תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

אני לא מאמיןןןןןןןןןןן

קיבלתי שוק כשראיתי שעם פסיכומטרי 500 וציון 85 ממוצע בגרות אפשר להתקבל לרפואהה.תמיד חשבתי שרפואה צריך פסיכומטרי של 700+ כי זה דבר בכיר ואחראי מאוד

זאת אומרת כל אחד שמוציא 500 מה שנקרא די דפוק יכול להיכנס לפקולטה לרפואה.השאלה איזה רופא הוא יצא-לא נראה לי שהייתי רוצה שרופא כזה יבדוק אותי ויטפל בי...אלא אם כל הלימודים שלו הוא הוציו ציונים גבוהים

יואב שני איך אתה מסביר את זה שעם פסיכומטרי 500 אפשר להתקבל לתוכנית לביולוגיה ולפיזיקה?ולעומת זאת למדעי החברה עם פסיכומטרי 500 וממוצע בגרויוןת 85 אי אפשר להתקבל בכלל

אלה מקצועות שדורשים מתמטיקה ברמה מאוד גבוהה,לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מבין שהבנת הנקרא זה לא דבר חזק אצלך.

לא רשום בשום מקום שם שאפשר להתקבל לרפואה עם ציונים כאלה.

בתכנית לביולוגיה ופיזיקה כתוב "טרם הוחלט", מה שאומר שלא החליטו עדיין מה יהיה סף הקבלה, לכן האתר מציג לך כאילו אפשר להתקבל עם כל ציון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לא ידעתי אני לא מכיר עדיין אוניברסיטאות כי אף פעם לא הייתי בסרט הזה עדיין

בכל מקרה לגבי הפסיכומטרי זה כלי סינון זה אני מסכים,אבל לא לכולם הוא מתאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם פסיכומטרי לא עשית, מה אתה רוצה בעצם להגיד? שאתה מקשקש על דברים שאין לך שמץ של מושג בהם? [כרגיל?] ::)

הפסיכומטרי הוא אחד מהממיינים, כאשר השני הינו תעודת הבגרות, הם מאזנים אחד את השני - כמה פעמים אפשר לחזור על אותו הדבר?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לא ידעתי אני לא מכיר עדיין אוניברסיטאות כי אף פעם לא הייתי בסרט הזה עדיין

מה זה משנה מכיר אוניברסיטאות או לא?

כשאני נכנסתי לאתר הזה לפעם הראשונה לבדוק את סיכויי הקבלה שלי, כן הכרתי אוניברסיטאות?

קצת הבנת הנקרא וcommon sense, בנאדם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב,אם כבר מדברים על בגרויות...זה בכלל לא מדד לחוכמה של תלמיד...סה"כ לבגרות לומדים חומר מסויים,ואז מגיע המתכונת וחורשים אליה,ואז חורשים לבגרות יודעים את כל החומר בעל פה,וזהו אחרי הבגרות כבר שוכחים הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם 500 בפסיכומטרי אפילו לעבודה סוציאלית אי אפשר להתקבל. (יסלחו לי העובדים הסוציאליים למיניהם)

גם לא נכון, אם יש לך ממוצע בגרויות שמפצה על כך.

דרך אגב,אם כבר מדברים על בגרויות...זה בכלל לא מדד לחוכמה של תלמיד...סה"כ לבגרות לומדים חומר מסויים,ואז מגיע המתכונת וחורשים אליה,ואז חורשים לבגרות יודעים את כל החומר בעל פה,וזהו אחרי הבגרות כבר שוכחים הכל

:kopfpatsch:

מישהו איפשהו אמר שזה כן מדד לחוכמה של תלמיד?

הבגרויות והפסיכומטרי הם מדדים שמנסים לקבוע מה הסיכוי שהתלמיד יצליח בלימוד אקדמאיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי שם בתחילת הלימודים שלי ראיתי מחקר שעסק בכמה באמת הבגרויות והפסיכומטרי הם מדד להצלחה ועד כמה שאני זוכר הפסיכומטרי היה מדוייק בכמה עשרות אחוזים והבגרויות היו מדוייקים במינוס כמה עשרות אחוזים (יענו מי שלא מצליח בבגרויות כן מצליח באקדמיה, ומי שמצליח בפסיכומטרי יס שיכוי שיצליח גם באקדמיה...)

או הפוך... מה שכן, שניהם לא מדד ללימודים אקדמאיים של מקצוע כלשהו שבאמת מעניין את התלמיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אם יש לי לדוגמא פסיכומטרי 500 אבל ממוצע בגרויות 95 אז יקחו אותי לכל פקולטה?

למה אתה שואל אותי? תיכנס ללינק שנתתי לך ותבדוק שם.

זה גם שונה מאוניברסיטה לאוניברסיטה, כמובן.

95 זה עלוב, לא יקחו אותך לשום מקום.

בכלל יש אוני' שלא משנה מה הממוצע שלך, פחות מ550 הם לא מקבלים [או שמא זה 500 לא זוכר].

אבל כאן אתה טועה ומטעה. לדוגמה, באוניברסיטת תל אביב בהרבה מהמסלולים במדעי הרוח, אתה רק צריך ממוצע בגרויות של 100 ומעלה (בלי חשיבות לפסיכומטרי) או פסיכומטרי 450 (כל עוד יש לך בגרות, בלי חשיבות לממוצע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...