עד תוצאות האמת- יאללה מדגמים. - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עד תוצאות האמת- יאללה מדגמים.

nineball

Recommended Posts

• תגובות 187
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ברכות לציפי לבני!

יש לנו ראש ממשלה חדשה + אל תשכחו שמי שלא הצביע היא מקבלת את הקול שלו. ;D

בשורה תחתונה, אין לה ברירה אלא להקים ממשלת אחדות.

היא דווקא רוצה להקים ממשלת אחדות (שזה כבוד מצידה, היא לא רוצה לחלוק את הממשלה לבד) עם הגוש הימין כמו נתניהו אבל נתניהו רוצה את כל היד ולא רק את האצבע, חתיכת אגוצנטרי הבנאדם הזה.

קיצר, הכל יכול לקרות, אבל מי שמחזיק את הקלפים השולטים זה לבני.

(לגוש הימיני ב-HWzone: תדעו לפרגן, ציפי לבני לפחות ראש ממשלה ששואף להישגים, לעומת אחרים ששואפים להגדיל את חשבון הבנק שלהם).

יחסית אליי אתה עולל שרק הפסיק לינוק….

חלק גדול מהרטוריקה שבה משתמש ליברמן נועדה יותר לאוזניי בוחריו הפוטנציאליים ולא משקפות

באמת את דעותיו המהותיות שהם הרבה פחות קיצוניות ממה שנידמה.

אין לך באמת מה לפחד ,הוא הרבה יותר רציונאלי ממה שאתה מתאר לעצמך.

זה מה שהוא שידר לתושבי , אם הוא היה משדר רצינות ובגרות בייחד, אני מאמין שהיא מקבל עוד כמה מנדטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לעשות קצת סדר בדברים, כי נדמה שיש כאן כמה אנשים מאותגרים-דמוקרטית שלא ממש רואים את התמונה כהלכה.

מעט מאוד אנשים בחרו בציפי לבני. הרבה מאוד אנשים מהשמאל (להערכתי חצי מהמנדטים של קדימה), החליטו לוותר על המפלגה המקורית שהם תומכים בה (העבודה, מרץ, אולי גם מפלגות ערביות ואני מכיר גם כמה "ירוקים" כאלה) ולהצביע "לא ביבי", כלומר "קדימה". לציפי לבני אין תמיכה ציבורית כפי שנדמה. ל"לא ביבי" יש.

בכל מקרה, אם נתעסק במספרים, אז גוש השמאל לא השתנה בעקבות הנהירה להצביע קדימה (שהיא טיפשית מלכתחילה, בדיוק מהסיבה הזאת). גוש השמאל נותר כשהיה, כשרוב המנדטים שלו מרוכזים בקדימה, בניסיון נואש למנוע את הבלתי נמנע (היינו, רצון הרוב) - ממשלת ימין בראשות ברירת המחדל - בנימין נתניהו.

נכון שרוב הציבור (גם הימני) לא מתלהב מביבי בתור ראש ממשלה. אבל בטח שלא מתלהבים מציפי ליבני (שוב, רוב המצביעים שלה הם פשוט שונאי ביבי, בלי שום זיקה מיוחדת לליבני).

בשורה התחתונה, העם בחר ימין.

אגב, אם בפרשנות פוליטית עסקינן, אז אני מאמין שבסופו של דבר תקום ממשלת מרכז חילונית סביב הליכוד (קדימה והעבודה). עדיין, יש סיכוי לממשלת ימין, אני לא מאמין שזה מה שיקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, העם בחר ימין.

בהחלט. אני רק מקווה שלנתניהו יהיה מספיק אומץ כדי לא להקים ממשלת ימין עם עשר מפלגות קטנות, אלא ממשלת מרכז רחבה ויציבה. בסך הכל, מבחינה אידיאולוגית, המרחק בין קדימה לישראל ביתנו כלל אינו רב כפי שחושבים ושתי המפלגות הללו יוכלו לשבת ביחד בקואליציה.

הדבר שאני כן חושש ממנו הוא באמת משחקי אגו בין נתניהו ללבני - קראתי היום ב-YNET שהיא הציעה לנתניהו ללכת לממשלת אחדות. מיותר לציין שהיא התכוונה לממשלת אחדות בראשותה. אחד מהם יהיה חייב לוותר, או שהם יצטרכו להתפשר על רוטציה, אבל אני מקווה שהם אכן יגיעו לפשרה, למען כולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי בחדשות שההפסד של נתניהו יכול לאלץ אותו להקים ממשלת ימין טהורה, שהוא לא רצה בה. אני מקווה שזה באמת המצב.

קואליציית החלומות שלי: הליכוד (27) + ביתנו (15) + שס (11) + יהדות התורה (5) + האיחוד הלאומי (4) + הבית היהודי (3) = 65 מנדטים (100% ימין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שאני כן חושש ממנו הוא באמת משחקי אגו בין נתניהו ללבני - קראתי היום ב-YNET שהיא הציעה לנתניהו ללכת לממשלת אחדות. מיותר לציין שהיא התכוונה לממשלת אחדות בראשותה. אחד מהם יהיה חייב לוותר, או שהם יצטרכו להתפשר על רוטציה, אבל אני מקווה שהם אכן יגיעו לפשרה, למען כולנו.

אני מסכים איתך ב-100%. להערכתי, ליבני לא תתקפל, למרות שהיא "הצד החלש" במו"מ. נתניהו, לעומת זאת, נמצא בצד החזק, ולכן יש לו אלטרנטיבות - הוא לא חייב להתקפל.

בקיצור, המצב בעייתי. אבל אני מאמין שזה מה שיקרה בסוף, אם כי אני לא יודע להגיד בדיוק מי יהיה בקואליציה (ישראל ביתנו? עבודה? ש"ס?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו התעוררתי (עבדתי אתמול בהקלדת התוצאות)

אני אופטימי, החיילים יעלו את ביבי.

דרך אגב שמתי לב, שכל מי שאמר לי שהוא מצביע "קדימה" הסיבות הם אמוציונליות לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני הייתי צריך לשמוע מכל מי שמצביע קדימה שטויות כמו "מי עדיף? את ביבי?" או "הצבעתי לציפי לבני, לא לקדימה" או שטויות כמו להצביע לקדימה כדי "להרוס" את הליכוד. כנראה שלאנשים באמת יש של דג או שהם שוכחים איזו מפלגה הייתה בשלטון בשנתיים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני הייתי צריך לשמוע מכל מי שמצביע קדימה שטויות כמו "מי עדיף? את ביבי?" או "הצבעתי לציפי לבני, לא לקדימה" או שטויות כמו להצביע לקדימה כדי "להרוס" את הליכוד. כנראה שלאנשים באמת יש של דג או שהם שוכחים איזו מפלגה הייתה בשלטון בשנתיים האחרונות.

כן הא וכשביבי היה בשלטון :kopfpatsch: :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות כנראה שלאנשים במדינה הזאת יש קצר מאוד.. :screwy:

הרי לפני הבחירות היתה לה אפשרות להקים ממשלה והיא לא הצליחה- ועכשיו המצב בכלל לא השתנה..שוב יש רוב לגוש הימין

והם גם שוכחים מי גרם לכשלון של ההתנתקות ומבצע חסר כל תועלת שהיה עכשיו בעזה שלא תרם לכלום- רק גרם לשקט מדומה למספר ימים ותרם לדעה שלילית על בעולם ללא כל תוצאות

לי אישית לא יצא להצביע כי עברתי דירה ולא עידכנתי את הכתובת בזמן ולא יכולתי ללכת למקום הקודם.. למרות שקראתי בעיתון שהיו אנשים שהתחזו לנכים ואיפשרו להם להצביע בכתובת החדשה מטעמי אי נגישות :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הא וכשביבי היה בשלטון :kopfpatsch: :kopfpatsch:

שביבי היה בשלטון... מה?

ביבי היה בשלטון שהמפלגה המובילה היא לא המפלגה שלו. אתה לא זוכר שהונהגה השיטה המפגרת של לבחור מפלגה בנפרד וראש ממשלה בנפרד? איך ראש ממשלה אמור לתפקד בלי שמתאפשר לו לקבל את הבסיס המוביל של המנדטים בכנסת, שיאפשר לו לנסות לקיים את המצע שלו? כעובדה, אין ממשלה אחת שנבחרה בשיטה הזו, והחזיקה יותר משנתיים. בנוסף, השיטה חוסלה אחרי פחות מ 10 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמצב שלו עכשיו לא שונה,

הוא יהיה בן ערובה של כל מפלגה בקואליציה, דתיים, ימין קיצוני, ליברמן

כל אחד מששת המפלגות שיקימו את הקואלציה הימנית חרדית תוכל לסחוט אותו כרצונה ולשבור את הכלים בכל רגע

איך ביבי יוכל לקיים את המצע שלו?

העם אכן החליט, הוא רוצה ימין, תשבנה קדימה/העבודה/מרץ (וכמובן המפלגות הערביות) באופוזיציה ויתנו לביבי להזיע במשך שנה וחצי שנתיים (והוא יזיע ויתפתל לא מעט בשביל להשאיר את הממשלה שלו בחיים) ואז בבחירות הבאות, אחרי שביבי לא יצליח לעשות כלום ממה שהבטיח לבוחריו (לא מבחינת כלכלה ולא מבחינת בטחון)וליברמן לא יעשה כלום ממה שהבטיח לבוחריו (כי ש"ס לא יתנו לנושאים האזרחיים של ליברמן זכות קיום) תהיה לנו קואליציה שתוכל להניע דברים (כי הנוכחית לא תהיה מסוגלת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה ברור שאלא אם הליכוד ינצחו בהפרש של 3-5 מנדטים, אנחנו ניכנס למצב שכזה. אם למישהו מחברינו על הגבולות יש תכנית לתקוף אותנו, ההימור שלי הוא שזה יהיה בקדנציה הנוכחית, שלא תוכל לקבל החלטות בגרוש בגלל איך שהיא נראית.

מה שמצחיק אותי זה שציפי לבני יוצאת בהכרזות "העם בחר קדימה, בלה בלה בלה". היא כנראה לא שמה לב שהיא "ניצחה" במנדט אחד, ושאין לה אף מפלגה ממשית חברה לגוש השמאל.

הקדנציה הזו הולכת להיות גרועה יותר לישראל מהקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...