

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה..

- במחשב אחר באותו מארז נתקלתי בבעיה של אוויר יוצא יותר ממה שנכנס וכתוצאה, אוויר (עם אבק) נכנס ממקומות אחרים (חריצים/DVD/ספק..). המסקנה היא שאני צריך שני מאווררים קדמיים לאיזון.. השאלה באיזה "כח"?

- במחשב החדש, אני הולך לעשות OC למעבד, כך שאצטרך למאווררים הקדמיים (ללא קשר לבעיה לעיל).. אבל שוב - באיזה "כח"?

- היות ולא הייתי בטוח איזה מאווררים יפתרו את שתי הבעיות לעיל, והיות ולא ארצה מאווררים רועשים, חשבתי על ה- SlipStream 1200RPM שהסקתי שהוא מאזן בין רעש לביצועים מתוך קריאות אך לא מהתנסות מעשית..

- התחלתי "למתוח את הקו" ו- "לפזול" לכיוון שתי גירסאות ה- PWM של אותו מאוורר, הבנתי עד כמה אני לא בטוח בבחירה (מה אם ייצא יותר/פחות מדי.. והדרישה תשתנה בתלות במאמץ הנוכחי.. ועוד..).. מכאן חשבתי שבקר יפתור לי את הבעיה.. (אגב: מחירו -85- אינו מהווה שיקול עבורי).

אז כרגע אני בהתלבטויות של השאלות ששאלתי בפוסט הראשון.. ואני מבקש את עזרתכם..

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלת בבעיה הזו כי הסירקולציה במארז לא מאוזנת..אם תתאזן אותה בעיית האבק תהיה פחות חמורה.

כמו במקרה שציינת, יש לך שני מאווררים שמוציאים אוויר, כאשר אין שום מאוורר שמאזן ומכניס אוויר.

ואין מה לפזול S FLEX או SLIPSTREAM בעלי 1200 RPM יהיו שקטים ויעניקו לך אחלה ביצועים..

לדעתי לרכוש בקר מאווררים זה מיותר..במיוחד שאתה לא יודע מה יהיה המצב..ולכן תרכוש את המאוררים..

תראה איך הולך ואז תחליט...

שים לב שכל המטרה של בקר היא להוריד את הRPM למקרי שקט..במקרה שלך אתה כבר רוכש מאוורר שהוא מתאים לדרישות שלך..

ולכן מיותר לרכוש משהו אקסטרה..

לדוגמא אם תרכוש מאווררים 1600+ RPM ותרצה לעלות אותם בשעת מאמץ אז בקר יתאים..

מעבר לזה רכישה של מאווררים נכונים תחסוך קניה ושימוש מיותר בבקר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבק ייכנס בכל מקרה. אם הוא נכנס דרך חריצים קטנים ודרך , הפילטר של המאוורר לא יעצור אותו.

באופן כללי - לאור הניסיון שהיה לי עם כל מיני ומאווררים, ובקרי מאווררים, הגעתי למסקנות הבאות:

* בקר מאווררים אולי נראה מגניב (במיוחד אם יש צג LCD וכו'), אך כמות החוטים שהוא מוסיף למארז הופכת את סידור המארז למורכב יותר משמעותית.

* תמיד יהיה יותר נוח לחבר מאווררים ללוח בחיבור PWM ולשלוט (ידנית) באמצעות תוכנה.

* ב99% מהמקרים כשיש שליטה במאווררי המארז מה שעושים זה שמים אותם על LOW באופן תמידי בשביל השקט, וזה גם מה שנכון לעשות, כי ה-2-3 מעלות הפרש שתשיג בין מאוורר על LOW לבין כזה על HIGH לא משמעותיות לשום דבר.

* לאור הנאמר לעיל, עדיף מראש לקנות מאווררים שקטים, או מארז עם מאווררים שקטים (ולא הרבה כאלה), ולא להתסבך עם שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה taotao ו- QttP ..

אם אני קונה בקר:

ז"א לא מספיק בטוח ב- Slipstream 1200.. ז"א ארצה שתהיה לי האפשרות להנמיך או להגביר את ה-1200RPM.. מכאן שאלך על יותר RPM.. זה יכול להיות ה- SlipStream 1600/1900 ואולי בכלל SFlexQuiet או אחר.. זו הסיבה שאני מתייעץ אתכם כאן..

אם אני מוותר על הבקר:

אז צריך להיות יותר בטוח בתוצאות של הרעש/האבק/הקירור (למרות שתהיה לי פחות שליטה על פרמטרים האחראים לכך - המאווררים).. אבל.. לשני מאווררי המארז (האחורי והעליון) ישנם כפתורי HIGH/MID/LOW שזה "מנחם".. ועבור המאווררים הקדמיים או שאני אלך על ה- Slipstream 1200 בצורה מוחלטת, או שאני אבחר באחת משתי גרסאות ה- PWM שלו..

[אם תרצו, אוכל לצרף טבלת השוואה של כל הדגמים המדוברים]!

בכל אופן מדובר בלוח P8P67 PRO שלפי מה שהבנתי השליטה שלו במאווררים מתקדמת (לפי חום/לפי זרם).. ישלו:

CPU Fan connector 4-pin

Chassis Fan connector 4-pin

Chassis Fan connector 3-pin

Power Fan connector 3-pin

עזרתכם בבקשה. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבורי 4 PIN תומכים PWM (תמיכה מתקדמת באמצעות מתח), ה3PIN הינו חיבור פשוט יותר אבל גם בר שליטה מהלוח אם.

וכמו שציינתי זה באמת נתון להחלטתך, גמישות מחיר, ויעילות שלך. הצגנו בפניך את היתרונות וחסרנות..וכמובן את הדעה האישית שלנו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה וסליחה שיצאתי באמצע.. הייתי חייב..

- למה לשני חיבורי ה- 3PIN יש שמות שונים?

- מה ההבדלים (מבחינת שליטה) בין החיבורים?

- איפה הייתם מחברים את שני המאווררים הקדמיים? (השניים האחרים מחוברים לספק ולכפתורי HIGH/MID/LOW)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יצרנית הלוח אם יעדה כל חיבור למאוורר אחר (Chassis מאוורר מארז,Power מאוורר של הספק כוח), לא משהו קריטי ממש.

הבדלים בין PWM לבין 3 פינים "רגיל" ?

איפה ? שוב תלוי..לי אישית לא מפירע רעש ברמה X, ולכן אני מחבר אותם ישירות לספק שיעבדו על MAX..

אתה תמיד יכול לנסות חיבור ישיר..רועש מדי..חבר ללוח האם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...