תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תעודת בגרות - חשוב ללמוד בבית ספר ולרכוש כמה שיותר מידע כללי ונקודתי במגוון רחב של תחומים.

ככל שמתחילים ללמד ילדים בגיל צעיר יותר כך הילד מבין ומעכל את המידע בצורה טובה יותר .

אני חושב שרמת ההוראה בישראל בירידה מתמדת .

חינוך מהבית-חשוב ביותר שהילדים והנוער יקבלו חינוך טוב בבית הוריהם .

מה זה חינוך טוב ?

אין תשובה אחת כי חינוך טוב יכול להיות שונה מבית לבית .

מדיה(תקשורת)- עיתונות וטלויזיה רדודים מהווים דוגמה לא כלכך טובה לילדים ובני נוער שגדלים לזבל הזה.

מדינה שלא משקיעה בחינוך בצורה נכונה תזכה לדורות של אנשים חסרי בסיס ואמביציה .

הורים שגדלים ללא הווה יגדלו ילדים ללא עתיד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב ללמוד בבית הספר לא על מנת לרכוש ידע כללי רחב אלא בשביל לרכוש כלים שיעזרו לך ללמוד בעתיד ועל הדרך אתה רוכש גם ידע כללי .

והבעיה עם תעודת הבגרות היא שהמרוים עושים הכל על מנת שתקבל עובד במבחן על מנת שהמנהל יראה כמה המורה "טוב".

ובכלל נוצר בשנים האחרונות מצב שכל ילדון עם תעודת בגרות חושב שהוא פרופסור ושמגיע לו משכורת ענק על זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם בגרות נחשבה לתעודה חשובה .

היום היא בסה"כ תעודת מעבר ללימודים אקדמאים +פסיכומטרי ממוסחר.

מי שרוצה ללמוד ילמד מי שרוצה לעבוד ולהתמקצע בלי תואר אקדמאי יעשה זאת .

כל אחד ומה שטוב לו .

הרי לא יתחילו להתווכח עם אדם שיש לו הרבה כסף בבנק ,האם הוא חכם יותר או פחות מזה שאין לו כזה כסף.

אני רוצה לראות איש הייטק מדופלם שיתחיל להתווכח עם בעל מקצוע למשל שלמד בישול ופתח מסעדה .. והעסק שלו מצליח..

יופי שהאחד פותר משוואות ובונה תוכנות אבל לשני יותר מצליח מבחינת $ אז מה?

לימודים זה עסק כלכלי ולא סתם בשביל הידע .

מי שדואג לבסיס טוב יהיה לו הרבה יותר קל להתקדם בלימודים בהמשך (לפי דעתי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם בגרות נחשבה לתעודה חשובה .

היום היא בסה"כ תעודת מעבר ללימודים אקדמאים +פסיכומטרי ממוסחר.

מי שרוצה ללמוד ילמד מי שרוצה לעבוד ולהתמקצע בלי תואר אקדמאי יעשה זאת .

כל אחד ומה שטוב לו .

הרי לא יתחילו להתווכח עם אדם שיש לו הרבה כסף בבנק ,האם הוא חכם יותר או פחות מזה שאין לו כזה כסף.

אני רוצה לראות איש הייטק מדופלם שיתחיל להתווכח עם בעל מקצוע למשל שלמד בישול ופתח מסעדה .. והעסק שלו מצליח..

יופי שהאחד פותר משוואות ובונה תוכנות אבל לשני יותר מצליח מבחינת $ אז מה?

לימודים זה עסק כלכלי ולא סתם בשביל הידע .

מי שדואג לבסיס טוב יהיה לו הרבה יותר קל להתקדם בלימודים בהמשך (לפי דעתי ).

אתה צודק חלקית. נכון, אפשר להצליח בחיים גם ללא לימודים "אקדמיים", אבל לצערי בישראל זה נכון רק אם אתה מקומבן או עצמאי (וגם בתור עצמאי רצוי שתהיה מקומבן), כאשר האחרון דורש הון התחלתי כלשהו כדי לפתוח עסק. תנאי השכר של שכירים שאינם אקדמאים בישראל הם מתחת לכל ביקורת. אם בארה"ב אתה יכול להתפרנס בכבוד בכל מקצוע כמעט אם אתה באמת טוב בו, בארץ אם אתה שכיר מקצועי (לא אקדמאי) תלמד לחיות משכר שאינו עובר בהרבה את המינימום, לא משנה כמה אתה טוב. יש אמנם יוצאים מן הכלל, אבל לא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר את עצמך ?

נראה לי שדווקא אתה הסברת את עצמך לא רע:

זה "עסק" לרכישת כלים שיעזרו לך להתמודד עם החיים !

ובסופו של דבר זה מתורגם לכסף .

רוב האנשים לא הולכים ללמוד כי הם אוהבים ללמוד או כדי "לקבל כלים שיעזרו לך להתמודד עם החיים" (על איזה כלים אתה מדבר? חדוו"א ופיזיקה יעזרו לך להתמודד עם החיים? הדבר היחיד שאולי תלמד שם שיעיל לחיים באופן כללי זה ניהול זמן והתמודדות עם לחץ, לא יותר מזה), הרוב אפילו לא בוחרים את מקצוע הלימודים לפי תחום עניין אלא לפי כדאיות כלכלית בעתיד. איך זה שונה מהשקעה ראשונית בעת פתיחת עסק, אם מדובר בהשקעה שבסופו של דבר אמורה להיות מתורגמת לרווחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אומנם חוק חינוך חובה אבל זה עולה הרבה מאוד כסף ואילו היה יותר כסף והיו מנהלים את הכסף הזה יותר טוב, היינו זוכים לחינוך יותר טוב.

בקשר ללימודים אקדמאים מול עסק או כל דבר אחר שזה לא לימודים אקדמאים .

יש אנשים שלא רואים את עצמם באקדמיה ולא מעוניינים ללמוד שם ויש כאלה שהבגרות והפסיכומטרי שלהם לא טובים וגם הם לא לומדים באוניברסיטה.

זה לא אומר שהם לא אנשים שיכולים להצליח ולא מצליחים.

קשה להצליח ולכן מעטים הם האנשים שמצליחים .

קשה ללמוד ולא כולם רוצים ללמוד באוניבריסטה .. יש כאלה שחושבים שזה לא כזה חשוב ללמוד באוניברסיטה אבל הם לומדים הרבה דברים אחרים במקומות אחרים ובסוף עובדים ומתפרנסים לא רע וזה מספיק להם.

צריך גם מי שיטאטא את הרחוב גם מי שילכלך וגם מי שינהל את הרחוב .

צריך מי שיבנה ומי שיהרוס ואיזה כיף שיש כלכך הרבה אנשים שונים עם מוחות שחושבים אחרת .

בקיצור החיים קשים ואין שום דבר שמגיע בקלות (אלא אם כן יש לכם הורים עשירים או ירושה יפה ואז אתם גם בלי ללמוד תקבלו את ה $ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אף אחד לא רוצה ידע,כולם רוצים כסף,ואני לא בטוח שכל אחד שהוא מהנדס מחשבים הוא באמת מרוצה מהעבודה הזו,אלא יותר מרוצה מהמשכורות שהן בשמיים

כן ולא. א), האחד לא תמיד חייב לבוא על חשבון השני באופן מלא וב), עדיין יש כאלו שיעדיפו מקצוע שהם אוהבים על פני מקצועות שעשויים להיות מכניסים יותר. אני הלכתי ללמוד הנדסת מכונות כי זה באמת מעניין אותי, למדות שבכיף הייתי יכול להתקבל גם לחשמל או מדמ"ח, מקצועות שבהם סביר שהייתי מרוויח יותר בעתיד. חבר טוב שלי הלך ללמוד (למרות שלפחות בהתחלה תנאי ההעסקה והשכר של הרופאים בישראל הם מתחת לכל ביקורת), כי זה מה שמעניין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל...כשאתה לומד לתואר ראשון אתה רוכש צורת חשיבה ,שמתאימה לתחום שאתה לומד (אם אתה לומד מדמ"ח אז אתה רוכש צורת חשיבה מתמטית ואם אתה לומד כלכלה אז אתה לומד מה לעשות עם הכסף שלך וכו...) .

זה שבסופו של דבר זה באמת מתורגם למשכורת חודשית זה נכון אבל זה קורה בעזרת הכלים שרכשת בזמן הלימודים .

קח לדוגמה מתכנתים , למה ללכת ללמוד תואר בהנדסת תוכנה או מדמ"ח במקום לקחת קורס בג'ון ברייס של חודששים אם במילא אתה הולך לכתוב קוד בשפת C ?

היום אף אחד לא רוצה ידע,כולם רוצים כסף,ואני לא בטוח שכל אחד שהוא מהנדס מחשבים הוא באמת מרוצה מהעבודה הזו,אלא יותר מרוצה מהמשכורות שהן בשמיים

אבן היום מועטים האנשים שעושים את מה שהם באמת עושים ונהנים מזה ,אבל אותו מהנדס מחשבים בחר ללמוד הנדסה על פני ספרות ופילוספיה .

ובסופו של דבר הוא נהנה מהמשכורת שהוא מקבל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...