דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

:spam:

מדוע על בן אדם להיות דתי ?

מה זה גן עדן ?

גהינום ?

איפה הם נימצאים ?

יש שם מלאכים שאתה יושב איתם ולומד - מה ?

כמה מן אפשר לשבת מתחת לעץ ( איזה מיצוות עשה העץ - שמגיע לו גן עדן ? ) ולאכול שור הבר ? מי שחט אותו - את השור - מחפוד או הרב לנדא ? או אולי זו שחיטת "חלאל" וכמה זמן ממליחים את בשרו של הליוויתן ( רגע ליוויתן יש קשקשת וסנפיר או שרק קשקשת או רק סנפיר ? - לא יודע אולי יש ליוויתנים מיוחדים בגן עדן :nixweiss: )

אז למה לבבן אדם לתת את החיים שלו והכסף שלו ואת החופש המחשבתי שלו ואת ילדיו ולעזוב את משפחתו - בשביל מה ? תוכנית פנסיה בשמיים הלא כל כך בטוחים ?

האם הגהינום דולק גם ביום שבת ? אז מותר ם להדליק אש ?

ואיזה סוג של פלטה לשבת מפעילים בגן עדן כדי לחמם את הטשולנט או שמשתמשים באש של הגהינום כדי להכין קפה ותה אחרי הבית כנסת של יום שבת ?

האם אלו טריקים של סוחרי נשמות מיסיונרים ?

האם אלו השליחים של ה"מורים הרוחניים" שסהך הכל רוצים את הכסף שלך ?

איך זה אלוהים שהוא כל יכול לא עושה את כולם דתיים ?

אם הוא כזה גדול וכזה הכל יכול - למה הוא צריך להעמיד אותנו בניסיון ?

:s05:

אם יש לו הכול - למה הוא צריך את הכסף שלי ?

את הזמן שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל פה קצת, גן עדן וגהנום כמו שאתה מתאר אותם זה המצאה של הנצרות דווקא, זה נשמע "נחמד" אז חלק

מהיהודים אימצו את זה, דת מאוד איקלקטית היהדות, כמו הנצרות והאיסלאם, ושלושתן לקחו את הרעיונות

מדתות אחרות שהם היו תחת שילטונם (ברית מילה אתה יכול למצא גם במיצרים העתיקה, כמו גם הרבה דברים כמו "ארון הברית"),

מה שאומר שאין חדש תחת השמש והכל ממוחזר, מה גם שרוני מודה שהתורה נתנה לפני 3300 ~ שנה ואם כך הדבר, הרי שהעתיקו את המיטוסים

שהיו קיימים כבר (ראה ערך שומר,מסאפוטמיה), זה לא קשה לראות...

מלאכים וזה זה עולם קצת יותר מורכב, זה כבר להיכנס לקבלה ולזוהר, שם נותנים לך את השמות של כל המלאכים והשדים, כן כן שדים :kopfpatsch:

ואפילו מלמדים אותך לתקשר איתם :bash:, אומרים ששלמה היה מאסטר בקבלה והוא זימן שדים שיבנו את בית המקדש... קיצר עוד קצת הוקוס פוקוס...

אגב יש איזכור שמוחאמד קיבל את אחת הסורות בקוראן מהשטן בכבודו ובעצמו, מעניין...

כל זה מאוד מעניין, אבל לצערי לא מוביל לשום מקום חוץ מחילוק של בני אדם לעוד גורמים, כל הזמן מזכירים לנו כמה אנחנו שונים אחד מהשני,

שאולי זה לא כזה נכון...

וכסף רוני, תעשה לי טובה, אני לא רואה כיפה על הראש של גאיידמק וגם לא על של דונאלד טראמפ, אולי יש להם אלוהים יותר שווה... ;)

(מישהו אמר ג'ו פאשי?) :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם אתה מביא דעה של הצד היהודי כלא נכונה. לא פלא שהגעת לאן שהגעת.

אני לא אתחיל עכשיו לפרט , התורה זה לא רק עשרת הדברות הם רק חלק קטן מן המסורה היהודית. ביטויים כמ "לא תגנוב" "ולא תרצח" לא היו חדשים לאומות העולם, ואפילו בתקופת אברהם היה נהוג להזהר מאיסור אשת-איש, ובתקופת האבות ראינו גם מצוות נוספות כמו ייבום.

בשום ספר מצרי לא נאמר לשמור את השבת, או שלא לעשות שום מלאכה ביום השבת, שהאלוקים הוא אחד ושלא יהיה אל אחר על פניו, שלא לחמוד, לכבד את האב ואת האם, וכן הלאה. מצוות כמו "לא תנאף" ו-"לא תגנוב" היו ידועות לאומות העולם גם בלי התורה ואין ספק שניתן למצוא אותן בכל רחבי העולם, כי הן מובנות מצד השכל

הגהנום הוא בסך הכל ביטוי שנועד להמחיש עונש בעולם הבא, כאשר גן-עדן הוא ביטוי שנועד להמחיש שכר.

עד כאן,מי שרוצה פירוט [הבאתי היכן יכול לשאול כל שאלה] עדיין לא נמצא אדם שכזה,שלי אישית היה מפריע דבר הייתי בודק אותו שואל ומגיע למסקנה.

תבין אותי כבר שלחתי לעכביש הודעה על כך ,אבל אינו התייחס, לכן על תחשוב שהוא שואל שאלות אלה הוא רק מתריס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל פה קצת, גן עדן וגהנום כמו שאתה מתאר אותם זה המצאה של הנצרות דווקא, זה נשמע "נחמד" אז חלק

אתה טועה ידידי, בקשר לגהנום.

היהדות (התורה) מעולם לא הזכירה מקום בשום גהנום, אין מקום כזה, ושטן, אין ישות כזו (ישות נגדית לקב''ה) וזו כפירה לומר שכן שהרי הקב''ה הוא מלך מלכי המלכים, הישות היחידה הראויה לסגידה, שיכולה למחוק את כל האחרות בכל רגע נתון. יש שטנים שהקב''ה שלח בעצמו כמכשול או מבחן לעם במשך הדורות.

המילה גהנום פירושה כיום "מקום רע" היא גלגול של המילה גהי-בן הנום, שהוא עמק בירושלים שנערכים אליו טיולים מאורגנים כבר כמעט 40 שנה, שבו היבוסים (בטרם נכנסו שבטי אל העיר וכבשו אותה) היו שורפים שם ילדים קטנים כחלק מפולחן דתי על גבי מגש שהונח על ידיו המושטות של פסל רחב-מימדים.

מהיהודים אימצו את זה, דת מאוד איקלקטית היהדות, כמו הנצרות והאיסלאם, ושלושתן לקחו את הרעיונות

מדתות אחרות שהם היו תחת שילטונם (ברית מילה אתה יכול למצא גם במיצרים העתיקה, כמו גם הרבה דברים כמו "ארון הברית"),

אתה אומר המון מידע שגוי, אני מציע לך ללכת לבדוק לפני שאתה מדבר, ולא מאתרי אנטי-דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק

הדת היא מערכת שתשתמש בכל מה שיש ותתאים את עצמה אך ורק לדבר אחד : לשלוט בבני אדם .

המטרה היא כמובן כח לטובת ה"מורים הרוחניים " של כל דת ספציפית .

גן עדן ? גהינום ? מכשירים בלבד

פיתוי ? הפחדה ? כלים בלבד .

תהיה מי שאתה - תן כסף - אתה צדיק . ( כסף במובן הכי רחב של המילה . )

אז עדיין אני לא מבין מדוע בן אדם צריך להיות דתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

totah" עזוב את המילה גהנום אשר לקורא לה גם מכבסה , מה כוונה בדברייך שאין מקום כזה?

שטן =יצר הרע, ברור שאינו ישות מקבילה לאלוקים,אלוקים יצר אותו למטרה .

אין מקום כזה, התורה לא מזכירה מקום כזה, המילה גהנום היא תואר לאותו "מקום רע" (גהי-בן הנום) והיא בסה''כ גלגול-לשוני לאותה מילה.

גן עדן, יש הרואים בו מימד מקביל או מציאות אחרת, לא חקרתי על הדעות השונות בנושא.

אגב רוני.

הייתי בעצמי בטיול מאורגן לאותו עמק, הוא קרוב לתחנה המרכזית של ירושלים, היום יש שם חורשה גדולה עם עצים, למעשה זה אחד הגנים הגדולים בעיר, לאות הזוועות שעשו שם היבוסים עם סגידת האבנים שלהם (הם משתחווים להבל ולריק), להראות שיש אור בקצה המנהרה.

אגב זה בכלל מדהים איך לכל פינה בירושלים יש הסטוריה שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע לך ^^^

בשביל דתות מסויימות אתה צריך להשאר שם באזור ירושליים ( אם אתה מבין למה אני מתכוון )

כל המלים הדואליות האלו של טוב ורע פחח

מלאכים חח

שטויות במיץ שיש להם מטרה אחת , להעביר את האדם על ד(ע)תו ולגזול את כספו .

כל הדתות .

אולי אם היו כאן כמה נזירים ערומים אולי הייתי חושב שהם לא צריכים את הכסף ( רק את הנשמה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מקום כזה, התורה לא מזכירה מקום כזה, המילה גהנום היא תואר לאותו "מקום רע" (גהי-בן הנום) והיא בסה''כ גלגול-לשוני לאותה מילה.

גן עדן, יש הרואים בו מימד מקביל או מציאות אחרת, לא חקרתי על הדעות השונות בנושא.

אגב רוני.

הייתי בעצמי בטיול מאורגן לאותו עמק, הוא קרוב לתחנה המרכזית של ירושלים, היום יש שם חורשה גדולה עם עצים, למעשה זה אחד הגנים הגדולים בעיר, לאות הזוועות שעשו שם היבוסים עם סגידת האבנים שלהם (הם משתחווים להבל ולריק), להראות שיש אור בקצה המנהרה.

אגב זה בכלל מדהים איך לכל פינה בירושלים יש הסטוריה שלמה.

אתה מתייחס למילה של גהנום שאינה כתובה בתורה ,לכן המושג גהנום זה ביטוי שנועד להמחיש עונש בעולם הבא.

אין ספק שהעולם הבא מוזכר ברחבי התנ"ך, ובין השאר גם קיומם של שכר ועונש.

בסיפור בראשית נאמר במפורש שניתנה לאדם נשמה, אשר לא ניתנה ליצורים החיים האחרים. על חנוך נאמר: "ויתהלך חנוך את הא-לוהים, ואיננו כי לקח אותו אלוהים". בתיאור מותה של רחל מוזכרת במפורש יציאת הנפש: "ויהי בצאת נפשה כי מתה"

בעלת האוב העלתה את שמואל מקברו, והוא ניבא לשאול שהוא ובניו ייפלו ביד פלשתים: "ויאמר שמואל אל שאול למה הרגזתני להעלות אותי"

אביגיל אומרת לדוד: "והייתה נפש אדוני צרורה בצרור החיים את ה' אלוקיך, ואת נפש אויביך יקלענה בתוך כף הקלע"

בתנ"ך נאמרו עוד ביטויים רבים על הישארות הנפש: "רוחו ונשמתו אליו יאסוף", ובקהלת נאמר "סוף דבר הכל נשמע, את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם, כי את כל מעשה, האלוקים יביא במשפט על כל נעלם, אם טוב ואם רע".

ראה בהרחבה : http://hydepark.hevre.co.il/topic1.asp?topic_id=796414

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזירים ערומים :lol:, הכנסיה הקטולית היא אחת מבעלות העושר היותר גדולות בעולם (הם גם משקיעים בשביל "אלוהים" בבורסה :lol:),

מעניין מה המטרה של זה, כי זה המון כסף ורכוש בשביל מוסד שמטיף לצניעות, כמו כל המוסדות האלה...

תותח, השטן מוזכר בתנ"ך בספר איוב, ספר מעניין מבחינה סיפורית וגם המוסר השכל מאוד מוזר (זה סוג של תחרות בין השטן

לאלוהים על חשבון חיים של איש ומשפחתו...), גם גהנום מוזכר אבל בברית החדשה יש תיאור מאוד מפורט שלו...

בקשר לעשרת הדיברות, אני חושב שאנשים לא צריכים שאלוהים יגיד להם לא לרצוח כי זה דיי ברור שלא רוצחים ולא גונבים

ובקיצור לא עושים לאחר מה שאתה לא רוצה שיעשו לך, לזה לא צריך 6 סעיפים, לכבד את אמא ואבא, זה לכבד סמכות, לא תמיד

טוב בטח אם הסמכות לא הוכיחה את עצמה (ראה ערך הילדה רוז למשל ולא חסרות דוגמאות)...

קיצר יש שם דברים מיותרים ודברים שחוזרים על עצמם במילים אחרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו מסדרים של נזירים (קתוליים) שדגלו בעוני ובאמת היו עניים.

השטן בספר איוב הוא משרת של אלוהים, בדיוק כמו שאר המלאכים. הוא לא לוציפר של הנצרות, שנלחם באלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...