מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 14 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

חשבתי שמדברים על האזנה ולא על לתת דפקות בראש ,

תיקלוט זה משהו אחר לגמרי מהאזנה - למרות ששניהם משתמשים באותו מדיום ( מוסיקה ) ולמרות שלשניהם אותה מטרה ( התעלות רוחנית ) דרכיהן שונות .

תיקלוט וכו' מגיע להתעלות דרך הריקוד ואילו האזנה מגיעה לרוחניות דרך בחינה . האחת נחוות מהפנים אל החוץ והשניה מהחוץ אל הפנים .

מה שחשוב בלתקלט זה הקצב והריקוד ( למעשה מה שחשוב בריקוד זה העוצמה והמקצב - אלו הם הכלים לחוויה הרוחנית ) , מה שחשוב בהאזנה למוזיקה זה הדיוק והאיכות . ( למעשה החוויה האודיאופילית היא עומדת ביחס ישר לדיוק ולאיכות כי אלו הם הכלים לחוויה הרוחנית ) ההאזנה שהיא פעולה פנימית אינטראקטיבית ( האזנה / בחינה ) להבדיל מריקוד שהוא פעולה מחצינה ואינטראקטיבית ( שמיעה / ריקוד )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שכבר הוסכם פה שיש הבדל כלשהו בין MP3 לFLAC.

אבל עם MP3 בביטרייט של 320 (אמיתי ולא נע) ההבדלים ניהים דקים יחסית בהשוואה לFLAC בשירים מסויימים (למרות שאני עדיין יכול לשמוע הבדל שנורא זניח).

ההבדל הוא שMP3 (איכותי) לעומת FLAC נשמע טיפה אנמי וFLAC נשמע יותר מלא. אבל זה משהו שקשה להבחין בו אם לא מנסים להבחין.

אני מקפיד להאזין לFLAC (הספריה שלי ברובה FLAC), אבל אם אין ברירה אני לא מתבאס להתפשר על MP3, אבל בשום אופן לא מתחת ל-320.

ההבדל בין 320 ל-192 (ובטח ש128) מאוד מורגש. בשירים מסויימים האמנם זה פחות מורגש לבין 192. אבל רק בשירים מסויימים.

כמו שאמרתי, ההפסד לא ענק ברוב השירים.

עריכה- קראתי עוד קצת מהת'רד. בשביל שלא יגידו שאני שומע עם מקור\אביזרים נחותים, אני שומע עם Xonar Essence ו-AKG K701 (אוזניות) \ ורמקולים Microlab Solo 7c הידועים באיכותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדעה חותכת שאם היה הבדל גדול לא היה את הוויכוח המרעיש מי עדיף על מי.

בכל מקרה אם לאנשים טוב להאמין על X שיבושם להם.

כמו שמאות אנשים מוציאים 800 שקל על ג'ינס [ואני רוכש ב50 שקל ומבסוט] ,אז גם יש מאוד אנשים שרוצים את ה"קצה" של המוזיקה ומוציאים הון כדי לשמוע את ההבדל בין איכותי לסופר איכותי.

אני אישית לא משתגע אני גם חוטא ושומע בקצב דגימה של "192" וזה לא נורא בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עם בביטרייט של 320 (אמיתי ולא נע) ההבדלים ניהים דקים יחסית בהשוואה לFLAC בשירים מסויימים (למרות שאני עדיין יכול לשמוע הבדל שנורא זניח).

להפך, "נע" - VBR איכותי יותר מאשר CBR

אבל זה בכלל דיון על FLAC אז לא נכנס לזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף!

אני מת על flac, כבר כמה שנים טובות שכל המוזיקה שלי בflac

וכשקניתי נגן, בחרתי אחד של cowon שמנגן flac

כשאמרתם בתחילת הדיון שחברות התקליטים מתחילות לקודד בflac, יש דוגמאות במקרה?

חוץ מuniversal, לא ראיתי דוגמאות אחרות

לעומת זאת, יש כמה חנויות של אלקטרונית שמקודדת בflac

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא נצרב דחוס ?

ואם הוא נצרב דחוס

הוא לא צריך מפענח ?

הוא לא נצרב דחוס - אתה צורב דיסק מסוג AUDIO ולא DATA.

למשל, NERO בגרסות האחרונות (9 ו 10 בוודאות] מכיל מפענח (ממיר) מובנה של FLAC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו ספרייה לא קטנה של FLAC במחשב (בערך 60% מקבצי המוזיקה שלי הם בפורמט FLAC) אני יכול להגיד לכם שיש הבדל גדול בין לFLAC במיוחד בצלילים נמוכים.

בכל אופן, מי שמעוניין לקבל מדריך איך להמיר דיסק מקורי לFLAC מוזמן לשלוח הודעה פרטית :)

יש לך טיפ מה אני צריך לעשות כדי להמיר דיסק אודיו ל-FLAC?

האם יש איבוד מידע כשמשכפלים דיסק מקורי לצרוב?

יצא לך להרגיש הבדל בין מקורי לצרוב?

המייל שלי הוא eyalkoresh@gmail.com.

תודה מראש על התגובה. :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שבאמת אפילו בקצב 320 לא עומד עם FLAC.

אבל הוא קידוד מראשית שנות ה- 90, מאז למדנו הרבה מאוד על האוזן האנושית ויכולת לדחוס.

קשה לי להאמין שאפילו החדים ביותר מבאי פורום זה ובכלל יוכלו להבדיל באיכות בין FLC לקידוד אודיו מודרני עם 320kbps (למשל ACC או Vorbis).

כמובן בהנחה שזה ממקור איכותי מספיק.

הקידודים המודרנים הללו הופכים את כל נושא הוויכוח לטפל ולא סתם התקנים כיום של מוסיקה הכי איכותית מעדיפים תוספת ערוצים וקצב קידוד על פני חוסר קידוד.

זה לא ממגבלות נפח אלא כי פשוט באמת אין טעם בדחיסה ללא איבוד כשיש לך יכולת דחיסה טובה כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...