תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אה ובארצות האחרות השתמשו בטריק של ה"למבחן שולחים מפגרים" ...

המצב היה הרבה יותר טוב מהיום, וזה רק מדרדר.

וזה לא משנה ת'כלס מה היה בעבר, משנה מה יש היום, והיום אין מערכת חינוך נורמלית בארץ. והידע שצוברים עד סוף התיכון שואף לאפס, כבר לאחר בחינות הבגרות כשאתה שוכח הכל.

תיקון קטן: בתחרות ההיא נראלי הגענו למקום ה7 או משהו כזה, בכל מקרה , עדיף על ה57 שאנחנו עכשיו...

בארצות אחרות פשוט שלחו את כולם, והתקבל ממוצע אמיתי...

בכל מקרה, מה זה לא יודעים להכין? אין אנשים שמקבלים מעל 700? אתה רוצה ללמוד בטכניון, שב על התחת, תחרוש, ותוציא גבוה בפסיכומטרי. רבים וטיפשים יותר ממך כבר הצליחו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח שמע ברור שמי רוצה שמשקיע בהס"כ מצליח. אבל עם הרבה מאוד מאמץ... יותר מדי. אם שיטת הלימוד הייתה שונה , כבר מהיסודי , ועד התיכון , לא היה כל כך קשה להתמודד עם הבחינות כמו הבגרויות או הפסיכומטרי.

חח וכה אני כבר מתחיל לחזור על עצמי xD

בארצות אחרות פשוט שלחו את כולם, והתקבל ממוצע אמיתי...

בכל מקרה, מה זה לא יודעים להכין? אין אנשים שמקבלים מעל 700? אתה רוצה ללמוד בטכניון, שב על התחת, תחרוש, ותוציא גבוה בפסיכומטרי. רבים וטיפשים יותר ממך כבר הצליחו

אתה לא קורא את מה שאני אומר... חבל , סתם מוביל לויכוח. כבר עניתי על זה כמה פעמים.

וחוץ מזה,כמה אחוז מקבלים מעל 700 מאלה שניגשים לבחינה? ומאיזה פעם? ראשונה?

ואלה שמקבלים ציונים כאלה פשוט כמו שאמרת חורשים. וצריך ללמוד . יש הבדל גדול לדעתי..

מה שאני טוען זה לא שרק קצת מצליחים להגיע להישגים גבוהים בבחינות האלה, אלא שזה יותר קשה להם, הם צריכים לשבת ולהשתגע בבית חודשים כדי להצליח בפסיכומטרי הזה למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר את הקשר בין מערכת החינוך לפסיכומטרי. איך בדיוק אתה מצפה שבית הספר יכין אותך לפסיכומטרי? שבמקום חדו"א ילמדו אותך לפתור בעיות גאומטריות בסיסיות ב-45 שניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר את הקשר בין מערכת החינוך לפסיכומטרי. איך בדיוק אתה מצפה שבית הספר יכין אותך לפסיכומטרי? שבמקום חדו"א ילמדו אותך לפתור בעיות גאומטריות בסיסיות ב-45 שניות?

אני לא מתכוון להכנה לבחינה ספציפית. אני מתכוון ללהכין לבחינות וללימודים בכלל. למשל: מאוד חשוב בלימודים , ועוזר מאוד להצליח , בין אם זה רק בבחנים לבין אם זה בלימודים בכלל, מסכים איתי?

אז למה לא לפתח אותו אצל התלמידים ? למה פה זה לא נהוג? אתה ידוע איך זה היה עוזר ללמוד את האוצר המילים המחורבן הזה לפסיכו'? ויותר מזה...

הבנת עכשיו פשוט למה אני מתכוון?

5 אחוז אם אינני טועה.

חח אין מה להוסיף יותר אפילו...

בנוסף לכך, לאחר כל החרישה , וסוף סוף הציון הגבוה בפסיכומטרי , זה משקף באמת את היכולת השכלית שלך? או שזה משקף כמה אתה יכול לחרוש ולשבת על התחת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה רצית? 50 אחוז מעל 700? אם כך הרי שהציונים היותר מוצלחים היו אמורים להיות באיזור ה1000 :nixweiss:

על התפלגות נורמלית שמעת?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%95%D7%AA_%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה רצית? 50 אחוז מעל 700? אם כך הרי שהציונים היותר מוצלחם היו אמורים להיות באיזור ה1000 :nixweiss:

על התפלגות נורמלית שמעת?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%95%D7%AA_%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%AA

רציתי שבאמת יהיה ניתן לראות את רמת הידע ורמת היכולת של התלמיד.

ומהבחינות הפסיכומטי עולה שלא הרבה תלמידים הם בעלי יכולות. רק 5 אחוז הם חכמים? ברור שיותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח שמע ברור שמי רוצה שמשקיע בהס"כ מצליח. אבל עם הרבה מאוד מאמץ... יותר מדי. אם שיטת הלימוד הייתה שונה , כבר מהיסודי , ועד התיכון , לא היה כל כך קשה להתמודד עם הבחינות כמו הבגרויות או הפסיכומטרי.

חח וכה אני כבר מתחיל לחזור על עצמי xD

אתה לא קורא את מה שאני אומר... חבל , סתם מוביל לויכוח. כבר עניתי על זה כמה פעמים.

וחוץ מזה,כמה אחוז מקבלים מעל 700 מאלה שניגשים לבחינה? ומאיזה פעם? ראשונה?

ואלה שמקבלים ציונים כאלה פשוט כמו שאמרת חורשים. וצריך ללמוד . יש הבדל גדול לדעתי..

מה שאני טוען זה לא שרק קצת מצליחים להגיע להישגים גבוהים בבחינות האלה, אלא שזה יותר קשה להם, הם צריכים לשבת ולהשתגע בבית חודשים כדי להצליח בפסיכומטרי הזה למשל..

עוד אחד שמצפה שהחיים יהיו קלים ומתלונן כשהם קשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד שמצפה שהחיים יהיו קלים ומתלונן כשהם קשים.

לא קשור בכלל. =\ אתה לא מבין מה אני מנסה להגיד...

שניה, אז בעצם כולכם מסכימים ששיטת הפסיכומטרי והבגרויות זה דבר חכם, ובאמת משקף את היכולות של התלמיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מחרטט בלי שום גיבוי למה שאתה אומר. איך רואים שאתה ילד קטן.

כן, זה חשוב, אז מה אתה רוצה? שישחקו איתך במשחקי בכיתה? גם לדעת לאכול בפה סגור זה חשוב, וגם כדאי לדעת קרוא וכתוב כדי להצליח בלימודים.

ישראל היא המדינה המובילה בעולם בשיעור המהנדסים לנפש, האקדמיה והתעשיות עתירות הידע בישראל הן דוגמה ומופת לכל העולם המערבי. כנראה שאם המערכת הייתה כל כך גרועה, לא היינו מגיעים לאיפה שאנחנו היום. צר לי, אבל זה שאתה טיפש ולא מסוגל להוציא ציון נורמלי בפסיכומטרי, לא אומר שכולם כמוך.

מה נראה לך, שאלפי המהנדסים שמסיימים מדי שנה בהצלחה את התואר שלהם, באוניברסיטאות המובילות בארץ, למדו במערכת חינוך שונה מזו שאתה למדת בה? שאותם הכינו בצורה מיוחדת וסודית לפסיכומטרי וללימודים האקדמיים, ואותך מקפחים? ממש לא צריך להוציא מעל 700 כדי להתקבל לאוניברסיטה, הקצה העליון של הסקאלה פשוט נועד לחפות על ציוני בגרות נמוכים (למי שזרק זין בתיכון).[br]פורסם בתאריך: 11.07.2009 בשעה 01:53:25

שניה, אז בעצם כולכם מסכימים ששיטת הפסיכומטרי והבגרויות זה דבר חכם, ובאמת משקף את היכולות של התלמיד?

וואו, אתה פשוט קשה. כ-ו-ל-ם מסכימים שפסיכומטרי זה לא כלי מדויק במיוחד לאמוד יכולות של תלמיד. הוא גם לא נועד לזה, לעזאזל. כל המהות שלו היא לסנן אנשים מהאקדמיה, כי מבחינה תפעולית האוניברסיטאות לא יכולות להכיל את כל מי שרוצה ללמוד בהן. אי אפשר לקבל 100,000 איש ללימודים בטכניון, אין מקום בשבילם, פיזית, ואין מי שילמד כמות גדולה כל כך.

אז יש סינון. וכל מי שרוצה, ובעל יכולת שכלית מינימלית, יכול לעבור אותו בהצלחה ולהתקבל לאוניברסיטה. על מה אתה מתלונן בכלל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...