הפרעה לתעבורת שיתוף ע"י ספקיות אינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרעה לתעבורת שיתוף ע"י ספקיות אינטרנט

Old Cat

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הכל ידוע מזמן. גם ה-deep packet inspection והאטה מכוונת של P2P, ומצד שני ה-caching של תעבורת P2P פופולרית, כדי להוריד את העומס מהתשתית החלשה לחו"ל ולהעבירו לתשתית הפנים-ארצית, שתומכת בעומסים גבוהים בהרבה.

הטבלה שלהם גם ככה לא מספיק משכנעת וקשה להסיק ממנה משהו חד-משמעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, וודאי שכולנו חשדנו וחלק ידעו ממקור ראשון (עבודה במחלקות מסויימות ב ISP וכו')

אבל זו הפעם הראשונה שהנושא האקוטי הזה עולה לכותרות בצורה שכזו ויש הוכחות יחסית חותכות

לכן היה חשוב לי להביא את הנושא לדיון כאן (שוב, למרות שכולנו כבר "יודעים" מזה כבר די הרבה זמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו תקופות שזה היה הרבה יותר גרוע, שהם היו חוסמים פורטים ואי אפשר היה להוריד כלום

עכשיו הם מגבילים כאלה עם פס רוחב גדול (מי שיש לו 2.5 מגה ומעלה יצליח להוריד ולהעלות במהירויות המקסימליות רק בשעות מסויימות)

אבל כל הכבוד ל-YNET על הפרסום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שנטויז'ן עשו לי

אחרי שהרגשתי שחוסמים לי את הביטורנט פניתי לשירות והגעתי עד לתומך הבכיר.

השקרן ניסה לשכנע אותי שהבעיה אצלי אבל כשקיבלתי שם וסיסמה של ספק אחר ההורדה היתה בפול מהירות.

בשביל זה עזבתי את נטויז'ן, בחיים לא חוזר אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם לא היו משתמשים בtraffic shaping היו להם בעיות הרבה יותר רציניות. ;)

שיתחילו ליקנות רוחב פס, הם מרוויחים הרבה מאוד כסף מהלקוחות שלהם לא יזיק

להם קצת להשקיע בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להם קצת להשקיע בהם

ממך (לקוח פרטי)?... ממש לא. את הכסף הגדול עושים מהעסקים, לא מהלקוחות הפרטיים. אפשר לאיים עליהן (הספקיות) עד מחר בהתנתקות, זה לא ירתיע אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להם קצת להשקיע בהם

הבעיה היא שאין יותר ממה לקנות, אין מספיק תשתית.

הספקיות כן יכולות ליזום מהלך יחדיו(ובתמיכת משרד התשתיות) ולקנות עוד צינור תת ימי לחו"ל(או ליתר דיוק- להוסיף עוד כמה סיבים אופטיים לכבל הקיים שאורכו 5729 קילומטרים...) פרויקט בכלל לא פשוט אבל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה הם כלכך מקשים על הלקוח הפרטי להתנתק מהם??

כל עוד לא הייתי במסגרת התחייבות (שזה בזיון לכשעצמו שאני כלקוח מתחייב לשלם לתקופה מסויימת, אבל הספקית מבחינתה זורקת עלי ז*ן ונוהגת בחוסר שקיפות משווע. לכן אני נמנע ככל שניתן מלהתחייב, אפילו אם זה כרוך בתוספת של 5-10 ש"ח יותר כל חודש), התנתקות היתה כרוכה בתהליך פשטני של שליחת פקס ודרישה להפסקת המשך כל חיוב בכרטיס האשראי עבור פרטי מנוי X. תוך 48 שעות גג חזר אלי נציג לאמת את הפרטים ולבצע את הניתוק בפועל.

אין טעם לנסות ולהידבר עם קשרי לקוחות או כל נציג שירות לקוחות זוטר, זה סתם בזבוז זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאין יותר ממה לקנות, אין מספיק תשתית.

הספקיות כן יכולות ליזום מהלך יחדיו(ובתמיכת משרד התשתיות) ולקנות עוד צינור תת ימי לחו"ל(או ליתר דיוק- להוסיף עוד כמה סיבים אופטיים לכבל הקיים שאורכו 5729 קילומטרים...) פרויקט בכלל לא פשוט אבל אפשרי.

דווקא יש. בזמנו מישהו הביא קישור שיש למד-1 עוד 30% פנויים שמשקולים כלכליים חברות האינטרנט לא שוכרות עוד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...