דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

לא הבנת הוא מפריד כי הוא רוצה את המלכות על עם לעצמו

( כאן למשל בפורום הוא טוען למלכות על הידע - למשל )( הוא רק לבדו יודע וכולם טועים , רק הוא בלבד צודק וכולם צריכים לשמוע בקולו הוא יודע מה היה ליפני ומה יהיה אחרי - ואם לא ממש הוא , אז הוא יודע מי יודע ממש כמו הגבורה עצמה :screwy:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה קורא לעצמך מאמין ודתי ואתה בכלל לא מכיר את התלמוד הבבלי? ואתה רוצה שאני אלמד

אותך משהו אתה אמור ללמד אותי? מוזר...

השאלה ,יש לך את הקטע מהגמרא? שאני אסתכל אם דברייך נכונים [אני עדיין לא הרב עובדיה שכל הש"ס בראש לי ,אבל אני כמעט בטוח שעיוותת את הדברים,עד שלא תביא מקור לכך

אני גם שם לב שאתה לא מתיחס לכתוב אלא משנן איזו מאנטרה משונה על היגיון מעגלי (כן כן לומר שהתורה נכונה כי

כתוב שם זה היגיון מעגלי ולא נכון...), בקשר לידע שלי, שוב אל תידאג לי, המשפחה שלי יותר גרועים ממך (בקטע של בית וגן ומאה שערים)

ואני גם בטוח שהרבה יותר כבדים ומבינים ב"רומו של עולם", שם מוזר שאף אחד לא אומר לי שאני טועה, להפך רב

מה שאני אומר פה למדתי משם, אז תברר רגע עם הרבי מה הגירסה שלכם ושתיסגרו על עצמכם ספר לכולנו :s07:.

כמה זילזול יוצא ממך, לא אומרים לך שאתה טועה? לכן הגעת למצב הזה ;)[תביא מקור לדברייך שאני אלמד ואראה עם דברייך נכונים]

לגבי התורה מה שייך לדיון בנינו? [כרגע לא באתי להוכיח את התורה,אפשר להוכיח גם מתוכה וגם מחוצה לה,אבל הדיון איתך לא על זה.]

גם כידאי לברר במה אתה מאמין לפני שאתה קופץ על הרכבת...

ידידי אני ביררתי במה אני מאמין [באתי מבית חילוני]

וכהונה קשורה לאללה במלכות, אין מלך שהכוהנים לא מסכימים איתו, אין חיה כזו ולא הייתה,

עוד מאז המיצרים ויותר קדום מזה, וזה מובן בעולם של אמונות תפלות...

קשה לי להבין את דברייך,אם תוכל לפרט יותר

הפוסל במומו פוסל אגב, אבל אני בטוח שידעת את זה...

הבעיה שאימרה זאת לא מתאימה,שהרי הוכחתי לך שטעית.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=362571.40

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסליחה שאני ככה שואל בכלל אבל איזו סמכות אתה בנוגע למה שכתוב? כי לא הראת לי כלום, ואם אתה מצפה שאני יאמין

שבן אדם חיי 300-1000 שנה אז אתה חי בסרט קשה...

כאילו איך אתה יכול להתיחס למישהו כמו בן אדם אם בראש שלך שיש לו נפש בהמית? ושמת לב בדפים הקודמים של הדיון

שעלה פוביוס (המוסלמי? כאילו אין לו שם???) ודיבר קצת על מה שהוא מאמין בו ואתה ישר קפצת שהדת שלו שגויה, ומי אמר לך?

אולי דווקא הוא יודע את האמת, בכל זאת הוא קיבל את הנבואה אחרון? אולי הנוצרים צודקים בכלל וישו מת על החטאים שלי ושלך?

ואולי הכל בולשיט אחד גדול שהמטרה שלו מאוד פשוטה, לשלוט באנשים, במחשבות שלהם ובמעשים שלהם, לא פלא שבשביל לחזור בתשובה

צריך להידפק בהודו ולקבל התקף פסיכוטי, מצב עדין שבו כל מיני זאבים בלבוש עיזים מסובבים למסכן עוד יותר את הראש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבת את הטענות שלך, ואתה מביא חדשות ,יפה.

מי אמר לי? בדקתי, לא ניסיתי לשנות את דעתו [להתגייר או משהו כזה]

"תותח" הביא לו טענות [לפי בקשתו של "פוביוס"]

אני שמתי רק מאמר [הוא יכל להתייחס אליו,ולהקשות]

אולי הנצרות צודקת אולי הכל בולשיט, לשם כך צריך לחקור ולבדוק ואז להגיע למסקנות.

בשביל לחזור בתשובה צריך ללכת להודו..... וכו'... כל מה שכתבת?

אפשר להביא לך רשימה מכובדת של חוזרים בתשובה,פורספורים,דוקטורים,עורכי-דין,וכו'. וכו'.. [שמעולם לא ביקרו בהודו]

[אפשר לראות בחתימה שלי לינק קצרצר על חברה שהיו חילונים בינהם,מדענים ,עורכי-דין שחזרו בתשובה רק בגלל ידע, אם בכל זאת תרצה רשימה רק תבקש]

נ.ב

תן לי להבין אתה מגיע מבית חרדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוייש מי ידע ?

יש גם הרבה פרופסורים ואנשי אקדמיה שאינם דתיים - מה זה אומר על הדת ??

אדם הוא אדם ולא חשוב מה הוא עובד או איזה תואר יש לו ( או אין לו )

מדוע שבן אדם כזה יבחר להיות דתי ?

מבטיחים לו גן עדן , - מה זה גן עדן ?

יושבים ולומדים גמרא כל היום ? אוכלים צ'ולנט וזורקים קיגל ( או אולי לזרוק קיגל זה גהינום - לא יודע , אני מבולבל )

עריכה :

מה הדת בכלל אי פעם הועילה לבני אדם בכלל ? איזה המצאה גדולה הביאה הדת איזו תגלית חדשה ?

למה לאנושות בכללי כדאי לההשתמש בשרותי הדת ?

איך מערכת הפעולות הללו ( להלן דת ) מועילה לאנושות ? כיצד היא מקדמת את המאמינים והחסידים שלה ( הכוונה היא לבד מהברור קרי אל פיתחי הקבר - אם זה על ידי התאבדויות כמו ג'ים ג'ונסון או שהידים למיניהם או חידלון כללי כמו בודהיזם ועוד דתות שמבטיחות שכר בעולם הבא חח ) כיצד הדת עושה את מצבו של האדם טוב יותר ?

כיצד מעמתים את האמונה ( להלן תאוריות ואקסיומות ) עם המציאות שלא תמיד ( אם בכלל ) משחקת בהתאם לאמונות ויותר נכון מפריכה אותן ( נניח למשל עם משיח בן דוד או החזרה של יהושוע הנוצרי או שובו של המהדי - וזה במונטאיזם ) ?

למה לבן אדם להיות דתי ?

למה לאנושות יש עסק עם דת ?

מה דמות של הדת במשחק הגדול שנקרא חיים על הבמה הרחבה הזו שנקראת ארץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עזבתי שום טענות, הן כולן עומדות, כמו שאתה כל כך אוהב לומר לאנשים

ללכת ללמוד, עכשיו תורי, לך ללמוד, ואולי תלמד משהו חדש על הדת שלך...

ולא שזה עניינך במיוחד אבל כן, אבא שלי בא מבית חרדי, והוא בעצמו חזר בשאלה (התעורר), שאני הולך

לחתונות ושטויות של המשפחה זה גברים בצד אחד ונשים בצד אחר וכולם מנסים להחזיר

אותי בתשובה (לפחות בזה יש אחידות :kopfpatsch:), ככה שאני מזהה את הדיבור הזה מקילומטרים וזה הדיבור שלך,

אני לא יודע מי מכר לך את מה שאתה חושב שאתה יודע, אבל בכל דבר יש רמות של הבנה,

אגב את לעולם לא תהייה דוס סוג א' ורק בגלל שלא נולדת ככה.

זו סביבה גיזענית, אחת הגרועות שקיימת, ולא יעזור כל "הם לא מייצגים אותי ואת הדת כל אחד יכול לשים כיפה",

כי הערס מבין בדיוק מה שאתה מבין, וחבל שאתה לא רואה את זה, הוא אולי משתמש בידים, אתה משתמש בלשון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix

אני חושב שלקראת הסוף הגזמת והתחלת לדבר מתוך כעסים אישיים ולא באמת מתוך בחינת המציאות.

לי יש דודים חרדים, כמו כל אחר.. הם עושים ארועים משפחתיים.

אתה חושב שאני לא מתקומם על כך שיש הפרדה טפשית\לא קשורה לתורה\גזענית בין נשים לגברים?, ברור שאני מתקומם, אבל זו הדרך שאנשים בחרו, למעשה אתה יצאת הגזען שהשוות חרדים לערסים.

אגב למי שלא יודע, יש מילה יותר יפה לערסים, "לצים" שהם ערסים שהיו חיים בתקופת המקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אני יודע, וחוץ מזה ש"ירדתי לקטנות" וכמובן "כל טוב" אני לא אקבל תגובה הולמת אשר תוכיח לי מעבר לכל צל

של ספק שאני טועה ואני גם מוכן לשים כסף שהבחור יגלה מהר מאוד שאני צודק, ככה דת דוגמאתית וחשוכה,

(הינה עוד שאלה סתם על הדרך, רפורמים למשל לא נחשבים יהודים בעיני האורתודוקסים, מה שמצביעה על דוגמה,

גם אני לא ממש נחשב ליהודי בעיני האורטודוקסים {זה נורא מבלבל כי אני מאומץ ולפי ההלכה אני לא יהודי כי אמא שלי לא,או שכן כי אני מגוייר,אבל זה לפי האמא :s05:...ואתה יודע מה הכי מצחיק זה שאני לא מכיר שום דבר אחר} יש להם כל כך הרבה סטירות עם עצמם שזה משהו....

מה שכן אני שמח שאנשים רואים את זה על גבי הפורום ורואים בדיוק את הלך הדברים, חוסר התגובות העינייניות

ומסיקים מזה מסקנות נכונות... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix

אני חושב שלקראת הסוף הגזמת והתחלת לדבר מתוך כעסים אישיים ולא באמת מתוך בחינת המציאות.

אדם שמזלזל בך ובדעותיך,עדיף לא לדון עימו.

לי יש דודים חרדים, כמו כל אחר.. הם עושים ארועים משפחתיים.

אתה חושב שאני לא מתקומם על כך שיש הפרדה טפשית\לא קשורה לתורה\גזענית בין נשים לגברים?, ברור שאני מתקומם, אבל זו הדרך שאנשים בחרו, למעשה אתה יצאת הגזען שהשוות חרדים לערסים.

"תותח" ניסית לשאול מדוע זה כך?לפני שמתקומים לשווא.

אגב למי שלא יודע, יש מילה יותר יפה לערסים, "לצים" שהם ערסים שהיו חיים בתקופת המקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם הרבה פרופסורים ואנשי אקדמיה שאינם דתיים - מה זה אומר על הדת ??

שום דבר. אין קשר. רק מטיפים של הדת ושאר פרזיטים שבאו לישראל כעונש על חטא היוהרה הדתית מבלבלים את המוח על אנשי שחוזרים בתשובה כהוכחה לתקפות התורה.

למעשה דת ומדע הם שני קוים מקבילים, שלא בהכריח יש ביניהם התנגשות. עוסק בעובדות מדעיות הניתנות להוכחה, דת (אמונה) עוסקת במה שאינו בר הוכחה מדעית. הטענה הזו ששיסודה 'אם אין לי תשובות מדעיות זה מוכרח להיות הוכחה לנכונות התורה' היא לא טענה לגיטימית בדיון אינטליגנטי, רק נסיון להמלט ממציאות שבה לא לכל דבר יש תשובות כאן ועכשיו. הסתירה היחידה בין דת למדע קיימת רק אצל ה"דתיים המקצועיים" שכל עולמם מסובב סביב תיאורית ה"אמת" הבלבדית וכל דבר אחר הוא בבחינת "כפירה", שבעצם היותה מנוגדת לתפיסתם אין לדון בה.

אדם הוא אדם ולא חשוב מה הוא עובד או איזה תואר יש לו ( או אין לו )

מסכים. הגישה הזו שונה מגישתם של ה"דתיים המקצועיים" שמטיפים לשטויות של "האדם שונה מחיה יצרית רק בזכות הדת". להפך, היות והאדם ממציא את הדת (בלשון הווה, כתהליך מתמשך שלעולם לא נגמר) הרי שקודם כל נטיות ורעיונות האדם הן המוטמעות בדת. הדת רק משמשת ככלי להכפפה של קהל עמי הארצות לצורך ציות לגישות ורעיונות אלו. זאת בנוסף לניצול הדת לקידום דעות ותפיסות מתחומים אחרים ואף לסיפוק חוש החמדנות.

מדוע שבן אדם כזה יבחר להיות דתי ?

מתקן: מדוע שבן אדם יבחר להיות דתי.

הדת היא מענה אולטימטיבי לצרכים פסיכולוגיים מאד עמוקים, בדת יש לכאורה מענה (מעושה, אבל מתקבל) לפחדים קמאיים ולכל מה שלא ידוע ולכן מעורר חרדות. כל פסיכולוג מכיר את התופעה. הדת היא למעשה טיפול נפשי חזק מאד, וזה בסדר גמור. הבעיה מתחילה כאשר המטופל הופך את האמצעי למטרה. בשלב זה הוא הופך לפנאט שכל היגד השונה מתפיסתו ואמונתו הוא בעיניו מוקצה מעצם השוני הזה.

כאן השלב בו הוא מאבד החשיבה החופשית.

מבטיחים לו גן עדן , - מה זה גן עדן ?

יושבים ולומדים גמרא כל היום ? אוכלים צ'ולנט וזורקים קיגל ( או אולי לזרוק קיגל זה גהינום - לא יודע , אני מבולבל )

גן עדן הוא רעיון, אידיאה, ביטוי מילולי תיאורי לתפיסה ומקבץ אידיאולוגי. המטרה היא קידום רעיונות והשפעה על אנשים ללכת בדרך מסוימת, תוך שימוש בתכונות אחרות של הנפש האנושית (הרצון לתמורה). כל השאר הוא המצאות של בעלי שליטה או הרוצים בשיטה והשפעה ונקראים גם 'רבנים', 'כמרים', חשמנים', 'קאדים' וכיוב"א למתן פרשנות פשטנית יותר למען מי שלא מסוגל לחשיבה מופשטת (שזה רוב מאמיניהם של ה"מחזירים בתשובה" מכל דת ודת)

מה הדת בכלל אי פעם הועילה לבני אדם בכלל ? איזה המצאה גדולה הביאה הדת איזו תגלית חדשה ?

לא הביאה המצאות. להפך, רק נוצלה לדיכוי כל המצאה חדשה. מעולם דת לא עודדה חדשנות והתפתחות אלא בעיקר צייתנות ללבלריה. השינוי והחידוש כשלעצמם הם איום בעיני כוהני ולבלרי הדת.

התועלת בדת לאנושות היא במתן התשובות לסערות הנפש האנושית, תחליף יעיל לטיפול פסיכולוגי.

מה רע בכך? יש כאן כלי הנותן שליטה על חברה שלמה, ומאפשר הטמעת ערכים או דרכי התנהלות במהירות ויעילות ובצייתנות גבוהה. השאלנה היא רק איך מנצלים את הכלי הזה. היות וגם הנצלנים עצמם (רבנים, כמרים, קאדים וכו') הם אנשים על כל חולשות אנוש, התוצאה בהתאם.

למה לאנושות בכללי כדאי לההשתמש בשרותי הדת ?

איך מערכת הפעולות הללו ( להלן דת ) מועילה לאנושות ? כיצד היא מקדמת את המאמינים והחסידים שלה ( הכוונה היא לבד מהברור קרי אל פיתחי הקבר - אם זה על ידי התאבדויות כמו ג'ים ג'ונסון או שהידים למיניהם או חידלון כללי כמו בודהיזם ועוד דתות שמבטיחות שכר בעולם הבא חח ) כיצד הדת עושה את מצבו של האדם טוב יותר ?

שאלה טובה. חלקה בראיית הדת ככלי להשפעה על ההמונים (MASSES) . כמובן שהחשוב הוא השימוש שנעשה בכלי הזה. מי שימצא התשובה האולטימטיבית והמשולמת יקראו לו משיח או אלוהים או אללה או שינטו. אין תשובות מוחלטות ושלמות, ומי שקשה לו לקבל את העובדה הזו פונה לדת ומשוגכנע שהיא התשובה האולטימטיבית.

כיצד מעמתים את האמונה ( להלן תאוריות ואקסיומות ) עם המציאות שלא תמיד ( אם בכלל ) משחקת בהתאם לאמונות ויותר נכון מפריכה אותן ( נניח למשל עם משיח בן דוד או החזרה של יהושוע הנוצרי או שובו של המהדי - וזה במונטאיזם ) ?

ממתי דת צריכה להתאים למציאות? להפך, הדת היא כלי לשינוי המציאות, לפחות באופן בו נתפסת בעיני המאמין. כפראפרזה על אימרה אחרת אזכיר: האמונה יוצרת את ההוויה. הדת מנסה להסביר - או לתרץ - מציאות כדי לענות על הצורך בתשובות, בעיקר למי שקשה לו לקבל את זה שלא לכל יש תשובות כאן ועכשיו. פעם אמרו כהני הדת כי האש כובה במדורה בגלל שלא נתנו חצי מהאיילה שצדו לשימשו הכוהן ומשפחתו. היום אומרים שיבוא עונש משמים למי שלא ישלם ללבלרי הדת והמתפרנסים ממנה על תעודת כשרות.

למה לבן אדם להיות דתי ?

למה לאנושות יש עסק עם דת ?

מה דמות של הדת במשחק הגדול שנקרא חיים על הבמה הרחבה הזו שנקראת ארץ ?

שאלות טובות. אין להן תשובה חד משמעית אחת בלבדית. הן מחייבות דיון והרהור כל הזמן באופן מתמשך או לחליפין התמכרות לסם הנקרא דת. אזכיר רק כי תמיד היו באנושות מי שנהה אחר הדת ומי שהשכיל להביט מעבר לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתול זקן

לעניות דעתי זה המקום לדון בשאלות שכאלו

( להבדיל מטחינה חוזרת של סוחרים למינהם על "תבוא תעשה שבת " או "קח שכטה" הרי זה דבילי , מי שרוצה להבין מה זו דת ( מכל סוג ספציפי ) יכול למצא ברחבי הרשת הרבה חומר , מדוע אני צריך להתדיין עם מיסיונר כזה או אחר על האיכויות של המוצר שלו ?

אני לא מסכים איתך על הרעיון של גן עדן - זו אולי אידאה ( בתור תפקיד ) אך בהחלט ברת השגה .

אינני יודע מהן עמדותייך מבחינה פילוסופית על מהות האדם הרוחני בעולם זה אבל אני מוצא חוכמה רבה בספרים רבים ( כמובן שתמיד צריך לנקות את הליכלוך שהשאירו שם ה"מורים הרוחניים " - חלקם נקיים וחלקם פחות ).

גן עדן יכול להיות כאן ע"י ניהול יום יומי של החיים בכללותם , החל מעבודה וכלה בצורת חשיבה ולמעשה האוייב הגדול של האדם הוא הוא לדעתי נמצא במסגרת האני הפרטי שלו .

הייתי אומר שלהיות ירוק ואקולוגי הוא מושג שיכול ( בהרחבה ) ( ובצורה חופשית ביותר - רק לצורך דיון ) להסביר למה אני מתכוון במושג גן עדן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם ירוק ואקולוגי קשור לגן עדן, זה נראה לפחות לי דיי ברור שלא מח*** איפה שאוכלים...

שלא תבין לא נכון, אם יהיה יותר נקי בטח שתהיה יותר איכות חיים וכן הלאה ואני אפילו מבין את הכוונה (רשמת גם רק לצורך הדיון)

אבל השינוי באמת יבוא רק משינוי תודעתי כמו שאתה אומר ו"מהתעוררות" ופתיחת המציאות לעוד אפשרויות חוץ ממה שיש (או חושבים שיש)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...