למה לא צריך היום יותר מ4850 : - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לא צריך היום יותר מ4850 :

navk2

Recommended Posts

דיי..תפסיקו להביא דוגמאות מדברים אחרים בחיים, זה פשוט לא אותו דבר.

פשוט תיקרא את ההשואה שעשיתי של 4850 עם 285.

אבל זה כבר להאחז בקטנות

אני חושב שמה שהוא ניסה להסביר ואני מסכים איתו זה שאין טעם היום לשפוך כסף על כרטיסי דרג גבוה וכל הדברים שקשורים בזה

כמו CF או ושטויות אחרות

ועזבו בכלל נגיד שיש תקציב של 2000 שקל לכרטיס מסך -אם מחלקים את הכסף ל2 או 3 חלקים וכל פעם שצריך משדרגים

המערכת תחזיק הרבה יותר זמן והכרטיס השני או השלישי יהיה כבר חזק משמעותית מכרטיס ב2000 שקל שניקנה בהתחלה

אבל זה רק דבר אחד אבל יש עוד חישוב שצריך להבין וזה היום אם כל עניין המולטיפלטפורם

מאוד יכול להיות שיצא בעתיד הXBOX720 או הPS4 (לא חושב שה"סופר יהיה חזק חומרתית )

הם יגרמו למחשבי גימרים שיש היום להראות מיושנים ויצריכו קנית מחשב חדש למי שירצה לשחק במשחקי מחשב כבדים

ובהנחה שהדור הבא של הקונסולות יגיע עוד שנתיים או 3 שנים -מחשב היום וזה כולל מחשבים יקרים מאוד

יחזיקו בערך את השניים שלוש העלו ואז גימרים יצתרכו להתאים את המחשב לפורטים של הקונסולות החדישות

מה שדרך אגב היה בדור הזה שפורטים מה360 התחילו להגיע למחשב

ככה שלזרוק היום 4000 ויותר על מחשב משחקים ניראה לי מיותר -אני חושב שהיום 3000 ניראה הרבה יותר מתאים עלות תועלת

ומחשב כזה יכול להחזיק שנתיים שלוש אם מתפשרים על הגדרות

:goodposting:

אפשר גם לקרוא לHD4850 שפיכת כסף שלא צריך ולהסתפק בHD4830 או אפילו ב9600GT

לא כך?

(ושוב, אני לא שואל בשביל להתגרות)

תיקרא את הדוגמא שהבאתי עם ה285 וה4850, עכשיו במקום 4850 תשים 9600GT, זה יהיה פשוט לא נכון.

אם בנאדם מבקש המלצה לכרטיס בתקציב מסויים, אני יחפש עבורו את הכרטיס שיתן לו הכי הרבה בתקציב המדובר,

כמובן עם התחשבות בשאר המפרט (מוודא שלא יהיה צוואר בקבוק משמעותי).

בשביל זה נותנים תקציב. לתקציב גבוה משייכים דרישות גבוהות. לפי התקציב אפשר להבין פחות או יותר את רמת הביצועים\ויזואליות הרצוייה.

אם תחפש בתקציב גבוה אני לא ימליץ לך על בתקציב נמוך "כי לא צריך יותר", ובכלל גם עם אופנוע אפשר להסתדר.

אז אתה לא צריך היום יותר מ-4850 ? יופי לך, אילו הדרישות הבינוניות שלך. אל תשליך את זה על כולם.

אם אתה לא מבין למה אנשים רוצים יותר מ-4850 (שוק ה-midrange זה הטופ עבורך) כנראה שאתה לא הבנאדם להמליץ על בכלל.

בבקשה תיקרא את מה שכתבתי בעמוד הזה ובקודם.

ותפסיקו להביא דוגמאות משוק הרכב כי זה פשוט לא אותו דבר, כ.מ זה בד"כ משהו שנותן נתון מספרי בעוד שרכב נותן נוחות, רמת האצה, אמינות ועוד הרבה מאוד דברים שאני לא כל כך מבין בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ותפסיקו להביא דוגמאות משוק הרכב כי זה פשוט לא אותו דבר, כ.מ זה בד"כ משהו שנותן נתון מספרי בעוד שרכב נותן נוחות, רמת האצה, אמינות ועוד הרבה מאוד דברים שאני לא כל כך מבין בהם.

"רמת האצה" זה נתון מספרי. נוחות אפשר להקביל לפיצ'רים (ambient occlusion, 3d stereoscopic, physx פילטרים וכו')

אמינות אפשר להקביל ליציבות FPS (נפילות בסצינות מורכבות זה לא אמין), או איכות רכיבים, ועוד הרבה מאוד דברים שאתה לא כל כך מבין בהם...

בקיצור, לא משנה מה כתבת או מה תכתוב, זו היא דעתך שלך, העיקרון ברור. תודה ששיתפת אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שמביא דוגמאות מדברים אחרים לגבי הוצאת כסף חושב שהוא מוכיח בזה שמוצדק לקנות כרטיס יקר, ובעצם מוכיח הפוך.

חברה - שטפו לכם את הראש. ואני אסביר. באריכות, כי אני חושב שלא שומעים בכלל את הצד השני.

קחו לדוגמא מכונית. ברור לכולנו שיותר כיף ליסוע בב.מ.וו מאשר בפורד פוקוס. אני יודע, נסעתי בשתיהן.

עכשיו, נניח שאתה נוסע יום יום שלש מאות קילומטר לכל כיוון באוטוסטרדה בגרמניה. ונניח שאתה מרוויח המון המון כסף - נגיד שההבדל במחיר בין ב.מ.וו לפוקוס זה חודש עבודה בשבילך. במיקרה כזה אתה עושה חשבון ואומר - אני נוסע כל יום ארבע שעות במכונית. יש משמעות בטיחותית לכך שהב.מ.וו יותר טוב. יש משמעות לכך שאני פחות עיף ויותר יעיל כשאני מגיע לעבודה. יש גם משמעות של איכות חיים. וואלה - שווה לי לקנות ב.מ.וו.

נניח, מצד שני, שאתה נוסע לעבודה שלשה קילומטר לכל כיוון, בפקקים של תל אביב. ונניח שהבדל המחיר בין ב.מ.וו לפוקוס זה שנה עבודה בשבילך. תחשבו - זה רוב האנשים. פוקוס חדש עולה מאה אלף ש"ח. ב.מ.וו - שלש מאות. ההפרש - מאתיים אלף. נניח שאתם מרוויחים שלושים אלף ש"ח ברוטו לחודש, שזה משכורת לא רעה. ז"א שבערך אתם עובדים שנה רק בשביל ההפרש בין המכוניות, שלא נותן לכם פרקטית שום דבר.

אם זה המצב, למה לקנות את הב.מ.וו? למה לקום שנה לעבודה בוקר בוקר, לעבוד בשביל הפרש המחיר? תאמרו - "כי זה נותן לי הרגשה טובה", "כי אני מרגיש מלך כשאני נוסע בב.מ.וו", "כי אני 'מבין' במכוניות". ואני אומר, כל זה בעצם אומר - "כי אנשי השיווק של ב.מ.וו, ותעשיית המגזינים לרכב, שיכנעו אותי שאני 'מבין' והצליחו לגרום לי לעבוד בשבילם".

מבחינה הזו, האתר הזה גורם נזק למי שהוא מהמתלהבים. אנחנו מתחילים להשוות בין , ואז אנחנו מחנכים את עצמנו "להבין", ואז אנחנו נהיים "אניני טעם" בגרפיקת מחשבים, והרצה בלי "שיידרים" (או איך שלא קוראים לזה :-) כבר לא מספיק טובה בעינינו, ואנחנו הולכים ומוציאים כסף על דברים שבן אדם שלא 'מבין', אם תיתן לו לשחק, בכלל לא ירגיש בהבדל!

ואני אומר שהחוכמה זה לעשות דברים יעיל. יעיל אומר להוציא זמן סביר על להבין בתחום, כדי לאתר מפרט שיביא למחשב שיוכל במחיר לא גבוה מדי לתת לי להנות מהמחשב. שלהנות זה אומר גם, למשל, מחשב שיהיה יציב ולא יעוף בגלל שהכרטיס מסך אימתני ומחמם, או שעשיתי OC והוצאתי את המערכת מיציבות.

כמובן, יש את פארטו, שזה אומר שאתם יכולים להוציא עוד ועוד כסף כדי להוציא שיפורים שהולכים וקטנים. אין לי בעיה עם זה. אני מכיר אנשים שמוציאים אלפי שקלים על שעונים. אישית אני הולך עם שעון של שישים ש"ח, שקניתי באינטרנט. וזה לא שאני לא חושב ששעון של אלפיים שקל הוא לא יותר יפה. הוא כן. אבל אני לא רוצה לעבוד בשביל אנשי המכירות של חברת השעונים. (סיפור אחר של אנשים שבמודע קונים דברים יקרים כדי לשדר מצליחנות בהנחה שזה חשוב לעסקים שלהם. זה בעיני דווקא לגיטמי).

בקיצור - זה כסף שלכם. זכותכם לפוצץ אותו. אף אחד לא מתנגד לזה. אבל תדעו שאתם נראים קצת מצחיקים כשאתם מתלהבים ככה.

זה לא שאני לא מהמתלהבים לפעמים. השבוע התחלתי בחיפוש חלקי חילוף ל-CX 500 שלי, וכמעט גמרתי בהזמנת IE8 מארה"ב, אבל עצרתי את עצמי בזמן :-)[br]פורסם בתאריך: 17.10.2009 בשעה 00:04:20

הנה טענה נגדית, אני לא מנסה להתוכח אלא קצת לפלפל את הדיון.

אני משתמש בSTEREOSCOPIC 3D שזה רינדור משולש, לרנדל 3 פעמים זה עסק בכלל לא פשוט

ה-GTX285 שלי ממש נופל לברכיים כשמדובר במשחק כבד יחסית

לברכיים.

נשמע מעניין, אבל למה זה רינדור משולש ולא כפול? אחד לכל עין, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 רינדורים יש ב3D VISION DISCOVER

1 - רינדור מרכזי של תמונה בצבע רגיל

2 - רינדור צד בצבע ציאן בעל שקיפות למחצה

3 - רינדור צד בצבע אדום בעל שקיפות למחצה

קצת, אפילו קצת AA וגמרת את העסק, אתה מרגיש כאילו יש לך GF 7200GS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישהו נראה לי שתמצית הדיון היא שלמשתמשי ביניים מתאים כרטיס ביניים, למשתמשי נישה מתאימים כרטיסי נישה, ולכל השאר (שוק נמוך) הדיון לא מעניין כי מספיק להם i945 בשביל וורד ואימייל (אז הם נכנסים לקטגוריה של שוק נמוך.

משתמשי הנישה במקרה הזה הם הגיימרים עם מסכי ה full-hd וה30" שהוא יותר מfull-hd, משתמשים בריבוי מסכים, ושחקני fps מסוגים שונים.

השוק כבר מפולח, הן במחיר והן בהיצע בדיוק לפי הקווים האלו, ולדעתי כל הדיון הזה קצת מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שמביא דוגמאות מדברים אחרים לגבי הוצאת כסף חושב שהוא מוכיח בזה שמוצדק לקנות כרטיס יקר, ובעצם מוכיח הפוך.

אני לא מנסה להצדיק קנייה של כרטיס יקר בכל מצב. זה תלוי מאוד בצרכים אישיים. אני אומר שישנם (ויהיו) אנשים שלא מעוניינים להתפשר,

כמו בכל תחום אחר. תמורה לכסף הם בטוח יקבלו, זה שהתמורה בשוק ה-highend לרוב לא "מצדיקה" את ההוצאה הכספית הנוספת זה ידוע.

אבל זה לא אומר שאין תמורה. השאלה האמיתית היא מידת הצורך הממשי בתמורה הזאת, וזה כבר עניין אינדבידואלי,

לכן כל הדיון המכליל הזה חסר טעם לדעתי.

וכמו שאתה טוען ששוטפים לי את המוח לקנות את הכי טוב, אני יכול לטעון ששוטפים לך את המוח להתפשר \ להצטנע \ להסתפק במועט...

אבל אני לא טוען כזה דבר. אין שום קשר לשטיפת מוח, מדובר בצרכים אישיים.

אישהו נראה לי שתמצית הדיון היא שלמשתמשי ביניים מתאים כרטיס ביניים' date=' למשתמשי נישה מתאימים כרטיסי נישה, ולכל השאר (שוק נמוך) הדיון לא מעניין כי מספיק להם i945 בשביל וורד ואימייל (אז הם נכנסים לקטגוריה של שוק נמוך.

משתמשי הנישה במקרה הזה הם הגיימרים עם מסכי ה full-hd וה30" שהוא יותר מfull-hd, משתמשים בריבוי מסכים, ושחקני fps מסוגים שונים.

השוק כבר מפולח, הן במחיר והן בהיצע בדיוק לפי הקווים האלו, ולדעתי כל הדיון הזה קצת מיותר.

[/quote']

SPOT ON :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה די מיותר, זה נכון לחלק מהאנשים, שגוי לאחרים, לא רלוונטי לאחרים וככה וככה וככה...

זה סיפור שהסוף שלו זה הקבר האפור והחם, ועכשיו לעניין...

בתור משתמש עם HD4850 אני חייב להגיד שזה הכרטיס הכי טוב שאי פעם קניתי עבור המחיר, לי הוא מספיק בכל צורה שהיא ואני לא רואה שום עניין לשדרוג, בעיניי זה שטות.

קחו בחשבון שרוב הפעמים הרצון של האדם מתנגש עם הכיס הריקה(או חצי ריקה) שלו, ויש כאלה שיתפשרו בחוכמה וכאלה שלא יעזו להתפשר אבל מצד שני גם לא יוכלו להישאר עם החומרה היפה שיש להם, תמיד יהיו גם כאלה שיחפשו רק מה שיותר חדש ללא אינטרס אמיתי בביצועים נטו, וכמובן הפאןבויז של ה3DMARK.

אין פה סיכום, אין פה מילה אחרונה ואין פה ציטוט מהתנ"ך שיכול לסכם את זה, כל בן אנוש זה החלטה מתוסבכת משלה, וכשמדברים על מחשבים זה עובר את קו ההיגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתם את זה לכיוונים פסיכולוגים מידי.

אני פשוט מתכוון לזה שעד מסך 22" לא יהיה הבדל בין 4850 ל 285 ב99% מהמקרים. (למשתמש קונבנציונלי)

כבר נכנסתם כל כך חזק לשוק הרכב אז גם אני אנסה:

נגיד ואתם צריכים לעשות בחירה בין 2 מכוניות, X ו Y, המכוניות זהות לגמרי חוץ מהבדל אחד שX מגיעה ל100 קמ"ש וY מגיעה ל 80 קמ"ש, אבל מה, הכביש שאתם נוסעים בו לעבודה, שזה 99% מסך הנסיעות שלכם - מוגבל ל 75 קמ"ש (ונניח שאתם שומרי חוק), כך שאין טעם במכונית X כרגע.

לגבי מחשבה לגבי העתיד: אתם יודעים שעד 2013 בערך אתם לא תעזבו את מקום העבודה שלכם ושתעזבו אותו אז הכביש שתיסעו בו לעבודה יהיה מוגבל ל 300 קמ"ש כך שיחסית ההבדל בין X ל Y יהיה זניח ובכל מקרה תצטרכו מכונית חדשה כי גם X וגם Y יגבילו ותכם.

-הכביש למקום עבודה : משחקים.

-X : כל כרטיס מפלצת שתבחרו מעל 4850.

-Y : קצת ברור, 4850.

והכביש החדש למקום עבודה שלכם זה המשחקים שיצאו כאשר דור הקונסולות הנוכחי יחלוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שפעם, יעני לפני 7 שנים בערך, היית קונה כרטיס מסך ב 500 או כרטיס מסך ב 1500 שקל והיית מרגיש הבדל עצום.

אנשים היו קונים GF 2mx200 במחיר שנראה דימיוני היום ומשחקים לא היו פעולים משהו בכלל!

או שהיה GF4 ti או 9700Pro רמה אחרת לגמרי של משחק.

הייתה תמורה מידיית לכרטיס שהיית קונה.

היום אתה קונה כרטיס ומספרים לך סיפורים על עתיד וורד שיהיה לך איתו בעוד כמה שנים, שהאמת זה לא נכון (לדעתי) כי עוד כמה שנים תוכל לקנות את אותו הכרטיס במחיר הרבה יותר טוב. ככה שאתה יוצא עם רווח כספי.

תראו את הגרפים בכל משחק, במחשב שלי אני בכלל לא יכול לעבור את ה 1280 בגלל המסך!

אז ברזולוציה "נמוכה" המשחק יעבוד מעולה.

f1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

f1.jpg

הפריימים האלו גבוליים, זה לא שבכל נקודה במשחק תקבל 43 פריימים לשנייה, יהיו לא מעט קטעים שהם לא חלקים כמו חמאה... אבל בכל מקרה חסרים פה פילטרים - תוסיף אותם לחגיגה ואז בכלל חוויית המשחק תהיה פחות טובה (מאשר אלטרנטיבה טובה יותר שנטען פה שלא צריך אותה).

הכרטיס הוא אחלה כרטיס אבל לא צריך לחיות באשליות. אם 5870 היה עולה 90 שקל כולם היו קופצים לשדרג ופתאום מודים שהם נהנים יותר מעד כמה המשחק חלק. הכל עניין של עלות ולא של צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לסכם ולומר כמו בכל דבר בחיים

מבגדים וחדרי ואוכל ומחשבים תמיד יש אנשים שירצו לפנק את עצמם גם אם הם לא שוחים בכסף

אם זה מבגדים לקנות מותגים וחדרי לקחת כמו מטורפים מאמן אישי וכנ"ל לאוכל ולמחשבים.

וקשה למצוא בהם תמיד את ההיגיון ואת התועלת שהם מביאים ביחס לעלות של הדב ר.

אני אישית לא מבין איך אנשים מוציאים מאות-אלפי שקלים על בגדים מצד שני אותו בן אדם המבזבז כספים על בגדי מותגים לא יכול להבין איך מישהו מסוגל לרכוש כרטיס מסך ב2000 שקלים.

אפשר להמשיך את הדיון הזה עד 2020 זה לא ישנה דבר לאותו אחד שלא יסתפק בGTX260 ויקח דוקא GTX285 [ראה ערך LOS ;)].

אישית על עצמי לא אוכל לומר שזה רכישה חכמה אני עם מסך ברזולוציה טבעית 1440X900 אבל לא ענין אותי דבר רציתי שהכרטיס הזה יהיה במחשב שלי [והוא היה כמה ימים אחרי שהוא יצא כבר על המחשב שלי] .

אם נפריד את התשוקה להכי טוב ונסתכל ממבט של "השכל הבריא" כמובן שאני יכול להסתפק בGTX260 שיעשה מעולה את העבודה על רוב הכותרים בשוק כולל AA AF 16XQ אולי במעטים המשחק יגמגם מעט.

אין מה לעשות ואין טעם להבין אם למישהו זה יעשה טוב שבמחשב שלו יש GTX295 זה שווה את הכל ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אתה יכול בכלל להיתייחס לבנצ' הזה... מאיפה הביאו אותו ? ולא רשום בכלל אם יש או אין פילטרים, תמוהה למדי.

ו43 זה באמת גבולי ל FC2, למרות שאני שיחקתי עם 30 ומשהו ממוצע ונהניתי מאוד אבל היו קטעים שזה רץ חלק מאוד ואז שזה חזר לממוצע הרגיל שלו זה היה מרגיז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה בפורום הזה נקבעת על ידי התקציב

עם זה 500 שקל אז אני ימליץ 4850

עם זה 700 אני ימליץ 4870

עם זה 1000 ומעלה אני ימליץ על הדגמים החדשים

עם זה 400 אני ימליץ על 9600GT

כול מחיר והכרטיס שלו

כיום 4850 יכול להסתדר עם כול משחק בצורה מעולה

אבל תמיד יש יותר

וזה גם תלוי בספק של המערכת

הלוח אם

המעבד

המסך

ובעיקר התקציב

אין שום סיבה להשוות 285GTX ל 4850 בגלל ש 285 עולה יותר מ פי 4 מ 4850

וזב דיי ברור מי לוקח

אתם משווים בין שני כרטיסים בליגות שונות לגמרי

זה כמו להשוות סוברו מודל 92 עם פורמולה 1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...