גניבה המוצדקת בחוק - אגרת טלויזיה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גניבה המוצדקת בחוק - אגרת טלויזיה

eliil1

Recommended Posts

הסיבה היחידה שהערוץ הזה שורד היא שיש בו הרבה מאוד זקנים עם משכורות עתק ללא שום עבודה אמיתית (זה האירגון הכי לא יעיל ובזבזן בעולם בערך) אבל אי אפשר להיפטר מהם כי יעלה הרבה מאוד לפטר אותם ולשלם פיצויים, מה גם שזה יגרום להרבה זקנים להפוך למובטלים חסרי כל כישרון בשוק החופשי (הם ברובם טיפשים חסרי כל ידע בטלוויזיה מודרנית) - ולכן נמנעים מיעול של הגוף הביזיוני הזה.

זה אומר שסוף-סוף נמצא משהו שאני ואתה מסכימים לגביו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

הם נבלות, אמא שלי לא הייתה בארץ מ2005 עד 2010 והם רצו שהיא תשלם נראה לי בסביבות ה2000 ש"ח למרות שהיא לא הייתה פה בארץ בכלל.

בסוף היא דיברה עם כמה עו"ד והפילו את החיובים.

שיזדיינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק.

הסיבה היחידה שהערוץ הזה שורד היא שיש בו הרבה מאוד זקנים עם משכורות עתק ללא שום עבודה אמיתית (זה האירגון הכי לא יעיל ובזבזן בעולם בערך) אבל אי אפשר להיפטר מהם כי יעלה הרבה מאוד לפטר אותם ולשלם פיצויים, מה גם שזה יגרום להרבה זקנים להפוך למובטלים חסרי כל כישרון בשוק החופשי (הם ברובם טיפשים חסרי כל ידע בטלוויזיה מודרנית) - ולכן נמנעים מיעול של הגוף הביזיוני הזה.

נראה לך שזו הסיבה שלאף פוליטיקאי אין באג'נדה שלו לבטל את האגרה הפושעת הזו ?! הרי מי שיציע את זה יזכה לאהדה רבה...

את הפוליטיקאים לא מעניין חטיארים שאמורים לקבל הון בפיצויים. גם תמיד אפשר לעשות רפורמה ולהפוך את הערוץ למסחרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בן 60 ?

לא מדוייק.

אני מבין שיש לך בעיה עם אנשים שלא צעירים כמותך.

אל תשכח שיום יבוא וגם אתה תגיע לגיל הזה, ואיפה שלא תעבוד וכמה חכם שאתה היום, אף אחד לא מבטיח לך שבעוד 40 שנה אתה תהיה שווה משהו, וכשתהייה "זקן" ויפתרו אותך אל תבוא בתלונות לילדים בני 20 שקוראים לפטר זקנים.

ערוץ 1 שומר על ערך מוסף, ראו לדוגמא את הסרט "שיטת השקשוקה".

לי אין כסף לכבלים ובשבילי ערוץ 1 מהווה 50% מהערוצים אצלי.

הסיבה היחידה שהערוץ הזה שורד זה כי אף אחד לא רוצה שכל החדשות ייערכו על ידי בעלי ממון שמחזיקים בערוצים המסחריים. ראו לדוגמא את רוסיה, איך היא הייתה לפני שהאוליגרכיים שלטו במדיה ואיך היא היום נראית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אין כסף לכבלים ובשבילי ערוץ 1 מהווה 50% מהערוצים אצלי.

ומה עם אלה שאין להם כסף גם לערוץ 1 ? להם אין את הבחירה , הם חייבים לשלם גם אם אינם רואים את הערוץ ואפילו אם הטלויזיה אצלהם בבית משמשת כעציץ ואינה פועלת בכלל.

לא גניבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. יש מסים מסויימים ואגרות שחלים על כולם (מס ערך מוסף, מים, ארנונה). במדינת ההבדל בין האנשים מתבטא על ידי מיסוי על ההכנסה (מס הכנסה), שהוא משתנה בין משכורת נמוכה לבין גבוהה.

באותה מידה, אני יכול להגיד שיש אנשים שאין להם כסף לממן בניית כביש חדש, רכישת רהיט חדש ללשכה של המזכירה של X, לממן רכישה של F-35 חדשים או לשלם על חגיגות יום העצמאות. ההבדל היחיד הוא שפה מציינים באופן מפורש על מה האגרה, וגם מאפשרים לאנשים שבאופן מוכח לחלוטין לא צורכים את המטרה לשמה היא נועדה לא לשלם (שזה כן הוגן בצורה מסויימת) , ובשאר לא.

וכמו שכבר אמרו פה, יש לזכור שרשות השידור כוללת גם את ערוצי הרדיו הממלכתיים (שהם בהחלט מוצלחים, לדוגמה 88FM) ואת החינוכית (שכן מדי פעם משדרת דברים מעניינים).

אתם זורקים אמירות פופוליסטיות בקלות רבה, אבל האמת שהמציאות שונה, וקיומה של הרשות כן טוב לחלשים (למרות הנסיון להראות זאת באור אחר). קיומה של הרשות כן מאפשר לאנשים שאין להם כסף לממן ממירים\טכנאים\שידורים להנות ממבחר תקשורת בידורית\חדשותית מינימלי כלשהו, וכן, גם סביר למדי. עדיין יש אנשים במדינה ששומעים ב, ג, קול המוזיקה ומדי פעם צופים בערוץ הראשון.

איך בדיוק כל האנשים "שאין להם כסף לשלם את האגרה" היו צופים במונדיאל, לדגומה, ללא הערוץ הראשון? אני זוכר שבעבר הייתי יושב עם חברתי מול הטלווזיה, מזפזפ בלי סוף בערוצי הכבלים השונים, לא מוצא דבר, ובסוף עובר ל CSI בערוץ הראשון. אז נכון, יש הרבה מה לשפר שם. הרבה מאוד. אבל להגיד שזו "גניבה" לשלם את האגרה הזו, זה קצת מוגזם.

לגבי ההתיעלות שלהם:

אני זוכר שלפני כשנתיים בערך, רצו לבטל את שידורי 88FM, בטענה שאין להם מספיק קהל. בעקבות זאת קמה צעקה גדולה של הציבור לא לבטל התחנה. לבסוף השאירו אותה. זה מעיד על 2 דברים: 1) אולי כן יש שם נסיון כלשהו להתייעל, לפחות מדי פעם. 2) כנראה שהציבור כן אוהב דברים שקשורים לרשות הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המס הזה לא מוצדק. והוא מאוד שונה מהמסים האחרים שאנחנו משלמים. לפחות שם זה הולך לפעמים לטובת כלל הציבור (כבישים למשל) , ופה זה הולך לכיס העובדים...

ואם כבר,אז זהו "מס גולגולת" - מס המוטל בלי התחשבות במצבו הכלכלי של האזרח . חוץ מנכים (עיוורים וכו') ואנשים החיים מתחת לקו העוני, אף אחד יותר לא פטור מתשלום אגרה זו. ואני לא יודע אם אתה מבין זאת,אבל לא רק מי שחי מתחת לקו העוני מתקשה לשלם אגרה זו.

[br]פורסם בתאריך: 23.06.2010 בשעה 20:52:51

איך בדיוק כל האנשים "שאין להם כסף לשלם את האגרה" היו צופים במונדיאל, לדגומה, ללא הערוץ הראשון? אני זוכר שבעבר הייתי יושב עם חברתי מול הטלווזיה, מזפזפ בלי סוף בערוצי הכבלים השונים, לא מוצא דבר, ובסוף עובר ל CSI בערוץ הראשון. אז נכון, יש הרבה מה לשפר שם. הרבה מאוד. אבל להגיד שזו "גניבה" לשלם את האגרה הזו, זה קצת מוגזם.

כמו שאלה שלא משלמים ליס לא מקבלים YES STARS וכל הערוצים האלה

למה שזה לא יהיה בגישה של "לא שילמת - לא קיבלת" ?

חוץ מזה, יש הרבה אתרים באינטרנט שבהם ניתן לצפות במונדיאל אם כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מס, זו אגרה (גודלה של אגרה קבוע, ללא קשר למשלם אותה).

איך זה דומה? בסופו של דבר, זה מגיע לגוף ממשלתי, בשביל לממן אותו. אותה גברת, בשינוי אדרת.

כמו שאמרתי, ישנן עוד אגרות בישראל. אני מניח שמי שחי לקו העוני דיי מתקשה לחיות ולשלם על הרבה דברים אחרים (מה עם מס מע"מ? ארנונה?), כך שלא ברורה לי ההיטפלות לאגרה הזו דווקא.

טוב, אז אני מבין שהגענו לשיטה למיגור העוני בישראל - ביטול אגרת רשות השידור. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אני מבין שהגענו לשיטה למיגור העוני בישראל - ביטול אגרת רשות השידור. :yelclap:

אם היית חי כמו האנשים ההם שגם ה500 ש"ח בשנה האלה יכולים לשנות המון , אבל המון (זה עוד אוכל "מיותר" ,עוד בגד "מיותר" או עוד חוג "מיותר" לבן שלך), אתה לא היית מדבר בציניות וסרקזם כזה.[br]פורסם בתאריך: 23.06.2010 בשעה 21:00:09

אני מניח שמי שחי לקו העוני דיי מתקשה לחיות ולשלם על הרבה דברים אחרים (מה עם מס מע"מ? ארנונה?)

דבר ראשון, יש הרבה הקלות (ודי משמעותיות שמגיעות לעד כ70% הנחה) בארנונה למשל.

והעובדה שזה "גם ככה קשה למי שחי מתחת לקו העוני" , לא אומר שצריך להוסיף להם עוד יותר קשיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם נושא הת'רד הוא לא הבעייה בקיום של אגרת רשות השידור, אלא הבעייתיות בחיובם של עניים באגרה?

למה לא ציינת זאת מההתחלה?

ומאיפה החלטת שהתוספת לקושי היא דווקא אגרת רשות השידור, ולא, לדוגמה, ה 30% של הארנונה, או תשלום מע"מ כאשר הם רוכשים מוצרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה לא קשור רק לעניים... פשוט עניתי על מה שכתבת לגבי כל העניין

אבל יותר לא בא לי לענות לך , חסר טעם. כנראה שיש אנשים שאוהבים לשלם כסף לאויר(או יותר נכון לעובדי רשות השידור)

מחייבים אנשים לשלם על ערוץ שבכלל בקושי מכירים והם מבסוטים...

אתה רואה את הערוץ ,תשלם, אין בעיה. אבל מי שלא.. זאת חוצפה לכפות עליו את התשלום הזה.

ותאמין לי שהכסף שאנחנו משלמים לאגרת הטלויזיה, לא משמש לטובת כלל הציבור , כמו שחלק מהמע"מ (כבר ציינתי דוגמא כמו כבישים , ועוד...) כמובן שחלק גם הולך רק לאנשים שיושבים למעלה , אבל לא הכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את הטענה. באופן עובדתי וברור לחלוטין, חלק מהאגרה הזאת כן הולך לטובת חלק מהציבור: אנשים ששומעים קול , קול המוזיקה, 88FM ואנשים שצופים בחינוכית 23 וערוץ 1. הנה, לפני כמה דקות אבא שלי צפה במשחק מהמונדיאל בערוץ 1. אז איך יכול להיות שזה באופן מוחלט לא הולך לטובת הציבור? כן, מן הסתם, האנשים שדואגים לכך שהשידורים האלה יעבדו, צריכים לקבל כסף.

אני ממש לא אוהב לשלם כסף, אבל זה אגרות ומסים הם חלק מהמציאות בכל מדינה, מה שגם הגיוני (אנחנו מצפים לשירותים כלשהם מהממשל, צריך לשלם עליהם איכשהו). הטענה שכל בן אדם צריך לשלם על מה שהוא "לטובתו" בלבד היא פשוט לא הגיונית, מצטער. באותה מידה שאתה אומר שאתה לא רוצה לשלם עבור רשות השידור יכול לבוא בן אדם אחר ולהגיד שהוא לא רוצה לממן את הצבא, שהוא לא רוצה לממן , שהוא לא רוצה לממן הקמת תחנת כוח חדשה, שהוא לא רוצה לממן כביש חדש באיזור שהוא לא גר בו ובחיים לא יסע בו ועוד ועוד.

מאחר וזה לא הגיוני שדבר כזה יקרה, והמדינה לא תתפקד כך, התשלום של כל אגרה ומס מוטלים על כולם, פרט למקרים קיצוניים. במקרה של אגרת הרשות, מקרה קיצוני הוא בן אדם שאין לו טלווזיה (מאחר ובן אדם שיש לו טלווזיה לא באמת יכול להוכיח שהוא לא צופה בערוץ 1 - ואי אפשר לנתק אותו, מעצם אופן השידור הציבורי של התחנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לממן את הצבא ... איזה דוגמא נתת. אני לא חושב שזה דומה..

אני חושב שכמו שאתה לא משלם על ויס אם אתה לא מחובר אליהם, כך גם שתיהיה לך הבחירה לגבי ערוץ 1. מסתכל תשלם. לא רוצה לא צריך, לא תקבל את הערוץ.

זה בסך הכל ערוץ , להשוות את זה לצבא שמחר או מחרתיים הוא הדבר היחיד שעומד בינך לבין המוות בוא נגיד כך , לא נכון לדעתי..

מחר גם יס/הוט יכולים לקום להגיד "אנחנו צריכים כסף, אז גם מי שלא מחובר אלינו אבל יש לו -> פוטנציאל לקלוט שידורים שלנו צריך לשלם כסף"

לדעתי זה לא שונה מהמצב כיום, רק שהיום עושים את זה ערוץ 1 .

טוב לא משנה... מה אנחנו יכולים לעשות.

פשוט מציקה לי ההרגשה שאני משלם סכום ממש לא קטן לדבר שאני לא משתמש בו...

עם מסים אתה איכשהו מבין שאי אפשר בלי זה, זה בא לממן את הצבא, סלילת כבישים חדשים , וכו' . אבל מימון ערוץ ...ועוד כזה שאתה לא צופה בו בכלל...=S

מתסכל.

יכול להיות שזה רק אני... =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מוכנים להפסיק לחפור?

העובדה היא מאוד פשוטה: ערוץ 1 זה חרא של ערוץ. חרא. זבל. טינופת של ערוץ. אני לא נכנס אליו אפילו בטעות.

למה שאני אשלם עליו כסף ??

לא רוצה אותו, קחו אותו ממני. לא רוצה אותו!!! אתם כופים עליי לקחת אותו ולשלם עליו?? למה מי מת??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford אתה לא משלם על ערוץ 1, אתה משלם על זה שיש ברשותך מכשיר שיכול לקלוט את הערוץ הזה.

לאף אחד לא מזיז איזה ערוצים אתה אוהב ואיזה לא, ואם אתה בכלל משתמש במכשיר הטלוויזיה שיש ברשותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...