תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עם הידע שרוכשים מהתיכון לא פלא שרק 5 אחוז עוברים את ה700..

מה הקשר בין ידע לבין מבחן פסיכומטרי? ידע יעזור לך בטריוויה עם מיכל ינאי בערוץ 23, לא בפסיכומטרי.

5 אחוז עוברים את ה-700 וזה נשאר יציב לאורך השנים. גם ב"ימים הטובים" של מערכת החינוך זה היה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להיכנס לאם אתה צודק או לא, יש בעיה קלה עם מה שאמרת: אם כולם היו מקבלים 700 אז אומנם יהיה צריך מבחן סינון חדש, אבל הרמה הכללית תעלה ולכן לא תהיה סיבה להלין על משרד החינוך.

והדרישות הן לרוב יותר נמוכות.

אין דבר כזה שכולם מקבלים 700, המבחן הזה הוא יחסי.

בוא נניח ומערכת החינוך הייתה מצויינת, וכולם היו מקבלים מעל 700. אך אבוי, כמות הסטודנטים שהאוניברסיטאות יכולות לקבל לא גדלה, וכעת יש צורך במבחן קשה יותר על מנת להבדיל בין הטובים יותר לטובים פחות. כעת שוב בוא נתלונן על מערכת החינוך, היות ובוגריה אינם מצליחים להוציא 100% במבחן שניתן להם ושכל מטרתו היא היא לדרג את הנבחנים לפי סקלה מסוימת.

מבין את הבעיתיות בטיעונים שלך?

לפי מה שאני מבין בגרמניה למשל הסינון ללימודים

אקדמאיים מתבצע ע"י לא פחות ולא יותר, לתת לאינדיווידואל מסויים הזדמנות

להתחיל לימודים במה שהוא חפץ.

במידה והוא לא מוכיח את עצמו בשנה הראשונה הוא מנופה.

המ...למיין סטודנטים להשכלה גבוהה ע"י מתן ההזדמנות להוכיח

את עצמם במסגרת כזאת? לא, רעיון גרוע, עדיף לבחון אנשים כמה מהר הם יכולים

לפתור שאלות לוגיות פשוטות(בחלק המילולי שאגב, מכיל יותר לוגיקה מהחלק הכמותי לדעתי) ובעיות בסיסיות בחשבון.

יש לי בן-דוד שמרצה למתמטיקה ב-MIT, דודה דר' לכימיה

ואבא עם תואר שני במתמטיקה שעובד כמהנדס תוכנה ומהנדס אזרחי כבר קרוב ל-20 שנה(בחברות גדולות במשק הישראלי).

אף אחד מהם לא עשה פסיכומטרי, או אפילו מבחן שקרוב. כולם הוכיחו את עצמם במסגרת

התחום שבו הם שאפו להתקדם, תחום שעניין אותם במסגרת של לימודים אקדמאיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה! רואים את ה0.1 הזה בצד שמאל? תקחו חזק שמאלה, עוד קצת, עוד טיפה.. זהו! הנה חן מ.

אני בד"כ לא מצודד לטובת הבחור. אבל זה כבר ממש לא לעניין. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין ידע לבין מבחן פסיכומטרי? ידע יעזור לך בטריוויה עם מיכל ינאי בערוץ 23, לא בפסיכומטרי.

5 אחוז עוברים את ה-700 וזה נשאר יציב לאורך השנים. גם ב"ימים הטובים" של מערכת החינוך זה היה ככה.

:kopfpatsch: ברור שרק 5 אחוז (או כמה שזה לא באמת) עוברים את ה700!

זה כל העניין בהתפלגות נורמלית... אם כולם היו מצליחים יותר טוב בפסיכומטרי זה רק היה אומר שכל טעות הייתה "עולה" יותר נקודות. רק אם כולם היו עושים מבחן מושלם או שהרמה של חלק נכבד מהנבחנים הייתה רבוהה באופן חריג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה שכולם מקבלים 700, המבחן הזה הוא יחסי.

המ...למיין סטודנטים להשכלה גבוהה ע"י מתן ההזדמנות להוכיח

את עצמם במסגרת כזאת? לא, רעיון גרוע, עדיף לבחון אנשים כמה מהר הם יכולים

לפתור שאלות לוגיות פשוטות(בחלק המילולי שאגב, מכיל יותר לוגיקה מהחלק הכמותי לדעתי) ובעיות בסיסיות בחשבון.

יש לי בן-דוד שמרצה למתמטיקה ב-MIT, דודה דר' לכימיה

ואבא עם תואר שני במתמטיקה שעובד כמהנדס תוכנה ומהנדס אזרחי כבר קרוב ל-20 שנה(בחברות גדולות במשק הישראלי).

אף אחד מהם לא עשה פסיכומטרי, או אפילו מבחן שקרוב. כולם הוכיחו את עצמם במסגרת

התחום שבו הם שאפו להתקדם, תחום שעניין אותם במסגרת של לימודים אקדמאיים.

לגבי היחסיות של ציון הפסיכומטרי- עזוב.. כבר ניסיתי להסביר את זה ועדין אנשים לא קולטים... חבל"ז...

לגבי הלימודים בגרמניה- נכון, אבל בגרמניה לא כל שמוק חושב שהוא יכול ללמוד ודוחף את האף שלו לאקדמיה (כבר יצא לי להכיר כל מיני דבילים שחשבו שהם חכמים מידי ואכלו ז... היו כאלה שאפילו בפסיכומטרי בקושי עברו את ה400 והתפלאו על זה כי הם חשבו שהם צריכים לקבל מעל 700...), וגם יש להם מקום פיסית לקבל כל כך הרבה אנשים... בארץ בהרבה מקצועות הרף קבלה עולה כל שנה כדי לסנן יותר אנשים (ששנה לפני היו מתקבלים בלי בעיה) כי יש מגבלה פיסית של מקום בכיתות... בגרמניה הם בנו מספיק כיתות במטרה לתת מענה לכול הפונים- בארץ הבניה של כיתות חדשות לא עומדת בקצב ריבוי הנרשמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבלת המקום ברורה לי, אבל מאידך אנשים מתייחסים

לפסיכומטרי כאיזשהו ערך מוחלט במקום לקחת את המבחן הזה

בפרופורציה ולהבין את הנסיבות לעצם קיומו.

(כבר יצא לי להכיר כל מיני דבילים שחשבו שהם חכמים מידי ואכלו ז... היו כאלה שאפילו בפסיכומטרי בקושי עברו את ה400 והתפלאו על זה כי הם חשבו שהם צריכים לקבל מעל 700...)

בדיוק על דוגמאות כאלה דיברתי, 400 - דביל, 700 - חכם.

פעם אחרונה שבדקתי, מדידת IQ מתבצעת באמצעות מבחן ייעודי

ולא "על הדרך" עם הפסיכומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על ידע במקצוע מסויים. התכוונתי לידע בלמידה, כלומר אם לימדו אותך רק לחרוש ,יהיה לך קשה הלצליח בפיסכומטרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על ידע במקצוע מסויים. התכוונתי לידע בלמידה, כלומר אם לימדו אותך רק לחרוש ,יהיה לך קשה הלצליח בפיסכומטרי...

כישורי למידה זה דבר שמתפתח לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל פי ויקי זה לא ככה. יש להם בחינת "בגרות" (http://en.wikipedia.org/wiki/Abitur) שרק אם עברת אותה אתה יכול להתקבל לאוניברסיטה.

The official term for Abitur in Germany is Zeugnis der allgemeinen Hochschulreife (often translated as General Qualification for University Entrance or Certificate for Overall Maturity for Higher Education). The equivalent exam in Austria, Poland and other countries of continental Europe is the Matura; while in England, Wales, Northern Ireland, Cyprus, Hong Kong, Singapore, South Africa, and the West Indies, it is A-levels; in Malta it is the Matriculation Certificate (MATSEC) and in Scotland it is Higher Grade.

Contents

זה רעיון נחמד ונאצל לתת לכולם הזדמנות. אבל בפועל זה לא קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבלת המקום ברורה לי, אבל מאידך אנשים מתייחסים

לפסיכומטרי כאיזשהו ערך מוחלט במקום לקחת את המבחן הזה

בפרופורציה ולהבין את הנסיבות לעצם קיומו.

בדיוק על דוגמאות כאלה דיברתי, 400 - דביל, 700 - חכם.

פעם אחרונה שבדקתי, מדידת IQ מתבצעת באמצעות מבחן ייעודי

ולא "על הדרך" עם הפסיכומטרי.

לא התכוונתי לזה במובן של "400- דביל, 700- חכם"... התכוונתי שיש הרבה אנשים שסתם תופסים מעצמם... ובבאופן כללי הציון בפסיכומטרי נותן אינדיקאציה כלשהי ליכולת החשיבה של בנאדם כי בסופו של דבר, גם אם תחרוש שנה על הבחינה וכל השיטות עדיין בלחץ של המבחן תצתרך שכל כדי להוציא ציון גבוה... עובדה שרוב אלה שמקבלים מעל 650 הם באמת יותר חכמים מהממוצע ולא סתם חרשו...

ו400 ו700 זה לא ציוני IQ :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...