תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ? - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - מי צריך את זה בכלל ?

almonime

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אפשר להתקבל להנדסה גם עם ממוצע נמוך מ95, רק צריך ציונים טובים במקצועות הנכונים (מתמטיקה, פיסיקה) ופסיכומטרי גבוה מספיק לפיצוי. ככה הסכם מספיק ע"מ להתקבל או לפחות נותן לך תנאים להתקבל למכינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע,בלי קשר לפסיכומטרי או בגרות

כמה אוניברסיטאות יש בארץ?יש ת"א,חיפה,ירושליים וב"ש....או שיש עוד ולא אמרתי אותן?

יש בארץ גם עוד המון מכללות

בגלל שיש גם אוניברסיטאות וגם מכללות,האוניברסיטאות יכולות לבטל את הפסיכומטרי ואז תיהיה תחרות בין האוניברסיטה למכללה,וכל אחת תצטרך להיות ההכי הכי הכי טובה כדי שהסטודנט יבחר דווקא במכללה X ולא באוניברסיטה Y,או הפוך באוניברסיטה X ולא במכללה Y

בנוסף,כך גם הערך של המכללות יעלה,ויותר מקומות עבודה יתחילו להעדיף גם בוגרי מכללות ולא להעדיף יותר בוגרי אוניברסיטאות על פני בוגרי מכללות

חוץ מיזה זה יגרום לכך שהאוניברסיטאות יוכלו לקבל סטודנטים,ולהתנות את הלימודים שלהם באם הם ישיגו ציונים גבוהים נגיד עד השליש הראשון של הסמסטר,אם לא...שלום הם מחוץ לאוניברסיטה ומחפשים מקום אחר שיקבל אותם ללמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הורדת פסיכומטרי תביא לתחרות? הרי כולם רוצים ללמוד באוניברסיטאות ולא במכללות.

חוץ מיזה זה יגרום לכך שהאוניברסיטאות יוכלו לקבל סטודנטים,ולהתנות את הלימודים שלהם באם הם ישיגו ציונים גבוהים נגיד עד השליש הראשון של הסמסטר

אבל אין מקום, וכבר אמרו לך את זה כמה פעמים. אין מקום לאכלס הרבה סטודנטים.

וכבר עכשיו יש ניפוי באוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקבל להנדסה גם עם ממוצע נמוך מ95, רק צריך ציונים טובים במקצועות הנכונים (מתמטיקה, פיסיקה) ופסיכומטרי גבוה מספיק לפיצוי. ככה הסכם מספיק ע"מ להתקבל או לפחות נותן לך תנאים להתקבל למכינה.

גם נכון, אבל אני מניח שהוא שאל ספציפית עבור ציון זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע,בלי קשר לפסיכומטרי או בגרות

כמה אוניברסיטאות יש בארץ?יש ת"א,חיפה,ירושליים וב"ש....או שיש עוד ולא אמרתי אותן?

יש בארץ גם עוד המון מכללות

בגלל שיש גם אוניברסיטאות וגם מכללות,האוניברסיטאות יכולות לבטל את הפסיכומטרי ואז תיהיה תחרות בין האוניברסיטה למכללה,וכל אחת תצטרך להיות ההכי הכי הכי טובה כדי שהסטודנט יבחר דווקא במכללה X ולא באוניברסיטה Y,או הפוך באוניברסיטה X ולא במכללה Y

בנוסף,כך גם הערך של המכללות יעלה,ויותר מקומות עבודה יתחילו להעדיף גם בוגרי מכללות ולא להעדיף יותר בוגרי אוניברסיטאות על פני בוגרי מכללות

חוץ מיזה זה יגרום לכך שהאוניברסיטאות יוכלו לקבל סטודנטים,ולהתנות את הלימודים שלהם באם הם ישיגו ציונים גבוהים נגיד עד השליש הראשון של הסמסטר,אם לא...שלום הם מחוץ לאוניברסיטה ומחפשים מקום אחר שיקבל אותם ללמוד

קודם כל שכחת שבחיפה יש שתי אוניברסיטאות (זו שבאמת נקראת "אוניברסיטת חיפה" ובית המשוגעים הקרוי "טכניון") וגם שקיים מקום שנקרא "בר-אילן". בחשבון כולל יוצא 6.

דבר שני, נא לא לשכוח שאוניברסיטה היא מוסד ממלכתי, בעוד שמכללה היא לא (למרות שרוב המכללות כן מקבלות מימון חלקי מהמדינה). במצב הקיים סטודנט במכללה נאלץ לשלם הרבה יותר מאשר סטודנט באוניברסיטה. אם להשוות את תנאי הקבלה לא תהיה תחרות, להיפך - אף אחד לא ירצה לשלם יותר ולקבל אותה רמת הוראה או אף פחות.

דבר שלישי, מה שהצעת לגבי "השליש הראשון של הסמסטר" אינו מעשי כי א) כבר אמרו לך ולא פעם אחת שאין אפשרות פיזית לאכלס את כל המעוניינים מבלי לסנן, ולא משנה שליש סמסטר או סמסטר שלם, ב) אין ברוב המוחלט של הקורסים ציוני ביניים מחייבים כלשהם עד לבחינה הסופית בסוף הסמסטר, וג) אי אפשר למדוד כלום על פי החודש הראשון בגלל שרוב הסטודנטים החדשים רק מתחילים לצאת מהשוק ההתחלתי באמצע הסמסטר בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגינות מחייבת אותי לציין כי מעולם לא למדתי במכללה כך שאין לי בסיס אישי להשוואה. עם זאת, אני מכיר מספיק אנשים שלומדים או שלמדו במכללה ומחזיקים בממוצע כמו שלי למרות שהם לא השקיעו חצי מהמאמץ שאני משקיע בלימודים. תוסיף לזה את העובדה שבמכללה ממוצעת הממוצע הכללי יהיה גבוה יותר מהאוניברסיטה הממוצעת. שני הנתונים הללו בהחלט מצביעים על כך שהלימודים במכללה פחות תובעניים (מבחינה אקדמאית, לא כלכלית...) מלימודים באוניברסיטה - ואני בהחלט חושב שזה אומר שהבוגר יוצא עם פחות ידע וכלים לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, יש את אלה שטוענים שמקבלים הרבה יותר ידע פרקטי ופחות ידע תאורטי ומכאן אולי ההבדלים. בתכלס - צריך ללמוד בשני המקומות כדי לעשות את ההשוואה. אם המצב הוא מה שכתבתי בנוגע לפרקטי מול תיאוריה, אז אי אפשר בכלל להשוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני, יש את אלה שטוענים שמקבלים הרבה יותר ידע פרקטי ופחות ידע תאורטי ומכאן אולי ההבדלים. בתכלס - צריך ללמוד בשני המקומות כדי לעשות את ההשוואה. אם המצב הוא מה שכתבתי בנוגע לפרקטי מול תיאוריה, אז אי אפשר בכלל להשוות.

כן, גם אני מכיר את הדעה הזו. אם זה נכון, הרי שאליה וקוץ בה - ידע פרקטי נותן יתרון בטווח הקצר, נכון, אבל מי שחסר לו הבסיס התאורטי עשוי להתקשות ללמוד דברים שהוא לא נתקל בהם במסגרת לימודיו אך צריך בשביל עבודתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני, נא לא לשכוח שאוניברסיטה היא מוסד ממלכתי, בעוד שמכללה היא לא (למרות שרוב המכללות כן מקבלות מימון חלקי מהמדינה). במצב הקיים סטודנט במכללה נאלץ לשלם הרבה יותר מאשר סטודנט באוניברסיטה. אם להשוות את תנאי הקבלה לא תהיה תחרות, להיפך - אף אחד לא ירצה לשלם יותר ולקבל אותה רמת הוראה או אף פחות.

למיטב ידעתי למעט שתי מכללות מובהקות מרבית המכללות מקבלות מימון ממשלתי מלא בדיוק כמו אוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...